Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Szczerze mowiac co do obudowy to wzialem pierwsza z brzegu w konfiguratorze i prawie na pewno kupie inna :)

A jesli chodzi o dysk to coz... Ktos musi ta serie przetestowac ;P

Edit:

Jeszcze pytanie odnosnie grafiki, jest sens zebym zamiast GTX260 kupil GTX285 (tez Gainward), czy bylby to niepotrzebny przerost formy nad trescia? roznica cenowa jest w sumie dosc spora (1596zl za GTX285)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kofan

Jezeli nie masz procesora z ktorym plyta sobie radzi w kazdej rewizji z kazda wersja BIOS itd, to moze{nie musi ale moze} nie uruchomic sie lub jej praca bedzie na tyle niestabilna ze nie da sie spokojnie wgrac BIOS'u. Sklep w ktorym chcesz zamawiac podbnie jak 99% pozostalych na rynku sklada zestawy na zamowienie, zawsze mozesz dac tez sama plyte do jakiegos lokalnego sklepu, i zamowic wgranie najnowszego BIOS, a reszte sami sobie zlozycie. Odnosnie tego drugiego cytowanego fargmentu gdzie nie zrozumiales, to sa jeszcze plyty na 790GX-SB750, ok 400/500zl za najtansze bez wsparcie dla CrossFire, znacznie lepiej sie nadaja do OC najnowszych procesorow i wiekszosc z nich nie wymaga zmiany BIOS. Pomysl tez, jezeli mozsz wydac wiecej, nad X3 w wersji BlackEdition, z odblokowanym mnoznikiem, maja niewielkie wymagania odnosnie mozliwosci plyt glownych w zakresie OC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydent_KGB

Ok dzięki za pomoc - nie wpadłem na to że można spróbować pogadać z sprzedawcą w jakimś sklepie i tam wgrać nowy bios.

W każdym razie zaryzykuje wezmę, i jak się nie uda to można zawsze płytę do 10 dni odesłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możecie wyrazić swoją opinię o takim configu? :rolleyes:

Komputer:

C2Q Q9450 960zl

EVGA GTX 260 Core 216 1159zl

ASUS P5Q-E 579zl*

OCZ Reaper HPC 2x2GB 1066MHz 279zl*

SAMSUNG HD753LJ 750GB 329zl*

LG GH22LP30 Lightscribe 99zl

Antec Neopower Blue 650W 434zl

NZXT Trinity 262zl

RAZEM ------ 4101zl

Reszta:

SAMSUNG T220HD

LOGITECH Z-4

Razer Deathadder + Lycosa + Goliathus

Proszę napiszcie mi, jeśli uważacie że twardziela, RAM, bądź mobo można kupić inne. Nie kupiłem jeszcze mmonitora - cała reszta zakupiona. :tongue:

EDIT: Ceny oznaczone * są jeszcze 'niezapłacone', tzn tego jeszcze nie kupiłem.

PS - Wszystkie rzeczy kupowąłem w różnych sklepach bądź na Allegro. Komputer będzie służył do przeróżnych zadań, stąd taki config.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technical

To tak: Porponowałbym zmienić dysk twardy. Seagate 7200.12 to najnowsza edycja tych dysków. Lepiej zainwestować w sprawdzony dysk np. jakiś model Samsunga czy choćby 7200.11( ale ten jest bardzo awaryjny więc proponuje pozostać przy Samsungu).

Na twoim miejscu zainwestowałbym w lepszą obudowę ale to już kwestia kasy.

Dziwna rada skoro właśnie z serią 11 Seagatr'a były problemy a w 12 pewnie już będzie bez niespodzianek.

Poza tym seria 12 jest szybsza a cena niemal identyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka!

chciałbym ulepszyć kompa trochę, tylko nie wiem co zmienić.

karta graficzna: GeForce 8600 GE

RAM: 2 x 1024mb

procesor: Intel Core Duo 1,8 Ghz

zasilacz: 450W, lecz nie wiem jaki :P, był z obudową firmy Enjoy. Razem kupiłem to za ok 250-300 zł. Było to rok lub półtora roku temu.

wiem, że mam słaby procek, lecz karta też nie najnowsza ^.-

co kupić pierwsze?

do wydania ~350zł

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym komputerze:

Procesor- Intel Core 2 Duo E7400, 2,80 GHz, 1066FSB

Karta Graficzna- PowerColor Radeon HD4870 512 MB DDR5

Płyta Główna- Gigabyte GA-EP45-DS3L

Pamięci- Kingston 2x2GB DDR2 (taktowania nie pamietam)

Dysk- Seagate Barracuda 7200.12 500 GB

Napęd- LG SuperMulti Sata DVD

ZASILACZ ZALMAN ZM500-HP (500W)

lub

TAGAN TG500-U33II (500W)

cena = około 3000 zł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to tak. Ogólnie zestaw git. Już drugi raz pisze o dysku Seageta z serii 12. Po problemach z serią 11 proponowałbym jakiś dysk firmy Samsung. Poprostu dyski z serii 12 nie zostały jeszcze dobrze sprawdzone dlatego proponowałbym zminanę(choć wiekszość forumowiczów pozostałoby przy produkcie Seagate).Z Samsunga polecam serie F1 jabyś się jednak zdecydował. Zasilacz bierz Tagana-miałem kiedys zasiłke tej firmy i byłem bardzo zadowolony. Zalman też może być ale takie jet moje zdanie. Płyta głowna może zostać, procek też. Polecałbym jeszcze pamięci np. OCZ zamiast Kingstona, ale to wiąże się z większą ceną, więc te co masz mogą zostać.To tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasilacz wziąść Tagana :)

A co do OC- nigdy nie bawiłem się w wysokie OC i nadal nie zamierzam, chyba że jak komputer się trochę zestarzeje a ja będe cierpiał na brak funduszy ; ) Więc płyta chyba wystarczająca ? :)

Jeśli zaś chodzi o pamięci mam do wyboru Kingstony albo A-data Vitesta Extreme Edition 1066 Mhz z taktowaniem 5-5-5-15 . Opłaca się te kingstony zamienić na te A-data ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to się nie opłaca. Podaj cene pamięci Kingstona to może znajdziemy cos lepszego za podobną cenę.

asfalt00

Najlepiej sam podaj jakąś konfiguracje. Teraz sprzęt jest drogi, i za takie pieniądze możesz mieć o wiele gorszy komputer niż choćby pare miesięcy temu. Proponuje popatrzeć na Cd-Actionowy Konfigurator i coś złożyć i dać do oceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena jest taka to zmieniamy na OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe za 344zł. Pamięci super. Duże możliwości OC i do tego bardzo dobra fimra i dożywotnia gwarancja. Sam takie mam i są naprawde super. Cena z Komputronika. Naprawde warto w nie zainwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możecie wyrazić swoją opinię o takim configu? :rolleyes:

Komputer:

C2Q Q9450 960zl

EVGA GTX 260 Core 216 1159zl

ASUS P5Q-E 579zl*

OCZ Reaper HPC 2x2GB 1066MHz 279zl*

SAMSUNG HD753LJ 750GB 329zl*

LG GH22LP30 Lightscribe 99zl

Antec Neopower Blue 650W 434zl

NZXT Trinity 262zl

RAZEM ------ 4101zl

Reszta:

SAMSUNG T220HD

LOGITECH Z-4

Razer Deathadder + Lycosa + Goliathus

Proszę napiszcie mi, jeśli uważacie że twardziela, RAM, bądź mobo można kupić inne. Nie kupiłem jeszcze mmonitora - cała reszta zakupiona. :tongue:

EDIT: Ceny oznaczone * są jeszcze 'niezapłacone', tzn tego jeszcze nie kupiłem.

PS - Wszystkie rzeczy kupowąłem w różnych sklepach bądź na Allegro. Komputer będzie służył do przeróżnych zadań, stąd taki config.

Czyli uważacie żeby nic zmieniać? Samsung jest OK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk Samsunga proponowałbym z serii F1. Dużo osób na forum tak już pisało a i mój kolega taki dysk posiada i jest bardzo dobry. Ram jest bardzo dobry więc proponuje żeby został. OCZ to naprawde dobra firma. Mógłbyś zmienić też obudowe np. na Anteca 300 a jakbyś dołożył jakieś 150 zł mógłbyś zakupić Anteca 900. Z NZXT polecałbym Lexa ale jest troche mało miejsca w środku i jest troche droga albo NZXT Whisper black(niestety ta jest jeszcze droższa).Reszta może zostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...