Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Benqiu

Zdecydowanie dokup GB lub 2 GB pamieci, inaczej szybsza karta nie pomoze tak jak powinna, jezeli nie brales pod uwage zakupu pamieci i moze ci nie starczyc na HD4850 to doradzam HD4830, po niewielkim OC da ci porownywalna wydajnosc i pozwoli oszczedzic na zakup pamieci. Zasilacz wystarczy jezeli nie masz dodatkowych kart{np tuner itd} czy drugiego dysku, nagrywarki i nie podkrecales mocno procesora

Jetson

Polecam modele plyt jak ponizej, Q9650 jest szybszym procesorem, choc nie ma jakiejs gigantycznej roznicy, ale i znacznie kosztowniejszym, PX4 II 940 to odpowiednik Core2Quad 9400

775

http://www.agito.pl/socket-775/msi-p45-neo...776.333655.html

http://www.agito.pl/socket-775/gigabyte-ga...776.333274.html

AM2+

http://www.agito.pl/socket-940-am2/gigabyt...865.326589.html

Jezeli bedziesz podkrecal to doradzam cos na chipsecie 790gx, niestety obcnie nie maja niczego do 500zl, tyle ze Phenom jest tanszy wiec powinno wystarczyc na ta plyte http://www.agito.pl/socket-940-am2/gigabyt...865.335839.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o radę. Chcę zmodernizować kompa.

procek: Core 2 Duo E7400 DualCore 64 Bit 2.80GHz BOX

Karta graficzna : Gainward GeForce 260 GTX Core216 896MB DDR3 (448-bit) (PCI-E)

Płyta : Gigabyte EP45-DS3L (Lga775)

Dysk i pamięć operacyjna (2gb) wydaje mi się że nie potrzebują wymiany. Napiszcie co o tym sądzicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Prosił bym o radę dotyczącą niniejszego zestawu:

Procesor: Intel Core2 Duo Penryn E7400 2.80 GHz

Płyta głowna: Gigabyte GA-EP43-S3L

Pamięć RAM: Kingston HyperX DDR2 2x2048MB PC-1066

Dysk Twardy: Seagate 500 GB Barracuda

Napęd optyczny: Asus DVD+/-RW DRW-22B1LT SATA LightScribe

Zasilacz: Bequiet Dark Power PRO P7-PRO-650W

I teraz nie wiem jaką kartę graficzną dobrać do tego zestawu. Mam do wyboru Radeona HD4870 lub GeForca 285GTX (nie mogę przekroczyć ceny zestawu w postaci 4000 zł) i nie wiem na którą się zdecydować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do kupna nowego komputera od dobrych miesięcy. Teraz, kiedy mam wreszcie odpowiednie fundusze, to dokonałem wyboru odpowiednich podzespołów.

Procesor: Intel Core2Duo E7400 2,8 GHz

Pamięć: OCZ 4GB DDR3 1333 MHz

Płyta główna: Asus P5Q3

Dysk: WD Caviar 500GB

Karta graficzna: Gainward GTX260

Zasilacz: Antec Earthwatts 650W

Obudowa: Antec 300

Cały zestaw bez systemu kosztuje 3161 złotych.

Teraz zwracam się do Was. Jeżeli uważacie, że coś powinno zostać zmienione np. płyta główna, której nie jestem do końca pewien, to prosiłbym Was o wszelkie sugestie. Maksymalny limit cenowy to 4000, ale jak nie trzeba przepłacać, to niekoniecznie bym to robił.

Z góry dziękuję.

Wawel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShadowNinja

Ogólnie dobrze złożony zestaw. Osobiście polecałbym pamięci OCZ 2x2GB 1066 MHz Reaper(kurde pisze to każdemu :tongue: ). Płyta główna nie jest zła więc pozostaje karta graficzna. Osobiście polecałbym 4870. Nadal ma dobry stosunek wydajności do ceny. Można zaoszczędzić na GTX 285 i kupić mocniejszy procesor, proponuje E8400. Jest droższy ale warto się nad nim zastanowić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core2Duo E67.... 2,66 GHz

Pamięć: 2GB DDR2

Płyta główna: gigabyte GA-P35-DS3L

Dysk: 750GB

Karta graficzna: geforce 8800 GTS 320ram

Zasilacz: 550W

Chciałby coś wydajniejszego w nowych grach! Tak żeby GTA 4 Poszło na full !

Nie wiem czy opłaca się modernizacje tego no już niemłodego kompa ! Czy kupno nowego??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj marke zasilacza oraz kwote jaka ma/masz na modernizacje. Plyta jest solidna i nowoczesna, procesor wydajny wystarczy zmienic karte, ktora tez dramatycznie slaba nie jest, przyda sie tutaj tez informacja o rozdzielczosci monitora. Dodam ze GTA jest zle zoptymalizowana i sprawia problemy nawet na najmocniejszych konfiguracjach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o radę. Chcę zmodernizować kompa.

procek: Core 2 Duo E7400 DualCore 64 Bit 2.80GHz BOX

Karta graficzna : Gainward GeForce 260 GTX Core216 896MB DDR3 (448-bit) (PCI-E)

Płyta : Gigabyte EP45-DS3L (Lga775)

Dysk i pamięć operacyjna (2gb) wydaje mi się że nie potrzebują wymiany. Napiszcie co o tym sądzicie.

Dokup 2Gb ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić nowego kompa i jak narazie złożyłem taki oto zestaw:

KARTA GRAFICZNA GIGABYTE ATI Radeon HD4850 1024MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E

PAMIĘĆ KINGSTON KVR667D2N5/3GB

PŁYTA GŁÓWNA GIGABYTE GA-EP43-S3L Intel P43 Socket 775

PROCESOR PROCESOR P DUAL-CORE E5300 2.6GHz/2M LGA775

DYSK TWARDY HDD SAMSUNG 500GB HD501LJ 7200 SATAII 16MBCACH

NAGRYWARKA DVD DVD-REC LG GH22NS40 SATA OEM CZARNY

OBUDOWA OBUDOWA CoolerMaster - ELITE 331 (RC-331-KKN1-GP) Czarna + 500W zasilacz

cena wystawiona przez sklep komputerowy: 2 730 zł

I teraz mam do Was pytanie. Czy ten zestaw jest dobry i czy warto go kupić za tę cenę, co by można wymienić. Jeśli ktoś miałby pomysł na czym można zaoszczędzić trochę kasy nie tracąc za wiele na wydajności to też może podpowiedzieć :P

PS. We wcześniejszej wersji zestawu karta miała 512mb, lecz informatyk poradził mi wziąć 1024mb. Ale czy to dobry pomysł?

Z góry dziękuję za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1024 MB ramu w karcie dają różnice tylko w wysokich rozdzielczościach. Wszystko zależy od tego jaki masz monitor.Osobiście polecam wersje 512MB-jest również wystarczająca do nowych gier. . Co do płyty głównej proponowałbym GA-P35-DS3L na chipsecie P35 . To naprawde doba płyta głowna.Pamięc proponowałbym np:OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Special Ops CL5 . Procek może zostać, w przyszłości można go wymienić na coś mocniejszego. Zasilacz koniecznie kup markowy np. Chieftec albo OCZ, Tagan. 500W powinno w zupełności wystarczyć.Obudowa też może zostać . To wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer ma służyć mi przez jak najdłuższy okres czasu, niechciałbym aby za pół roku już nie mógł odpalić nowych gier. Więc może jednak opłaca się zainwestować w te 1024MB ramu w karcie, patrząc w przyszłość?

PS. Jak myślicie, czy w tym okresie warto w ogóle kupować PCeta? Euro coraz droższe, więc sprzęt również. Może warto jeszcze poczekać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co powiecie o tych dwóch kartach GeForce with CUDA 9800 GT Zotac 1GB TV & 2x DVI (PCI-E) GeForce with CUDA 9800 GT Galaxy 1GB HDMI & DVI (PCI-E) Cooler Master przede wszystkim która według was jest lepsza z góry dzięi za odp. PoZdRo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xavion

Konsekwencje kryzysu będziemy odczuwać jakieś 25 lat, więc teraz może być tylko gorzej.

Euro będzie się wahało 4.5-5 zł, więc raczej nie masz na co czekać.

Ja jestem ostro [ciach] bo miałem kupować kompa w listopadzie-grudniu, a patrząc na teraźniejsze ceny to płakać się chce. No nic, przekonałem się że cierpliwość nie zawsze popłaca.

PS- Powodzenia w zakupach ! Nie czekaj na wprowadzenie euro, bo wtedy ceny będą europejskie a pensje zostaną polskie. Niestety tak to jest jak krajem rządzą ludzie mający trudności z czytaniem.

Pora odświeżyć znajomość regulaminu. I odpuść politykę - nie ten dział.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy ten komputer jest dobry(wiem ze z takim na najnowsze gry nie ma co liczyc), bo taki mam i chcialbym abyscie sami ocenili

procesor pentium 4 3ghz

1,5gb ram

120gb miejsca

karta graficzna radeon HD2600XT :fakenopic:

naped DVD-RW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...