Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Sam pisałeś o tych paru osobach. ;)

Pare osob wsrod TURYSTOW (ktorzy z reguly sa szczepieni, smaruja sie repellentami itd.) a nie wsrod "lokalsow".

Niemniej, chciałem się wypowiedzieć trochę o statystykach, dotyczących malarii, ale nie wiem czy ma to sens.

Ma, gdy sie wie jak jej uzywac. :)

Szukałem trochę informacji na ten temat i otrzymałem szalenie sprzeczne wyniki - zwłaszcza dotyczące Polaków chorujących na malarię. W jednym artykule czytałem, że rocznie zaraża się nią 30-40 Polaków, a w drugim, że... 28 tysięcy. Nie wiem skąd ta różnica i nie wiem też gdzie szukać wiarygodnych źródeł, więc to by było na tyle z mojej strony. :P

28 tysiecy? Toz to by byla epidemia juz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem na myśli turystów.

A co do tych 28 tysięcy: http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne...w,108970,8.html

Oczywiście są to jakieś brednie, ale ciekaw jestem skąd autor artykułu wytrzasnął takie informacje.

EDIT: A jakby ktoś chciał, to tutaj są bardziej wiarygodne kalkulacje: http://www.rp.pl/artykul/316423.html :P

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informowałeś niedawno, że twoja częstotliwość odpowiadania w tym wątku może się zmniejszyć, bo masz nawał pracy. Czyli co, możemy się spodziewać jakichś twoich tekstów w nadchodzącym numerze?

W AR na pewno. :tongue:

Czy Dominion (LoL) bedzie platne?

jak powszechnie wiadomo jestem wielkim fanatykiem gier online, wiec na pewno znam wszystkie szczegoly i o tej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko:

Ile dziennie przepalasz kilogramów zielska? :D

Już nie pytam "czy", bo tego to pewny jestem. Na trzeźwo takie zachowania są niemożliwe... ;)

Kolego, daruj sobie takie żarty, bo następnym razem dostaniesz ostrzeżenie. Zarejestrowałeś się wczoraj, więc na razie obejdzie się bez kar, ale pamiętaj, że dyskusje o narkotykach są na FA zakazane. Nawet jeśli to pytanie jest tylko marnym żartem, to i tak łamie regulamin forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa w Canonie A610 z preselekcją przesłony? na oko ile jest tam opcji wyboru?

da się tym aparatem zrobić portrety z rozmazanym tłem?

Taki tryb jest ale jak w wiekszosci kompaktow zakres przeslony nie powala.

Teoretycznie sie da - portretowany musi byc bardzo blisko ciebie, a tlo bardzo daleko. W praktyce nawet jak sie da, to nie wyglada to za pieknie, gdyz tzw. "bokeh" czyli sposob oddawania nieostrosci na fotce w komapktach wyglada niepieknie - widac ze tlo jest nieostre ale w taki nieladny sposob. Niestety, aby zrobic ladny portret z ladnie rozmytym tlem, to jednak trzeba miec duza matryce, wiec kompakty z zalozenia odpadaja. Lustrzanka + jasny obiektyw staloogniskowy jest tu nie do pobicia.

Oglądałeś film "Szczęśliwego Nowego Jorku"? Jeśli tak, to co nim sądzisz? Jak myślisz, czym/co będzie tą wersją 2.0 do Wiedźmina 2?

Nie ogladalem, a czym bedzie Wiesiek 2.0 sie niedlugo dowiemy, wiec po diabla spekulowac. Na zdrowy rozum to bedzie pewnie Wiesiek + poprawki rozmaitych baboli typu "drzwi zamykaja ci sie przed nosem jesli ktos przed toba w nie wszedl" + np. ze dwie dodatkowe przygody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggie, coś podejrzewam, że padło nieraz to pytanie,(pewnie nie tylko na forum) ale po prostu nie mam serca do przeglądania 453 stron w poszukiwaniu tego jednego pytania... a poza tym CDA wpadło mi w łapska dopiero kilka numerów temu. :wallbash:

~Skąd pomysł na twój pseudonim: "Smuggler"? :blink:

I jeszcze jedno:

~Czy grasz w Minecraft'a? Jeśli nie, to musisz zacząć, bo gra świetna. :D

Edytowano przez Wheat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co spowodowało że zacząłeś przyjaźń z Garfieldem( Wiem że gdzieś to prawdopodobnie było ale przez kilkadziesiąt stron wybieranych na chybił trafił nie spotkałem tego pytania)? Chodzi o to czy wcześniej czytałeś komiksy z nim czy dopiero film o kocie który uczynił z lenistwa sztukę dał ci impuls do rozpoczęcia przyjaźni z nim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieodpowiedni temat i głupie pytanie, ale...

Napisałem kurs Blendera (grafika 3d - było kiedyś trochę o nim w CD-Action), i gość, dla którego go pisałem (strona internetowa) nie chce go już, bo coś mu tam nie pasowało (jedno zdanie!). W związku z tym mam zapytanie, czy CDA nie chciało by go dać np. do Tipsomaniaka, jakiejś wkładki na numer świąteczny, czy choćby na Cover? Kurs jest w sumie skończony i ma 34 strony z 60 zdjęciami. Muszę go jeszcze dopracować, ale chodzi mi tylko o możliwość. Jak nie, to daję go na inną stronę internetową, niestety niezbyt znaną..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam że zadałem to pytanie również Ghost'owi bo imo macie dość ciekawe odpowiedzi :).

Gdybyś mógł reaktywować jakiś tytuł (grę) to jaki byś wybrał i dlaczego ?

Hmmmm... dobre pytanie... Wings na Amige? A dlaczego? Bo ciagnie mnie do tej gry. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj problem polega na tym, ze nie wiesz kiedy trzeba skonczyc...

Mozesz sobie wybrac a i b naraz, nie widze problemu. Ale bede widzial problem jesli nadal bedziesz ciagnal ten temat.

[smg]

MHHM... A według ciebie kiedy miałem skończyć? Przed wysłaniem pierwszego posta? Przed utworzeniem konta na FA? Czy może, jak jakiś debil, urwać temat w połowie?

Czekam na odpowiedź.

PS. Myślałeś że wystraszę się starszego pana piszącego na forum,,Uważaj, bo jak się wkurzę to ci ręce z du*y powyrywam"?

Starszy pan nie ma ciagot do mlodych chlopcow, ktorym sie zdaje, ze sa kozakami. Zreszta w ogole nie ma ciagot do chlopcow i nic im wyrwac nie zamierza ani nawet nie zamierza takich deklaracji skladac. (Swoja droga dziwaczna anatomie maja ci chlopcy - rece im z [beeep] wyrastaja? 0_0)

Natomiast starszy pan bedac tu takze moderatorem sugerujr ci abys przestal sie napinac i zajal czyms konkretniejszym niz proby "podskakiwania" temu panu. Starszy pan moderator nie zwykl wdawac sie w takie pyskowki i po prostu jak nie przestaniesz sie tu ciskac, da ci pare dni urlopu na uspokojenie, jak to zwykle robi z nastoletnimi "maczo" na tym forum. Szczegolnie gdy ich posty tak naprawde niczego konstruktywnego w to forum nie wnosza. Dziwi go tylko, ze mlody i gniewny w ogole do starszego pana sie ciagle zwraca, skoro jego odpowiedzi wywoluja u mlodzienca wyrazny dyskomfort psychiczny. Toz meczenie starszego pana trywialnymi pytaniami nie jest przymusowe. Skad u mlodzienca zatem takie dziwaczne zachowania sie biora? :laugh:

PS. Do starszego pana nalezy zwracac sie per "pan" to chyba logiczne - "ty"kac se mozesz kumpli w gimnazjum, a tutaj z szacunkiem dla sedziwego wieku, ktory raczyles mi wytknac, w takim razie prosze. Ja wprawdzie mam zasade, ze "niewazne ile masz lat, wazne co masz do powiedzenia", ale chyba dla niektorych bariera lat jest nie do przebicia. Ich problem.

[smg]

Edytowano przez Smuggler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...