Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Z Forum do gier zrobiliście "Gotuj ze Smugglerem".To jest dopiero pomysł na nowy dział! smile_prosty.gif.

Ze co, ze niby gdzie?

Bo wszyscy wzorują się na "anonimowych celebrytach". Trzeba się spytać gościa, którego nie znam, czy spróbować sushi!

Nie, trzeba zapytac co sadzi o sushi. A dokladnie co sadzi o nigiri, mako, o nigiri z tunczykiem i nigiri z lososiem etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole wode. Wlazenie na gore zeby patrzec jaki fajne sa widoki na dole jakos zawsze zdawalo mi sie bezensowne. Choc z fotograficznego punktu widzenia gory sa zdecydowanie lepszym obiektem.

"Whose Line Is It Anyway"? Pierwsze slysze w ogole... (Juz sprawdzilem co to jest)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mowi o LEZENIU i to NAD woda?

Osobiscie wole PLYWAC i to POD woda (choc nie w Baltyku, bo sobie zatoki tym zalatwilem). A jesli juz, to lubie CHODZIC sobie po plazy i takie tam. Na lezaco moge wytrwac wiecej niz kwadrans jesli mam w reku porzadna ksiazke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre i bardzo drogie - Sakana (Odrzańska 17/1) - japonscy sushi-mastrzerzy

Niedrogie i niezle - Michiko bar (Odrzanska 1/1)

Nie za drogie (acz nietanie) i bardzo dobre -Susharnia (Szajnochy 11) - maja tam przy okazji rewelacyjna zupe miso, z lososiem, bardzo polecam, jesli tam bedziesz.

Gdzie sie nie udawac - w sumie pizza jak sushi, nawet jak nie za dobra, to i tak smakuje, Wiec w sumie wszedzie sie da, gdzie nie mroza sushi. Bary typu Sushi77 - co najwuzej poprawne sushi, duzo zalezy jak sie trafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w ogóle warto spróbować? Wcześniej myślałem, że sushi to po prostu przygotowana surowa ryba z ryżem i warzywami/wodorostami. Przeglądając menu jest sporo dziwnych pozycji, teraz nie wiem nic ;)

W sumie do Sushi77 mam studencki kupon -40%. Skoro tragedii nie ma to spróbuję. Jak zasmakuje a portfel pozwoli będę się kierował Twoimi namiarami.

A, tu jest chyba to menu. Zdaję się na Twoje doświadczenie.

http://www.sushi77.com/pliki/menu/menu-77sushi_wroclaw-pasaz-arkady.pdf

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki nie sprobujesz, to nie wiesz czy warto. smile_prosty.gif

Ciezko mi cos polecic, zamow cos, co zawiera rozne gatunki sushi i probuj. Np. zestaw "set twin" - nigiri (z surowa ryba na wierzchu - moje ulubione, choc akurat wole tunczyka niz lososia, a ryba maslana nie kazdemu smakuje) oraz maki.

Technike jedzenia znasz: sos sojowy, dodac troszke wasabi, rozmieszac, maczac sushi w tym, przegryzac marynowanym imbirem.

PS. A piwo to tylko woda, slod, drozdze i troszke chmielu. smile_prosty.gif IMO zreszta swietnie do sushi pasuje.

Ogolnie sushi sie albo uwielbia albo nienawidzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie sushi sie albo uwielbia albo nienawidzi...

Się uwielbia :) ale dla odmiany ja za nigri nie przepadam (za mało smaków)

A piwo to tylko woda, slod, drozdze i troszke chmielu. smile_prosty.gif IMO zreszta swietnie do sushi pasuje.

Piwo do sushi.... sick.gif Zielona herbata (najlepiej z kwiatem wiśni) albo dobrze chłodzone "wino" śliwkowe Ume

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwo znalezc w necie, zreszta sushi jest mocno otwarte na eksperymenty - do srodka mozesz pakowac wszystko, co ci smakuje, ja np. lubie dorzucac do nich utarte gotowane zoltko zmieszane z serkiem mascarpone jako "spoiwo" innych skladnikow i wszyscy u mnie bardzo to chwala.

A klasyczne nigiri (zamiast surowego lososia mozna uzyc wedzonego, jesli ktos nie lubi surowizny) to najprostsza rzecz na swiecie do zrobienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZY POWIEDZIAL:

Się uwielbia smile_prosty.gif ale dla odmiany ja za nigri nie przepadam (za mało smaków)

Bo widac z mala iloscia (tzn. rozmaitoscia) rybek probwales. A osmiorniczki, krewetki, strzykwy, jezowce? A japonski omlet? smile_prosty.gifOj, smakow jest tam mnostwo. Choc jak mowilem najlepsze jest z tunczykiem (oraz krewetka).

Swoja droga az sie nauczylem jesc sashimi z tego wszystkiego (czyli po prostu kawalki surowej ryby i nic do tego, moczone w sosie sojowym).

Piwo do sushi.... sick.gif Zielona herbata (najlepiej z kwiatem wiśni) albo dobrze chłodzone "wino" śliwkowe Ume

Wiesz, sycko prawda, ale po piwie sie sushi ladnie w zoladku uklada, a jednoczesnie dobrze nawilza gardziolko po sosie sojowym. Jak idziemy na DUZA sushiowa wyzerke, to tylko piwo. Do mniejszych ilosci wole... zupe miso. Serio. Jedi mnie nauczyl popijania sushi miso.

Zielona herbate swoja droga uwielbiam, ale solo, a nie do popijania czegokolwiek.

Wolisz grać w słuchawkach czy raczej bez? Niby niektórzy mówią, że dobre słuchawki to i lepsza "wczuwka", ale w sumie czasem mogą być uciążliwe.

Wsio mi ryba. W nocy w sluchawkach, zeby sasiadow nie budzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał dzisiaj wybierać pomiędzy pracą w CDA, albo jakiejś super płatnej pracy, gdzie byś wybrał? Pytam, bo może tak Ci jest dobrze w CDA, że nie oddają tej atmosfery żadne korzyści majątkowe.

Jasne żeby wybrał CD-Action w końcu to sama przyjemność odpowiadać na listy Xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widac z mala iloscia (tzn. rozmaitoscia) rybek probwales. A osmiorniczki, krewetki, strzykwy, jezowce? A japonski omlet? smile_prosty.gifOj, smakow jest tam mnostwo.

Moja sushidajnia nie jest tak ekstrawagancka :) Bardziej chodziło mi o to że nigri to ryz i kawałek mięsa... a ja lubię jeszcze serki, szczypiorki, kawiorki ect.

Do mniejszych ilosci wole... zupe miso. Serio. Jedi mnie nauczyl popijania sushi miso.

Ja się ma odpowiedniego przewodnika to się można wielu fajnych rzeczy nauczyć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sushidajnia nie jest tak ekstrawagancka smile_prosty.gif Bardziej chodziło mi o to że nigri to ryz i kawałek mięsa... a ja lubię jeszcze serki, szczypiorki, kawiorki ect.

Rozumic ale w miare jedzenia coraz bardziej ceni sie wyrafinowana prostote - np. Wlosi jedza glownie pizze margherita - czyli ciasto, sos, ser, pozostawiajac reszcie swiata pizze z roznymi dodatkami. Dlaczego? Bo to po prostu esencja pizzy, wszystko inne tylko rozwadnia podstawowe smaki. Dlatego ja z sushi nigiri powoli eliminuje tez ryz i wodorosty nori, czyli po prostu wcinam surowa rybe z sosem sojowym (sashimi).

Ale, naturalnie, kazdy niech wcina to, co lubi. :)

Siemka

1 czytałeś ,,opowieści ze świata wiedźmina"? Jeśli tak to co o nich sądzisz

Nie czytalem, nie znam.

2 czytałeś książki Lee Childa o Jacku Reacherze? Moim zdaniem Świetny cykl z ciekawie napisanym bohaterem.

Jeden tom zdarzylo mi sie przeczytac, nawet niezle, wiec pewnie kiedys siegne po nastepne. Swoja droga zalamka w filmowej adaptacji - Travolta w roli kolesia majacego 1,90 cm wzrostu? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowieści ze swiata wiedźmina to zbiór opowiadań rosyjskich pisarzy które są umiejscowione w świecie wiedźmina. Bohaterami są Geralt i Jaskier ale można spotkać także innych ludzi z sagi np. Oczko. Sapkowski to to nie jest ale da się przeczytać. Co do filmu: rzeczywiście nie był zbyt dobry ale Reachera zagrał Tom Cruise:p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...