Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Tja jaaasne, przestępstwem może i nie było, co nie znaczy, że nie dało się kupić oryginałów.

W latach 80-tych sie nie dalo. W latach 90-tych sie juz jakos dalo i korzystalem z tej opcji.

Pamiętam, że na początku lat 90tych miałem dosyć pokaźną kolekcję gier na Atarynkę kupując u producentów: L.K. Avalon, Mirage, ASF i innych.

Nie no, nie zartujmy. Mowimy o angielskim sofcie. Na Speca sam kupilem "Puszke Pandory" od tworcy (redaktora TS zreszta :P) chyba w 1987 czy 1988. Ale zachodnich gier kupic nie mogles.

Według ciebie, jeżeli pojechałbym do Rosji, gdzie piractwo jest legalne i ściągnął masę gier to nie byłbym piratem?

Dzisiaj nie, ale wtedy tak. Tak samo jak w 1943 strzelanie do Niemcow i wysadzanie pociagow nie bylo uznawane za terroryzm, a dzis tak.

Druga rzecz, która mnie zastanawia to to, że w tym dziale nie ma pytań do Mac Abry - czyżbyś to Ty był redaktorem naczelnym i nie chce ci się odpowiadać dwa razy na te same pytania?

Nie ma pytan, bo nie ma goscia na forum. A nie ma na forum, bo musialby stale i wciaz odpowiadac na pytania w stylu "czy dacie gre/ile dajecie za licencje" itd. na ktore sie nie odpowiada bo nie mozna takich informacji zdradzac.

I ostatnia rzecz: występujesz w dwóch osobach, coś jak Dr Jakyll & Mr Hyde, czy czasem nie masz syndromu podwójnej osobowości? - to można leczyć.

Mam 8 osobowosci i dobrze mi z tym. Codziennie moge byc kims innym, a jedna na wszelki wypadek zapasowa. Masz jakis problem z akceptacja tego?

Poprzednio pytałem Cię od Ala "Weirda" Yankovica, niedawno zaś pojawiło się jego nowe dzieło (
) i chciałbym poznać Twoją opinię na temat tej składanki.

Jak dla mnie różni się ona dość znacznie od jego poprzednich dokonań, ale zastąpienie wszelkich efektów komputerowych zwykłymi instrumentami, głos Ala i zmieniony tekst świetnie ze sobą współgrają i sprawiają, ze nawet "Baby" Biebera w jego wykonaniu da się słuchać :wink:

Wiesz, jest tyle innej, dobrej muzyki, ktorej ciagle jeszcze nie zdazylem posluchac, ze szkoda mi czasu na sluchanie parodii utworow, ktore zasadniczo i tak mnie nie kreca w oryginale.

Co trzeba podać w e-mailu wysyłając zdjęcie do Screen Shocka? Czy dostanę informację, jesli zdjęcie będzie w gazecie?

Wersja minimum: imie i nazwisko, tytul gry.

A co wiecej do tego dodasz, to juz twoja sprawa.

W gazecie? W jakiej gazecie? :dry:

Przeglądałem ostatnio starsze CDA(z 2005 roku), gdzie dość pochlebnie wypowiedziałeś się o serialu ,,Gotowe na wszystko". Nadal oglądasz ten serial?

No nadal, choc widac ze juz brakuje pomyslow, od 2-3 sezonow bazuja na tym samym schemacie - ktos sie pojawia, ma tajemnice, etc. Ogladam raczej z sentymentu juz, bo skoro zaliczylem 7 sezonow, a zaczyna sie osmy... Coz, jakby skonczyli tak na 4-5 sezonach to byloby lepiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mówiłeś, że czytanie książek pobudza lepszą wymowę i styl pisania. Tu moje pytanie : Czy są książki które ten styl budują bardziej np. książki Kinga ?

2. Nie palę papierosów nie pije alkoholu nawet piwa ! Czy można mnie uważać jako wzór dla innych nastolatków ?

3. Nie jestem psychoterapeutą ale pytanie o twój największy błąd życia wydaję mi się pytaniem nie za tak bardzo osobistym ani jakimś wielkim. To pytanie jak każde inne.

4. Kiedy idziesz na emeryturę ?

5. Czy wchodzisz na tą stronę w trakcie pobytu w redakcji ? Czy tylko w domu ? Pamiętam że mówiłeś iż ta strona do pracy się nie zalicza więc wchodzić na nią nie powinieneś gdy pracujesz, ale czy aby tego przestrzegasz

6. Masz dzieciaki ? Wiedzą, że jesteś słynnym Smugglerem ? Także chcą pracować w CDA ?

7. Czy w ostatnim numerze ( wrześniowym ) napisałeś jakąś recenzje gry, jak tak to jak się owa gra nazywała ?

8. Z ostatniej klasówki dostałem 3+ z dopiskiem że coś tam ze składnią zdania mam problemy. Jak mogę to składnie swoją poprawić ? Książki będę tu najlepsze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mówiłeś, że czytanie książek pobudza lepszą wymowę i styl pisania. Tu moje pytanie : Czy są książki które ten styl budują bardziej np. książki Kinga ?

Wymowy? chyba slownictwa raczej. I kazda ksiazka go buduje, nie ma sensu czytac jednego autora, bo to jak jesc z glebokiego garnka ale ciagle to samo.

2. Nie palę papierosów nie pije alkoholu nawet piwa ! Czy można mnie uważać jako wzór dla innych nastolatków ?

Nie przejechalem nikogo na przejsciu dla pieszych. Czy mozna mnie uwazac za wzor dla kierowcow?

3. Nie jestem psychoterapeutą ale pytanie o twój największy błąd życia wydaję mi się pytaniem nie za tak bardzo osobistym ani jakimś wielkim. To pytanie jak każde inne.

- Iwan, a jeb*** ty sobaku?

- Czemu pytasz?

- A tak, dla podtrzymania rozmowy.

4. Kiedy idziesz na emeryturę ?

Jak osiagne wiek emerytalny?

5. Czy wchodzisz na tą stronę w trakcie pobytu w redakcji ? Czy tylko w domu ? Pamiętam że mówiłeś iż ta strona do pracy się nie zalicza więc wchodzić na nią nie powinieneś gdy pracujesz, ale czy aby tego przestrzegasz

Teraz pisze z domu.

6. Masz dzieciaki ? Wiedzą, że jesteś słynnym Smugglerem ? Także chcą pracować w CDA ?

Moje zycie prywatne jest moim zyciem prywatnym.

7. Czy w ostatnim numerze ( wrześniowym ) napisałeś jakąś recenzje gry, jak tak to jak się owa gra nazywała ?

A widziales jakis tekst podpisany "Smuggler"?

8. Z ostatniej klasówki dostałem 3+ z dopiskiem że coś tam ze składnią zdania mam problemy. Jak mogę to składnie swoją poprawić ? Książki będę tu najlepsze ?

Nie zaszkodza. Warto tez zapytac "ale konkretnie co zle robie" zeby wiedziec na co uwazac.

Czytałeś jakieś książki Joanny Chmielewskiej?

Kiedys bylem wielkim fanem (zarykiwalem sie przy Lesiu, Calym zdaniu nieboszczyka, Wszystko czerwone) ale potem mi sie znudzily jej ksiazki, bo chyba i poziom dowcipow sie jej obnizyl, ja wyroslem, a i schematycznosc fabuly i stylu zaczela byc dla mnie coraz wyrazniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wchodzisz na tą stronę w trakcie pobytu w redakcji ? Czy tylko w domu ? Pamiętam że mówiłeś iż ta strona do pracy się nie zalicza więc wchodzić na nią nie powinieneś gdy pracujesz, ale czy aby tego przestrzegasz

A po co ma przestrzegać, skoro jest redaktorem naczelnym ? - Smuggler = Mac Abra = Jurij Poprawa, jak nie wierzysz to wklep w Googlach : kim jest Smuggler z CDA ? Tam ludziki udowadniają dość dobitnie, że to Jurek i nie ma się już nad czym zastanawiać i główkować kim jest Smg. Zastanawia mnie tylko czemu taka ksywa?, czyżby za komuny szmuglował kiełbasę z RFN-u na kraje demokracji ludowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Masz dzieciaki ? Wiedzą, że jesteś słynnym Smugglerem ? Także chcą pracować w CDA ?

Moje zycie prywatne jest moim zyciem prywatnym.

Picie whisky, żona, książki to chyba tematy z twojego życia prywatnego i jakoś na nie odpowiadasz, i nie mówię tu tylko o tych, większość pytań dotyczy twojego życia prywatnego, bo jak by się ograniczały tylko do pracy to by były tylko takie jak : kim jest smuggler, ile zarabiasz, kogo najbardziej lubisz w redakcji. Pytania są do ciebie i o tobie i o twoim życiu prywatnym ( przede wszystkim ) . Pytanie ponawiam.

7. Czy w ostatnim numerze ( wrześniowym ) napisałeś jakąś recenzje gry, jak tak to jak się owa gra nazywała ?

A widziales jakis tekst podpisany "Smuggler"?

A czy Ja napisałem że owa recenzja musi być koniecznie podpisana ,, Smuggler ,, ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wchodzisz na tą stronę w trakcie pobytu w redakcji ? Czy tylko w domu ? Pamiętam że mówiłeś iż ta strona do pracy się nie zalicza więc wchodzić na nią nie powinieneś gdy pracujesz, ale czy aby tego przestrzegasz

A po co ma przestrzegać, skoro jest redaktorem naczelnym ? - Smuggler = Mac Abra = Jurij Poprawa, jak nie wierzysz to wklep w Googlach : kim jest Smuggler z CDA ? Tam ludziki udowadniają dość dobitnie, że to Jurek i nie ma się już nad czym zastanawiać i główkować kim jest Smg. Zastanawia mnie tylko czemu taka ksywa?, czyżby za komuny szmuglował kiełbasę z RFN-u na kraje demokracji ludowej?

Taki geniusz, a do FAQ nie chce sie zajrzec? Poza "uruchom Gugla" juz sie kombinowac nie chce? :laugh:

6. Masz dzieciaki ? Wiedzą, że jesteś słynnym Smugglerem ? Także chcą pracować w CDA ?

Moje zycie prywatne jest moim zyciem prywatnym.

Picie whisky, żona, książki to chyba tematy z twojego życia prywatnego i jakoś na nie odpowiadasz,

Ale to ja okreslam granice mej otwartosci na wasze pytania.

7. Czy w ostatnim numerze ( wrześniowym ) napisałeś jakąś recenzje gry, jak tak to jak się owa gra nazywała ?

A widziales jakis tekst podpisany "Smuggler"?

A czy Ja napisałem że owa recenzja musi być koniecznie podpisana ,, Smuggler ,, ?

A moze jeszcze ci zeskanowac swoj dowod osobisty, zebys nie mial problemow z identyfikacja? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki geniusz, a do FAQ nie chce sie zajrzec? Poza "uruchom Gugla" juz sie kombinowac nie chce? :laugh:

Oj panie Jerzy...eee...to znaczy Smug, mógłyś tego "Faka" odświeżyć, bo on już chyba od kilku lat nieaktualny... . A tak swoją drogą to od kiedy to nie grasz w RPG? - a Wiedźmin 2 , King's Bounty to co toto jest - ścigałki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki geniusz, a do FAQ nie chce sie zajrzec? Poza "uruchom Gugla" juz sie kombinowac nie chce? :laugh:

Oj panie Jerzy...eee...to znaczy Smug, mógłyś tego "Faka" odświeżyć, bo on już chyba od kilku lat nieaktualny... .

Pare miejsc i owszem, ale geneza ksywki sie akurat nie zmienika.

A tak swoją drogą to od kiedy to nie grasz w RPG? - a Wiedźmin 2 , King's Bounty to co toto jest - ścigałki?

KB to taka sama RPG jak z HoMM FPS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to od kiedy to nie grasz w RPG? - a Wiedźmin 2 , King's Bounty to co toto jest - ścigałki?

KB to taka sama RPG jak z HoMM FPS.

No nie, jaja sobie robisz Mac...yyy...Smug - "luknij" w CDA nr.10/2010,strona 128, podpisane: pełna wersja King's Bounty: Legenda, gatunek: Strategia/RPG, CDA nr.07/2011, strona 128, podpisane: pełna wersja gry King's Bounty: Wojownicza Księżniczka, gatunek: Strategia/RPG. Więc już nie rób ze mnie laika, który nie zna gatunków gier. Nie jest to czysty RPG, ale strategia z elementami RPG i na odwrót mogłoby też być.

I ponawiam pytanie o ulubioną aktorkę filmów x - nie odpowiedziałeś na nie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to od kiedy to nie grasz w RPG? - a Wiedźmin 2 , King's Bounty to co toto jest - ścigałki?

KB to taka sama RPG jak z HoMM FPS.

No nie, jaja sobie robisz Mac...yyy...Smug - "luknij" w CDA nr.10/2010,strona 128, podpisane: pełna wersja King's Bounty: Legenda, gatunek: Strategia/RPG, CDA nr.07/2011, strona 128, podpisane: pełna wersja gry King's Bounty: Wojownicza Księżniczka, gatunek: Strategia/RPG.

A jak tam ktos napisze, ze Ziemia jest plaska, to tez bedie to dogmat? Sa tam jakies elementy RPG, ale podobne znajdziesz nawet w FPSach - zbieranie doswiadczenia i rozbudowana jakichs mozliwosci. Ale nazwat to RPGiem - no bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dział z recenzjami gier na iOS'a został trwale usunięty z CDA? Czy to tylko jednonumerowy "wybryk"? Bo osobiście zawsze te recenzje czytałem. Było to jedyne źródło informacjii, bo oceny na appstore.... żenada..

czy dział z recenzjami gier na iOS'a został trwale usunięty z CDA? Czy to tylko jednonumerowy "wybryk"? Bo osobiście zawsze te recenzje czytałem. Było to jedyne źródło informacjii, bo oceny na appstore.... żenada..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dział z recenzjami gier na iOS'a został trwale usunięty z CDA? Czy to tylko jednonumerowy "wybryk"? Bo osobiście zawsze te recenzje czytałem. Było to jedyne źródło informacjii, bo oceny na appstore.... żenada..

Nie, nikt niczego nie usuwal - moze nie bylo gier, moze nie bylo miejsca, ale jak najbardziej beda recenzje na te platformy w CDA. Ale takie pytania to raczej w watku "Do redakcji"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę. Gdy instaluję Tomb raidera z bieżącego numeru na sam koniec wyskakuje mi błąd. Wiem że to nie wina waszej płytki, bo u mojego kumpla działa bez problemu. Chcę jednak wiedzieć czy jak wyskakuje taki błąd można cos zrobić :

BŁĄD TRANSFERU SKŁADNIKA

SKŁADNIK: DefaulFeature

Grupa Pliku: NewComponent1

Plik: F;\pelne\TRU\data2.cab

Błąd: Błąd danych (CRC)

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na twój temat na różnych forach, blogach, serwisach gierkowych itd. i wychodzi, że jesteś postacią kultową (bez wazeliny a wręcz z żalem to stwierdzam), czy nie kusi Cię żeby się ujawnić i powiedzieć : jam ci Smuggler czyli ............ ( i tu pada imię i nazwisko), zwłaszcza jak piszą, że ty to Jurek Poprawa? I czy nie znudziła ci się ta szopka Mac...wróć...Smug?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...