Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

Słuchajcie, może to nie jest jakaś duża zmiana, ale chyba macie coś w kodzie, nie wiem, w strukturze strony. Otóż gdy się przegląda forum i się chce szybko wybrać tematy do czytania to się po prostu scrolla naciska na dany temat i on wtedy idzie na nową kartę w chromie/mozilli/operze i tutaj nie dość że się na nowej karcie otwiera to jeszcze na tej "rdzennej" ładuje. Utrudnia to :P

@down

mam chroma, na żadnym innym forum mi się tak nie robi. kod+przeglądarka do siebie nie pasują chyba

Edytowano przez Akron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akron - To jest wina Chrome'a. On już tak ma, a do tego pewnej specyfiki tego stylu, na drugi już takie coś nie występuje. Chrome błędnie interpretuje pole także jako przycisk, więc jest otwierane na nowej karcie, a także na obecnej. Albo zmień styl, albo przyzwyczaj się do PPM + otwórz na nowej karcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myślę, że powinno się w dziale "Książki" dodać subforum, ogólnie o opowiadaniach internetowych, twórczości niepublikowanej itp. Powodem napisania tego wpisu jest to, że od niedawna zaczytuję się w creepypastach i chciałbym o nich podyskutować. Chociaż oczywiście jest pełno cykli internetowych opowiadań/wierszy/czego tam chcecie, o których (chyba) nie ma gdzie pisać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno: podrzucanie linków do jest dozwolone?

Tak, ale trzeba pamiętać że jest to forum dyskusyjne. Zeby wywiązała się dyskusja trzeba jednak dorzucić coś od siebie, aby dyskutanci mieli pożywkę. Bez pożywki zrobi się z tego słup ogłoszeniowy, a tego byśmy nie chcieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadłem na taki pomysł:

Czy opłacałaby się i nie było by dużo roboty żeby zrobić coś następującego: w temacie "Opinie o kupujących i sprzedających" przy danym nicku osobnika będącego na liście obok ilości negatywów i pozytywów dać jakąś informację ile z tych opinii o nim dotyczy rzeczy sprzedanych, a ile spośród nich rzeczy kupionych/wymienionych przez konkretną osobą (lub coś w tym stylu) :smile: Niektóre osoby mają troszkę tych opinii i może warto by coś takiego zrobić, żeby się "lepiej" przeglądało temat :wink: Jeśli by to nie sprawiło dużego kłopotu i nie zajęło wiele czasu, to może warto coś takiego stworzyć.. Jeśli uważacie że to jest niepotrzebne/za dużo roboty/whatever to nie było propozycji :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można coś takiego zrobić, tylko wymagałoby to zebrania ze wszystkich opinii informacji kupił / sprzedał. Jeśli te informacje będą, to dodawanie nowych opinii będzie już prostsze, bo większość zaznacza, czy ocena jest za zakup czy za sprzedaż. Od mojej strony to jest dość proste do zrealizowania, bo mam mały programik, który generuje całe posty gotowe do wklejenia :-)

Rozważam też wstawienie informacji o niekompletnych opiniach, czyli tych bez linka (bo tak naprawdę traci na tym oceniany, a nie oceniający, który się zapomniał).

W ogóle można parę fajnych rzeczy zrobić, tylko problem jest z forumowiczami, którzy nie zawsze i nie wszystko wypełniają, a im więcej informacji będziemy "wymagać" tym trudniej będzie o kompletne oceny.

Podsumowując, jeśli jesteś chętny na zebranie odpowiednich informacji z 40. stron tematu, to daj znać - dogadamy szczegóły :-)

Ja niestety nie dysponuję wystarczającą ilością czasu by robić regularne update'y opinii, nie mówiąc już o przeglądaniu wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gerbilos

Nie jesteś nowy na forum więc nie mam pojęcia jak umknęła ci ta informacja, ale za pytania o shoutbox leciały (nie wiem czy teraz lecą) ostrzeżenia, ale z racji tego, że jesteśmy user friendly skończy się na upomnieniu. Następnym razem różowo nie będzie i proponuję przeczytać ten topic: http://forum.cdaction.pl/Shoutbox-t25899.html :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A co z grupami? Wiem, że to takie pospolite i wszędzie tego pełno - "miłośnicy marmolady", "wielbiciele kotów", "CDA readers" itp. Ale można by ograniczyć to ilościowo i tematycznie (czyt. - moderatorzy zakładali by grupy na podobnej zasadzie zakładania tematów w komentarzach). Na przykład każdy user mógłby figurować tylko w 10 grupach, a same grupy ograniczyć do głównej tematyki forum, czyli gier. I było by to - "Gracze WoWa", "Wielbiciele RPG", "Pif-paf ekipa" itd.

"Wyjechałem" z tymi ograniczeniami, bo wiem jakie problemy to stwarza. Każdy by zaraz chciał należeć do 1000 grup, dlatego pomyślałem, że można by ograniczyć przynależność jak i same grupy.

No chyba, że nie przeszkadzał by Wam na FA widok "jakiśStasiu1996 należy do grupy - Fani Jenny Jameson"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupy to wyłączna domena administratorów i poza standardową grupą "Forumowicze" powstają tylko takie grupy, które moderatorzy ustalą. Odrębna grupa to forma wyróżnienia forumowiczów za ich działalność, lub zasługi i tworzenie nowych grup nigdy nie będzie uwolnione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShadowNinja -> Mechanizm forum nie wspiera takiego rozwiązania. Obecnie istnieje możliwość przypisania grupy głównej oraz dodatkowej, a obie grupy mają ścisły związek z mechanizmem uprawnień na forum. To co proponujesz musiało by być realizowane przez dodatek do forum, który służyłby tylko celom rozrywkowym i społecznościowym. Niestety tu pomysł upada, bo w tej chwili nie wprowadzamy żadnych dodatków do forum - jest to utrudnione ze względu na obecną ilość już wprowadzonych zmian, a poza tym nie ma osobogodzin, żeby to wprowadzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam propozycje odnośnie cenzurowania wulgaryzmów. Staram się ich unikać, ale raz nie wiedziałem jak określić moją fantazję, która jest zupełnie sprzeczna z rzeczywistością, ... no właśnie brakuje mi słowa. Więc napisałem "Moja po*****a fantazja". Wulgaryzm zakropkowałem żeby się nikt nie przyczepił, ale jednak moderator stwierdził że więcej niż połowa liter zakropkowanych to za mało, więc mi tam wstawił "[ciach]". I teraz użytkownik, który jeszcze nie przeczytał postu skąd ma wiedzieć co miałem namyśli?

LINK DO OMAWIANEGO POSTU

Nie twierdzę że nie zrobiłem źle pisząc słowo "po*****a", ale jakiego synonimu mogłem użyć? Naprawdę tego nie wiem. No więc mój apel:

Zamiast wycinać wulgaryzmy podawajcie ich synonimy, żeby nikt nie musiał się głowić co autor miał na myśli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wycinać wulgaryzmy podawajcie ich synonimy, żeby nikt nie musiał się głowić co autor miał na myśli

Nie. To Ty jesteś autorem posta, a nie my i nie mamy czasu głowić się nad tym, co miałeś na myśli i co chciałeś wyrazić swoim postem. Jeśli nie wiesz co napisać, to po prostu napisz "fantazja". Możesz też użyć Wujaszka Google, wklepujesz "słowo synonimy" i raz dwa pojawia się odpowiednia stronka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...