Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Sądze że 400 zł do wielkiej modernizacji nie wystarczy. Nie podałeś płyty głownej. Nie wiem czy dałoby się dołożyć mocniejszego procka. Ale na twoim miejscu zbierłabym dalej może na jakiś zestaw Eco z Cd-action. A jak nie to podaj płyte główną co coś pokombinujemy ale sądze że 400 stówy to nadal za mało załóżmy na nowy procek i karte graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze płyta jest chinska a ram z tego co wiem to płyty ze soket 939 maja ddr wienc by pasowało z te moje

tylko ze nie wiem czy zyskał bym duzo bo mam karte 1950gt a wiem ze ten procek ja strasznie ogranicza a niewiecie moze jak by było w przypadku jakiegos athlona 64bit??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu po tylu tatach (czyli 2 tygodniach )mam zestaw!!! I co o tym myślicie :

(...)

Pozdrawiam, Starkiller.

Kocham ludzi którzy kupują sobie kompy za kasę, która wystarczyłaby mi do opłacenia mieszkania za cały rok i nie wiedza co z nim zrobić nawet (ale wiedza ze wypadałoby się pochwalić). Howgh. ;)

pikasso -> mam dziwne przeczucie że coś pokręciłeś z modelem płyty głównej. Jak masz te 2 Gb ram w ddr pc3200 to jakbyś się upierał to możesz lekko kompa zmodernizować poprzez wymianę płyty gł i procesora. ja osobiście mam w domciu Athlona 64 3000+ na msi k8t, z 1 Gb ramu i radkiem x1600pro. Z tego co mi wiadomo to 1950 jest nieco lepszy a 2 Gb to też troche więcej niż jeden. Mi na razie prawie wszystkie gry działały (nawet te nowsze, choć z wyglądem było już nieco gorzej) więc myślę że inwestując te 400 zł dociągnąłbyś np do przyszłej gwiazdki. Oczywiście odpuszczając sobie np takie gta4 ;p

Edit do posta poniżej:

dobra RoZy przyznaje sie bez bicia nie czytałem kilku ostatnich stron. Nie oskarżam też nikogo o snobizm, bo sam kupiłbym sobie takiego kompa przy pierwszej lepszej okazji (no może bez przesady ;p). A już na pewno nie tryskam jakąś chorobliwą zazdrością, bo z tego już wyrosłem jakiś czas temu. Mi tylko chodzi o to, że wypadałoby się już pochwalić przy okazji jakimiś wynikami tego cuda (jakiech benchmarki czy coś, jak napisałeś) a nie suchą informacją że się go ma. Bo może i ja nigdy nie będe czegoś takiego miał ale chciałbym wiedzieć co to potrafi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham ludzi którzy kupują sobie kompy za kasę, która wystarczyłaby mi do opłacenia mieszkania za cały rok i nie wiedza co z nim zrobić nawet (ale wiedza ze wypadałoby się pochwalić). Howgh. ;)

Gdybyś zadał sobie trochę zachodu i prześledził dyskusje to tak byś nie pisał. To że kogoś stać na taki sprzęt nie oznacza automatycznie że jest pustym snobem. Czy też że nie powinien się z tym obnosić lub pytać o radę, bo tym co nie mają zazdrość - to takie myślenie z poprzedniej epoki. Co innego gdyby to sobie boldem w siga wpisał i wszędzie piasał że wszyscy inni to cieniasy przy jego "maleństwie"

Oczywiście nie zmnienia to faktu że kupować i7 jeszcze nie warto. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nie wiem czy zyskał bym duzo bo mam karte 1950gt a wiem ze ten procek ja strasznie ogranicza a niewiecie moze jak by było w przypadku jakiegos athlona 64bit??

Ja do dziś mam Athlona 3000+ i daje rade:) Dolozyc 512 RAM'u + płyta + cpu ~350zł, ale jak z zasilaczem? :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach wkoncu przyszedl czas na nowego kompa. Szukam czegos do 3700 zeta. Koles w sklepie zaproponowal mi takie cos: GGB GA-EP45c-DS3R, C2D E8400, Kingston DDR3 1333 Mhz 2x2GB, ASUS GTX 280 1GB O/C, WD 500 GB, Chieftec 650 W, Cooler Master Centurion 532. Czy to dobra konfiguracja za taka cene? Co byscie zmienili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zestaw git ale moim zdaniem można by kupić mocniejszy procesor , np jakiś czterordzeniowy. Można by oszczędzić kupując pamięci DDR2 . Do tego masz moncą kartę więc radziłbym kupić płyte na chipsecie nVidia z obsługą SLI. Taka konfiguracja będzie bardziej przyszłościowa i da szanse kolejnej rozbudowy.Proponuje Asus P5N-T Deluxe nVidia nForce 780i SLI >jest droższa ale wydaje mi się że lepsza. No i przydałaby się lepsza obudowa,np Antec 300. Więcej miejsca i lepsze chłodzenie. Z kart grafinczych można zainwestować w GeForce GTX 285 EVGA 1GB 2x DVI (PCI-E) ale ten 280 to też dobry wybór.To tyle.Możesz zerknąć na Konfigurator z CDA na zestawy Gamer. Są w podobnej cenie.Z procesorów mógłbyś rozważyć Intel Core2 Quad Q8200 2,33 GHz (S775/45nm) BOX. Jakny ci coś kasy zostało warto pomyśłeć nad mocniejszym zasilaczem np> 700-750W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryba

No zaje*iście mu radzisz chłopie.

Q8200 to najgorszy z quadów nawet q6600 robiony w 65nm był o niebo lepszy.

E8400 będzie o wiele lepszym wyborem. Bardzo dobrze się podkręca a jak na razie 2 rdzenie mniej to nie jest problem.

W razie czego to zmieni sobie ziomek procka na quada.. przecież ten sam socket.

Ogółem porównując q8200 do e8400 to.. nie ma co porównywać. Wpisz sobie w google i zobacz testy.

@Berlingo

Zmień płytę i pamięci. DDR3 to jeszcze abstrakcja.. Lepiej kupić szybkie DDR2 bo różnica w wydajności jest na prawdę niewielka a w cenie kolosalna.

Płyta na chipsecie P45 to dobry wybór.

Chyba że chcesz dołożyć 2 kartę graficzną w przyszłości to zastanów się co chcesz tam włożyć.

Jak nVidie to chipset nForce 780i będzie dobrym wyborem.

Ale według mnie lepiej opłaca się inwestować w radeony i chipset x48(ewentualnie x38- spora różnica w cenie).

Proponuję coś takiego :

Procek- 2 jajka Intela. E8400 i reszta jest pragnienie. Ewentualnie nowy Phenom ale piszę konfiga dla intela.

Mobo (bierz z DDR2)- DFI DK x48 (są 2 wersje.. różnią się chłodzeniem) lub DFI LT x48 (takie DK wersja delux czyli liczne bajery- jak nie masz co z kasą zrobić). Polecam tylko DFI bo używałem tych płytek i je polecam.

Pamięci- DDR2 OCZ reaper CL5 1066MHz - bardzo dobre pamięci.. chyba nie ma lepszych (przynajmniej do OC). W testach biją rekordy i są na kościach MICRON (Mushkin też jest na micronach a w testach gorzej wypada)

Grafa- Patrz wyżej. Musisz się określić.

Zasilacz- Tagan, Topower, enermax, BeQuiet,.... wszystko z zenfist.pl sie nadaje.

HDD- Seagate seria 11. Podobno są jakieś wadliwe egzemplarze ale już wycofane ze sprzedaży. ewentualnie ten Western też jest "Git majonez" jak to pani Basia mówi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artus1992

Zestaw nie jest zly, bardzo ogolnie, choc o pamieci zero realnych informacji co moze oznaczac tzw OEM/OEM, produkt bez box'u + producent bez nazwy i adresu. Wszystko zalezy ile koles sobie umyslal za to wziac i czy pamieci sa dobrej jakosci i parametrow, do tego potrzebny tez bedzie solidny zasilacz, jezeli nie masz

pikasso

Osobiscie proponuje jescze trzecie wyjscie pod uwage, jezeli konicznie chcesz wykorzystac tylko to co masz. Jako ze dwa pierwsze wyjscia to zaczac wieksza modernizacje przechodzac na AM2+{plyta+integra, DDR2 i procesor z opcja na nowa karte i napedy z czasem}, sprzedajac wczesniej wszystko moze poza napedami i obudowa, lub wlasnie od biedy kupic s939/AGP plus w miare mocny A64 i zostawic reszte. Trzecim wyjsciem bedzie przejscie na AM2/AM2+ nieco inaczej. Jako ze jest nietypowa i dosc niedroga plyta na AM2 ze zlaczem AGP, kupujac pamieci DDR2 i procesor AM2 z czasem wymienisz plyte i karte bez koniecznosci jednoczesnego zakupu nowych pamieci i procesora. Plusami tego rozwiazania bedzie cena, 400zl z wysylka, wieksza wydajnosc na chwle obecna{np LE1640 to na dobra sprawe model 4000+, najszybszy uklad jednordzeniowy, trudno znalzec pod 939 za normalna cene}, oraz pelna gwarancja na wszystkie zakupione podzespoly

http://shiftsklep.pl/index.php?k=d&co=...4543&idk=38

http://shiftsklep.pl/index.php?t=w&id=...;idk=39&kl=

http://shiftsklep.pl/index.php?t=w&id=...;idk=37&kl=

Plyta jest tez na Allegro w wersji OEM, trzeba by sprawdzic sprzedajacego i dopytac o gwarancje, powinna byc 12 do 24, jezeli faktycznie jest nowa, mozna by tez kupic procesor X2{do 4800} zamiast LE, sa tanie X2 4X00 OEM, z najtanszym chlodzeniem i wysylka to jakies 80 wiecej

http://www.allegro.pl/item547996190_biosta...atis_od_ss.html

http://www.allegro.pl/item547117284_matrav...wy_fvat_gw.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berlingo

Rzeczywiście Mietus ma racje. Sory za taką "dobrą" porade ale właśnie od tego jest forum. Ja się mylę poprawia mnie inny forumowicz :D . Źle wybrałem procka i się do tego przyznaje.Sam mam e8400 i jest git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce byc "przyszłościowy" i na ddr3 postawic, 1333 mhz, to jednak 1066 mhz, a ze timingi gorsze? Nadrabia czestotliwoscia i przepustowoscia.W przypadku modernizacji nie bede miec problemow z pamiecia (w koncu kiedys plytki pod ddr2 zostana wyparte?). Nie jestem tez za grafika w tandemie (problemy ze skalowaniem, kompatybilnoscia), ani za AMD (GF ma lepiej dopracowane drivery, w ogole jest do przodu). GTX 285 nie jest na tyle szybsze od 280 (ok. 10%, a moj jest jeszcze w wersji OC), zeby za niego doplacac, a poza tym nie zmiescilo by mi sie w budzecie. Thx za pomoc, ale mi najbardziej moj konfig odpowieda, ew. pomysle nad plyta glowna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikasso-> to co proponuje Rezydent_KGB wydaje się być bardzo ciekawą alternatywą. Prawie dało mu się zainspirować mnie do podobnego kroku (; . Tyle ze u ciebie sprawdzi się to lepiej bo masz słabszego procka niż ja.

To powinno zdać egzamin. Teraz kpisz sobie procka i płytę główną z podstawką AM2 do tego 2 GB ramu DDR2 (przy okazji sprzedasz swoje 2 GB DDR) a w przyszłości będziesz mógł pokusić się o zmianę płyty głównej i karty graficznej już na PCI-E. No brzmi świetnie. Brawo dla pomysłodawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...