Skocz do zawartości

E3 2013


lubro

Polecane posty

@up

Kojima już był na konferencji E3 u MS (chyba w tamtym roku?) kiedy ogłosił MGS Rising. Mnie to wcale a wcale nie ruszyło. MGSV i tak ukaże się także na PS4.

Co do FF XV to pewnie na zmianę miała wpływ długoletnia praca nad grą. W sumie wychodzi teraz 3 części FFXIII i każda kolejna chyba miała coraz niższą sprzedaż. Więc łatwiej będzie sprzedać produkt z nową nazwą (w tym przypadku zwiększa się tylko numerek ^^). I jak na razie nie wiemy czy zmiany dotknęły tylko tytułu czy także gameplayu/fabuły. Więcej zapewne na gamesconie i na TGSie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Chyba, że zmienili zdanie i to już nie będzie część tej "Fabula Nova Crystalis Cośtam".

Częściami Fabula Nova Crystallis Final Fantasy miały być tylko gry nie należące do głównej serii. Takimi tytułami są XIII-2 i XIII-3. W przypadku Versus, które stało się teraz częścią głównej linii serii logiczne wydaje się zrezygnowanie z przynależności do FNC i przeniesienie akcji do nowego miejsca i w nowe realia. Przynajmniej mam nadzieję, że Square w ten sposób postąpi.

Czy tylko ja widziałem trailer nowego/starego FF (0:31)? Fabula Nova Crystallis to nie uniwersum, a raczej wspólny motyw. Trzynastki (wszystkie, nawet pierwszą), Type-0 i teraz XV łączą niektóre motywy (kryształy, te sprawy), ale uniwersum, otoczenie, bohaterowie i historia się zupełnie różnią.

Swoją drogą jak komuś nie pasuje nowe FF to polecam mieć pretensje do roku 2006. Versus został zapowiedziany jako gra akcji z elementami TPS. #dealwithit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, moi przedmówcy trochę już o konferencji Sony i pora dorzucić swoje trzy grosze (o piątej rano już nie miałem siły sklejać słów) a właściwie jeden... w momencie, w którym mówca na scenie zaczął tekst o grach używanych mam pewność, że w Microsofcie mieli mniej więcej taką reakcję ^_^ Jeżeli ktoś miał wątpliwości, że zdecydują się wprost odpowiedzieć na te wątpliwości dotyczące DRMów/used games itd. to teraz się one rozwiały a reakcja publiczności jest chyba najlepszym dowodem na to, że marketingowo/PRowo już wygrali. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość, że marketingowy Sony nie musieli nic a nic się się wysilać, całą amunicję oraz broń wręczyła im konkurencja. Tym jednym momentem Sony wygrało E3 a kto wie, może nawet i całą generację konsol (bo jednak IMO Xbone nadal się sprzeda, nawet w samej Ameryce, na tyle aby Microsoft nie był stratny). Poza tym... nie było źle. Co prawda mając tą czwartą nad ranem wolałem jak najmniej gadania o ich innych konsolach oraz jakiś programach telewizyjnych bądź muzycznych, ale potem już było tak jak powinno być aczkolwiek między borem zielonym a prawdą to chyba całkowicie nowych gier dużo nie zapowiedzieli, co nie? I nie mówiąc o ex'ach? Tak czy inaczej IMO było dobrze i nawet fakt, że trzeba płacić za granie w sieci nie jest aż tak zły w porównaniu do całej reszty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - moim zdaniem trochę za dużo "sieciowości". Każda gra to zapraszanie przyjaciół, zacieranie granic między singlem i multi etc. Właściwie jedyny tradycyjny 100% single-player to MGS :P

Ciekawi mnie, czy PS Plus będzie wymagane by grać w takie produkcje, które właśnie nie będą mieć oddzielonego singla od multiplayera (Division, nowy NFS itp).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio

To nie tylko kwestia gier Sony albo na ich konsolę. Ogólnie jednym z trendów w grach jaki wydaje mi się, że zaczyna wchodzić na rynek to właśnie kwestie społeczne, wykorzystanie social media itd. itp. etc. Natomiast twoje pytanie w drugim akapicie jest zasadne ;)

Przy okazji od razu zadam takie pytanie - gra, która obecnie wygrała targi o ile w ogóle można tak powiedzieć? Division niby wygląda fajnie, ale w przeciwieństwie do zeszłorocznego Watch_Dogs aż tak kopara mi nie opadła ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio

Więcej "sieciowości" w grach to według mnie odpowiedź na piratów. Bo na piracie nie uzyskasz dostępu do serverów (prawda?). Druga sprawa, zapraszanie znajomych, porównywanie statystyk (hm...), integrowanie w czyjąś grę. Ma to wszystko sprawić abyś jak najwięcej i najdłużej czerpał przyjemność z jednej gry przy tym za darmo ją reklamując. Proste :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było gry, która wszystko zmiotła. W zeszłym roku mocne wrażenie wywarło Watch Dogs, a teraz? Jest sporo gier, które mi się spodobały, w które chętnie zagram, ale żadna nie zrobiła ogromnego wrażenia. Może jestem już za stary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może jeszcze nie wszystko stracone, na razie po prostu nie było żadnej wzmianki o wersji PCtowej a nie, że takowa nigdy nie powstanie. Na razie w sumie wolę poczekać na dalsze opinie oraz więcej materiałów (np. jak wygląda model płatności), które po E3 powinny wyskoczyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sony niestety nie dotrwałem, za to widziałem EA i Ubisoft. Kompletna strata czasu. Szumnie zapowiadana prezentacja Dragon Age III: Inquisition skończyła się mało treściwym trailerem, przesunięciem daty premiery i ucięciem trójki z nazwy. Nowego Prince of Persia czy Beyond Good & Evil brak. Interesujących nowych IP - brak, zamiast tego nowe wyścigi (gatunek, w którym jestem kompletnym ignorantem i słowo daję, że wszystkie te gry wyglądały na tych konferencjach dokładnie tak samo) i MMO. Bo jest za mało MMO. /sigh

Przy okazji od razu zadam takie pytanie - gra, która obecnie wygrała targi o ile w ogóle można tak powiedzieć? Division niby wygląda fajnie, ale w przeciwieństwie do zeszłorocznego Watch_Dogs aż tak kopara mi nie opadła ^_^

Metal Gear Solid V i Wiedźmin 3 (mówię to jako notoryczny sceptyk wobec twórczości REDów). Ale opadu szczęki nic nie spowodowało. Materiały o najbardziej interesujących grach (Watch_dogs, Dragon Age: Inquisition, Quantum Break) były nad wyraz skąpe.

Ogółem straszny zawód na tych E3, liczyłem na nowe IP na nową generację, wielkie powroty i fajne show. Zamiast tego był ten sam nudny cyrk, sztuczne uśmiechy i mnóstwo gadania o mało interesujących rzeczach, a tylko wspominanie o fajnych. Za rok chyba w ogóle sobie dam spokój i nie oglądam, bo zawsze jak omijam jakąś konferencję, to są potem dobre wieści (w zeszłym roku ominąłem konferencję Ubi, w tym - Sony :P ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFXV I KH3 ukażą się także na Xbone. Ja poproszę jak najwięcej gier multi platformowych. Będę mógł w nie grać na PS4 :). Ciekawe czy wielkie R zapowie GTA V na next geny? W końcu MGS V jak się nie mylę miał wyjść tylko na current geny a tu bam. Next gen.

Zaczynam zbierać kasę. Żałuję bardzo, że nie załapałem się na generacje PS360 Wii. Nie pominę za to tej, nowej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poza Stanami X1 sprzeda się w ilości większej niż ok. 5 milionów to stracę wiarę w ludzkość. Przecież Sony spenetrowało MS bez wazeliny, chociaż nie pokazało niczego specjalnego. Słabszy sprzęt, weryfikacja co 24h, bałagan z używkami... Teraz szkoda mi tylko Forzy 5 i Quantum Break.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Sony liczy na konsolowy Blitzkrieg - chce zdominować rynek szybko i robi to, wyciągając rękę do klientów bardziej niż do wydawców. Jeśli PS4 będzie wielokrotnie więcej niż X1, mogą dyktować warunki wydawcom.

Jeżeli Microsoftowi uda się nawiązać w miarę wyrównaną walkę, na logikę duzi wydawcy będą się raczej przychylać do X1, bo tam będzie większy zysk ze skolonizowanego drugiego obiegu. A biblioteka gier jest jedynym, czym X1 może się obronić.

Będzie ciekawie. Ja póki co odkładam na peceta, który uciągnie nextgenowe gry, i czekam aż konsolowy wojenny kurz zacznie opadać, zanim podejmę jakąkolwiek decyzję o kupnie konsoli. Nawet nie wiem, jak chciałbym, aby potoczyły się wypadki. Z jednej strony nie chcę, by Microsoftowi się udało przeprowadzić to, co planuje (bo płatny multiplayer na konsolach niniejszym stał się standardem); z drugiej nie chciałbym, żeby Sony zostało monopolistą.

Chociaż może wtedy wystarczyłaby jedna konsola, by we wszystko zagrać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzony zwiastun MGS5. (ZAWIERA SCENY DRASTYCZNE)

http://youtu.be/lQ8TZ4fRxFw

Pozamiatał mną konkretnie, (spoilery)

już w przypadku Peace Walkera można było usłyszeć głosy, że zbyt wiele niewygodnych detali ("przesłuchania" pojmanych jeńców) zostaje pomijanych i brzmi jak wedle zasady "historię piszą zwycięzcy". Tu widzimy, mit Big Bossa, wielbionego przez rzesze graczy i Militaries Sans Frontieres zostaje obalony w pierwszych sekundach, a Kojima nie zamierza niczego ukrywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Game of the forever. Seria MGS zawsze pozwalała robić masę różnych dziwnych/śmiesznych rzeczy. Masa poukrywanych cut scenek, dialogów, różnych dziwactw. Gra, która pozwalała nam grać tak jak nam się podobało. A teraz wyobraźcie sobie to w Otwartym Świecie... Spędzę większość czasu na zabawę z AI :P. Jeszcze nigdy robienie ich w balona nie było tak przyjemne jak w tej serii.

PS: Trailer potwierdza wersję na PS4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>doczytajcie update newsa

Nie wiem czy Sony musi powiedzieć jeszcze coś aby uspokoić fanów oraz wyjaśnić wątpliwości dotyczące kwestii gier używanych. Mamy potwierdzenie, że gry zakupione na fizycznym nośniku zarówno od 1st jak 3rd party będzie można odsprzedać itd :)

Co do rozszerzonej zajawki MGS V jest naprawdę... mocna ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Dowieść tego. Jeśli wydawcy przeforsują Origin/Uplay/Steam (który na PSN już jest) z kodami aktywującymi grę, to Sony może sobie kręcić PRowej kiełbasy ile chce. Powiedzieli już, że wydawcy mogą robić u nich co chcą, więc tak naprawdę nie wiemy, co zrobią, dopóki PS4 nie wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>doczytajcie update newsa

Nie wiem czy Sony musi powiedzieć jeszcze coś aby uspokoić fanów oraz wyjaśnić wątpliwości dotyczące kwestii gier używanych. Mamy potwierdzenie, że gry zakupione na fizycznym nośniku zarówno od 1st jak 3rd party będzie można odsprzedać itd smile_prosty.gif

Pewnie, fizycznym nośnikiem można handlować, ale czy będzie można na nim grać :D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako marketingowiec Sony (już dostałem PW od trzech osób z zarzutem o pracę dla Sony, wat) przynoszę więcej pozytywnych newsów.

- Nie będzie online Pass. Sony uważa, że jeśli gracz ma płacić za grę w sieci w ramach PS+ to powinien mieć możliwość gry z używanego nośnika.

- PS+ nie bedzie wymagany do gier F2P (narazie na pewno DCUO i Planetside 2). Spodziewam się, że dotyczyć to będzie wszystkich.

Hurr zła konsola.

Swoją drogą coś was na tym E3 rozczarowało? U mnie to:

- Brak The Last Guardian

- Kompletnie zero gier na Vitę (lol Destiny of Spirits)

- 3D Mario na WiiU to sequel 3D Land why.

- Retro nie ma pojęcia co robi i zamiast Metroida robi Donkey Konga

- Wszędzie "exclusive content"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polska to kraj gdzie możliwe jest stworzenie gry (Wiedźmin 3) na Xboksa One, którą nie będzie u nas działać."

Cytat z innego forum (tłumaczone z angielskiego). Moim zdaniem te słowa najlepiej opisują sytuacje tego, że nowy Xbox na starcie będzie działał w poszczególnych krajach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...