Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Ja ostatnio zacząłem pykać w moda multiplayer do dwójki z Nocą Kruka, na serwerze roleplay. Mimo, że zbyt rozbudowany to on nie jest, można sobie pograć na mapie Górniczej Doliny z G1 i powczuwać się w kopacza, czy innego Cienia.

@Down

Proszę bardzo - http://gothic-mp.pl/viewtopic.php?f=24&t=319

Edytowano przez Vesto7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że oni już tego nie rozwijają, po prostu zawiesili to, ale nie wiem czy to prawda, sam grałem moze 10 minut w tego multi, za duzo noobow tam było...dzisiaj zainstalowałem znowu G1, echh miło wrócić na stare śmieci :) na razie wykonuje questy w starym obozie, na koncu ide do Mordraga, i lece do NO, tam podrobie listę od Jana, i wbijam w szeregi szkodników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zastanawiam się, czy korzystać z dwóch broni, czy z jednej - dwuręcznej.

Polecam jednoręczną + tarczę. Skoro jesteś początkującym, to łatwiej o przeżycie będzie ci z lepszą defensywą. Wystarczy, że ogarniesz kombinację parowanie - kontratak i będzie dobrze. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Gothic miał byc trylogią z założenia, jednak czytałem gdzieś niedawno wywiad z jakimś gościem z PB, i mówił że mogą zrobić 5, odzyskali prawa czy coś takiego...fajnie by było gdyby zrobili tą 5 część, ale raczej wątpie żeby robili od nowa 4. Czas pokaże jak to będzie, na razie PB robi Risena, który tez będzie trylogią chyba, więc nie ma co się napalać, jeszcze za wczas na to :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wywiadu, którego udzielił Mike Hoge wynika, że seria Risen najprawdopodobniej zakończy się na 2 części, a on sam chciałby się zająć tworzeniem gry o innej tematyce niż dotychczas. Ale jako, że Piranha ma odzyskać prawa do Gothica być może będzie wilki comeback

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ciężko mi teraz sobie wyobrazić o czym miałby być ten Gothic 5. Ale oni znaleźliby jakiś sposób na fabułę, ale czy była by tak wciagająca jak z gtohica 1, 2? Coś czuję, że Gothic 5 nie wypali, o ile w ogóle powstanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piranha Bytes wcale nie straciło prawa do Gothic. Mike Hoge mówił w pewnym wywiadzie, że oni tylko wypożyczyli je Spellbound'owi, także Piranha może w każdej chwili zabrać się za prace nad Gothic 5. Ja osobiście nie chciałbym Gothic 5. Bezi już się starzeje, a wprowadzenie nowego bohatera jak w Arcani raczej by się nie spodobało. Z Bezimiennym nie chciałbym takiej sytuacji jak z Ezio. Mam Gothic 1, 2, Noc Kruka i 3, i to mi wystarczy. Gothic był i jest moją ulubioną grą. Mam jednak nadzieję, że kiedyś powstanie gra, która go przebije, gdyż w takim przypadku ta gra musiałaby być naprawdę niesamowita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjdzie od PB to kupię w ciemno, jeszcze na żadnej grze od nich się nie zawiodłem.

Gothic'owi 5 nie mówie nie. Jeśli Piranha go wyda to także kupie w ciemno :wink: .

asasyn101, Spellbound oprócz Arcani zrobiło grę Robin Hood Legenda Sherwood, która bardzo mi się podoba i z tego powodu trochę jest mi ich żal. To był zdaje się ich pierwszy, debiutancki RPG. Szkoda, że się na tym przejechali.

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się marzą 3 wersje na fabułę g5:

1-Wydarzenia pomiędzy g2nk-g3 (Bezi wyraźnie inaczej wygląda, być może coś mogło by się wydarzyć po drodze)

2-Orkowie PONOWNIE zebrali siły i podbiły Myrtanę, nasz bohater nie chce walczyć z powodu wieku oraz innych lądów, ale zostaje zmuszony, ponieważ Śniący przed śmiercią wydał potomka, który rozwijał się w kolonii karnej przez wiele lat i pragnie zemsty za wygnanie ojca. Xardupa jak zwykle chce na wszystkim zyskać, wymyśla korzystny dla siebie plan działania i wchłania moc Śniącego Juniora po czym tworzy nowe lądy wraz z demonami. Nasza ekipa ma go ostatecznie pokonać, a żeby to zrobić, Bezi musi użyć oka Adanosa(TAK, TEGO ZAPOMNIANEGO Z G2), zabić Xardupę i samemu odejść do tamtego świata i przy użyciu owego amuletu ma strzec naszego przyjaciela do końca świata. Ten plan dał by może jeszcze parę części gothica, 5-Zdrada Xardasa 6-Odbicie Myrtany Władanej Przez Orków, Które Mają Pakt z Xardasem 7-Ostateczna Rozgrywka

3-Wydarzenia sprzed G1 (za coś w końcu zrzucili beziego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie ciesze ze Spellbound zbankrutowało, żeby tak perfidnie spieprzyć tą czwórkę...

Swoją drogą na Gothic Site, czytałem że Arcania nie będzię ostatnią częścią sagi, ale nie wiem czy tyczyło się to tego że Spellbound zrobi 5 odsłonę, zbankrutowali, więc albo Piranie się wezmą, albo ktoś jeszcze inny sprobowałby sprostać zadaniu, no albo Upadek Setariff kończy jednak serię . Co do ewentualnej fabuły, ponowny atak orków też mi się widzi dobrze, wziąć pod uwagę to że w G3 na północ od Myrtany rozciągały się ogromne połacia terenu, nazwane "Untiled land" bodajże, mozna by było tą część świata wykorzystać, Nordmar w stylu Skyrima, no i coś zrobić z Varantem, nie wiem czy w Arcanii walczy się z orkami, ale dla mnie Gothic bez orków, to już nie ten sam Gothic. No i powrót Sniącego dodać do tego, czy nawet tam jak ktoś wyżej pisał, że Śniący ma jakiegoś potomka 'super hiper mega bohatera' który mógłby się równać z Bezi, uformowałby coś z tego, no ale to gdybanie takie. Co do postaci kontrolowanej przez gracza, gdyby nawet przyszło mi grać bezim z Arcani, to nie miałbym za złe, dla mnie mógłby pozostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upadek Setariff tylko potwierdził niekompetencję jej twórców. Nie wiem jak Wy, moi drodzy koledzy, jednakże ja nie traktuję Arcani jako część tej wspaniałej serii. Zupełnie inna marka.

Edytowano przez Phortis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcania w końcu to dla mnie tylko arcania, nie gothic, chociaż ma w nazwie a gothic tale. Nie zamierzam zagrać, chyba, że to będzie ostatnia część, to wtedy będzie to pozycja obowiązkowa. Aczkolwiek na razie raczę się gothic 1 ponownie. Mógłbym tę grę cały czas przechodzić. Genialna jest i tyle powiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

A ja powiem tak, Spellbound stworzyło takie perełki (bynajmniej nie dla mnie, ja nie gustuje w takich produkcjach) dla branży jak Desperados 2 czy właśnie wspomniana wyżej Legenda Sherwood. Dlatego Spellbound nie było złym studiem, było studiem za słabym by udźwignąć ciężar serii Gothic, po prostu to ich przerosło.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę cieniem, moim zdaniem ta klasa jest najbardziej nawiązująca do fabuły. Nikt z naszej paczki nie jest strażnikiem, potem zostajemy zdradzeni czy też wygnani z starego obozu, następnie można zostać magiem wody i wtedy to jest przejście gry w 100% dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desperados... Oj tak. Może i masz rację, że ciężar był dla nich nie do udźwignięcia, co nie zmienia faktu, że przyczynili się w pewnym stopniu do podniszczenia renomy, jaką przez te wszystkie lata wyrobiła sobie seria. Tego nie da się ukryć.

Edytowano przez Phortis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Cieniem grałem już dużo razy, najmniej grałem w sekcie, mimo że jest tam fajnie noca, to jakoś nie ciągnie mnie do nich nigdy, może dlatego że nie można być guru, no i te ich ciągłe gadki :niech się zbudzi, niech żyje sniący: itp. cięzka zbroja najemnika podoba mi się tez najbardziej, ogólnie w Nowym Obozie bywam najczęściej, chociaż początek mnie troszkę znudził tym razem, to sprzedawanie ziela, i te zaczepki Wykidajło, czy wcześniej Lewus, a jak mu wkopie to Książe Ryżowy się rzuca niczym w ogień do obrony swego przyjaciela, a jak dostanie w pape, to jak pobijemy kogos w jego pobliżu, rzuca zarąbistym tekstem : Czy coś się stało ? Bo ja nic nie widziałem : to jest genialne, ten głos, i jak się odwraca od nas, hahah : D

Edytowano przez konio52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...