Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Zazdroszcze.... widzisz mam 17 lat, starzy na Watersa kasy dać nie chcieli, a floydzi ostatni wspólny koncert mieli na live aid kiedy chodzilem do 5 klasy i słuchałem jakiegoś eminema czy inne kalwi & remi... Na australianach przynajmniej choc troszeczke mogę poczuć ten klimat mimo, że wyciskają może z 10 % floydów. Zeby nie było off topu yyyyy na jakim koncercie floydow byles? na pulsie? delicate sound of thunder czy moze w gdansku (bez mansona i watersa, ale ze swietej pamieci wrightem)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze.... widzisz mam 17 lat, starzy na Watersa kasy dać nie chcieli, a floydzi ostatni wspólny koncert mieli na live aid kiedy chodzilem do 5 klasy i słuchałem jakiegoś eminema czy inne kalwi & remi... Na australianach przynajmniej choc troszeczke mogę poczuć ten klimat mimo, że wyciskają może z 10 % floydów. Zeby nie było off topu yyyyy na jakim koncercie floydow byles? na pulsie? delicate sound of thunder czy moze w gdansku (bez mansona i watersa, ale ze swietej pamieci wrightem)?

Otoz NIE bylem. A jak nie moge miec Adidasa, to za Abidasa tez podziekuje. :)

Ale bylem na koncercie Marillionu z Fishem, Kraftwerku, Klausa Schulze, Tangerine Dream w najlepszym skladzie... jakos brak PF przezyje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki rodzaj kar stosujesz dla swoich dzieciaków np. gdy dostaną jedynkę z jakiegoś przedmiotu lub jak przyjdą pijani do domu ?

2. Lubiałeś oglądać takie stare seriale jak : 13 posterunek , Hercules ?

3. Sporty z gimnazjum lub szkoły średniej jakie najbardziej lubiłeś : tenis stołowy ? piłka nożna ?

4. O której tak około wracasz do domu po pracy ?

5. Co byś poradził osobie której nawet wiele godzin nauki mało daje a chciałaby zostać kimś znaczącym i dużo zarabiającym ?

6. Co według ciebie jest gorsze : Alkoholizm czy palenie papierosów i dla czego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki rodzaj kar stosujesz dla swoich dzieciaków np. gdy dostaną jedynkę z jakiegoś przedmiotu lub jak przyjdą pijani do domu ?

Chloste i przypalanie rozgrzanym zelazem.

2. Lubiałeś oglądać takie stare seriale jak : 13 posterunek , Hercules ?

To one sa stare? Stare dla mnie to Bonanza, Zorro, Wakacje z duchami :)

3. Sporty z gimnazjum lub szkoły średniej jakie najbardziej lubiłeś : tenis stołowy ? piłka nożna ?

Nie lubilem sportow zespolowych.

4. O której tak około wracasz do domu po pracy ?

Jak skoncze prace...

5. Co byś poradził osobie której nawet wiele godzin nauki mało daje a chciałaby zostać kimś znaczącym i dużo zarabiającym ?

Zeby uczyl sie wiecej albo wiecej czerpal z nauki. Ew. - rzuc szkole i zostan ninja.

6. Co według ciebie jest gorsze : Alkoholizm czy palenie papierosów i dla czego

Alkoholizm - alkoholik "obciaza" nalogiem swa rodzine znacznie bardziej niz palacy pod kazdym wzgledem - finansowym, zdrowotnym, psychicznym.

A tak nawiasem to niezły ten twój avatar w najnowaszym CDA, podobnie wygląda moja dziewczyna :PP

W jotpegu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz, multi, gier zespołowych, MMO... Nienawidzisz innych ludzi, co xD?

Ile lat temu(Ok)zacząłeś fotografować?

Skyrima już zacząłeś, a co z Metrem i Muse'em(pytałem się kiedyś o te 3 rzeczy. Powiedziałeś, że do wszystkich się przymierzasz)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że jest sens abym sięgał po anglojęzycznego RPG'a (Fallout 3) kiedy moja znajomość angielskiego jest średnia? Znaczy chce się rozwijać językowo, ale RPG'i mają dość dużo skomplikowanego tekstu ;/ Grałbym po polsku ale kupiłem F3 w promocji na Steam'ie, gdzie była tylko wersja angielska, spolszczenie fanowskie jest..cóż mierne, a dla oficjalnego od Cenegi musiałbym kupić od nich F3, a drugi raz na to samo kasy wydawać nie zamierzam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz, multi, gier zespołowych, MMO... Nienawidzisz innych ludzi, co xD?

Jestem indywidualista, wole liczyc na siebie niz na kogos. ALe w zespole potrafie pracowac.

Ile lat temu(Ok)zacząłeś fotografować?

Jakies 30 lat temu zrobilem wlasne pierwsze foty.

Skyrima już zacząłeś, a co z Metrem i Muse'em(pytałem się kiedyś o te 3 rzeczy. Powiedziałeś, że do wszystkich się przymierzasz)?

Powolutku, powolutku. Dobrze, ze mi o Muse przypomniales.

Hej smuggler a co byś powiedział żeby nowy cod był tak zrobiony że historia w nim ukazana byłaby z perspektywy czarnej strony.

Co by to zmienilo, tak naprawde?

Uważasz, że jest sens abym sięgał po anglojęzycznego RPG'a (Fallout 3) kiedy moja znajomość angielskiego jest średnia? Znaczy chce się rozwijać językowo, ale RPG'i mają dość dużo skomplikowanego tekstu ;/ Grałbym po polsku ale kupiłem F3 w promocji na Steam'ie, gdzie była tylko wersja angielska, spolszczenie fanowskie jest..cóż mierne, a dla oficjalnego od Cenegi musiałbym kupić od nich F3, a drugi raz na to samo kasy wydawać nie zamierzam...

Nie zaszkodzi sprobowac - slowka pieknie do glowy wchodza w czasie grania, ja w pierwszeogo Hobbita gralem ze slownikiem angielskim praktycznie nie znajac tego jezyka. Do dzis pamietam jak sie pienilem, ze w nim nie ma np. "had" czy "bought", bo skad mialem wiedziec ze to sa formy innych czasownikow :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, jestem ciekawy co sądzisz o SOPA? Niby jest to mocne ograniczenie wolności, ale z drugiej strony spełniłoby się Twoje marzenie - piractwo zostałoby niemal całkowicie wytępione. Mi SOPA się osobiście nie podoba, ale ze wszystkich rozwiązań antypirackich, to wydaje się najbliżej doskonałości (doskonałości w znaczeniu "celu uświęcającego środki balansujące na granicy radykalności" - no, mam na myśli, że skuteczniejsze od tego byłyby chyba tylko wspomniane kiedyś przez Ciebie "plutony śmierci")

Jeśli chodzi o tych gości ze Smugglerowymi memami - bardziej chyba jest infantylne ich przekonanie, że to co piszą to prawda (nawet jeśli jest) :D

A myślisz, że to infantylne, że głównym powodem dla którego wchodzę na FA jest temat o MLP: FiM (przy okazji przepraszam Cię za to grubą przesadę o której pisałem już jakiś czas temu. To uniwersum nie ma aż tylu fanów - ale myślę, że ich liczba powoli zbliża się do liczby fanów WoWa).

Czy lubisz Foster the People? Albo Gorrilaz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o avatara z str 3 z 200nr CDA, moja dziewczyna różni się tym że ma dłuższe włosy i trochę większy biust, twarz bardzo podobna, niż ta którą przedstawia avatar :P

Dobrze ze mi wytlumaczyles, bo na pewno wczesniej nie zrozumialem pytania :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym częściowo nie zgodzić się z Twoimi przemyśleniami w felietonie 'Gry są za krótkie, tak?'.

Przede wszystkim nie sposób porównywać ze sobą takie tytuły jak Wiedźmin 2 i Fallout:New Vegas. Ten pierwszy wystarcza na maksymalnie 50 godzin przy wysyceniu gry z wszystkich możliwych zadań pobocznych i wątku głównego, zaś w New Vegas można grać choćby i 200-300 godzin bez naruszenia wątku głównego. Co to ma do rzeczy? Ano to, że gracz, który nie ukończył gry w W2 graczowi który nie ukończył NV nierówny. W pierwszym przypadku może mieć on na koncie nie więcej niż 50 godzin gry, a w drugim do kilkuset. Trudno porównywać ilość graczy kończących wątek główny w liniowym RPG i sandboxie, bo ten wątek odgrywa różne role w tych produkcjach (i stanowi inną procentowo zawartość całej gry). Myślę, że gdyby wziąć pod uwagę średni czas spędzony przy grze to Wiedźmin 2 by wypadł drastycznie słabo. Z prostej przyczyny - w tym kraju wielu postawiło sobie za punkt honoru żeby zagrać/zakupić 'Wieśka'. W ten sposób RPG trafił na biurka ludzi, którzy nie lubią RPG a zakupili je tylko z powodu nacji producentów. W związku z tym grę odpalali, przechodzili prolog i odkładali ją na półkę z poczuciem spełnienia obywatelskiego obowiązku.

Jestem w stanie zgodzić się, że większość graczy tak naprawdę nie oczekuje produkcji których wątek główny wystarcza na dłużej niż 10 godzin. Bo większość graczy nie lubi gier RPG, gdzie taki standard i w dzisiejszych czasach jest niedopuszczalny. I tak po prawdzie trudno uzyskiwać wyższe liczby godzin dla produkcji innego typu, w końcu w RPG czas może wydłużyć zwykły dialog między postaciami, w strzelance wymaga to już zaprojektowania nowego poziomu. Inny też cel stawia się bohaterom z różnych produkcji, i tak jak w RPG jest to 'od zera do bohatera, po drodze ratując świat', to w strzelance jest to zwyczajna misja (podzielona na kilka, kilkanaście mniejszych zadań, co nie zmienia faktu że główny cel zostaje ten sam), którą należy wypełnić. Strzelankom można dużo wybaczyć pod względem długości m.in. dlatego, że tryb single player w nich bardzo często stanowi jedynie rozgrzewkę (taki przyjemniejszy tutorial) przed trybem multi.

Wspomniałem już o RPGach, o strzelankach, więc nadszedł czas na kolejny gatunek - gry sportowe. Stanowią one doskonały argument za tym, że fakt 'ukończenia gry' nie ma większego znaczenia. Oczywiście zazwyczaj załącza się w nich jakieś tryby karier, które udają kampanie z wcześniej omówionych produkcji, ale nie zmienia to faktu, że nie o to w tym gatunku chodzi. To jest raczej typ gier, w które gra się do znudzenia (czasami osiągając te same setki godzin, co przy RPGach i rozgrywce multiplayer w strzelankach) gracza. Dopóki ten będzie miał ochotę na 'jeszcze jeden wyścig' albo 'ostatni mecz przed lulu', gra będzie mu służyć przez wiele godzin.

Reasumując: nie można określać 'długości gry' tylko za pomocą czasu, jaki gracz poświęca wątkowi głównemu, nie można też określać oczekiwań gracza wobec długości gry za pomocą zestawień jaki procent graczy tytuł ukończył. W produkcjach RPG wątek główny stanowi (a przynajmniej powinien) bardzo niewielką część całej rozgrywki, w strzelankach gracze wolą zwykle strzelać do siebie nawzajem niż do botów, gry sportowe starczają graczowi tak długo, jak długo mu się nie znudzą. Moim zdaniem miarą jakości gry jest nie procent ukończeń wątku głównego, a ogólny całkowity czas spędzony przy grze. I to za jego pomocą można by silić się na określenie oczekiwań graczy wobec 'długości' produkcji.

PS: Dwa pierwsze Fallouty można było ukończyć w przeciągu kilkunastu minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym częściowo nie zgodzić się z Twoimi przemyśleniami w felietonie 'Gry są za krótkie, tak?'.

Masz swiete do tego prawo.

Przede wszystkim nie sposób porównywać ze sobą takie tytuły jak Wiedźmin 2 i Fallout:New Vegas.

A kto porownuje? Po prostu pokazuje statystyki ukonczenia gier trwajacych wiecej niz te "5-6 godzin". I jak widac nawet 20-30 h Wieska konczy tylko niewielka czesc graczy.

Wspomniałem już o RPGach, o strzelankach, więc nadszedł czas na kolejny gatunek - gry sportowe. Stanowią one doskonały argument za tym, że fakt 'ukończenia gry' nie ma większego znaczenia.

I dlatego o nich nie pisalem, Mowie o grach zawierajacych jakas fabule/misje do realizacji itd.

Reasumując: nie można określać 'długości gry' tylko za pomocą czasu, jaki gracz poświęca wątkowi głównemu, nie można też określać oczekiwań gracza wobec długości gry za pomocą zestawień jaki procent graczy tytuł ukończył.

Jak nie, jak tak? :) Szczegolnie w felietonie, ktory nie jest "powazna" pracka naukowa, a forma literacka. Postawilem teze, ze nie chcecie dlugich gier i staralem sie ja udowodnic.

PS: Dwa pierwsze Fallouty można było ukończyć w przeciągu kilkunastu minut.

Albo w 800 godzin. Ale nie mowimy o ekstremach, tylko normalnych gracza, ktorzy podazajac za fabula najwyrazniej po 10 godzinach zaczynaja sie juz nudzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - z innej strony. Nie wiem, czy kojarzysz taką kampanię reklamową Cenegi - że za xxx złotych można pójść do kina na 2-3 godziny, zjeść pizzę przez pół godziny itd. albo można kupić grę i mieć zapewnioną rozrywkę na kilkadziesiąt (jeśli nie setki) godzin. Naprawdę myślisz, że gracze chcą płacić >100zł za tytuł, który zapewni im zajęcie na około 10 godzin? :)

Całkowicie się zgadzam co do 'pirackiej' części graczy, która nie ponosi żadnego kosztu przed zagraniem i w związku z tym podchodzi do gry z pewną dozą znudzenia, po chwili ją odrzucając. Ale normalni, uczciwi ludzie płacący te setki złotych? Często pada argument, że 'jesteśmy zajęci, nie mamy czasu na granie więcej czasu'. Pełna zgoda, ale nie lepiej wtedy wydać maksymalnie 100zł by mieć zapewniony cały miesiąc/dwa/trzy grania niż raz po raz dokładać więcej kasy uzyskując ten sam efekt - rozrywkę przy komputerze?

Pozostaje jeszcze kwestia dystrybutorów, którzy NOTORYCZNIE łżą na reklamach/zapowiedziach wychwalając swoje tytuły jakoby wystarczały na dziesiątki/setki godzin. Taka reklama mimo wszystko ma na celu wyrobienie w graczach przekonania, że dana gra nie jest krótka.

Moglibyśmy się przynajmniej zgodzić, że różni gracze mają różne oczekiwania. W końcu wystarczy wspomnieć udaną inicjatywę CDP by wydawać stare gry na nowo - Good Old Games. Witryna cieszy się dużym powodzeniem, a fani produkcji epoki minionej często są przyzwyczajeni do dłuższej rozrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide do kina, place 20 zl za gora 2 h filmu.

Jem pizze za 30 zl w pol godziny itd.

Niby dlaczego nie chciec placic 100 zl za 10 h, szczegolnie ze multi, ze mozna gre (jesli dobra) przechodzic pare razy.

Pełna zgoda, ale nie lepiej wtedy wydać maksymalnie 100zł by mieć zapewniony cały miesiąc/dwa/trzy grania niż raz po raz dokładać więcej kasy uzyskując ten sam efekt - rozrywkę przy komputerze?

>>>No sorry ale jak sie NIE konczy gry majacej te 10 godzin, to co z tego ze sie kupi gre majaca 100 h gameplaya, skora ja tez odlozysz po 8 godzinach?

Ogolnie zdaje sie mowimy o roznych rzeczach - ty o tym, ze warto robic dlugie gry, a ja o tym, ze ludziom (sporej czesci) sie nie chce grac nawet tych 10... i tu tkwi problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>No sorry ale jak sie NIE konczy gry majacej te 10 godzin, to co z tego ze sie kupi gre majaca 100 h gameplaya, skora ja tez odlozysz po 8 godzinach?

Właśnie o to chodzi, żeby zrobić grę w taki sposób, żeby gracz nie chciał jej odłożyć po takim czasie. Nie wszyscy tak potrafią, ale zdarzają się mimo wszystko firmy, którym wychodzi to doskonale (chociażby Bethesda, Blizzard).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc od razu chce się przywitać ( Witam:) )

A teraz do sedna:

Smugg co sądzisz o swojej pracy ? Czy to jest to co zawsze chciałeś robić ? Opłaca pracować się w redakcji ? I czemu chcesz pozostać anonimowy ?

( może te pytania wyżej wydają ci się głupie ale mi cały czas chodzą po głowie :) )

O i jeszcze jedno :

Jaka jest twoja ulubiona platforma ? (xbox pc itp )

Edytowano przez Dzokej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...