Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Haha, kot świetny biggrin_prosty.gif

A teraz pytanie, w co planujesz młócić w święta, jeśli wogóle planujesz? smile_prosty.gif

(Osobiście uważam że niedawno zakupiony ME3 to dobry wybór tongue_prosty.gif)

W swieta zamierzam NIE grac w ogole. Bo mam na to jeszcze 363 pozostale dni w roku. A tu mozna dla odmiany posiedziec, pogadac, wspolnie obejrzec jakis film.

Nie uważam że pomysł jest zły. Wy macie reklamę, my mamy bonus.

Ale zdaje sobie sprawe, ze za darmo tego nam nikt nie zrobi? Tzn. ze za to musielibysmy zaplacic tej czy innej firmie SPORO kasy?

PPS: Jeśli zamierzasz zjeść pół zawartości solniczki na raz to radze na dworze.

Jakies traumatyczne doswiadczenia z wlasnego zycia? :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ludzie z twojego otoczenia piracą? Bo ze mnie wszyscy się śmieją, że kupuje oryginały za pełno kasy, a oni mają kolekcję podpisanych płytek. A ja uparty jak osioł im tłumaczę, że tak się nie robi i potem gier na PC nie robią. Masz podobnie niekiedy zdemoralizowane towarzystwo?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na nich patrzę to ciężko jest mi sądzić, że oni do czegoś dorosną, serio ;). Nie wiem czy mona być dumnym ze stosu porysowanych płyt pomazanych markerami. Tyle tylko, iż znam też dużo dorosłych ludzi którzy piracą, a im to już tłumaczyć nie warto. Cóż, zazdroszczę nie piracącego towarzystwa, tyle w temacie.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze Smuggler, że ja to samo mam od paru dobrych lat. Koledzy ciągle się ze mnie śmieją, że wydaje pieniądze na gry kiedy oni mają za darmo. Ale mam to w nosie i jako ciekawostkę dodam, że powoli sami przyznają mi rację. Co prawda jeszcze trochę to potrwa ale są na dobrej drodze, jeden kumpel kupił parę gier oryginalnych już :D

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby gry komputerowe (konsolowe też) były tańsze tak o połowę, to jestem pewien , że sprzedaż wzrosła by conajmniej o te 50%.

[smg] Tak, jasne. Painkiller byl po 20 zl w dniu premiery a i tak sciagalo sie go z torrnetow "bo za 20 zl to ja se kupie tyyyle piwa/fajek/pizze". Dwa - czy zgodzilbys sie o obnizenie SWOICH zarobkow o polowe, zebym ja mogl cos taniej kupic? Trzy - jesli koszt wytworzenia produktu X wynosi 100 zl, to ile wiecej zarobisz sprzedajac go po 90 zamiast 120, nawet jesli sprzedasz 2x tyle.

Z własnego doświadczenia wiem, ze teraz ta forma rozrywki jest zdecydowanie za droga jak na polskie warunki.

Wystarczy porownac sobie srednie płace niemcow i polakow, oraz koszt gier tam i tutaj.

No i? Mercedesa tez ukradniesz, bo jest za drogi a Niemcy zarabiaja wiecej?

Wiem , ze istnieja różne reedycje i różne promocje m.in Steama, ale to nie to samo...(bo za granica te promocje tez sa).

No tak, skoro TAM tez mozna kupic taniej, to ja w Polsce nie kupie, wole sciagnac?

Facet, litosci...

EDIT: Bymbył zapomniał : Wesołych świąt i jak najpiekniejszych chwil z rodziną życzę Ci Smuggler .

No dzieki, ale to nie trzeba mnie wnerwiac takimi argumentami, bo moge nie dozyc.

PS. Z tego wszystkie zamiast ci odpisac, to sie dopisalem do twego posta. Sorki.

Edytowano przez Smuggler
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Więc :

  • 1 - Jak oznajmia prawo popytu, wraz z spadkiem ceny, chęć kupna wzrasta. Zgadza się ? Oczywiście nie licząc wielu dzieci , którzy i tak to ściągną, bo nie mają szacunku do pracy (bo same nie pracują).

  • 2 - Nie porównuj usług do produktów, bo przy dystrybucji elektronicznej, koszt wyprodukowania gry nie zmienia się w czasie (przy założeniu, że to nie MMO).

  • 3 - Łatwo z tego wywnioskować, że gra jeśli nawet byłaby prawie za darmo (oczywiscie trochę po premierze, zeby ci co i tak chcą kupić za w miarę wysoką cenę, to to kupili) zapewniłaby zysk dla twórców. Ale nie, przecież wielkie korporacje nie będą sprzedawać swoich hitów za pół darmo...

  • 4 - Nasza gospodarka niby pnię się do przodu, ale tak naprawdę gry podrożały średnio o 20% w stosunku do 2008 ( jak sami zresztą w CDA to wyliczyliście).

Edytowano przez Pepsiko
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Ale istnieje jeszcze prog oplacalnosci, ponizej ktorego po prostu nie zarabiasz albo ponosisz straty, niezaleznie od ilosci sprzedanych egz.

Ad. 2 Ale tu chodzi o zasade "jak mnie na cos nie stac, to to ukradne".

Ad. 3 No jasne, wyloz ze 100 mln $ na tworzenie produktu i sprzedawaj go z zyskiem 1 $ na sztuce, w nadziei, ze kupi go z 50 mln ludzi. Powodzenia w biznesie.

Ad 4. Zlotowka oslabla, jakbys nie zauwazyl. Albo moze raczej wrocila do normalnego poziomu, bo w 2008 dolar kosztowal ok. 2 zl, co bylo bardzo mile ale nijak sie mialo do kondycji naszej gospodarki. Ktos po prostu spekulowal na naszej walucie, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1 numerze cd-action na 2013 rok w na luzie jest że "Albania nie istnieje" a ja znam kogoś kto palił albańskie papierosy i widział albański samochód...wię jednak istniejeczytaj.gif

a i jeszcze jedno coraz częściej do gier które dajecie jest potrzebne połączenie z netem nie żebym narzekał bo je posiadam ale ktos kto go niema a chciałby sobie pograć np. w call of juarez nie maja tej możliwości i pytam dlaczego???sory, że nie stawiam przecinków.

co.gif

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smuggler napisałem maila z zapytaniem o prenumeratę(tą z koszulką z tego numeru).Czekam już od paru dni i nikt mi nie odpisał, a chciałbym mieć ją już od następnego numeru.Czy mógłbyś coś z tym zrobić?

Napisac jeszcze raz - maile tez czasem nie dochodza...

Smugller jak spędzasz Sylwestra?

Jak wyjdzie. Ale na pewno nie "po 0,7 l na glowe, a potem 8 piw a potem obudzilem sie w kiblu we wlasnych rzygach, zaje*ista impreza!'

Czy kitesurfing może być uprawiany na akwenach słodkowodnych?

Skad do cholery mam to wiedziec? W zyciu nie uprawialem tego sportu.

Masz może myśli żeby czasem odejść i "skończyć" z growym światkiem?

Regularnie. Chyba kazdy czasem lapie dola pt. "mam tego wszystkiego dosc, jade do Indii zostac joginem i medytowac"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...