Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Duzo czytac. W ogole wszystkiego. To rozwija umysl, wzbogaca slownictwo itd. Patrzec jak to jest napisane - kompozycja, itd. I probowac, probowac, probowac. I sluchac gdy ci mowia co jest do bani, a nie obrazac sie, ze nie doceniaja WSPANIALEJ tworczosci, bo sa debilami i sie nie znaja. Uczyc sie na bledach, probowac, probowac, probowac.

Innego sposobu nie znam. Tak sie uczylem pisac, tak sie uczylem fotografowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugg, mam pytanie dotyczące reklam w TV.

Jak każdy dobrze wie reklamy są po to, by sprzedaż pisma wzrosła (YOU DON'T SAY?!). Chciałbym trochę zgłębić temat, bo strasznie mnie to interesuje. Pewnie nie powiesz ile taka reklama kosztuje, ponieważ to tajemnica tak wielka jak Twoja tożsamość, ale zakładam że na reklamach Wasze pismo musi zarabiać - inaczej nie opłacałoby się jej robić, prawda? Reklamy sa też tylko przed wydaniem wybiórczych numerów, tych z świetnym pełniakiem/zaskakującym bonusem, z czego wysnuwam wniosek ,że zarabiacie w wyniku reklamy niewiele, bo wydajecie je tylko w niezłych numerach, które mają szansę przekonać niezdecydowanych/nakłonić tych, którzy nigdy w życiu nie kupiliby CDA gdyby nie coś (w tym wypadku kod do PS+). Natomiast próba zrobienia reklamy dla przeciętnego numeru nie była by opłacalna w ogóle (chciałbym abyś ustosunkował się do tego :))

No i jeszcze drugie pytanie - ile, skoro danych finansowych nie wyjawisz, egzemplarzy pisma więcej sprzedaje się w numerach z reklamą w porównaniu do tych bez reklamy. I czy po odjęciu kosztów reklamy dużo zarabiacie na "czysto"? (orientacyjnie, nikt nie każe Ci szastać cyferkami).

Zawsze byłem zafascynowany magią reklamy, stąd też moje pytania. Pozdro, Smugg, ty stary wygo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama ma "dodac skrzydel" sprzedazy. To raz. Po drugie nieustanna reklama powszednieje, wiec lepiej oddawac strzaly snajperskie, niz grzmocic ciagla seria. Dlatego lepiej reklamowac wybrane numery niz kazdy kolejny.

Co do cen itd. to sorry - tajemnica. Powiem tylko, ze reklama jest DROGA.

Ale oczywistym jest, ze dziala i daje przyrost sprzedazy, bo jakby nie dzialala toby sie jej nie stosowalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd się wzięła twoja współpraca z Berlinem i artykuły na głównej? Dlaczego tego typu inicjatywy nie były możliwe, gdy Hut był redaktorem przewodzącym cdaction.pl?

Czy w tym miesiącu planowany jest jeszcze jakiś [Magazyn Kultularny]? Jeśli tak, to czy weźmiesz w nim udział(tzn. napiszesz coś od siebie ciekawego)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twoja sympatia do Garfield'a - skąd się wzięła i co dało jej początek?

Kogo darzysz większą lubością - Geralta, czy Garfielda?

PS

Berlin wie gdzie mieszkasz! blink_prosty.gif Już wiem, o co mu spamować G-Maila. chytry.gif

Edytowano przez BigDaddy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, bez urazy ale to sa mocno bezsensowne pytania, w stylu wolisz lodowke czy pralke... Poza tym ja nie mierze linijka sympatii do tego, czy tamtego.

Garfielda - komiks - dostalem od znajomej, ktora jodwiedzila rodzine w Australii i wracajac do domu kupila kilka ksiazek i komiksow "na droge". Pomyslala, ze lubie koty, to mi pokaze komiks o takim grubym wrednym kocie. No i miala racje, spodobalo mi sie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugglerze, od razu powiem, że nie zamierzam zadręczać cię pytaniami, chciałem tylko podrzucić ci IMO interesującą kapelę z Mińska - Re1ikt. (która w swoich kawałkach posługuje się nawet językiem białoruskim. "Nawet", bo obecnie jest to na Białorusi czymś na miarę ewenementu) Progresywa, trochę post metalu, chyba jakby Twoje klimaty tancze.gif

btw. kapela jest teraz cholernie popularna na biedackim Podlasiu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zajmuje sie pozyskiwaniem i negocjowaniem warunkow, na jakich trafiaja do Was pelniaki? Czy jest to ktos konkretny z redakcji, efekt pracy redakcyjnego kolektywu, czy tez moze ktos z Waszego wydawnictwa? Pytam, bo nie wiem, czy jestes wlasciwym adresatem mojego ponizszego zapytania...

Calkiem mozliwe, ze pamietasz, iz na stale mieszkam na Zielonej Wyspie (tej pierwszej, oryginalnej i prawdziwej, a nie obiecanej ;)). Wymagajace Steam pelniaki dodawane do CDA maja blokade regionalna i nawet jesli chce ktorys z nich zainstalowac, to Steam wyswietla mi komunikat mowiacy, ze cd-key nie jest wlasciwy dla kraju mojego pobytu i instalacja nie moze byc kontynuowana. Co prawda raz lub dwa razy do roku jestem w Polsce i moge wtedy dodac do mojej biblioteki gier na Steam te zalegle pelniaki, ale fajnie by bylo, gdybym nie musial z tym czekac kilka miesiecy. Czasem podobny problem mam z grami kupionymi w Polsce, ktorych wydawca jast Cenega (np. Skyrim, RAGE, Company of Heroes 2), ale wtedy wystarczy skontaktowac sie z ich obsluga klienta i po wykonaniu kilku czynnosci w ciagu 24 godzin zakupione tytuly pojawiaja sie w mojej bibliotece Steam. Czy jest jakis sposob na podobne rozwiazanie w przypadku pelniakow dodawanych do CDA? Z gory dziekuje za odpowiedz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zarobilem jakies 9.000 zl na jednej focie - pochwale sie. smile_prosty.gif
Pomijając fakt, że kwota ta znajduje się poza zasięgiem mojego młodego wyobrażenia o zarobkach, to w jakim konkursie ją uzyskałeś? National Geographic? No i kwestia ważniejsza - czy to z tej gratyfikacji sfinansowałeś sobie urlop? Jeśli moje pytania są zbyt nachalne i naruszające twoją prywatność, to przepraszam. Zawsze, jako moderator możesz usunąć posta. smile_prosty.gif

Czekamy na publikacje zdjęcia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiedziałeś może o tym, że twoja sygnaturka nie ładuje się m. in. na mojej przeglądarce(Chrome)? Nie wiem, może to wina AdBlocka, lecz nie widać zwyczajowego "boarda" z Garfieldem. Gdy już jesteśmy przy Garfieldzie - skąd ten "zombie awatar"? Nie tak dawno, miałeś chyba inny(choć też z owym kotem).

Pytanie nr 2:

Czy to prawda, z tymi listami z Zakładu Karnego? Chodzi mi raczej o statystyki 8 na 10, niż sam fakt(bo wydaje się prawdopodobny). Nikt już nie wysyła "papierowych"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka była geneza powstania idei antyfaństwa? jak i kiedy pojawili się pierwsi antyfanie? czy powstali z niczego? czy zostali stworzeni na obraz i podobieństwo smugglera?

gdzie są teraz Ci ostatni, prawdziwi waleczni antyfanie? co się stało z tymi nielicznymi odważnymi, którzy przeciwstawiali się tej marnej gazecie? gdzie Ci bohaterscy wojownicy, którzy tak dzielnie znosili bezwzględne, okrutne wyśmiewanie i pogardliwe obelgi na łamach AR?

czy istnieją jeszcze jacyś nielicznie, którzy wierzą w spełnienie przepowiedni o powrocie prawdziwego antyfana, który pokona w walce złego macgglera, ustawnowi nowy porządek-wszechrzeczy i przwróci królestwo antyfanów?

Edytowano przez dark pink
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Piątkowej " Gazecie Wyborczej" był krótki artykuł o Wiedźminie 3 i naszych grach. Autor Łukasz Orbitowski napisał : " Upadek prasy papierowej trwa do dziś ( niedawno zamknięto "Neo+", a CD-Action drukuje teksty dla mało wymagającego czytelnika)" Czytając te słowa poczułem się obrażony, ponieważ kompletnie nie czuje się " mało wymagającym czytelnikiem" ani Wasze czasopismo za takowe nie uważam. Jak Ty to skomentujesz, znasz może tego Pana, pisal kiedys o grach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, gdzie? W Gazecie Wyborczej, tak?

...Byłoby to nawet całkiem zabawne, gdyby nie to, że jest tak zabawne.

W Wyborczej kiedys o grach pisali ludzie, ktorzy sie na tym znali - Orlinski, czy Olaf Szewczyk. I naprawde fajne teksty tworzyli. A teraz... coz... Lukasz Orbitowski. Ten pan ma prawo do swego zdania, ale my w pismie dla niewymagajacego czytelnika nie rzucilibysmy tezy, ze TS i SS zostaly wykonczone przez Internet (szczegolnie TS), albo ze pierwsza polska gra byla "Puszka Pandory" czy wspominajac o "slowianskich elementach" w grach nie pominelibysmy np. "Polan" itd. itp. Takich babolkow moglby jeszcze pare wymienic.

Krotko mowiac - tezami tego pana nie nalezy sie przejmowac. Ogolnie wszystkie pisma growe kierowane byly do "niewymagajacego czytelnika" a nie absolwentow Harvardu. Ale nie wiem do kogo byl adresowany JEGO tekst - bo niewymagajacy czytelnicy (czyli gracze) widza w nim mase bledow, a dla absolwentow Harvardu to on chyba za malo fachowy jest (mnostwo o Franko ale niemal nic o Techlandzie i jego grach). Pan po prostu lubi SS i TS, czego nie ukrywa i widac nie lubi CDA., czego tez nie ukrywa. I blad, bo jakby lubil i czytal to moze by tych baboli nie zrobil...

Krotko mowiac - olac. Tekst dla niedzielniakow napisany przez czlowieka, ktory o grach ma jakies pojecie ale raczej powierzchowne.

Mógłbyś polecić jakąś książkę o tematyce mafijnej? smile_prosty2.gif

Klasyka - Ojciech Chrzestny Mario Puzo. Nic lepszego nie stworzono. Nawet jesli widziales film(y) to i tak warto, bo to kawal dobrej literatiury, a film splaszcza i upraszcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...