Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Chyba, że ktoś jest od samego początku "ultra-zdecydowany" na wybór orków lub ludzi. Wtedy takie wyzwalanie/pogrążanie ludzi ma sens i pozwala poczuć, że nasze wybory jednak nie są całkowicie bez konsekwencji. Aczkolwiek w G3, warto wykonywać questy masowo, dla obu ras. Wtedy można tak strasznie szybko wbijać lvl, że nawet dobrze człowiek nie zaczyna, a już ma parę lvl :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jest się mega zdecydowanym to i tak w zasadzie trzeba wykonywać questy dla obu ras, bo aby dowiedzieć się np. kto jest szpiegiem w Monterze to trzeba mieć te 75% reputacji w tym mieście, które nabijesz robotą u najemników czy tak samo aby mieć dostęp do innych hersztów orków czy do przywódców buntowników musisz pokręcić się w tym obozie i robiąc zadania węszyć :) Na pewno plusem tego szybkiego wyzwalania/ niszczenia miast/ obozów jest fakt, że wzrasta ci od tego reputacja ogólna i to pozwala na szybkie zdobycie upragnionego pancerza. Co jak co ale do Varantu jeszcze możesz śmigać w jakiejś średniej zbroi, ale idąc do Nordmaru nie głupio jest, by to ciebie się bali, a nie ty ich, bo tam za każdą zaspą może czaić się niebezpieczeństwo ;)

Takie moje pytanko: W której części najfajniej wam się grało magiem, a w której wojownikiem? Jak dla mnie najfajniej, ale też i najłatwiej grało się magiem w Gothic 3. Na początku może trzeba było jakoś przeżyć, ale po kilkunastu poziomach, szybkiej nauce i dodaniu więcej many poczułem moc. Do tego kula ognia automatycznie skręca za wrogiem, jeśli się ją naładuje do końca. Także artefakty Adanosa stanowią idealny secik. Wojownikiem najfajniej mi się grało w pierwszą część, a najtrudniej w drugą. Czarnego Trolla w zwarciu nie mogłem obalić, a on mnie kilkoma uderzeniami. Mimo to miałem sporo radochy, gdy będąc paladynem chadzałem po mieście i niczym renegat tłukłem pozostałych palasów, a cała reszta zamiast rzucać się na mnie tłukła tamtego i w ten sposób miasto opustoszało ;)

Edytowano przez Pipes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojownik: zdecydowanie II część. Od samego początku (zobaczenia Lothara (?)) chciałem taka zbroję, żeby wyglądać tak potężnie :D W Gothicu I w pewnym momencie, można dokonać fuzji maga z wojownikiem (Ci co grają, to wiedzą). W gothicu II z NK droga wojownika była ciężka (jak i cały dodatek), ale sprawiała wielką satysfakcję.

Mag: oczywiście G3. Z regeneracją many FTW. Jak przeczytałem opis tej umiejętności to specjalnie goniłem przez pół Myrtany, na pustynie, żeby się jej nauczyć. Była to desperacja z mojej strony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic - Cień, potem strażnik.

Gothic 2 - Paladyn, moim zdaniem najfajniejszy w całej serii

Gothic 3 - Mag, nie wyobrażam sobie walki z tymi wszystkimi orkami nie dzierżąc w prawicy magicznego kostura, a w lewicy kulę ognia lub deszcz ognia.

Edytowano przez Darmad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic - tylko wojownik, ukończyłem grę najwięcej razy najemnikiem. G2 - również wojownik, z toporem + ciężka zbroja łowcy smoków ( najlepiej wygląda ) i kusza łowcy, epicko to wygląda. G3 - raz dwa miecze, teraz łuk i magia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie grałem w Gothica 3 bo laptop mi na to nie pozwala.

-------------------------------------------------------------------

Gdy 1 raz grałem w Gothica grałem cieniem, jak chyba kazdy. Za drugim razem najemnikiem i on mi się najbardziej podobał. Nigdy za to nie bylem tym "świrem z sekty" bo wydaje mi sie to najmniej interesujące.

W Gothicu 2 byłem w każdej gildii i właściwie nie mam faworyta bo wszystkie są dla mnie fantastyczne. Może mag wywyższa sie o 1cm ;)

No i takie pytanie. Jakie jest według was najbardziej klimatyczne miejsce w Gothicu? Jak dla mnie bardzo klimatyczny jest obóz na bagnach, szczególnie nocą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie to słoneczny krąg (tak się nazywało to miejsce gdzie

odzyskujemy oko Innosa ?

). Szczególnie przypadły mi do gustu te linie wpadające przed drzewa :)

A co do gothica 1 to niestety nie wyróżniam jakoś specjalnie klimatycznego miejsca. Ale świątynia na końcu była ciekawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W G1 niezwykle klimatycznym miejscem, była wieża Xardasa i te wszystkie dziwy, broniące dostępu do niej ;]

Jeśli chodzi o Gothic 2, to chyba będzie to właśnie słoneczny krąg, jak już ktoś z resztą wspomniał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi od G1, u mnie góruje ta wielka jaskinia najemników, niby nic takiego, ale gdy staniesz na samym końcu w środku, i leje oraz grzmi, widok bariery jest niesamowity, potem obóz na bagnie nocą. W G2, takich miejsc jakoś nie uświadczyłem, no chyba ze zamek oblegany przez orków, natomiast w Noc Kruka ta plaża piratów....epicka,wiele razy robiłem sobie przerwe wykonywaniu questów i siadałem sobie przy jednej z chat i gapiłem się na morze, czy na piratów którzy wykonują swoje zajęcia, i ta muzyka....super jest, Kanion tez jest niesamowity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothic moja ulubiona miejscówka to Nowy Obóz wczesnym rankiem, gdy Słońce budzi się na nowy dzień. W dwójce hmm... chyba lodowa część Starego Świata, a w trójce takie miejsce, gdzie się idzie do druida Runaka/ do ruin na północy z Silden, bo jest tam taka ujmująca melodia, gdzie nigdzie indziej jej nie zastosowali i do tego świetnie promienie słoneczne przebijają się tam zza drzew, co sprawia wrażenie bezpiecznego, wręcz bajecznego miejsca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

A w której części według was była najlepiej zrealizowana kradzież kieszonkowa? Jak dla mnie to w części pierwszej, ponieważ musieliśmy oprócz zręczności naszej postaci wyczuć odpowiedni moment i być bardzo ostrożni, gdyż tam podkradało się do NPC-a i mogłeś zabrać z jego ekwipunku wszystko, po prostu otwierałeś jego ekwipunek i mogłeś wszystko zabrać. W pozostałych częściach jest podczas rozmowy opcja kradzież kieszonkowa i okradamy wszystkich jak leci (jeśli mamy wysoką zręczność oczywiście). Dlatego dla mnie kradzież kieszonkowa najlepiej została zrealizowana w części pierwszej.

P.S W Gothicu I według mnie najbardziej klimatyczne miejsca to obóz na bagnie i targ w Starym Obozie. W Gothicu II słoneczny krąg. A w Gothicu III wodospady koło Silden i Nordmar.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie mało kradłem, częściej miałem taktykę "najpierw lej, potem bierz", ale jak już to faktycznie w jedynce robiło się to najfajniej. W trójce np. to od razu się rzucają, że zwinąłeś parę rzeczy i mówią "Zginęło parę cennych rzeczy. Wiesz coś o tym?", co z jednej strony jest na pewno sprawia wrażenie realizmu, ale z drugiej strony efekt jest odwrotny od zamierzonego, bo jakim cudem jednego dnia ork dowiaduje się, że buchnąłem mu złoto, skoro ani razu nie wszedł do domu? :) Z umiejętności złodziejskich przydaje się jedynie otwieranie zamków. Kradzież nie daje aż tak dużo- jakieś resztki i troszkę doświadczenia, że już lepiej wybijać masowo chrząszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz buga, albo zbyt mało kradniesz z tych miast, bo prawda że Bezimienny na początku mówi "Nie!", ale jak już ukradniesz naprawdę dużo to musisz się wytłumaczyć albo dać w łapę temu człowiekowi/Orkowi który podejrzewa Cię o złodziejstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Nie zapominaj Pipes że w Gothicu III jest czar pozwalający na otwieranie zamków, nawet jeśli nie masz umiejętności otwierania zamków. Jak dla mnie ten czar wymiata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dzisiaj zamierzam zagrać już czwarty raz w Gothica 3. Tym razem na maxa podrasowany. Czyli Gothic 3 CP 1.7+QP4PL+CM2.2. Co prawda wcześniej grałem bez content moda 2.2, a na samym quest packu 4, choć to pare nowych przedmiotów to nadal ciagnie do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lisu125

Pamiętam ;) Jak grałem magiem to korzystałem, ale niestety każdej skrzyneczki on nie otwierał, a many ( bodaj 180) doił aż miło. Podobna runa była w Risen i też nie otwierała wszystkich skrzyneczek.

Najlepiej czyścić miasto zaraz po wybiciu jego mieszkańców i wtedy nikt się do ciebie nie rzuca. Głupie jest, że jak jesteś po stronie ludzi i wybiłeś orków to potem gdy powiesz, że miasto jest uwolnione przyjdą buntownicy do tego miasta i nic nie podziękują, mieszkania ci nie odstąpią ( mogę pokimać w ich wyrku, ale nie dali mi w zasługi własnego!) i same takie noname'y "ctrl+c, ctrl+v", zamiast przyjścia tych buntowników z lasu do miasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie ukonczylem Upadek Setarii czyli dodatek do Arcanii, ukonczylem o w niecale 3 h i jego przejscie wywolalo u mnie niesmak i troche smiechu na twarzy :). Jedyne co mi sie podobalo to to ze mozna bylo grac Gornem i Lesterem. A wlasnie podobalo mi sie to ze Gornem moglem zlac Thorusowi gebe, po tylu czesciach gry :D Ale mniejsza z tym :). Z Addanosa zrobili kobiete, glowny przeciwnik w grze pojawil sie o tak z umyslu starego beziego rowalil miasto. Tak naprawde o glownym przeciwniku nic nie wiemy tylko tyle ze jest jakims waznym demonem (śniacy)??.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam znowu spoiler. Granie w samą Arcanię, a co dopiero ten badziewny dodatek to żadna przyjemność, więc ten post nie mógł już nic zepsuć.

Poza tym jak ktoś przeczyta te bzdury, które się tam dzieją, to może mu przejdzie ochota na granie w to coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wróciłem do Gothic 2 NK. Czy mieliscie kiedys bug, ze kiedy zaproponujecie Laresowi pojscie na farme Onara, a pozniej, gdy bedziecie chcieli poprosic go o pomoc w odnalezieniu ornamentu za farma akila, to nie będzie opcji pytania o pomoc w menu pytan?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...