Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skreedi

Rozwiązany: Kilka problemów z komputerem

Polecane posty

Właśnie ryzyko jest ale innego wyboru w zasadzie nie mam. Chociaż jak u mnie nic się nie dzieje to tam też w zasadzie nie powinno. Jak się stanie to cóż, zamiast sobie to będę koledze prezent robił pod koniec miesiąca biggrin_prosty.gif

Z resztą nie wiadomo też czy to zasilacz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby ktoś testować kompa na Twoim zasilaczu dość długo, a przede wszystkim intensywnie. To nie takie proste i takowe sprawdzanie może nie być wiarygodne, zwłaszcza, że - jeśli zasilacz pada - to raczej są to dopiero początki, a w takim przypadku może działać poprawnie w miarę długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wiadomość z frontu - prawdopodobnie uszkodzony monitor. Otóż, jak podłączam monitor do prądu przy wyłączonym komputerze, on, zamiast przejść w tryb oszczędny cały czas się zapala i gasi razem z migającą diodą z koloru niebieskiego na pomarańczowy. Komputer przy tym jest wyłączony, nawet jak go włączę to monitor i tak nadal mruga sobie i tu albo zaskoczy albo reset i od nowa.

Na szybko sprawdziłem mój stary monitor i działa normalnie, przy wyłączonym komputerze ładnie przechodzi w tryb oszczędny, jak włączyłem komputer to prawidłowo się włączył.

Co do pierwszego problemu z pierwszego posta wytłumaczenie jest. Ciekawi mnie czy, jeśli monitor ma uszkodzoną sekcję zasilania to czy mogłoby przez to zaistnieć jakieś zwarcie/spięcie w listwie co wyłączało by mi komputer...

Co do uszkodzenia to da radę to jakoś w miarę tanio naprawić czy monitor już do wyrzucenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że monitor jest sprawny, migał jak komputer się włączał. Godzinę temu zauważyłem, że mimo wyłączonego komputera, po podłączeniu prądu monitor miga tak jak wcześniej.

To po części rzuca światło na sprawę tego "nie zaskakiwania" monitora. Nadal jednak zostaje samoistny reset komputera w losowych okolicznościach.

//Dopiero teraz zauważyłem, że wszędzie pisałem wyłączanie się komputera... pokerface.png Problem objawia się resetem, przepraszam za zamieszanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeśli przypadkiem odniosłeś wrażenie, iż "się gniewam" (lub coś w podobie), nie jest to prawdą. Najważniejsze jest, abyś jak najmniejszym kosztem pozbył się problemu. :)

BTW, bynajmniej całkowicie się nie wycofuję z tego co pisałem, więc jednak na wszelki wypadek zarezerwuj trochę kasy na zasiłkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W monitorze została wymieniona płytka (zasilania?), działa już poprawnie i od czterech dni jest spokój (dwa dni na innym monitorze, dwa na naprawionym) więc problem został rozwiązany. Wielkie dzięki za ogromne zaangażowanie antros i innym za pomoc :)

Temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...