Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Akurat 3 sezon TWD jest genialny i z odcinka na odcinek robi się ciekawiej. Czego nie można niestety powiedzieć o większości nowych odcinków popularnych seriali. Drugi sezon zaś faktycznie jest nudny jak nie powiem co. Przez cały czas się nic nie dzieje i trzeba być naprawdę wytrwałym, by dotrwać do jego końca.

Ostatnio wziąłem się za czytanie i kupowanie książek. Pod wpływem magii serialu Gra o Tron zainteresowałem się książkowym oryginałem i jestem pod wielkim wrażeniem tej serii. Wcześniej czytałem książki z uniwersum Metro (2033,2034, Piter, Do Światła). Najbardziej spodobały mi się książki Glukhovskiego, które są przecież podstawą do książek innych autorów, a zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę ze względu na ich wspaniały klimat.

Coraz częściej zresztą chwytam za książki rosyjskich autorów, którzy do niedawna dla mnie nie istnieli. Kilka książek jednak moje zdanie o nich zmieniło i bardzo się z tego powodu cieszę.

Czytałeś może książki Glukhovskiego i czy ewentualnie mógłbyś polecić coś w podobnych klimatach?

Lubisz rosyjską literaturę? Jakieś konkretne dzieła/konkretnych autorów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu książki to droga ku mądrości, ja jestem właśnie po "buszującym w zbożu", tak a propos jaką książke właśnie czytasz?

Aktualnie Chrisa Moore'a "Najglupszy aniol".

Czytałeś może książki Glukhovskiego i czy ewentualnie mógłbyś polecić coś w podobnych klimatach?

Lubisz rosyjską literaturę? Jakieś konkretne dzieła/konkretnych autorów?

1. Nie Glukhovskiego tylko Głuchowskiego - strasznie mnie wk... maniera podawania rosyjskich, slowianskich nazwisk w idiotycznie w oczach Polaka wygladajacej anglojezycznej transkrypcji. Ze tak powiem - koorhvah match! Temu idiocie, ktory to wynalazl strzelibym z Kalashikoffa w doopah a rane polalbym voodkah!"

A teraz ad rem. :) Gluchowskiego ksiazki (Metro) mam i stoja na polce czekajac az bede mial na nie czas. A ciagle nie mam, bo ciagle wpadaja inne do kolejki :).

Rosyjska literature lubie, absolutnym MISTRZEM jest dla mnie Bulhakow, ktorego "Mistrza i Malgorzate" w ogole uwazam za najlepsza ksiazke na swiecie. :P Szczerze polecam, bo szatan w Moskwie w 1930 roku + prawdziwa (?) wersja ukrzyzowania Jezusa + pare innych smaczkow sa naprawde tego warte.

Lubie tez (to juz z lzejszego formatu literatury) niejakiego Borysa Akuninan, ktorego cykl o przygodach Fandorina (prywatny dedektyw z czasow schylku caratu) lykam jak glodny pelikan rybe.

Z typowo sf - Kir Bulyczow, Arkady i Borys Strugacki - to dla mnie klasyka rosyjskiej sf. Bulyczow pisal bardziej humorystycznie, laczac sowieckie realia miasteczka Wielki Guslar z nieoczekiwanymi zdarzeniami (glownie wizyty kosmitow), Strugaccy zas - to tworcy kultowego stalkera (Piknik na skraju drogi), a ja lubie jeszcze "Przyjaciela z piekla" czy utrzymanego w humorystycznym klimacie "Poniedzialek zaczyna sie w sobote".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "Glukhovsky/-iego" z tego powodu, że z taką formą się spotykałem będąc na anglojęzycznych stronach/forach i jego nazwisko w takiej postaci pozostało mi w pamięci. Następnym razem spróbuję się poprawić :).

Za zaproponowane książki i twórców w najbliższym czasie postaram się zabrać, Zwłaszcza za Bułhakowa i braci Strugackich, o których słyszałem wiele dobrych opinii, ale jakoś nigdy nie miałem okazji się zapoznać z ich twórczością. Może uda nam się trochę porozmawiać, o którejś z książek w najbliższym czasie. Za wszystkie propozycje bardzo ci dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś kiedyś w Żywcu?

Nie, ale czasem pijam Zywiec.

To skoro zaczęliśmy temat literatury; czytujesz Pratchetta? Jeśli tak, to co o nim i jego Świecie Dysku myślisz?

Lubie, cenie, czytam, ale w uwielbienie nie wpadam. Swiat dysku lubie, owszem owszem.

Podoba Ci się muzyka Sabatonu? A jak nie, to czy jest do strawienia chociaż wink_prosty.gif

Sluchac sie da ale nie rozumiem szalenstwa na jego punkcie - bo raz zaspiewali o dzielnych polskich zolnierzach? I juz ich kochamy?

Za zaproponowane książki i twórców w najbliższym czasie postaram się zabrać, Zwłaszcza za Bułhakowa i braci Strugackich, o których słyszałem wiele dobrych opinii, ale jakoś nigdy nie miałem okazji się zapoznać z ich twórczością. Może uda nam się trochę porozmawiać, o którejś z książek w najbliższym czasie. Za wszystkie propozycje bardzo ci dziękuję.

Strugaccy - na poczatek polecam niedluga powiesc "Przyjaciel z piekla". Akcja zaczyna sie na planecie, gdzie dwa mocarstwa tocza wojne (technologicznie sa na etapie naszej II wojny). Narratorem jest mlody koles, czlonek takiego "Waffen SS" (elitarna i sfanatyzowana gwardia jednego z imperatorow). Dalej nie bede zdradzal, bo sa tam rozne "twisty" fabularne, w tym najwiekszy zaraz na poczatku i mozna sie zdziwic. :)

Powiem tylko, ze wiele postaci Strugackich wystepuje w wielu ich powiesciach (wiekszosc z nich dzieje sie po prostu w wykreowanym przez nich swiecie) i czytajac kolejne ksiazki mozesz sie niespodzianie natknac na kogos, kogo znasz z innej, ale np. juz starszego o 20 lat itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Smuggler! Mam pytanko jako, że jesteś niesamowitym fotografem. Chciałbym się zapytać jak według ciebie nauczyć się fotografować, niedawno mój ojciec kupił lustrzankę Nikon 3000 coś tam nie pamiętam modelu. Co radzisz? Czytać książki, czy metodą prób i błędów?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaaa. Nie wiesz nawet jaki masz aparat... :wallbash:

I co ja ci mam powiedziec?

Zapisz sie na jakies forum fotograficzne (np. www.obiektywni.pl) ogladaj cudze fotki (analizujac co ci sie w nich podoba), wrzucaj swoje i czytaj czemu sa denne i do d... po czym ucz sie na bledach. Bedzie bolalo ale to jest dobra metoda, z ksiazek mozna sie nauczyc teorii, ale teoria a praktyka...

PS. I zapomnij o trybie automatycznym i trybach scenariuszy. Poczytaj sobie o trybach oznaczonych literami (P/A/S/M) i tylko takich uzywaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś sądził o Canon EOS 7D?

A co bys sadzil o np. samochodzie terenowym?

Odpowiedz brzmi: zalezy dla kogo i do czego ma sluzyc.

Jesli dla amatora i poczatkujacego - to chyba go szkoda...

Ogolnie jednocyfrowki Canona to sprzet warty uwagi.

Akurat muszę ci powiedzięc, że pierwsze piosenki jakie usłyszałem nie były o polakach smile_prosty.gif

Ale sporo nowych fanow dowiedzialo sie o nich dopiero po utworze o Polakach... smile_prosty.gif

Zapoznałeś się kiedyś z komiksami o Usagim Yojimbo?

Cos tam, cos tam... Jedyna manga, jaka trawilem, to byla o kocie Michaelu. I jeszcze jakas o takiej malej dziewczynce-robocie. smile_prosty.gif Jedi mi podsunal i nawet mi sie podobalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mangę to polecam Full Metal Alchemist autorstwa Hiromu Arakawy, ale jak widzę klasyka pana Toriyamy(wspomniany przez ciebie dr. Slump) również ci odpowiada.

No ale przechodząc do sedna. Czy spośród tematów muzycznych z gier masz jakieś ulubione ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Masz jakieś doświadczenia w kręceniu filmów lustrzanką czy to juz nie lezy w obrebie zainteresowan?

- Zagladales kiedys na blog Milerpije ? Jesli nie to polecam, spodoba Ci sie :)

- Sledzisz scene MMA, myslisz ze Anderson Silva przejechalby sie po Khalidovie czy byloby starcie na poziomie? Nie pytam o zdolnosci prorocze, a o subiektywna opinie, zebys mi nie wyskoczyl zaraz z "nie lubie gdybania" ;)

- Czy istnieja JAKIEKOLWIEK wiesci odnosnie nowego Thiefa? Grales w ktoras czesc serii?

- Czy cwiczyles kiedykolwiek jakis sport walki? Jesli nie to jaki chcialbys cwiczyc gdyby lata pozwalaly ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...