Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Nie, żebym jojczał, ale nowy układ konsolowego działu jest jakiś taki mętny. Trzeba się sporo naklikać, zanim dostanie się do tematów i jakoś za bardzo jest wszystko rozbite. Skończyło się niestety życie tego działu z telefonu, a szkoda :P

IMO najlepsze było to pośrednie rozwiązanie, gdzie były trzy działy (konsole, komórki i jakiś trzeci, nie pamiętam go). IMO było bardziej przejrzyście. Jak to powiedział Kag, przyzwyczaję się, ale jednak stary porządek był IMO lepszy.

PeQ - u mnie działa dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale klikanie w każdy w celu sprawdzenia, czy w tym akurat podforum są nowe posty jest dość... Męczące. Zdaję sobie sprawę z ich obecności :P

Po prostu nowy układ jest dla mnie nie praktyczny i nie obraziłbym się, jakby wrócił stary :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie powoli. W redakcji ostatnie telefony HTC są uważane za standard do jakiego inni producenci powinni dążyć. :)

Coraz więcej tego typu aparatów jest też dostępnych w sprzedaży, choćby ostatni Era G1.

No tak, ale takim telefonami raczej nie zainteresuje się zwykły użytkownik, tylko taki który już kilka telefonów ma za sobą.

Sorry za offtopic :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konkretnych modelach. Unikamy tematów zbiorczych dla całych serii itd.

W ten sposób przestanie się opłacać pisać tutaj, bo tematów się namnoży, a jak ktoś ma mało popularny model telefonu, to pewnie rzadko kto taki temat odwiedzi, więc siłą rzeczy będzie musiał poszukać innego forum.

To właśnie była zaleta wspólnego tematu, że więcej osób go odwiedzało i można było prędzej uzyskać w nim pomoc. Proponuję, żeby przywrócić ten temat, jako luźną dyskusję na temat telefonów i wrzucić go tutaj: http://forum.cdaction.pl/Ogolnie-o-urzadze...lnych-f135.html :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób przestanie się opłacać pisać tutaj, bo tematów się namnoży, a jak ktoś ma mało popularny model telefonu, to pewnie rzadko kto taki temat odwiedzi, więc siłą rzeczy będzie musiał poszukać innego forum.

To właśnie była zaleta wspólnego tematu, że więcej osób go odwiedzało i można było prędzej uzyskać w nim pomoc.

Nie zgodzę się z Tobą. Jeśli wejdziesz na forum i zobaczysz temat "Nokia 1234, nie działa klawiatura" to będziesz od razu mógł ocenić czy potrafisz pomóc, czy nie. Jeśli nie, to pewnie zignorujesz temat oszczędzając sobie czasu. A do tematu ogólnego trzeba wejść zawsze, sprawdzić o czym tam piszą i dopiero wtedy zdecydować, czy jest na co odpisać.

Jeśli ktoś nie potrafił pomóc przy jakimś problemie w temacie ogólnym, to przy dedykowanym też nie będzie potrafił. I w drugą stronę tak samo. Co za tym idzie rozbicie nie ma wpływu na wiedzę "pomocową" forumowiczów, a jedynie ułatwia dotarcie do konkretnego tematu i szybsze udzielenie pomocy.

Nie zabraniamy tematów zbiorczych tak długo, jak toczyć się będzie dyskusja na jakiś konkretny temat (czy to o jednym modelu, czy temat porównawczy). Przede wszystkim tematy z problemami mają być osobne oraz chcemy uniknąć pakowania absolutnie wszystkiego do jednego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może by tak odblokować ten temat, ale jako luźną dyskusję na temat telefonów, bez podawania konkretnych modeli, czy coś w tym stylu i przenieść go do działu Ogólnie o urządzeniach mobilnych, bo teraz jest on pusty. A temat ten cieszył się akurat dość dużą popularnością... :thumbsup: Edytowano przez pafflick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uważacie, że przebudowa działu konsolowego jest zbyt rozrośnięta?

naprawde wieje pustką, przecież konsole nie potrzebują np podforum 'sprzęt' o czym tam pisać? pad jest jeden, konsola jedna i kuniec. to nie pc żeby o kartach graficznych pisać, dyskach etc. czy na boga zakąłdać topic 'jaką myszkę kupić pomuszcie plosię'

IMHO wystarczy jeden dział, przykładowo: PS2, a w nim topic "PS2 peryferia" i wszystko załatwione.

Rozdzielenie gier multiplatformowych też jest IMHO mało funkcjonalne, przy tej ilości userów grających głównie na konsolach.

Tzn. W działach: PC, PS3, X360 etc. byłyby topici tylko o tytułach exclusivnych na te platformy. A taki np. Tomb Raider powinien się znaleść w nowym dziale "Multiplatformy" i tam by sobie kazdy o nim porozmawiał, przecież Pecetowcy nie mają innej wersji od posiadaczy 360 a Ci innej od tych kórzy mają PS3 - wszyscy grają w to samo, więc niech rozmawiają w jednym miejscu.

Rozdzieliłoby się tylko to na dwa podfora ze 'starymi' multiplatformami (vide seria PoP, Burnout do B:Revenge) i na zwykłe Multiplatformy: czyli te świeże, dzisiejsze.

Myślę, ze takie rozwiązania by ułatwiły poruszanie się po forum i drastycznie zmniejszyły liczbę pustych działów. Nie oszukujmy się - FA to konsolowy ciemnogród i topiców o konsolkach nie ma kto zapełniać bo kazdy kto się czymś takim zajmuje siedzi na forum PSX Extreme czy Neo Plus.

Wyprzedizliście pewne wydarzenia - najpierw userzy potem działy, nie odwrotnie. A upraszczając liczbę nikomu nie potrzebnych subfor powiększycie liczbę żywych dyskusji. Jak juz się ludzie z konsolami zjadą na FA (co jest wątpliwe przy tym regulaminie), to można je podzielić tak jak to teraz wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian do tyłu nie będzie. Rozwijamy się, bo tak ustaliliśmy, a userzy mam nadzieje przyjdą z czasem. A jak nie to działy mogą sobie świecić pustkami, a my stworzymy sobie kółko wzajemnej adoracji i będziemy sobie wzajemnie pisać. Nikomu nie chodzi o robienie konkurencji neo+ czy PE, bo nie CDA nie zajmuje się taka szczegółową tematyką, ale forum to forum. Zbiorczych tematów też nie będzie, co już powtarzam od jakiegoś czasu. A tymczasem zamiast narzekać, mógłbyś sam coś pisać w działach konsolowych, bo chwilowo to widzę że okupujesz Komentarze PC'towe (tak jak i grono innych userów) i tam piszecie o wersjach gry na konsolki. Macie możliwość to zmienić, więc czemu nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w działach pecetowych przynajmniej ktoś przeczyta to co napisałem, a fora są od dyskutowania a nie rzucania opini w próżnię. Zresztą (EUREKA) pisze tam tylko o grach w które gram na konsoli - niezły pecetowy dział nie?

No i nazywanie uczyninia forum bardziej czytelnym i przyjaznym nie nazwałbym 'zmianą do tyłu'.

Ja nie widzę nic głupszego jak zakładanie tematu o jakiejś grze, skoro taki już istnieje, więc nie zakładam. Po co robić 3 tematy o Call of Duty 4 -_- ? szkoda czasu, praca bez sensu. Ja na siebie nie wezmę przeciez rozwoju forum, Kagex, na boga xD

to modzi powinni się brac za zapełnianie subfor i rozkrecanie dyskusji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że to szczegół, ale jednak mi przeszkadza.

Chodzi o grafikę "No Avatar".

noavatarr.jpg

Często można spotkać konta, które są usunięte, i to chyba oczywiste, że nie mają awatara. Myślę, że najlepiej by było, aby domyślnie to pole było puste. Ponadto niektórzy użytkownicy nie chcą awka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielenie gier multiplatformowych też jest IMHO mało funkcjonalne, przy tej ilości userów grających głównie na konsolach.

Tzn. W działach: PC, PS3, X360 etc. byłyby topici tylko o tytułach exclusivnych na te platformy. A taki np. Tomb Raider powinien się znaleść w nowym dziale "Multiplatformy" i tam by sobie kazdy o nim porozmawiał, przecież Pecetowcy nie mają innej wersji od posiadaczy 360 a Ci innej od tych kórzy mają PS3 - wszyscy grają w to samo, więc niech rozmawiają w jednym miejscu.

Primo, porty na poszczególne platformy jednak się różnią (technologicznie choćby, co przekłada się niejednokrotnie jeśli nie na jakość graifki to na sprawność działania), a czasem są to kompletnie różne funkcjonalnie i/lub contentowo wersje - choćby na Wii czy konsole przenośne, wersje PC miewają też interfejs specjalnie dostosowany do myszki i klawy (patrz Fable, Mass Effect), na PS2 edycje są 'zubożone' (EA Sports, anyone?)

Biorąc pod uwagę popularność poszczególnych konsol, i tak najwięcej użytkowników będzie pisać o wersjach PS2 i X360, potem PS3, reszta w ilościach śladowych.

Nikt nie robi też żadnego testu, czy posiadasz daną konsolę - możesz sobie poczytać, a nawet pogadać, o wersji na inny sprzęt, niż posiadasz, jeśli tak naprawdę są identyczne, to w dyskusji też nie będzie różnicy.

Z obecnym systemem unikamy dwóch rzeczy: konfuzji, o jakiej tak naprawdę wersji mowa w danym poscie, oraz oczywistych powodów do międzysystemowych fanbojskich flejmów.

Zdaję sobie sprawę, iż nie każdemu obecny system musi pasować, że Tobie się to nie do końca podoba. Jest jak jest, trzeba się próbować do tych zmian przyzwyczaić i... robić swoje :)

A argument 'modzi powinni...' - puh-leeease... Możesz sobie mieć taką postawę, ok, ale nie obwiniaj innych o to, że działy świecą pustkami, że nikt nie chce z tobą gadać, jak nie stwarzasz tej szansy (tworząc temat, informujesz, że dana kwestia cię interesuje, czyż nie?).

Co do subfor sprzętowych - w sumie podzielam twoje zdanie, swoje wątpliwości przekazałem kolegom moderatorom w stosownej formie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w działach pecetowych przynajmniej ktoś przeczyta to co napisałem, a fora są od dyskutowania a nie rzucania opini w próżnię. Zresztą (EUREKA) pisze tam tylko o grach w które gram na konsoli - niezły pecetowy dział nie?

// No raczej... - Kagex //

No i nazywanie uczyninia forum bardziej czytelnym i przyjaznym nie nazwałbym 'zmianą do tyłu'.

// IMVHO teraz jest bardziej czytelne i przejrzyste. Przyjazne raczej też, przynajmniej z punktu widzenia nowego usera. Wpada taki i: "Hmm, mam problem z Tomb Raiderem na Xboxa 360... O, to już mam!" Prosta logika że user zajrzy, spojrzy na forum Xbox 360, potem na Pomocna Dłoń Gry i tam już sobie napisze. A jak myślisz że z punktu widzenia nowego usera, 3 tematy o wszystkim są przyjaźniejsze no to niestety, jesteś w błędzie. //

Ja nie widzę nic głupszego jak zakładanie tematu o jakiejś grze, skoro taki już istnieje, więc nie zakładam. Po co robić 3 tematy o Call of Duty 4 -_- ? szkoda czasu, praca bez sensu.

// Nie koniecznie. Jak człek ładnie opisze problem, ktoś mu pomoże to i potem gdy za kilka dni ktoś będzie miał ten sam problem, to i temu komuś google pomogą znaleźć to co mu potrzeba. //

Ja na siebie nie wezmę przeciez rozwoju forum, Kagex, na boga xD

// Nie każe ci, myślałem tylko że jak już tu się mi rzucasz to chcesz coś dokręcić, a tak to o co chodzi? I tak praktycznie nie zaglądałeś do tamtych działów. //

to modzi powinni się brac za zapełnianie subfor i rozkrecanie dyskusji

// Modzi są od korekty, stróżowania i doradzania. A i tak rozkręcamy, sam często pisze w tych działach. //

A jak rozkręcimy to gwarancja przepadnie ;( //slee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, napisalem jakby było łatwiej się po forum poruszać. Zrobicie co chcecie, zresztą i tak to jest forum najpoczytniejszego polskiego magazynu, więc nie macie co się martwić o ilość użytkowników, nawet jeśli wciąż nie będzie trzymało poziomu.

Hmm, mam problem z Tomb Raiderem na Xboxa 360... O, to już mam!" Prosta logika że user zajrzy, spojrzy na forum Xbox 360, potem na Pomocna Dłoń Gry i tam już sobie napisze

To ten sam Tomb co na PS3 i PC, zresztą pomyśl w drugą stronę: kto po przejściu TRL na 360 będzie zaglądał do działu pomoc na forum CDA żeby móc ewentualnie komuś pomóc -_- wyobrazasz sobie codzienne zaglądanie do tematów pomoc w kazdym dziale zeby nie sprawdzać czy ktoś się zaciął w grze którą przeszliśmy?

i jeszcze lepsze: ktoś się pyta o to TRL w dziale na 360 i nikt mu nie odpowie podczas gdy w dziale PC by dostał odpowiedź od 5 userów. No ale tak - to przeciez różne platformy, trzeba dzielić dzielić dzielić rozdrabniać

zresztą na 'normalnym' forum jak sie spyta o przejście danego momentu to się dostaje krótką odpowiedź 'idź na gamefaqs' i jakoś kazdy jest w stanie to pojąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobrazasz sobie codzienne zaglądanie do tematów pomoc w kazdym dziale zeby nie sprawdzać czy ktoś się zaciął w grze którą przeszliśmy?

To ja chyba jestem jakiś dziwny bo zawsze zaglądam w tematy określonych tytułów by pomóc innym.... :P

Ale z tym podziałem konsolowych to też trochę nie rozumiem.

Bardziej moim zdaniem przydałoby się podzielenie na kategorie innych gier z pomocnej dłoni i komentarzy, na zasadzie podobnej do gramy w sieci. Ja np sportowymi się w ogóle nie zajmuję. Mogłbym wtedy szybko zaglądac do gatunków które mnie interesują.

No i zdarzalo się ze NAPRAWDĘ wyszukiwarka tematów nie działała prawidlowo. Wpisywałem "xxxx"i dostawałem zamiast tego fragmenty innych tematów z zawartymi wyrazami podobnie brzmiącymi. Wtedy pozostawało ręczne szukanie, strona po stronie - a jest ich naprawdę dużo, nie wszyscy mają tyle cierpliwości. Wtedy zakładają nowy temat, i robi się bałagan. Dlatego te kategorie w PD i K byłyby IMVHO bardzo dobrą rzeczą. W przypadku mieszanek gatunkowych tytuł trafiałby do dominującego gatunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Wpisujac tytuł gry, np Gothic, pojawia sie kilka stron z wyswietleniami. Drugim problemem jest to, ze np wyszukiwarka nie wyszukuje nazw jedno i dwuliterowych. Np. wpisujac Gothic 2 wyswietla sie strona z bledem, ze szukany wyraz jest za krotki.

A jakby wyniki wyswietlaly sie w porzadku alfabetycznym?. Wtedy o wiele latwiej by sie cos znalazlo.

Edytowano przez Yilmaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, napisalem jakby było łatwiej się po forum poruszać. Zrobicie co chcecie, zresztą i tak to jest forum najpoczytniejszego polskiego magazynu, więc nie macie co się martwić o ilość użytkowników, nawet jeśli wciąż nie będzie trzymało poziomu.

Hmm, mam problem z Tomb Raiderem na Xboxa 360... O, to już mam!" Prosta logika że user zajrzy, spojrzy na forum Xbox 360, potem na Pomocna Dłoń Gry i tam już sobie napisze

To ten sam Tomb co na PS3 i PC, zresztą pomyśl w drugą stronę: kto po przejściu TRL na 360 będzie zaglądał do działu pomoc na forum CDA żeby móc ewentualnie komuś pomóc -_- wyobrazasz sobie codzienne zaglądanie do tematów pomoc w kazdym dziale zeby nie sprawdzać czy ktoś się zaciął w grze którą przeszliśmy?

i jeszcze lepsze: ktoś się pyta o to TRL w dziale na 360 i nikt mu nie odpowie podczas gdy w dziale PC by dostał odpowiedź od 5 userów. No ale tak - to przeciez różne platformy, trzeba dzielić dzielić dzielić rozdrabniać

Możemy się rozdrabniać, nikomu się krzywda nie stanie. I tak, wyobrażam sobie bo robię to codziennie kilka razy.

zresztą na 'normalnym' forum jak sie spyta o przejście danego momentu to się dostaje krótką odpowiedź 'idź na gamefaqs' i jakoś kazdy jest w stanie to pojąć.

Więc mam pomysł. Pozamykajmy wszystkie działy Pomocna Dłoń a w regulaminie napiszmy: "Masz problem? Googluj!" Co ty na to? Mi się podoba.

Ale z tym podziałem konsolowych to też trochę nie rozumiem.

Bardziej moim zdaniem przydałoby się podzielenie na kategorie innych gier z pomocnej dłoni i komentarzy, na zasadzie podobnej do gramy w sieci. Ja np sportowymi się w ogóle nie zajmuję. Mogłbym wtedy szybko zaglądac do gatunków które mnie interesują.

Padła propozycja aby rozdzielić wszystko kategoriami gier, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Zmiany wtedy mi się zwyczajnie nie podobały, wszystko było na wszystkim, itd. było po prostu źle i nieładnie. Wierzcie mi że tak jest lepiej, jak jest teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Wpisujac tytuł gry, np Gothic, pojawia sie kilka stron z wyswietleniami. Drugim problemem jest to, ze np wyszukiwarka nie wyszukuje nazw jedno i dwuliterowych. Np. wpisujac Gothic 2 wyswietla sie strona z bledem, ze szukany wyraz jest za krotki.

A jakby wyniki wyswietlaly sie w porzadku alfabetycznym?. Wtedy o wiele latwiej by sie cos znalazlo.

Wiadomo, że wyszukiwarki to bolączka wielu stron i for, dlatego zawsze możesz wyszukiwać na danej stronie (w tym przypadku na forum) przez Google, wpisując treść zapytania, spacja i "site:http://forum.cdaction.pl/", czyli np. przy poszukiwaniu na forum słowa blablabla, wyjść powinno coś takiego: http://www.google.com/search?q=blablabla+s...um.cdaction.pl/

Co prawda najświeższych postów ta metodą nie znajdziesz, ale zawsze coś, poza tym łatwiej w ten sposób znaleźć jakiś temat, a i z obsługą wyszukiwania w Google, każdy sobie poradzi... :thumbsup:

Edytowano przez pafflick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można by usunąć poszczególne kategorie w dziale konsolowym? Chodzi mi o to że po kliknięciu "xbox 360" pojawiły by mi się wszystkie tematy związane z tą konsolą. Obecny podział jest bezsensowny ponieważ tematów jest mało (niektóre kategorie są puste albo zawierają po 1-2 tematy) a zmusza to tylko do większej liczby kliknięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vox populi, vox dei - tak więc nie przesadzaajmy :)

Czy można by usunąć poszczególne kategorie w dziale konsolowym?

Ja proponowałem coś takiego

Komentarze o grach przenieść do działu z komentarzami i zrobić jeden wspólny na wszystkie platformy.

Tematy "sprzetowe" (czy to komentarze czy to PD) zakładac bezpośrednio w dziale kosoli (i tak mało tematów tam powstaje). Można wtedy przyklejec czasowo te "gorące" a dostęp do rozwiązanie problemu byłby o wiele szybszy.

Gramy w sieci przenieść do działu o grach w sieci albo zrobić jedno subforum dla wszystkich konsol. Bez wydzialnia poszczególnych platform. Byłby obowiazek dopisywania w tytule na jaka konsolę się szuka - tu wszak "świezośc" tematu nie jest długa więc na pierwszej stronie byłoby wszystko pod ręką.

W temacie konsoli zostało by tylko jedno subforum - PD do gier.

W Retro raczej subforum "Gramy w sieci" nie jest potrzebne. Wystarszy zostawić jedno subforum z PD do gier a resztę wpisywać bezpośrednio pod spodem.

"Ogólnie o konsolach" ma własnie podobną strukturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...