Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

holding0

[PS3] Pomoc w rozpoczęciu przygody z konsolą

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów :)

Jako, że jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o konsole, chciałbym poprosić Was, starych wyjadaczy, abyście wprowadzili mnie w ten "świat".

Zakupiłem w sklepie internetowym PlayStation 3 500gb z grą wonderbook: księga czarów.

Moglibyście mi przybliżyć, jakie możliwości daje mi konsolka, jak mogę wykorzystać pamieć na dysku, i przede wszystkim co dokupić, aby móc z konsoli w pełni korzystać?

Pozdrawiam

1. Zły dział, dlatego temat został przeniesiony.

2. Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w "Działach konsolowych ". -- Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie takie gry jak God of War 3 i Uncharted 2, są tanie (każda po 50-60zł), a będziesz mógł zobaczyć co konsola potrafi. To właściwie jedne z popularniejszych gier na PS3. Wonderbook jest niestety produktem dla młodszych osób :D. Najciekawsze gry, które nie są dostępne na PC, to:

  • seria LittleBigPlanet
  • inFamous 2
  • Red Dead Redemption
  • Bayonetta (chociaż trochę kiepsko wygląda na PS3)
  • seria KillZone i Resistance
  • niedługo wychodzą The Last of Us i Beyond: Two Souls
  • seria Uncharted
  • seria God of War
  • seria Motorstorm (ale nie warto kupować więcej, niż jedną część)
  • HEAVY RAIN (koniecznie)
  • Mortal Kombat
  • gry od thatgamecompany, zgarniające pełno nagród, czyli The Journey, Flower i fl0w

Po podłączeniu do PlayStation Network (konsola ma Wi-Fi, więc nie powinno być z tym problemu) możesz ze sklepu (PS Store, dostępny z poziomu konsoli) pobrać sobie demo gry Flower, w której nie steruje się przyciskami na kontrolerze, tylko obracaniem nim w powietrzu. Gra polega na lataniu kwiatkiem po łące :cheesy:. To dosyć ciekawa funkcja, chociaż bardzo rzadko wykorzystywana, ale demo mało waży, więc można sobie zobaczyć. Ogółem w PS Store jest pełno demówek, które warto pobrać i przejść, niedawno np. wyszedł God of War: Ascension. Gdy połączysz się z PSN możesz zrobić sobię taką kartę do sygnatury, jaką mam ja :trollface: - http://psnprofiles.com/

http://allegro.pl/listing.php/search?category=82397&change_view=1&order=d&sg=0&string=playstation+plus - warto wykupić sobie abonament PlayStation Plus, dzięki któremu co miesiąc dostajesz kolejne gry do pobrania z PS Store, w tym miesiącu Plusowicze otrzymali Mass Effect 3, Dead or Alive 5 i Metal Gear Solid: HD Collection (to ostatnie w wersji na Vitę). Abonament daje też możliwość wypróbowania gier, które nie mają wersji demonstracyjnych, przez godzinę (Red Dead Redemption, GTA IV, Darksiders, Deus Ex: Human Revolution, NFS: Hot Pursuit i wiele innych). Haczyk polega na tym, że możesz grać w gry z Plusa tylko jeśli aktualnie masz wykupiony abonament - jeśli zrobisz sobie przerwę od płacenia, dopóki nie wznowisz subskrypcji nie możesz grać w te konkretne gry. Na szczęście można sobie wybróbować miesiąc za bardzo niską cenę, a wykupienie abonamentu na rok to w przeliczeniu 16zł miesięcznie (tyle, co za CD-Action). W poprzednich miesiącach pojawiały się takie gry jak Resident Evil 5, Bulletstorm, Batman: Arkham City, Bioshock 2, Mortal Kombat. Obecnie dostępne są:

  • Guardians of Middle-Earth
  • LittleBigPlanet 2
  • F1 Race Stars
  • Quantum Conundrum
  • Motorstorm: Apokalipsa
  • inFamous 2
  • Uncharted: Złota Otchłań (PS Vita)
  • Gravity Rush (PS Vita)

Po aktywowaniu PS+ te wszystkie gry będziesz mógł pobrać i ogrywać. Masz duży dysk, więc wszystko Ci się zmieści, ja mam 160GB i mieszczę tak ze 20 gier z PS+ :D. Na PS3 możesz oglądać sobie YouTube'a, seriale z TVN i AXN, niedługo dojdą filmy z Filmboksu.

To z grubsza tyle, bo konsola w końcu służy do grania :D. Ewentualnie PS3 można wykorzystać jako odtwarzacz Blu-Ray lub muzyki, albo poogladać sobie Ziemię z satelity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wonderbook wybrałem z uwagi na swoje dzieci oraz wymówkę dla żony, jakoby konsola miałaby być właśnie dla nich ;D

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź, wiem już praktycznie wszystko co chciałem wiedzieć, a nawet więcej :)

Miałbym jeszcze pytanie, co dokupić do zestawu? Wiem, że w jego skład wchodzi jeden kontroler ruchu, kamerka i oczywiście konsola. Przydałyby mi się chyba jeszcze pady, tylko znowu pytanie do Was - jakie najlepiej kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes fanem motoryzacji/wyscigow, to zaopatrz sie jeszcze w tytul Gran Turismo 5. smile_prosty.gif A w przypadku bycia fanem strzelanek i posiadania kontrolera Move, fajnym gadzetem jest tez Playstation Sharp Shooter, dzieki czemu bedziesz mogl kosic wirtualnych przeciwnikow strzelajac do ekranu z "prawdziwej" broni. Sharp Shootera mozna wykorzystac np. w Killzone 3. Zwroc tez uwage, na to, ze oprocz standardowego Sharp Shootera mozna do Move dokupic jego bardziej realistycznie wygladajace wersje.

Wonderbook wybrałem z uwagi na swoje dzieci oraz wymówkę dla żony, jakoby konsola miałaby być właśnie dla nich ;D

Kiedys na tej samej zasadzie kupowano dzieciom pod choinke zestawy z kolejka elektryczna. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...