Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Osobiście nie poleciłbym żadnego z wymienionych zestawów. W pierwszym do wymiany jest płyta główna - przegrzewa się. W drugim zestawie również najsłabszym punktem jest płyta główna. Poza tym X2 6000+ nie jest takim szybkim procesorem jak może się wydawać. W trzecim do wymiany grafika, zasilacz i ewentualnie dysk na większy. Natomiast jeżeli wybór masz tylko spośród tych trzech zestawów to zdecydowanie najlepszy będzie zestaw 2. Chociaż za tą cenę można jednak kilka rzeczy wymienić.

a co do zestawu trzeciego na jaką karte wymienić(osobniscie najchętniej coś ze stajni Nvidia). A co do przegrzewania się płyty to znaczy się co ma tendencje do przegrzerzawania się przy OC czy nawet podczas zwykłej pracy(OC nie planuje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madx

W tej płycie przegrzewa się chipset. Czytałem, że nawet procesor ma problemy i przy nie najgorszym chłodzeniu potrafi osiągać bardzo wysokie temperatury. Wszystko oczywiście przy referencyjnych taktowaniach. Jeżeli ma to być jakaś GeForce to dobrym wyborem byłaby GTX 260. Zakładam, że cena sprzętu ma być do ok 2,5k zł, więc złożyłem coś takiego:

Gigabyte GA-EP35-DS3R - 294zł

Intel Core 2 Duo E7300 2.66 GHz BOX - 418zł

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4 BOX Reaper Edition - 267zł

Seagate Barracuda (500GB, 32MB) - 194zł

Lite-On DVD+/-RW LH-20A1L czarny OEM - 79zł

Corsair VX550 550W - 292zł

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna - 129zł

Gigabyte GeForce GTX 260 896MB DDR3 PCI-E BOX - 935zł

Razem - 2608zł

Sprzęt jest niewiele droższy od zestawu drugiego, który podałeś. Natomiast jeżeli kiedyś będziesz chciał pobawić się w OC to dzięki świetnemu procesorowi będziesz mógł stworzyć prawdziwego potworka. Chociaż nawet oprócz tego i tak będzie szybszy niż zestaw 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie powtarzam, ale wacham sie nad zakupem TEGO http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...ew_FM584EA.html sprzetu i nie wiem jak on sobie poradzi z najnowszymi tytuami(chodzi o to aby moznabyło na nim pograc), opróc z tego bedzie to maszyna do pisania na studiach, ale z tym sobie poradzi na bank. może ktoś coś doradzić jeśli ten bedzie zły, lub bedzie gdzies cos lepszego w przedziale do 3800-900 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydent_KGB

PROCESOR: Intel Core 2 Duo 3.00ghz

PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte EP-45-DS3R

PAMIĘĆ RAM: OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

KARTA GRAFICZNA: GeForce GTX 260 Zotac 896MB (PCI-E)

DYSK TWARDY: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

OBUDOWA: CoolerMaster CM 690 Black

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz w niskiej rozdzielczości to w zasadzie wszystko można by wymienić. Zacznijmy od płyty głównej. Zamiast chipsetu P45 można zejść do P35 - 100zł w kieszeni a różnicy w wydajności i tak nie odczujesz. No i Crossfire też chyba nie jest Ci potrzebne. RAM - zamiast 1066MHz można wziąć 800MHz. Różnica w wydajności to kilka % a w kieszeni 80zł. Jeżeli chodzi o grafikę to naprawdę nie wiem po co brać sprzęt za 1100zł skoro max rozdzielczość w jakiej się ją wykorzysta to 1024x768?! No ale niech będzie. Jeżeli chcesz zaoszczędzić na grafice to albo weźmiesz model od innego producenta, albo Radeona HD 4870. Przykłady - LINK, LINK, LINK. W zależności od wyboru jesteś bogatszy o 100 do 250zł. A różnicy w wydajności praktycznie nie ma. Co do obudowy to jest wiele innych równie przewiewnych za niższą cenę. Procesor bym zostawił ponieważ jako jedyny z całego zestawu wydaje się być niezbędny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zaproponowany przez DenyMastazzz starczy na mniej więcej taki sam okres jak sprzęt proponowany przez Pana. Na ile wystarczy to zależy od tego czy będzie Pan głównie grał czy robił coś innego na komputerze. Jeśli zależy głównie na dobrych osiągach w grach to sprzęt powinien starczyć spokojnie na +/- 2 lata bez wymiany żadnego komponentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszka1115

Amacrox, Antec, Corsair, Enermax, OCZ, Seasonic, Tagan, Yesico, Zalman.

Harnass

W grach zestaw byłby całkiem niezły. A co do złożenia czegoś lepszego to oczywiście, że można. Zwłaszcza jeżeli zauważysz, że sprzęt, który podałeś jest z komputronika czyli najdroższego sklepu ze sprzętem :D

Przykład:

Gigabyte GA-EP35-DS3R

Intel Core 2 Duo E7300 2.66 GHz BOX

A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX

Seagate Barracuda (500GB, 32MB)

Sapphire Radeon HD 4870 512MB DDR5 PCI-E BOX

Lite-On DVD+/-RW LH-20A1L czarny OEM

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

Cooler Master Real Power M520 520W

Razem wychodzi 2297zł

Wprawdzie jest bez systemu operacyjnego, klawiatury i gryzonia, ale ma szybszy procesor, lepszą płytę główną, dużo lepszą kartę graficzną i zapewne znacznie lepszy zasilacz. No i zamiast 2GB pamięci masz 4GB :D Wg mnie dużo lepszy zestaw jak za 100zł więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam pytanie... Po pierwsze mam zamiar kupic karte grafiki ASUS RADEON X1300lub X1500 albo ASUS Radeon HD 3450 i nie wiem czy karty beda pasowaly do reszty sprzetu... Moj sprzet to: Procesor Intel Pentium 4 2400Mhz, płyta głowna to Dell Optiplex GX260, (a karta grafiki ktora mam obecnie to Ge force fx 5200 - a chce odpalic wiedzmina wiec tej karty musze sie jak najszybciej pozbyc)... wiec jezeli mozecie prosze pomożcie mi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani mili :)

upatrzyłem sobie do nowego kompa kartę graficzną BFG GeForce GTX 280 OCX 1GB (PCI-E) na PCI-E 2.0 ale...

Po pierwsze nigdzie nie mogę jej zdobyć! może ktoś widział takie coś w jakimś sklepie?!

dzwoniłem chyba do wszystkich sklepów ogłaszających się w necie i nic ;(

ostatecznie jestem skłonny nabyć tańszy - dostępny model (OC zamiast OCX), ale tak czy siak chciałbym w przyszłości (gdy ceny troszkę spadną) dołożyć drugą taką kartę w SLI. tu zaczynają się dla mnie schody - chciałem nabyć płytę główną Asusa (najchętniej) na której jedna GF będzie siedziała obok karty dźwiękowej Asus Xonar DX a tuż obok będzie się grzało miejsce dla drugiej GF. oglądając płyty Asusa dochodzę jednak do niepokojącego mnie przeświadczenia, że kiedy dokupię drugą GF to obie karty zasłonią mi to małe wejście na dźwiękową (PCI EXPRESS?).

jaką kupić płytę główną, żeby w przyszłości mieć możliwość rozbudowy zestawu o drugą GF i żeby się mój nowy Xonar też zmieścił? :)

nikt nie potrafi pomóc? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc ASUSY ma kijowo rozmieszczone sloty i większość pciex1 zasłaniane są przez grafikę. W tej materii wybór Gigabyta byłby lepsze bo w większości modeli jest jedno pciex1 u góry płyty wolne.

A co do karty to w polsce chyba nie ma dystrybutora BFG. U nas te karty to rzadkość. Możesz kupić z ebaya za około 1200zł + 90zł przesyłki ale się to nie opłaca. Ja bym na twoim miejscu kupił Radeona 4870 1Gb który będzie wydajniejszy i powinien być tańszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o takim configu??

Płyta główna ASUS P5Q-E/ P5Q

Procek CORE 2 QUAD Q9550/9400

Chłodzenie PENTAGRAM FREEZONE HP-120 ALCU KARAKORUM

RAM OCZ REAPER EPP DUAL 2X2 GB 1066MHZ DDR2

Dysk SAMSUNG 320GB 16MB CACHE S-ATA 2

Karta graficzna HIS RADEON HD 4870 1GB

Zasilacz CHIEFTEC GPS-650AB-A 650W

Ma być to zestaw na długo procek bedzie kręcony, da rade na tej płycie bez zmian napięć za takim chłodzeniu podkręcic do ponad 3.5GHz?? Oczywiście zestaw do gier, tyko bardzo przyszłościowy, nie bede miał kasy na szybka wymiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego poprzedniego postu. To czy konieczna jest taka płyta główna czy wystarczy Gigabyte GA-EP45-DS3L? Nie będę dawał CF ani nic takiego. Chodzi mi tylko o bezpieczne i wydajne OC, z czasem jak będę chciał wymienić płytę to dopiero na obsługującą DDR3 i w tedy sie pomyśli o CF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotErgamEr

Moja propozycja ponizej, na dzien dzisiejszy nie kupisz tego wszystkiego co powyzej za wspomniane jeszcze wyzej 1200zl, dodalem do zestawu zasilacz, podaj model i producenta obecnego, jezeli bedzie ok to cene zasilacza mozesz doliczyc do lepszej karty czy procesora

http://kdo.pl/sc/tzt7x3vhak1x

DathAngel

Jedna i druga bedzie pasowac i spelnia wymagania gry choc 1300/1550 powinien byc w wersji Pro{zdaje sie ze byly w formacie LowProfile}, twoj komputer, Dell OP GX260 to nazwa serii komputerow nie zas plyty, ma wedlug specyfikacji plyte glowna z AGPx4 i zasilacz w zaleznosci o rodzaju obudowy od 160 do 250W, skoro miesci sie 5200 to zapewne masz zasilacz 180 lub 250, wiec z zasilaniem tez nie powinno byc problemow, te karty sa oszczedne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciak

Nie wiem, może się nie znam ale nie wydaje Ci się, że wydawanie kilkuset złotych więcej tylko po to żeby mieć wersję OCX jest co najmniej głupie? Wersja OC tej karty jest niewiele wolniejsza i tańsza o przynajmniej 300zł. Tak więc jeżeli bardzo chcesz mieć wersję OCX to zostaje Ci eBay lub zakup wersji OC lub OC2 i ewentualne podkręcenie. Chociaż nie wiem jaki miało by to sens skoro to i tak demony szybkości. Jeżeli chodzi o płytę główną to dużego wyboru nie ma. Ale jeżeli cena nie gra zbyt znaczącej roli to proszę <<Asus P5N64 WS Professional/WiFi-AP>>. Możliwa jest też taka karta <<ASUS Striker Extreme nForce 680i SLI>>. Natomiast jeżeli w grę wchodzi nie tylko Asus to jeszcze taka opcja MSI P7N2 Diamond,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...