Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Po przerobieniu niemal całego dorobku Fredericka Forsytha zerknąłem na twórczość Alisaira MacLeana (m.in. dlatego, że polecałeś mi "H.M.S. Ulisses"). Mam już za sobą "Działa Nawarony" i "Komandosów z Nawarony". Co jeszcze warto przeczytać? Słyszałem, że "48 godzin" jest bardzo dobra.

I takie pytanie, hmmm, nietypowe. Jakie whisky mógłbyś polecić na 1. raz? Od razu mówię, że niezaierzam się nim upijać, wszak nie o to chodzi. No i żeby nie było za drogie (student :happy: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerobieniu niemal całego dorobku Fredericka Forsytha zerknąłem na twórczość Alisaira MacLeana (m.in. dlatego, że polecałeś mi "H.M.S. Ulisses"). Mam już za sobą "Działa Nawarony" i "Komandosów z Nawarony". Co jeszcze warto przeczytać? Słyszałem, że "48 godzin" jest bardzo dobra.

I takie pytanie, hmmm, nietypowe. Jakie whisky mógłbyś polecić na 1. raz? Od razu mówię, że niezaierzam się nim upijać, wszak nie o to chodzi. No i żeby nie było za drogie (student :happy: )

48 godzin

Lalka na lancuchu

Tylko dla orlow (II wojna, byl dobry film, ksiazka lepsza(

bylo jeszcze pare innych dobrych powiesci, ale tez duuuzo niedobrych, przypomne sobie te warte uwagi ale nie dzis.

Whisky... oj, temat rzeka, Moze latwiej powiedziec czego unikac

Johny Walker - nie dosc ze mocno oklepany to dosc ostry w smaku.

Ogolnie wiekszosc szkockich whisky jest dosc ostra i zniecheca ludzi, ktorzy od nich zaczynaja przygode. Do tego whisky "blended" nadaje sie glownie do drinkow, powinno sie pijac "single malt" a ta jest z kolei duzo drosza...

Zatem co? Zatem zacznij od d... strony, czyli od

-amerykanskiego burbona (Jim Beam - niedrogi, a calkiem dobry, lagodny nieco slodkawy)

- irlandzkiej whiskey (np. Tullamore Dew)

A jak poczujesz, ze to ci smakuje, wtedy bedziesz mogl poszukac czegos made in Scotland i wtedy ci doradze konkretniej :)

Reasumujac: kup Jima Beama, sa flaszki 0.33 i nie kosztuja duzo. Powinno smakowac.

Tylko uwaga; whisky pija sie dla smaku, nie efektu (uwalenie sie). Takze dlatego, ze whisky jest MOCNO kacogenna i to sa naprawde duze kace.

BTW: polecam grecka brandy (Metaxa - minimum 5 gwiazdek. Rewelacja, bo dodaja do niej jakichs ziol i wina, w efekcie smak jest wspanialy, mozna pic jak koniak, mozna do drinkow...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się aż tak wyczerpującej wypowiedzi, dzięki. :happy: No i tak jak pisałem - nie zamierzam się uwalić. Po prostu tak sobie myślę, zbliża się jesień i zima, dla rozgrzania raz na jakiś czas kieliszek nie zaszkodzi.

I jeszcze jedno: z czym najlepiej pić? Bo słyszałem, że do whisky można dolewać dwie rzeczy: whisky i wodę :laugh: A np. cola? Może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni w Pytaniach do EGM-a napisałeś, że wolicie grać u siebie w domach, a teksty pisać w pracy. A jak w sytuacji np. premierowej gry, z braku przykładów powiedzmy, Grida? Redaktorzy też mogą je ze sobą zabrać do domu?

Jesli instalka jest na jeden KONKRETNY komputer to wiadomo, ze nie. Czasem tez warunki umowy absolutnie zabrajania "wyjscie" gry poza redakcje itd. Ale zdarza sie tak, ze np. gra sie 8-10 godzin w pracy, zgrywa sejwy... i idzie grac dalej (w domu). Tzn. gdy gra moze wyjsc poza redakcje, albo mamy pare egz.

Nie spodziewałem się aż tak wyczerpującej wypowiedzi, dzięki. :happy: No i tak jak pisałem - nie zamierzam się uwalić. Po prostu tak sobie myślę, zbliża się jesień i zima, dla rozgrzania raz na jakiś czas kieliszek nie zaszkodzi.

I jeszcze jedno: z czym najlepiej pić? Bo słyszałem, że do whisky można dolewać dwie rzeczy: whisky i wodę :laugh: A np. cola? Może być?

Whisky nie pija sie kieliszkami, tylko w szklaneczkach :)

A do whisky faktycznie dobrze jest dolac ODROBINKE wody (zrodlana, niegazowana!) to sprawia, ze lepiej czuc smak, gdyz nasze kubki smakowe sa blokowane przez duze stezenie alkoholu, a woda rozrzeda te 40% do powiedzmy 35-30 i wtedy czuc lepiej smak.

Cola moze byc, do coli najlepsza jest amerykanska whisky Jack Daniels. Bez coli tego pic sie nie da (dodaja octu do zacieru, bleeegh!!!) chyba ze sie lubi taki gryzacy posmaczek w tle, ale z cola smakuje wspaniale, moja zona nie trawi whisky, ale Daniels z cola to jeden z jej ulubionych drinkow. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mac Abro...

Czy nie sądzisz, że w CDA niedługo nie zostanie nikogo ze starej ekipy?

Ktoś wspomniał o pytaniach do EGMa. Popełniłeś wtedy gafę - zwykły, szary redaktor nie wiedziałby o tym, że wysłano honorarium drugiemu, bo zwykły, szary redaktor takimi sprawami się nie zajmuje. Wystarczy dodać 2 do 2 i sprawa stanie się zbyt oczywista... Często popełniasz podobne gafy. Zepsujesz nawet najbardziej niedomyślnym fanom coś na miarę Św. Mikołaja, jak tak dalej pójdzie... :(

Nvm. Widziałeś to? Ten (anty?)fan naprawdę się popisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mac Abro...

Czy nie sądzisz, że w CDA niedługo nie zostanie nikogo ze starej ekipy?

Ktoś wspomniał o pytaniach do EGMa. Popełniłeś wtedy gafę - zwykły, szary redaktor nie wiedziałby o tym, że wysłano honorarium drugiemu, bo zwykły, szary redaktor takimi sprawami się nie zajmuje. Wystarczy dodać 2 do 2 i sprawa stanie się zbyt oczywista... Często popełniasz podobne gafy. Zepsujesz nawet najbardziej niedomyślnym fanom coś na miarę Św. Mikołaja, jak tak dalej pójdzie... :(

Nvm. Widziałeś to? Ten (anty?)fan naprawdę się popisał.

Drogi ElfiBimbrze

Info o tym kiedy idzie pensja na konto (wiec i honoraria autorskie dla wspolpracownikow) sa zawsze przekazywane nam telefonicznie przez ksiegowosc Bauera, wiec zes tutaj rypnal jak lysy grzywka o kant kuli.

Poza tym jak myslisz, kto pracowicie zbiera i tworzy zestawienia honorariow dla wspolpracownikow (jakze to tworcza i kreatywna praca...) - szary redaktor, czy redaktor naczelny (ktory poza tym tez parzy kawe dla gosci, wynosi smieci, zamawia pizze i zajmuje sie wielona innymi rownie waznymi sprawami).

Filmow antyfanskich dla zasady nie ogladam, bo po kiego? Nic nowego o sobie z nich sie nie dowiem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wybierasz się do kina (albo byłeś "NO BODY KNOWS!!">Nostalogia Crytic) na Garfielda Koty górą.

Bo tak sobie szykuje pieniąszk na bliecik i :D i może sobie obejrzę bo tak dnia całego przy Diablo 2 nie spędzę. (bo gdzieś wyczytałem(pewnie brednie) że jakiś Nastolatek został opętany przez jakieś złe moce bo grał w Diablo 2 przez battleneta)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi ElfiBimbrze

Info o tym kiedy idzie pensja na konto (wiec i honoraria autorskie dla wspolpracownikow) sa zawsze przekazywane nam telefonicznie przez ksiegowosc Bauera, wiec zes tutaj rypnal jak lysy grzywka o kant kuli.

Poza tym jak myslisz, kto pracowicie zbiera i tworzy zestawienia honorariow dla wspolpracownikow (jakze to tworcza i kreatywna praca...) - szary redaktor, czy redaktor naczelny (ktory poza tym tez parzy kawe dla gosci, wynosi smieci, zamawia pizze i zajmuje sie wielona innymi rownie waznymi sprawami).

Filmow antyfanskich dla zasady nie ogladam, bo po kiego? Nic nowego o sobie z nich sie nie dowiem. :)

ElfiBimbr... lol

Hm, to może i walnąłem gafę. Ale ja i tak wiem lepiej.

Pfff. Wiedziałem, że powinienem powiedzieć coś innego. Zrickrollowanie failnęło... Ale cóż.

To ponawiam pytanie. Czy nie sądzisz, że w CDA niedługo nie zostanie nikogo ze starej ekipy? Coraz więcej nowych, a starzy odchodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi ElfiBimbrze

Info o tym kiedy idzie pensja na konto (wiec i honoraria autorskie dla wspolpracownikow) sa zawsze przekazywane nam telefonicznie przez ksiegowosc Bauera, wiec zes tutaj rypnal jak lysy grzywka o kant kuli.

Poza tym jak myslisz, kto pracowicie zbiera i tworzy zestawienia honorariow dla wspolpracownikow (jakze to tworcza i kreatywna praca...) - szary redaktor, czy redaktor naczelny (ktory poza tym tez parzy kawe dla gosci, wynosi smieci, zamawia pizze i zajmuje sie wielona innymi rownie waznymi sprawami).

Filmow antyfanskich dla zasady nie ogladam, bo po kiego? Nic nowego o sobie z nich sie nie dowiem. :)

ElfiBimbr... lol

Hm, to może i walnąłem gafę. Ale ja i tak wiem lepiej.

Pfff. Wiedziałem, że powinienem powiedzieć coś innego. Zrickrollowanie failnęło... Ale cóż.

To ponawiam pytanie. Czy nie sądzisz, że w CDA niedługo nie zostanie nikogo ze starej ekipy? Coraz więcej nowych, a starzy odchodzą.

To odpowiadam - naturalna rzecza jest, ze stara gwardia sie wykrusza a to ze w CDA przez wiele lat tkwi ta sama ekipa towyjatek od normy a nie norma. Ale starych zastopia nowi, i stana sie starymi. :) A CDA bedzie trwac - sprawdz sobie sklad np. Realu czy ulubionego zespolu pilkarskiego z 96 i dzis. Ilu ludzi z tamtego skladu dzis gra? A klub ciagle jest.

Byłbyś skłonny zamienić jedną stronę AR na jedną stronę Magazynu, przeznaczoną na starocie?

Propozycja do przemyslenia :)

Czy często recenzujesz gry jako Druga Ksywka? To taka mała podpowiedź do Twojej tożsamości... :)

Dlatego nie odpowiem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sobie sklad np. Realu czy ulubionego zespolu pilkarskiego z 96 i dzis. Ilu ludzi z tamtego skladu dzis gra? A klub ciagle jest.

Z tym, że w piłce normalną koleją rzeczy jest, że starych trzeba wymienić bo nie ta kondycja i refleks co kiedyś. A u Was? Toć EGM (nie ubliżając) choć stary, trzyma się świetnie, sam chciałbym być taki jak on w takim wieku.

Czy oceniłbyś zdjęcia gdyby ktoś przesłał Ci je na e - mail?

Ew. umieściłbyś najlepsze w felietonie pomiędzy wyżywaniem się na, beznadziejnych, polskich reklamach?

Edytowano przez Ymir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś skłonny zamienić jedną stronę AR na jedną stronę Magazynu, przeznaczoną na starocie?

Propozycja do przemyslenia :)

Bo tak sobie myślę...Listów ponoć mniej, na apele, by pisać czytelnicy reagować nie chcą, a istnieje lobby domagające się opisów starszych pozycji w Magazynie :happy:

Poszerzamy znajomość czytelników o kulturze, a Ty spełniasz swoje groźby o zmniejszeniu AR. Mogę mówić za siebie - ja bym taką zamianę powitał z przyjemnością :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o skłonnościach mowa :tongue: Byłbyś skłonny napisać felieton o Kingu, w którym byś polecił jakieś jego książki i podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi Króla? Twój felieton o Lemie spodobał się wielu osobom. Dzięki niemu sięgnałem po książki Lema (zresztą nie tylko ja; chyba nawet ktoś o tym pisał w AR) :happy: Wydaję mi się, że felieton o Kingu także spotkałby się z wielkim zainteresowaniem :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że w piłce normalną koleją rzeczy jest, że starych trzeba wymienić bo nie ta kondycja i refleks co kiedyś. A u Was? Toć EGM (nie ubliżając) choć stary, trzyma się świetnie, sam chciałbym być taki jak on w takim wieku.

>>>A u nas to samo, tylko ciut wolniej. Syndrom wypalenia, znudzenia, itd. to normalne objawy.

Czy oceniłbyś zdjęcia gdyby ktoś przesłał Ci je na e - mail?

>>>Nie, nie czuje sie na silach.

Ew. umieściłbyś najlepsze w felietonie pomiędzy wyżywaniem się na, beznadziejnych, polskich reklamach?

>>>Wolalbym nie.

Jak już o skłonnościach mowa :tongue: Byłbyś skłonny napisać felieton o Kingu, w którym byś polecił jakieś jego książki i podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi Króla? Twój felieton o Lemie spodobał się wielu osobom. Dzięki niemu sięgnałem po książki Lema (zresztą nie tylko ja; chyba nawet ktoś o tym pisał w AR) :happy: Wydaję mi się, że felieton o Kingu także spotkałby się z wielkim zainteresowaniem :happy:

Po co reklamowac cos dobrze wszystkim znane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom King nie jest taki znany, jak Ci się wydaje. Ja dowiedziałem się o nim z forum, z Magazynu (Ręka mistrza), potem była rekomendacja kolegi a następnie okazyjna oferta na Allegro :happy:

W związku z tym, książek Kinga mam:

-Carrie

-Miasteczko Salem

-Misery

-Cujo

-Lśnienie

W jakiej kolejności poleciłbyś mi je przeczytać, żebym "wyssał" z nich jak najwięcej treści? Ja wiem, ja rozumiem, że to nie jest fabularna całość, ale niektórych smaczków nie da się wyłapać czytając w innej kolejności...

A był jeszcze ktoś (może z redakcji?) kto też czytał Kinga i "na bieżąco" wymienialiście wrażenia z lektury? :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nie pisałem czas żebym nadrobił co nieco.

Drogi smugglerze pcha mi się na język pytanie:

skoro tak zaciekle mówisz o serialach typu św. wg. bundych lub kiepskich to czy je wogule oglądasz? i

czy zastanawiałeś się kto kiedyś cię zastąpi w AR (jeśli pytanie to juź padlo na forum to sory ale dawno mnie tu nie było)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Smuglerze mam pytanko ( może nie koniecznie o Pańskim życiu, ale myślę, że zna Pan odpowiedź). Zawsze intrygowało mnie na jakich zasadach na pudełkach z grami są zapisywane fragmenty recenzji z CD-A. Czy dystrybutor gry w Polsce dzwoni do was i prosi o zgodę czy odrazu wysyła wam czek :), czy odbywa się to w jeszcze innych warunkach. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...