Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

A dlaczego nie odpowiedziałeś na moje pytanie? :laugh:

Wiesz, ze moge sie kiedys zwyczajnie wk... i bedziesz akurat tym, na ktorym sie wyladuje?

Tak?

To OK, wiec nie bedziesz mial zalu jak cie np. w ramach "zartu za zart" zbanuje na amen?

To OK.

Z takim nickiem miałbym mieć żal? :tongue: (Znaczy, nie byłoby problemu, jakby ban był słuszny.) Tym niemniej wątpię, żeby - nawet głupi czy chamski - żart mógł być podstawą do obdarzenia kogoś baniakiem(,) i to permanentnym :wink:

Nie kus mnie wiec by cie przekonac, ze jednak. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Ty, ktorego imienia sie nie wymawia!

Dzis z rana zrobilem sobie wycieczke do Sopotu, aby cyknac kilka fotek. Udalo mi sie zrobic kilka, zaladowalem je do komputera i jedna rzecz mnie zaniepokoila. Mianowicie golym okiem mozna zauwazyc pewne artefakty na zdjeciach.

Pomijam jakosc artystyczna fotek, chcialem tylko pokazac w czym rzecz :

Pierwsza kadr zostal zrobiony przy czasie otwarcia migawki ok. 2500 przy przeslonie F7

44540457.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Nastepny, przedstawia dokladnie to samo, tylko czas otwarcia migawki zostal zwiekszony ( wartosci nie pamietam), a przeslona zmniejszona do 4,5

68603370.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Czemu przy drugiej fotce artefakty sa mniej widoczne i dlaczego?

Czy moje lustro jest wadliwe, czy trzeba je oddac do czyszczenia?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Ty, ktorego imienia sie nie wymawia!

Dzis z rana zrobilem sobie wycieczke do Sopotu, aby cyknac kilka fotek. Udalo mi sie zrobic kilka, zaladowalem je do komputera i jedna rzecz mnie zaniepokoila. Mianowicie golym okiem mozna zauwazyc pewne artefakty na zdjeciach.

Pomijam jakosc artystyczna fotek, chcialem tylko pokazac w czym rzecz :

Pierwsza kadr zostal zrobiony przy czasie otwarcia migawki ok. 2500 przy przeslonie F7

44540457.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Nastepny, przedstawia dokladnie to samo, tylko czas otwarcia migawki zostal zwiekszony ( wartosci nie pamietam), a przeslona zmniejszona do 4,5

68603370.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Zasyfiona matryca :). Urok lustrzanek, ktore nie sa szczelne (w segmencie amatorskim) no i sie zdejmuje obiektywy itd. Im bardziej przymknietna przyslona tym bardziej to widac.

Uzyj magicznej gumowej gruszki na matrycy (mozna kupic w aptece ale UWAGA: niektore sa z talkiem w srodku!!! Dlatego polecam wydanie 20-30 zl na specjalizowana gruszke w sklepie z akcesoriami). Jak nie pomoze, to uzyc czyscika do uszu chocby, lekko zwilzonego alkoholem IZOPROPYLOWYM (mozna tez kupic specjalistyczny zestaw do czyszczenia matrycy, ale uwazam, ze duzo sobie licza, a daja praktycznie to samo...) Czyszczenie matrycy to nic strasznego, choc na poczatku czlowiek sie boi. :)

BTW: Miałem przed chwilą w ręcach numer CDA z recenzją najnowszych Settlersów. Grałes w końcu w tę gierkę?

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym tylko podziękować za artykuł o aparatach z poprzedniego numeru. Niby coś tam wiedziałem, ale uświadomił mi, że rzeczy eksponowane w opisach aparatów nie są tak istotne jak szczegóły, o których się nie wspomina. Na początek zdecyduję się prawdopodobnie na Benq DC W1220. Czytałem też o innych aparatach, ale opinia w stylu: robi dobre fotki, jest fajny, bo ma dużo mpix nie jest dla zbyt mnie konkretna. Dlatego wróciłem do punktu wyjścia i zdecydowałem się na ten model. Mam nadzieję, że będzie służył dzielnie a jak już się wkręcę to sprawię sobie model bardziej zaawansowany. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem jeszcze raz, tym razem finalnie poruszyć temat lustrzanek, Drogi Smugglerze.

W Photo Jokerze za 2000zł jest A500 (z standardowym obiektywem 18-55mm), i o 300zł taniej A330. Warto te trzy stówki dołożyć? Nie jestem żadnym profesjonalistą, raczej takim troszkę bardziej zaawansowanym amatorem, więc sądzę, że A330 mi w pełni wystarczy, ale pięćsetka ma kilka fajnych bajerów (3", troszkę więcej MPX), i CHYBA lepszą matrycę... Będę wdzięczny za Twoją pomoc!

Pozdrawiam :)

PS. Co do posta Kopexa - pisze On tam o reckach. To ja się zapytam: w ogóle można recki wysyłać, i spotka się to z jakim kolwiek odzewem (nawet wyśmianie przez Ciebie jest zaszczytam ;))? Ciekawe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem jeszcze raz, tym razem finalnie poruszyć temat lustrzanek, Drogi Smugglerze.

W Photo Jokerze za 2000zł jest A500 (z standardowym obiektywem 18-55mm), i o 300zł taniej A330. Warto te trzy stówki dołożyć? Nie jestem żadnym profesjonalistą, raczej takim troszkę bardziej zaawansowanym amatorem, więc sądzę, że A330 mi w pełni wystarczy, ale pięćsetka ma kilka fajnych bajerów (3", troszkę więcej MPX), i CHYBA lepszą matrycę... Będę wdzięczny za Twoją pomoc!

Pozdrawiam :)

PS. Co do posta Kopexa - pisze On tam o reckach. To ja się zapytam: w ogóle można recki wysyłać, i spotka się to z jakim kolwiek odzewem (nawet wyśmianie przez Ciebie jest zaszczytam ;))? Ciekawe...

500-tka IMO lepsza ale widac, ze wogole nie czytales moich poradnikow :/ bo zaleta 500-ty wcale nie jest ani wiecej mpix ani wiekszy LCD. Matryca ma lepsza i lepszy autofokus, do tego lepiej sie ja trzyma w reku.

PS. Co do posta Kopexa - pisze On tam o reckach. To ja się zapytam: w ogóle można recki wysyłać, i spotka się to z jakim kolwiek odzewem (nawet wyśmianie przez Ciebie jest zaszczytam ;))? Ciekawe...

A ja mowie, ze to wszystko JEST w FAQ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to się wyjaśniło, ale nie ma czegoś takiego jak, to czy ma być to zapowiedź czy recka.

Grrr. Sprawdze i jak bedzie to nie wiem...

W skrocie - mozna pisac co sie chce ALE... nie ma sensu "robic na darmo". Bo dobry felieton czy aktualna zapowiedz mozemy po prostu kupic. A recenzje - recenzje u nas pisza tylko ci, do ktorych mamy duze zaufanie. Wiec na pewno nie opublikujemy w CDA recenzji kogos "z ulicy". Chocby nie wiem jak dobra by byla. Bedzie ona sluzyla TYLKO ocenie zdolnosci autora. Lepiej wiec NIE pisac recenzji. Takze dlatego ze wbrew pozorom nie jest to prosta forma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chodzi mi o to że może kiedyś wam coś podeslę i wam się spodoba, nie chcę zdobyć popularności. Poza tym rozumiem, że do pracy u was opróczszczęścia potrzebne są sensowne ukończone studia. Muszą to być dziennikarskie?

Edytowano przez kopex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy często zdarzają się sytuacje kiedy ktoś z Waszej ekipy stwierdza (oczywiście po jakimś czasie), że żałuje iż wystawił danej grze za niską bądź za wysoką ocenę? Pytam, ponieważ parę razy co niektórzy redaktorzy stwierdzali iż ocena którą wystawili była za wysoka/niska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardeth, sam sobie odpowiedziałeś...

Pytanka do Smugglera.

1.) Oglądałeś/oglądasz program motoryzacyjny Top Gear?

2.) Czytałeś może jakąś książkę Jeremiego Clarksona? Jeżeli tak, co o niej/nich sądzisz?

3.) Jakie auto uważasz za najpękniejsze?

4.) Jaka jest najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek grałeś? Odpowiedz szybko, bez zastanowienia.

5.) Obawiasz się spadku popularności czasopism na rzecz portali? Co byś zrobił, gdyby CDA upadło?

6.) Nie wiem, czy takie pytanie już było, ale czy masz/planujesz kupić jakąś konsolę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę dość nietypowo, bo od pewnej konkluzji. Mianowicie historia świata czy danego państwa (czy choćby miasta) to temat niezwykle szeroki, opisywany głównie na podstawie opisów czy relacji; nie sposób spotkać tych, którzy tego ogromu byli naocznymi świadkami (chyba że nieśmiertelność nie jest li tylko bajaniem :laugh:). Inaczej sprawa się ma z historią gier komputerowych, których początki i pierwsze kroki - a nawet raczkowanie - wielu z żyjących pamięta. Do czego dążę? Do następującego pytania: czy możliwe jest rzetelne przekazanie historii tej gałęzi rozrywki przez osobę, która początków gier nie pamięta, więcej nawet - która w wiele klasyków nie grała, która, będąc wprawdzie graczem jak gdyby dorywczym, posiada jednak sporą wiedzę na ten temat? Czy też póki żyją (i działają aktywnie jako dziennikarze) gracze tak doświadczeni, jak to tylko możliwe, to oni raczej powinni zajmować się rozważaniami na temat historii i genezy tego rodzaju komputerowej rozrywki? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chodzi mi o to że może kiedyś wam coś podeslę i wam się spodoba, nie chcę zdobyć popularności. Poza tym rozumiem, że do pracy u was opróczszczęścia potrzebne są sensowne ukończone studia. Muszą to być dziennikarskie?

Czlowieku, to wszystko jest w FAQ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugglerze, wybierasz się na koncert Pink Floyd w Łodzi w 2011?

:wallbash:

:wallbash:

:wallbash:

:wallbash:

:wallbash:

Zacznę dość nietypowo, bo od pewnej konkluzji. Mianowicie historia świata czy danego państwa (czy choćby miasta) to temat niezwykle szeroki, opisywany głównie na podstawie opisów czy relacji; nie sposób spotkać tych, którzy tego ogromu byli naocznymi świadkami (chyba że nieśmiertelność nie jest li tylko bajaniem :laugh:). Inaczej sprawa się ma z historią gier komputerowych, których początki i pierwsze kroki - a nawet raczkowanie - wielu z żyjących pamięta. Do czego dążę? Do następującego pytania: czy możliwe jest rzetelne przekazanie historii tej gałęzi rozrywki przez osobę, która początków gier nie pamięta, więcej nawet - która w wiele klasyków nie grała, która, będąc wprawdzie graczem jak gdyby dorywczym, posiada jednak sporą wiedzę na ten temat? Czy też póki żyją (i działają aktywnie jako dziennikarze) gracze tak doświadczeni, jak to tylko możliwe, to oni raczej powinni zajmować się rozważaniami na temat historii i genezy tego rodzaju komputerowej rozrywki? :wink:

Nie ma obiektywnego przekazu, kazdy jest subiektywny - dla nas zwyciestwo pod Grunwaldem, dla Niemcow kleska pod Tannebergiem. A to ta sama bitwa...

Ardeth, sam sobie odpowiedziałeś...

Pytanka do Smugglera.

1.) Oglądałeś/oglądasz program motoryzacyjny Top Gear?

Nie, nie kreci mnie ta tematyka.

2.) Czytałeś może jakąś książkę Jeremiego Clarksona? Jeżeli tak, co o niej/nich sądzisz?

Lubie je i styl autora.

3.) Jakie auto uważasz za najpękniejsze?

Kolejne pytanie z gatunku "uwielbiam wszystko szufladkowac, numerowac i ukladac na stosiku w kolejnosci rosnacej". Inne bryki podobaly mi sie np. w latach 80-tych XX wieku, inne teraz a sa tez bryki ponadczasowe (Silver Ghost R&R). I jak niby mam wybrac?

4.) Jaka jest najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek grałeś? Odpowiedz szybko, bez zastanowienia.

Nie ma czegos takiego jak "najlepsza gra". Pytanie jest totalnie bez sensu. Jak mam porownac Asteroids w salonie gier, w ktore cialem godzinami dzieciem bedac, z np. tekstowa przygodowka i najnowszym FPSem? I co to w ogole znaczy "najlepsza"?

5.) Obawiasz się spadku popularności czasopism na rzecz portali? Co byś zrobił, gdyby CDA upadło?

Podrapal sie po jajkach i zaczal szukac innej pracy.

6.) Nie wiem, czy takie pytanie już było, ale czy masz/planujesz kupić jakąś konsolę?

Nie planuje. Ledwo mam czas by grac na PC...

Czy często zdarzają się sytuacje kiedy ktoś z Waszej ekipy stwierdza (oczywiście po jakimś czasie), że żałuje iż wystawił danej grze za niską bądź za wysoką ocenę? Pytam, ponieważ parę razy co niektórzy redaktorzy stwierdzali iż ocena którą wystawili była za wysoka/niska.

Czasem sie zdarza.

Rozumiem. Chodzi mi o to że może kiedyś wam coś podeslę i wam się spodoba, nie chcę zdobyć popularności. Poza tym rozumiem, że do pracy u was opróczszczęścia potrzebne są sensowne ukończone studia. Muszą to być dziennikarskie?

NO WEZ TY W KONCU POCZYTAJ TO CHOLERNE FAQ.

Ale tak solidnie, ze zrozumieniem.

Bo normalnie zaczynam sie drzaznic juz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugglerze, wybierasz się na koncert Pink Floyd w Łodzi w 2011?

:wallbash:

Wybierasz się na koncert Watersa w Łodzi w 2011?

I co to w ogole znaczy "najlepsza"?

Zapewne taka, która wywarła na Tobie największe wrażenie, która mimo ewentualnych wad jest dla Ciebie idealna, która zachwyciła Cię pod każdym możliwym względem. Dla mnie to Gothic :)

Pytanie o najlepszą grę ma sens, bo nie porównujemy mechanizmów gry, tylko ogólną radość z zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...