Skocz do zawartości

Polecane posty

mam takie pytanko czytam cda odponad roku i zacząłem też grać w RoM ale knto zrobiłem dopiero dzisiaj (tj.21 maja)

chciałbym uzykać tego bona i peta do RoMa ale nie mam kodu plx help :smile:

Wysyłasz do mnie PW i dostaniesz instrukcję co robić.

mam takie pytanko czytam cda odponad roku i zacząłem też grać w RoM ale knto zrobiłem dopiero dzisiaj (tj.21 maja)

chciałbym uzykać tego bona i peta do RoMa ale nie mam kodu plx help :smile:

Mi kod nie wchodzi nie wiem dlaczego a miałeś konto na forum może miesiąc może dwa? ?? i teraz Ghost jak dostać się do twojej gildi na RoM ??

Znaczy jak nie wchodzi, bo dosyć niejasno to opisałeś.

Twoje dwie ulubione rasy w SW.

Najdziwniejszy/ulubiony gadżet ze SW.

(Te dwa pytania do Ghosta)

Lubie miśki ogólnie, więc automatycznie Ewoki. :)

I nie wiem czy to rasa czy cywilizacja, ale mandalorianie.

Najdziwniejszy? Nie wiem, mam sporo dziwnych. Pierwsze co mi przyszło na myśl to matrioszka z motywami z SW.

Witam Pana. Nie wiem czy takie pytanie już było, ale mnie to bardzo ciekawi. Jak dużo CDA z całego nakładu się nie sprzedaje? I czy to zawsze jest jakaś równa (mniej więcej) liczba?

Zwykle ok 90% nakładu. Nie, liczby te są zmienne. Wiadomo, że przed Gwiazdką zawsze sprzedaje się więcej.

Witaj Ghost mam 2 pytanka

1.Jak tam u was w redakcji podczas powodzi, czy cda wyjdzie na czas?

2. Czy warto kupić bioshocka?

Mamy nadzieję, że tak.

Redakcja przetrwała bez problemu, mamy nadzieję, że drukarnia w Krakowie też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas grałem w WoW'a. Teraz gram w RoM. I gram dla przyjemności. Ponieważ recenzję pisze ktoś inny to pomyśl, jaki byłby sens żebym grał w grę która mi się nie podoba, zwłaszcza, że mam jeszcze sporo innych gier, które czekają w kolejce na zagranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chciałbym ci polecić bardzo dobrą gierkę MMORPG czyli Silkroad Online. Chciałbym ja porównac do RoM.

No więc:

- W RoM (podobnie jak w WOWie) nie ma raczej zadnych powalająco efekytownych skilli i samo bicie wroga (bez użycia umiejętnosci) nie jest efektowne. W Silku (bede nazywał tak Silkroada, bo tak mi wygodniej) natomiast każdy skill jest inny, ianczej wygląda, a same ciosy nie są ciągle jednakowe. Na początku skille nie są jakos bardzo efektowne (np. wbicie włuczni bądź 3 szybkie ciosy mieczem), ale potem zaczynają się juz bardziej złożone. Potem sa już kombosy.

- Grafika w RoM jest ładna, to trzeba przyznać, ale o WOWie tego powiedzieć nie można. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

- Zbroje i bronie w Silku sa można powiedziec poukładane. Nową broń mozemy założyć co 8 lvli (1 lvl potem 8 i tak dalej), a po 32 lvl co 10. Pierwsza część zbroi czyli rekawice możemy założyć na tym samym lvl co nowa broń, a potem co lvl możemy założyć następną część zbroi. Nie jest to zrobione tak jak w WOWie czy RoMie, że mozemy sobie założyc co chcemy. Tam kompletuje sie dany rodzaj zbroi. Trudno mi to trochę wyjaśnić. Jeszcze jest jedna ważna rzecz czyli to, że mozna wybrać jaki sie chce mieć rodzaj zbroi (armor, protector czy clothes czy jakos tak, nie pamietam tej ostatniej). Armor jest oczywiscie dal wojowników, clothes dla łuczników (choc często noszą je tez wojownicy i inni), a protector jest pomiędzy nimi i jest najżadziej używany przez ludzi.

- W RoM, żeby ulepszyć, bądź nauczyc sie danego skilla przeznaczamy na niego specjalne punkty (nie pamiętam jak sie nazywały, chyba PT). W Silku jest podobnie, tylko w RoM mozna było wydawać na wszystko i jeszcze pełno ich zostawało, a w Silkroadzie od samego początku trzeba je mądrze wydawać. Oczywiscie dostajemy te Skill pointy (bo tak nazywaja sie punkty do "kupowania" umiejętności) za zabicie potworków lub zrobienie questów.

- Klasy, rasy i reszta bandy. W Silku sa TYLKO ludzie, ale są Chińczycy i Europejczycy. Chińczycy mogą sie posługiwać 2 rodzajami miecza jednoręcznego razem z tarczą, włócznią, glevią lub łukiem, a Europejczycy 2 sztyletami, 3 rodzajami różdżek (Wizadr, warlock i cleryk), dwuręcznym mieczem, mieczem jednoręcznym i tarczą, harfą lub kuszą. Tak, u Europejczyków jest wiekszy wybór, ale Chińczycy mają tajna broń. Mogą oni używać żywiołów. Konkretniej to mamy skille z wybranego stylu walki (weźmy glevię) i dodatkowo mozemy (tylko głupi by z tego nie skorzystał) dodawać w skille żywiołów. Żywioły sa 3 (i jeden taki "nie-zywioł") czyli ogień, lód, elektryczność i leczenie. Pierwsze 3 żywioły służą do walki (potem mozna używać nuków czyli kul danego żywiołu, ale o tym powiem później), a 4 opcja jest tak jakby dodatkowa, bo nikt nie wybiera jej na swój główny żywioł. pozwala ona na leczenie siebie, kolegów, wskrzeszanie co jest najbardziej przydatną zdolnoscią. Jak ktos padnie, a ty akurat go wskrzesisz to jesteś jego zbawicielem, jest ci tak wdzięczny, ze mógłby cie po nogach całować, bo jezeli ktos padnie to nie ma zmiłuj, trzeba zacząć z powrotem w mieście.

- Na temat świata w RoMie i WOWie się nie wypowiem, bo mam mało do powiedzenia na ich temat, ale świat w Silku jest duży i pełen różnych dobrodziejstw takich jak bosy, które pojawiają się co ok. 4 godziny, a jezeli uda nam sie ubic takiego bosa to wszyscy gracze beda mogli przeczytac nasz nick, a przy nim wiadomość, ze zabilismy takiego, a takiego bosa. Oczywiście nie jest tak, że moze pojawic sie tylko 1 boss, ale zazwyczaj po pijawieniu się zaraz wszyscy go szukają i ubicie takiego bosa to sztuka.

- W świecie Silkroad sa organizowane różne eventy. Najczęściej podczas jakiś świąt lecz są tez takie bez okazji. Najfajniejsze jest to, że w takim evencie zazwyczaj udział może wziąść każdy (nie zawsze, ale bardzoe często). Był taki event, w którym leciały z potworków litery, a jak zebrało sie z tych liter wyraz "Summer" to można było je wymienić (te ltery) na jakis fajny item, albo cos do ulepszenia zbroi badź miecza. Oczywiscie nikt nie wybierał sobie tego co chciał dostać tylko dostawał losową rzecz.

- Alchemia czyli cos w co można sie "pobawić" w wolnej chwili. Opowiem tak w skrócie. Z potworków lecą różne jak ja to nazywam "śmieci", które za pomoca specjalnego eliksiru (który jest bardzo tani) rozłożyc na elementy alchemiczne, a potem te elementy połączyć równiez za pomocą eliksiru, który również jest tani z tabletem (też laci z potworków). Wtedy wychodzi (bądź nie wychodzi) kamień, który mozemy dodać do konkretnej części uzbrojenia lub broni. te kamyczki dają różne fajnie efekty np, dodają 600 do życia. Sa też eliksiry, które z kolei sa drogie, które bez żadnego rozkładania i składania możemy wsadzić do broni lub zbroi, ale nie ma wtedy takiej zabawy.

- Miałem napisac o nukach. Tak w skrócie (musze się streszczać, bo juz troche za bardzo sie rozpisałem) są to kule ognia, lodu bądź elektryczności. jest to następny skill, ale wojownicy nie powinni go używać i zaraz wytłumaczę dlaczego. Jeżeli robimy postać i z góry zakładamy, ze bedziemy nukerami to powinniśmy wybrać sword (a nie blade) lub spear (a nie glevię), ponieważ zadaja one obrazenia magiczne, a nie fizyczne. I tu jest następna sprawa, a mianowicie rozdawanie punktów statystyk. Po zdobyciu lvl dostajemy 3 punkty statystyk, które mozemy wydac na życie lub manę. Jezeli jesteśmy wojownikami z glevią, blade, łukiem, dwuręcznym mieczem u Europejczyków lub jakimkolwiek innym fajterem powinniśmy te punkty dawac w życie, ponieważ zwieksza sie wtedy nasz atak fizyczny, a jak juz tłumaczyłem nasza broń zadaje obrazenia własnie tego typu. Z magami i nukerami sytuacja jest podobna tylko, ze dajemy w manę.

- Minusy silka to straszny tłok na servach (czasami nie da sie wejść przez 3 godziny) i boty. Naszczęście, zeby próbowac sie zalogować nie trzeba siedziec przy kompie. Dzieki super extra rozwiązaniu jakim jest automatyczne logowanie. Wpisujemy pasy i gra sama próbuje nas zalogować, a na boty nic nie poradzimy.

Mam nadzieję, ze dotrwałes do konca i mam nadzieję, ze nigdy nie grałeś w Silka, bo jakbys towszystko wiedział to bym sie załamał. Tak w ogóle to dzięki, ze przeczytałeś, a jak nie przeczytałeś to sie nie dziwię, troche duzo tego, a mój talent pisarski nie jest zbyt duży (czyt: wcale go nie mam). mam jeszcze pytanie:

Grałeś jeszcze w jakieś gry MMORPG oprócz RoM i WOWa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

Przy instalowaniu CHROME'A odpala mi się instalacja... i wyświetla się okiemko "1644: Nie posiadasz wystarczających uprawnień...sratatata... Wejdź na konto administratora" z tym że mam administratora (wiadome chyba nie? ;] ) nie da się instalować gra była instalowana około 4 razy, mam WINDOWS'A 7 64 bit. Może to mieć coś wspólnego ze sobą???

Edytowano przez Riddicq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Gra prawdopodobnie próbuje zmodyfikować katalogi, które są przez Windowsa 7 chronione jako ważne dla systemu.

Zapytaj się pomocy technicznej producenta gry, firmy Techland, być może będą w stanie podpowiedzieć jakieś rozwiązanie.

Grałeś jeszcze w jakieś gry MMORPG oprócz RoM i WOWa ?

Trochę pograłem w Guild Wars, ale jakoś mnie nie wciągnęła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grasz w Cod-a 4 ,bo ostatnio jakiś Ghost mnie zabił. :dry:

Nie. Ghost to popularny nick na wielu serwerach, dlatego w sieciówkach na ogół używam innego.

Wiesz już gdzie pojedziesz na wakacje??? Czy nie będziesz miał czasu i będziesz przez całe lato w redakcji???

Wyjazd prawdopodobnie zrobimy we wrześniu. Mam zaplanowane miejsce, ale jeszcze nie wiem czy wszystko wypali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ghost,

Mam do Ciebie dość nietypowe pytanie a raczej prośbę. Czy mógłbyś wkleić tutaj dowolny printscreen z Twojego okna (Twojej perspektywy) owego forum. Jako, że jesteś administratorem ciekawi mnie pp prostu czy taki designe forum, designe administratora, różni się czymś od tego jaki jest dostępny dla zwykłego forumowicza.

Oczywiście jeżeli jest to w jakiś sposób tajne czy coś w stylu to w porządku, zrozumiem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ghost,

słyszałem o Tobie wiele mitów, m.in.:

-nie masz poczucia humoru

Mam. Sporo humorystycznych rzeczy jakie krążą w redakcyjnych mailach pochodzi właśnie ode mnie.

-Mr. Jedi to twój brat

Nie.

-widziałeś ponoć jakąś kryptydę

A co to?

-nie lubisz czereśni

Bardzo lubię.

mam pytanie, zbieram cda już od roku icon_smile.gif , zarejestrowałem się dosyc niedawno icon_frown.gif , a bardzo chciałbym dostać tego peta o którym czytałem w ostatnim numerze, co mam zrobić, by go dostać???

Wysłać do mnie PW, żeby otrzymać instrukcje co należy zrobić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-widziałeś ponoć jakąś kryptydę

A co to?

Kryptyda to stworzenie w którego istnienie nie wierzy nauka, choć wiele osób przysięga, że je widziało. Kryptydami są np. Yeti, Potwór z Loch Ness albo Smuggler :)

Myślałem, że skoro oglądasz Cartoon Network (pamiętam wciąż twój minifelieton o Baranku Shaunie) to być może oglądałeś "Tajemniczych Sobotów", to jest właśnie o kryptydach (choć większość z nich to wzięli chyba z wizji narkotycznych, a nie z prawdziwych podań).

A zresztą mam inne pytanie:

-ponoć lubisz miśki? To może widziałeś zwiastuny gry na konsole "Naughty Bear"? Nieco hardcorowa gra o niegrzecznym misiu który... morduje te grzeczne

-widziałeś może taką grę Conker: Bad Fur's Day (albo jej remake, Live and Reloaded)? Tam też są miśki... takie straszne

-czy chciałbyś hodować prawdziwego niedźwiedzia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto z redaktorów gra Rom-a? :rolleyes:

Gregorius i Monk oraz dawniejszy redaktor Tiges.

Kryptyda to stworzenie w którego istnienie nie wierzy nauka, choć wiele osób przysięga, że je widziało. Kryptydami są np. Yeti, Potwór z Loch Ness albo Smuggler :)

Myślałem, że skoro oglądasz Cartoon Network (pamiętam wciąż twój minifelieton o Baranku Shaunie) to być może oglądałeś "Tajemniczych Sobotów", to jest właśnie o kryptydach (choć większość z nich to wzięli chyba z wizji narkotycznych, a nie z prawdziwych podań).

Nie widziałem żadnych kryptydów. A w CN nie oglądam wszystkiego jak leci, a tylko niektóre rzeczy.

A zresztą mam inne pytanie:

-ponoć lubisz miśki? To może widziałeś zwiastuny gry na konsole "Naughty Bear"? Nieco hardcorowa gra o niegrzecznym misiu który... morduje te grzeczne

Lubię. Widziałem kilka zwiastunów, sporo z nich pojawiło się w newsach na naszej stronie WWW.

-widziałeś może taką grę Conker: Bad Fur's Day (albo jej remake, Live and Reloaded)? Tam też są miśki... takie straszne

Nie.

-czy chciałbyś hodować prawdziwego niedźwiedzia?

Nie. Uważam, że zwierzęta nieprzystosowane do życia w domu czy zamknięciu, nie powinny być hodowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost mam jedno pytanie. Czy jesteś pewien co do skuteczności A-squared free? Przeskanowałem komputer i znalazł mi Trojany w oryginalnym Riddicku UZBB (i to na dodatek z waszego covera) i w oryginalnym Rome Total War. Mam wrażenie, że robi jakieś fałszywe alarmy. Lokalizacja plików:

D:\Program Files\Starbreeze Studios\Riddick UZBB\System\Win32_x86\SbzEngine.exe

D:\Program Files\Starbreeze Studios\Riddick UZBB\System\Win32_x86_SSE2\SbzEngine.exe

infekcja: Trojan.Crypt!IK

Avast nic tam nie znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród kolekcji ponad 66 tys. szkodników ten właśnie program wykrył ich najwięcej. Może się zdarzyć, że jest to spowodowane jego dużą wrażliwością na niepożądane działania programów na komputerze i może skutkować fałszywymi alarmami. Zwłaszcza w przypadku programów, które stosują (lub kiedyś miały) nietypowe rodzaje zabezpieczeń antypirackich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...