Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Cóż, Lem to świętość. Nie wiem czy słusznie, ale zabrałem się za "Opowieści i pilocie Pirxie"... Słusznie?

Czemu nie, klasyczna hard-sf. Troszke dzis juz realia sa archaiczne, ale kawal dobrej lektury. Jak ci sie spodoba, to potem "Niezwyciezony" albo "Eden".

Oto i nastał ten dzień w którym Smuggler po raz pierwszy zrobił błąd ortograficzny !!!!

Po pierwsze to literowffka, a po drugie nigdy i nigdzie nie twierdzilem, ze jestem bezbledny. Tez robie bledy, tyle ze raczej sporo rzadziej niz przecietny nastolatek. Ale i mnie sie trafiaja rozmaite babolki, nie buj rzaby.

Być może na to pytanie już padła odpowiedź, ale na forum jej nie widzę i nie przypominam sobie, by pojawiła się w AR, no ale od początku. Sprawa dotyczy gumowego kurczaka, a ściślej mówiąc jego pochodzenia. Pamiętam, jak kiedyś w AR jakiś czytelnik pytał, czy owy gumowy kurczak ma związek z "Monty Python-em", Smuggler odpowiedział, że nie ale jest blisko. Ostatnio przeglądałem sobie stare komiksy z Garfieldem, a tam gumowy kurczak, więc moje pytanie, czy owy przedstawiciel drobiu ma związek z Garfieldem?

>>>O kurczaka pytajcie mr Jedi, to jego wynalazek...

I jeszcze kilka pytań muzycznych.

Pierwsza seria dotyczy Twojego ostatniego urlopu. Co myślisz o afrykańskiej muzyce etnicznej oraz eksperymentach, w których miesza się ją z innymi gatunkami? Jeśli słyszałeś płytę Triptic grupy Sweet Noise, to co myślisz o tym eksperymencie (bo chyba tak należy tą płytę nazwać)?

Akurat afrykanska muzyka etnicza nie jest tym, co mnie kreci, ale dzieki za namiar na te plyte SN, nie znam, poslucham.

Z innej mańki. Nie wiem, może to pytanie już było, ale je przegapiłem. Jeśli tak jest, to przepraszam.

Wiele utworów Pink Floyd doczekało się swoich coverów. Przeważnie nie dorastają one do pięt oryginalnym wykonaniom, ale można znaleźć perełki. Czy jakiś cover urzekł Cię może jakoś szczególnie? Jeśli tak, to jaki?

>>>Ostatnio sluchalem Pink Floyd w wersji symfonicznej i koncertowe zespolu Mosty Autumn. Ale najbardziej ostatnio podobalo mi sie wykonanie PF przez heavy metalowy Acid Drinkers. Chlopaki pokazal9, ze kawalek The Wall moze brzmiec naprawde ciezko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nie możliwe stało się możliwe? EA sprzedała licencję na swoją grę (dokładniej, do włoskiego pisma "The Games Machine"), widziałeś to Smuglerze?

Jak nie, to spójrz tu.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale we włoskich pismach bardzo często ukazują się gry od EA. Wystarczy przeglądać stronę do której link podałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nie możliwe stało się możliwe? EA sprzedała licencję na swoją grę (dokładniej, do włoskiego pisma "The Games Machine"), widziałeś to Smuglerze?

Jak nie, to spójrz tu.

Tylko ile trzeba za to pismo zapłacić :] a pewnie nie co miesiąc dają dobre gry, a płaci się tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie z euforią! Postanowiłem do ciebie w końcu napisać, bo wasz magazyn czytam uhhuhu... z jakieś 10 lat i dręczy mnie pewna kwestia dotycząca kobiet w waszym magazynie!!! Arrrr!!! Tak więc wielu waszych czytelników twierdzi, że umieszczcie zbyt wiele zdjęć z yyyyy... niby rozebranymi dziewojami, lecz ja twierdze, że ich obecność jest tam obowiązkowa, a nawet powiem że umieszczacie ich tam zbyt mało. Nie, żebym był jakimś maniakiem, ale zawsze miło jest zerknąć z pod czytanego tekstu na jakieś ponętne zdjęcie a zwłaszcza że ty Smugg to robisz dobre zdjęcia :D. Bo któż nie lubi cycków, znaczy się piersi ;). I zaprawdę powiadam Wam seksi panienki w cda to wasza przyszłość i tak trzymać, nie słuchać głupawych tekstów w stylu ,,mój syn może to przeczytać i co ja wtedy zrobię". A po za tymi moimi uwagami, a właściwie jednej, tej o cyckach to wasze pismo jest zaje***te i szacun dla ciebie smuggler za twoje rozwalające podejście do sprawy i ogólną postawe. A no i pozdrów tego całego KALORYFERA i jak masz mame to też szacun. No i dobra to bede spadał i napisz czy podobają ci sie azjatki bo ja coś ostatnio mam na nie niezłe loty i nie pirać gier. O no i płać podatki!!! narka frajeż.... no nie tak! narka moi mistrzowie z cda! papa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nie możliwe stało się możliwe? EA sprzedała licencję na swoją grę (dokładniej, do włoskiego pisma "The Games Machine"), widziałeś to Smuglerze?

Jak nie, to spójrz tu.

Tylko ile trzeba za to pismo zapłacić :] a pewnie nie co miesiąc dają dobre gry, a płaci się tak samo.

Wiem, CDA na swoją cenę daje niesamowite pełniaki. Ale nawet nie zważając na cenę, to trochę dziwne jest to, że EA sprzedało licencję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o covery Pink Floydow, to co roku jeżdżę na Australian Pink Floyd Show. Niestety w ogole nie improwizują na koncertach. Jeśli chodzi o zupełną awangardę to polecam zespół zwany "Blue Floyd". Mogą 5 minutowe Wish you were here zamienić na 10minutowe jazzowe i symfoniczne ballady. Muszę się także przyznać, że kocham Nightwish (of course ze starą wokalistką) i ich wersję "High Hopes". Jedyny cover PF, przy którym doznałem odruchu wymiotnego to "Another Brick in the Wall" w wersji Mansona... ogólnie Mansona uważam za komerchę, w moim mniemaniu Numetal to nie jest metal...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odloty Syda Barreta - tak gdzies w okolicy 1982 racjowaly mnie mocno, dzis wydaja mi sie takie juz troszke... archaiczne...

Uwielbiam Floydów za Barretta i jego solowe nagrania (choć bliżej mi do tego co nagrał z PF), właśnie za tą archaiczność.

Jak już jestem przy muzyce.

Znasz King Crimson (szczególnie debiut) i Arzachel?

Arzachel według mnie wydał jedną z lepszych płyt z pogranicza progresywnego i psychodelicznego rocka, a jakoś szczególnie znany nie jest (albo tylko mi się tak wydaję).

Nie znac KC, a szczegolnie pierwszej plyty... wstyd. :)

Arzachel - pierwsze slysze... postaram sie temu zespolowi przyjrzec przy najblizszej okazji.

Czyżby nie możliwe stało się możliwe? EA sprzedała licencję na swoją grę (dokładniej, do włoskiego pisma "The Games Machine"), widziałeś to Smuglerze?

Jak nie, to spójrz tu.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale we włoskich pismach bardzo często ukazują się gry od EA. Wystarczy przeglądać stronę do której link podałeś.

Tam widac maja specjalistow od "propozycji nie do odrzucenia". :wink:

Chciałem zapytać czy jak ulepszysz kompa do Wiedzmina 2, to czy dasz znac jakiego potwora kupiles? :tongue:

To nie bedzie zaden potwor, po prostu zmienie procka na ciut mocniejszy (na razie mam 1800 krecony na 2.2 GHZ) i GF8800 na powiedzmy GF485 czy jakos tak, nie bede wrzucal strasznych pieniedzy w upgrade, bo i po co. Wystarczy, ze Wieska pociagnie... No, moze jeszcze z 2 GB RAM zrobie 4 ale to max.

Jeśli chodzi o covery Pink Floydow, to co roku jeżdżę na Australian Pink Floyd Show. Niestety w ogole nie improwizują na koncertach. Jeśli chodzi o zupełną awangardę to polecam zespół zwany "Blue Floyd". Mogą 5 minutowe Wish you were here zamienić na 10minutowe jazzowe i symfoniczne ballady. Muszę się także przyznać, że kocham Nightwish (of course ze starą wokalistką) i ich wersję "High Hopes". Jedyny cover PF, przy którym doznałem odruchu wymiotnego to "Another Brick in the Wall" w wersji Mansona... ogólnie Mansona uważam za komerchę, w moim mniemaniu Numetal to nie jest metal...

A dla mnie pojecie "komercha" w ogole nie istnieje, poniewaz WSZYSCY artysci, ktorzy wydaja plyty sa w efekcie KOMERCYJNI, tak samo jak komercyjne jest CDA itd. Co do mnie to lubie sluchac wlasnie totalnie odjechanych wersji coverow, dalekich od oryginalu, zeby zobaczyc co mozna wycisnac z pierwotnego materialu.

Smugg, czy utrzymujecie kontakt z dawnymi redaktorami CDA? CO tam u nich?

W miare, z niektorymi sie urwalo (Agnieszka np. jest w Anglii, Lord Yabol zdaje sie coraz bardziej oddala sie od rzeczywistosci...) ale ogolnie mniej wiecej wiemy "co je grane" u kogo.

Zdarzyło Ci się kiedyś dostać jakiś list miłosny od czytelniczek? :tongue:

Owszem, ale zawsze traktowalem to jako zart, szczegolnie uwzgledniwszy subtelne roznice wieku i fakt, ze jestem zonaty. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do King Crimson to to co się teraz z nimi dzieje to... ach szkoda słów. Według mnie dwa najbardziej niedocenione zespoły świata to "Bugie" i "Emerson, Lake & Palmer". W koncu Lake był gitarzystą Crimsonów na ich pierwszej najlepszej płytce! :D Śmieszy mnie zespół "The Eagels", których ubóstwiam za "Hotel California", ale żadnego innego większego hitu nie nagrali :D Nie będę odkrywcą jeśli stwierdze, że moje pokolenie to tak naprawde jest pierwszym, które docenia "muzykę jego rodziców".

Ave progressive & Metal!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto Smuggler! :laugh:

----------------------

zawsze się tu ciebie pytają o PF, KC, ewentualnie Vangelis i DCD. a czy słuchasz w ogóle muzyki współczesnej? nie chodzi mi o to, co puszczają w radiu, tylko czy szukasz jakichś nowych (tak od 2000 wzwyż) wykonawców tworzących muzykę z twoich ulubionych gatunków? :)

i bonusowe pytanie: jak twój kot reagował na choinkę? :D mój strasznie ją "przemeblował", właściwie trzeba było ubierać ją na nowo :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok to czas podsumowań, więc chciałbym znać Twoją opinię odnośnie pełniaków w 2010. A konkretniej, jak całościowo oceniasz Wasze zeszłoroczne pełniaki w porównaniu z zamieszczonymi na przestrzeni całego roku 2009. I jak w porównaniu z ubiegłym rokiem prezentują się wasze tegoroczne plany pełniakowe? Nie chodzi mi rzecz jasna o tytuły, ani obietnice, tylko o ogólną refleksję na podstawie aktualnych planów. Ewentualnie o odpowiedź na pytanie, jaki Twoim zdaniem był najlepszy pełniak dodany w zeszłym roku, czy był lepszy od tego, które doceniasz najbardziej z dodanych w 2009 i czy zakładasz, że w tym roku coś go w Twojej prywatnej hierarchii może przebić?

Edytowano przez Smoku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciastka z kremem / bita smietana, czy czekolada?

Gorzka czekolada.

Jadles / lubisz lazanie?

Zaskocze cie, pizze tez jadlem.

Probowales kiedys zagrac w jakies porzadniejsze MMO, np. World of Warcraft?

:wallbash:

Mniejwiecej jakie masz podejscie do AR, lubisz nam odpisywac? :-)

Nie, nienawidze... a ze jestem masochista to robie to od 15 lat... to oczywiste...

Czy twoja zona jest tolerancyjna jesli chodzi o "granie na kąpie" ? Wspiera cie w pasji, czy po prostu ją akceptuje?

Akceptuje.

zawsze się tu ciebie pytają o PF, KC, ewentualnie Vangelis i DCD. a czy słuchasz w ogóle muzyki współczesnej? nie chodzi mi o to, co puszczają w radiu, tylko czy szukasz jakichś nowych (tak od 2000 wzwyż) wykonawców tworzących muzykę z twoich ulubionych gatunków? :)

od paru lat dosc intensywnie zaczynam wsluchiwac sie w neo-progresywna muzyke (ostatnio nawet metalowa), jestem tez otwarty na eksperymenty typu "a posluchaj tego..." - czymkolwiek by nie bylo. :)

i bonusowe pytanie: jak twój kot reagował na choinkę? :D mój strasznie ją "przemeblował", właściwie trzeba było ubierać ją na nowo :rolleyes:

Nijak. Jak byl mlodszy to na nia wlazil ale juz mu sie nie chce, czasem jakas bombke pacnie lapa ale to wszystko.

Nowy rok to czas podsumowań, więc chciałbym znać Twoją opinię odnośnie pełniaków w 2010. A konkretniej, jak całościowo oceniasz Wasze zeszłoroczne pełniaki w porównaniu z zamieszczonymi na przestrzeni całego roku 2009.

Nie wiem, nie myslalem o tym w tej kategorii. Osobiscie uwazam ze najlepszym pelniakiem bylo Kings Bounty - ale akurat numer z ta gra sprzedal sie slabiej niz inne. :/

I jak w porównaniu z ubiegłym rokiem prezentują się wasze tegoroczne plany pełniakowe? Nie chodzi mi rzecz jasna o tytuły, ani obietnice, tylko o ogólną refleksję na podstawie aktualnych planów.

Sorry na takie pytania nie odpowiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim panstwie w Afryce konkretnie byłes jesli mozna wiedziec podczas urlopu?:)

Mysle ze nie w Tunezji:)

Czy w najblizszych numerach znajda sie jakies twoje artykuły dotyczace historii(roznej komputerowej tak jak to było np.z historia roznych tworców,historia komputera czy jakos tak)bo w ostatnim czasie od chyba juz 5 numerow zadnych twoich artykułolw nie było.?:)

Czy za recenzje Wiedzmina 2 zabierzesz sie ty?Chciałbys ja napisac?(skoro tak lubisz ta serie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz walic glowa w sciane, jeslii moje pytanie o WoWa czy cos tego typu zostalo zadane, to wybacz Smugg, po prostu nie chcialo mi sie czytac 400 stron tematu :-)

To tez pewnie zostalo zadane, ale coz, moze odpiszesz...

Jakiej rasy jest twoj kot? Jest domowy? Ja mieszkam pod jednym dachem z czterema Main Coonami - sa swietne!

( http://www.google.pl/images?q=main+coon&am...366&bih=575 )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim panstwie w Afryce konkretnie byłes jesli mozna wiedziec podczas urlopu?:)

Mysle ze nie w Tunezji:)

Just Kenia.

Czy w najblizszych numerach znajda sie jakies twoje artykuły dotyczace historii(roznej komputerowej tak jak to było np.z historia roznych tworców,historia komputera czy jakos tak)bo w ostatnim czasie od chyba juz 5 numerow zadnych twoich artykułolw nie było.?:)

Na razie jest w rozpisce moj tekst przygotowany, czy dotrwa do wysylki do druku, to nie wiem, ale sa spore szanse. A jak nie - to za miesiac.

Czy za recenzje Wiedzmina 2 zabierzesz sie ty?Chciałbys ja napisac?(skoro tak lubisz ta serie:)

Chcialbym - ale nie tylko ja, wiec sie zobaczy, bo jak sie np. okaze ze mam w tym czasie MNOSTWO innej roboty... Ale na pewno cos od siebie dorzuce.

Nie musisz walic glowa w sciane, jeslii moje pytanie o WoWa czy cos tego typu zostalo zadane, to wybacz Smugg, po prostu nie chcialo mi sie czytac 400 stron tematu :-)

Widzisz, to nawet w FAQ jest - ja dla zasady nie gram w ZADNE, ZADNE gry MMO. Jestem SINGLEM!

Jakiej rasy jest twoj kot? Jest domowy? Ja mieszkam pod jednym dachem z czterema Main Coonami - sa swietne!

Zwykly dachowiec, bialo-czarny.

post-4-1295881571_thumb.jpg

post-4-1295881587_thumb.jpg

post-4-1295881598_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...