Skocz do zawartości
Krigor

Pytania do Krigora

Polecane posty

Na Origin mam ksywe Krigorepl. A w bete troche juz gralem, bardzo fajna.

Czytałem, że enki próbował cię namówić do PlanetSide 2 smile_prosty.gif Udało mu się? Bo jak nie, to ja nie tyle cię zachęcam, co grożę spamowaniem jeżeli nie zagrasz wink_prosty.gif chociaż nie, za spamowanie zemszczą się moderatorzy. Właściwie to nie powiem co zrobię, aby było groźniej biggrin_prosty.gif

Chetnie, ale nie mam czasu. Jak znajde chwile - na pewno!

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jakieś 1,5 roku temu w Cd-Action była płyta ratunkowa.

W poradniku pisałeś o odzyskiwaniu danych z zniszczonych płyt.

Dostałem ostatnio płytę, która ma 9 lat (nośnik CD) i jest mocno porysowana i instalacja gry kończyła się na 17%.

Użyłem programu, który był na płytce ratunkowej i udało mi się odzyskać trochę danych, że instalacja kończyła się na 20%.

Czy mógłbyś mi polecić inne programy ratujące płytki?

Nie chcę jej wyrzucać póki nie upewnię się, że spróbowałem wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nawiązać tu do Twojego testu monitorów dla graczy z numeru 11/2011 (197)

Jest tam krótka recenzja dwóch monitorów z pasywnym 3D. Chciałbym zadać Ci kilka pytań o AOC e2352Phz (Wiem, że pewnie już nie pamiętasz tego testu, ale błagam przypomnij sobie, to dla mnie naprawdę bardzo ważne)

Napisałeś, że monitor ma słabo odwzorowane barwy. To znaczy, że jak bardzo jest źle? Da się na to patrzeć? Ujdą, czy są kompletnie nie odwzorujące.

Jak z kontrastem?

Jak z kątami widzenia w pasywnym 3D? Słyszałem że jest słabo, bo trzeba patrzeć na wprost monitora i nie nadaje się do oglądania 3D wraz z np. kolegami siedzącymi obok. Jak to jest?

Obecnie mam monitor LG Flatron W2252TQ, który ma czas reakcji matrycy 2 ms, w AOCU jest to 5 ms. Czy taka różnica jest widoczna gołym okiem dla przeciętnego użytkownika? Czytałem w jednej z zagranicznych recenzji, że AOC słabo nadaje się do grania, to prawda? Czy kolory i kontrast w AOCu będą gorsze niż w moim LG?

Czy znasz jakieś inne jeszcze monitory do pasywnego 3D, które są dostępne w sprzedaży w Polsce? Jakieś do 800 zł, bez tunera telewizyjnego i mające 23 cale, od innych firm niż AOC czy LG? Bo w googlach ani w ceneo nie mogłem znaleźć.

W ogóle w necie nie ma opinii o tym AOCu żadnych, tylko kilka recenzji. Dlatego właśnie pytam Ciebie o zdanie. Jesteś jedyną osobą, którą mogę o to poprosić. :) Pomożesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś mi polecić inne programy ratujące płytki?

Hej, nie pamiętam, jaki program tam był, ale jak nie dał rady, to spróbuj Recovery CD Toolbox Free - używam go czasem i jak do tej pory nie zawiódł mnie. Zasadniczo jak ten nie da rady, to możesz spróbować zorientować się w temacie szlifowania płyt - nigdy tego nie robiłem, nie wiem, jak to w praktyce wygląda - ale ponoć działa. Usługi tego typu świadczą niektóre serwisy z grami na konsole.

Napisałeś, że monitor ma słabo odwzorowane barwy. To znaczy, że jak bardzo jest źle? Da się na to patrzeć? Ujdą, czy są kompletnie nie odwzorujące.

Hej! Monitor jest po porstu słabo skalibrowany fabrycznie. Jak masz kalibrator, jestem pewien, że wyciśniesz z niego więcej. Obraz źle nie wygląda w praktyce, ale to musiałbyś zobaczyć na własne oczy. Akurat na tym monitorze siedziałem ze dwa miesiące, nie krzywiłem się zbytnio. Przeszkadzać może jedna rzecz: widoczny filtr - po prostu jak popatrzysz z bliska, widać nakładkę, linie odpowiadające za to, że monitor działa w 3D. Nie zapominaj też, że ta technologia 3D wiąże się z pewną degradacją obrazu - w jednej z osi rozdzielczość jest o połowę niższa niż normalnie. Szybko można o tym jednak zapomnieć. Jeśli nie pracujesz w poligrafii i nie bawisz się grafiką zawodowo, to jest to w porządku sprzęt. Co do kątów - nie pamiętam, akurat trójwymiar mnie nie kręci, uważam, że granie w ten sposób wiąże się z dodatkowymi problemami i używałem go tylko na potrzeby testów. Nie mam też pojęcia, jak sprawuje się monitor, o którym piszesz - ciężko więc porównać.

Co do czasu reakcji matrycy - różnice zobaczysz przy naprawdę szybko ruszających się obiektach - po prostu obraz stanie się mniej wyraźny. Osobiście jednak uważam, że to ledwie dostrzegalne niuanse i wszystko z 5 ms i mniej jest świetne do grania. Wyraźnie widziałem różnicę pomiędzy 15 ms i 5 ms, a także w jednym przypadku - przy którymś Samsungu 7 ms. Ale tam problem był z poświatą na krawędzi, co nie było typowe. To tak z doświadczenia i opatrzenia mówię, nie opierając się na żadnych programach testujących - choć pewnie znajdą się tacy, co będą widzieć różnicę pomiędzy 5 i 2 ms... Ja im nie wierzę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Gregu. :) Dużo mi pomogła. O to mi właśnie chodziło.

Na koniec tylko jeszcze jedno ważne, ogólne pytanie: Krótka piłka: Warto kupować w/w AOCa? Na ceneo kosztuje koło 630-650 zł.

I napisałeś w swoim poście, że nie jara Cię 3D. A w artykule napisałeś co innego. Że wolisz pasywne 3D, bo jest Twoim zdaniem lepsze. To tak jakbym ja napisał, że nie lubię w ogóle brokułów, ale wolę te bardziej rozgotowane. :D To w końcu jak jest? :> Tak wiem, czepiam się, ale nie mogłem się powstrzymać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam pytanie odnośnie testu pamięci przenośnych z ostatniego CDA, którego jesteś autorem. Chodzi mi mianowicie o pendrive Kingston DataTraveler R3.0, który zajął wśród pendrive'ów 3 miejsce.

Otóż uzyskał on w teście bardzo wysoki wynik, jeśli chodzi o odczyt i zapis dużych plików. W zwiazku z tym mam 2 pytania/uwagi:

1) W rubryczce "parametry" widnieje napis "brak danych", jeśli chodzi o deklarowane transfery. Tymczasem taka informacja jak byk widnieje na opakowaniu z pendrivem oraz na stronie producenta i jest to odczyt - 70 MB/s oraz zapis - 30MB/s. W związku z tym 2. kwestia:

2) Wyniki uzyskane w teście CDA znacznie odbiegają od transferów deklarowanych przez producenta, i to niemal trzykrotnie! Wydaje mi się dziwne, że producent aż tak mocno zaniażałby osiągi swojego produktu. Zerknąłem na parę testów tego pendrive'a i w żadnym z nich nie uzyskał on wyniku nawet zbliżonego do tego z CDA. Dla przykładu rzetelny (IMO) test renomowanej strony internetowej: http://pclab.pl/art51624-13.html Wynik - zbliżony do transferów deklarowanych.

Czy w związku z powyższym mógłbym prosić o wyjaśnienie lub ponowne przetestowanie pendrive'a? Chciałem kupić sobie "flaszkę", ale mam wątpliwości, czy wyniki przedstawione w Waszym/Twoim teście są prawdziwe i czy mogę się na nim oprzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wyniki testów, które podajesz dotyczą tego pena, ale w wersji 16 GB. Ja testowałem wersję 64 GB. W zależności od pojemności występują różnice w prędkości - jak widać znaczne. Wyszlo to tez u nas - mielismy Zalmana w wersji 32 i 16 GB, ten pierwszy byl szybszy.

A w naszych testach bledu nie ma - wszystkie robilem dwukrotnie na roznych platformach testowych, wlasnie po to, by wyeliminowac bledy zwiazane z wydajnoscia komputera. Na dodatek kazdy z tych testow to bylo piec przebiegow po 1 GB probki - mysle wiec, ze wyniki sa OK. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki testów, które podajesz dotyczą tego pena, ale w wersji 16 GB. Ja testowałem wersję 64 GB. W zależności od pojemności występują różnice w prędkości - jak widać znaczne.

W linku, który podałem, znajdują się wyniki testów tego pendrive'a w 3 wersjach - 16, 32 i 64 GB, wszystkie do siebie zbliżone, zbliżone także do podanego przez producenta transferu, który został określony jednakowo dla wszystkich rodzajów tego pena.

Ale skoro mówisz, że Twój test był rzetelny, to może ludzie w PCLabie się mylą, albo plaformy testowe się znacznie różniły.

Niemniej dzięki za odpowiedź ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro mówisz, że Twój test był rzetelny, to może ludzie w PCLabie się mylą, albo plaformy testowe się znacznie różniły.

Niemniej dzięki za odpowiedź wink_prosty.gif

Widać takiego sampla dostaliśmy, a najpewniej różnica wynika z innej procedury testowej. A ludzie z PCLabu robią bardzo fajne teksty i ja bym im nierzetelności nie zarzucał :).

jaka jest twoja ulubiona gra ?

Na przestrzeni lat miło wspominam Unreala i Stars! - a teraz? Chyba Battlefield 3, w którego gram od premiery i mam już dobrych kilkaset godzin straconych przez tę grę... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gregu. Czytałem twoją zapowiedź Battlefieda 4 .I stąd moje pytanie grałeś na PC czy konsoli? W plusach zaznaczyłeś ,że dla graczy Pc to raczej ewolucja . Zatem twoim zdaniem jako doświadczonego już człowieka z branży jest szansa na przyzwoitą optymalizację ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...