Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Od premiery G1 jakieś 8 lat, a nie mam wrażenia "starości" oprawy graficznej. Klimat robi swoje.

O ile mi się dobrze wydaje od premiery G1 minęło 10 lat! (2001r chyba). G2 to chyba 2002 a NK 2003-2004- tak mi się przynajmniej wydaje. A jeśli chodzi o porównanie 1 i 2 gothica to u mnie 2 i NK wygrywa.

Jedynka jest świetna ale w 2 cieszy mnie to, że w każdej chwili mogę się wybrać do lasu na poszukiwanie nowych jaskiń, tajemnic, skarbów itp.(przynajmniej było tak do 3 przejścia bo teraz to na pamięć wszystko znam ;p). Więc G1 mniej mi się podoba chyba tylko dlatego,że nie znajdę tyle tajemnic co w G2, aczkolwiek obie gry to według mnie istne dzieło sztuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet, gdyby Piranie miały w końcu prawa do Gothica, to nie wiem czy zdecydowaliby się na Gothica 5. W końcu ile można ciągnąć tą serię ? Lepiej już zrobić remake graficzny jedynki i dwójki.

Jeśli chodzi o dwójkę, to właśnie jestem za większą połówką nocy Kruka. Muszę teraz znaleźć grobowiec Quahrodrona (czy jakoś tak) , ale zanim tam dojdę to do ubicia jest sporo zwierzaków, między innymi 2 sztuki orków na raz. Trzeba je ubijać , czy właśnie tak zaprojektowano ten fragment, że powinno się uciekać ? To samo już przy tym grobowcu, jakieś gobliny, harpie i troll. Za dużo tego tatałajstwa :D. Noc Kruka rzeczywiście sporo utrudnia grę , min. poprzez zwiększanie ilości punktów nauki na punkty siły.

Co do problemów z jedynką. Świątynia Śniącego wcale taka zła nie jest , u mnie odbyło się bez większych problemów (tylko jeden był) , choć te łamigłówki rzeczywiście potrafiły zdenerwować. Tak samo jak walka ze Śniącym , jak tymi kulami ognia pluł :D . Oprócz tego , Gothic nie jest grą , w której nastawiamy się na zabicie 20 słabszych wrogów, a raczej na dwóch silniejszych . Dlatego nie lubię, jak muszę walczyć z jakimś milionem tatałajstwa , bo zwyczajnie nie da się w Gothicu z dużą ilością wrogów walczyć , chyba że ktoś jest Magiem, to jakieś obszarowe czary np. Deszcz Ognia i tyle, ale wojownikiem jest ciężej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mazzakollo- Gothic tak jest skonstruowany, że masz różne możliwości(chodzi mi o tych orków). Możesz ich zabić na chama (jeśli jesteś dość silny), możesz ich ominąć, wystrzelać z odpowiedniego miejsca itd. Ominąć ich można, ale w tym miejscu nie jest to takie proste (trzeba gdzieś ich "wyciągnąć", a to powoduje dalsze problemy jeśli teren nie jest czysty). Ja oczywiście omijania nie polecam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy Soulfire skończy Dzieje Khorinis nie mogę się doczekać :pokerface:

Aktualny stan prac jest następujący.

Porzucili pomysł rozbudowy Khorinis, chyba z względu takiego iż nie było by sensu tworzyć Khorinis na nowo, co najwyżej kilka aspektów tam dodadzą ale żadna przebudowa. Aktualnie trwają prace nad modernizacją Jarkendaru, gdyż przez rok jak się nie mylę, ekipa myślała czy dodać Jarkendar czy też nie. Prace nad górniczą doliną chyba są zakończone ale nie jestem tu na 100% pewny. Wiem tylko tyle że teraz soulfire szuka jakiś ciekawych zadań do kopalni. Na dzisiejszy dzień wygląda na to. Że DK jest praktycznie albo w połowie prac, albo półmetek, jak tylko skontaktuje się z Darkiem z SF to dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeden fajny kod do Gothica 2 Noc Kruka. Brzmi on :

insert runebrief

Przywołuje się kartka, po której przeczytaniu dostaniemy wszystkie runy z dodatku. Można przywołać np. Kamiennego Strażnika .

Innym fajnym kodem jest odblokowanie ukrytego czaru w G2NK. Przywołajcie obojętnie jaką runę, nakierujcie na nią, a następnie w konsoli kodów wpiszcie

efo

Wyświetli nam się okienko, w którym wpisujemy

spell = 74

Powstaje runa ... Ja wiem ? Puchnięcia ?

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja przedmiotów jest fajna. Polecam podświetlić dowolny przedmiot (musi pojawić się nazwa) i wpisać edit focus. Powoduje to pojawienie się statystyk postaci/przedmiotu, które możemy dowolnie modyfikować. Zmieniać grupę, nazwę, statystyki, obrażenia, wielkość itp. Zabawa jest fajna, a na dodatek możemy stworzyć ciekawe modyfikacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram obecnie w trójkę i nie ma to jak pobiegać po lesie za świnią żeby ją ustrzelić i zabrać mięsko żeby upiec przy ognisku :) dziś mi się taka sytuacja wytworzyła machnąłem chyba za lekko mieczem i do lasu zwiała menda a ja za nią w długą ścigałem ją aż do Reddock :) Jedynka no cóż to już kult w ogóle cała seria jednak trójka nieco podniszczyła cały wizerunek (bugi, optymalizacja itd.) ale mimo to gram bo kiedy tylko usłyszę kawałek "vista point" podczas mojej podróży po tych gęstych lasach od razy zachciewa się grać. Tylko zawsze podczas moich podróż natknę się na gównojada (nie dadzą rozkoszować się pięknem natury:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to jest właśnie jedna z zalet Gothica 3. Świat w "jedynce" i "dwójce" jest mniejszy, bardziej zamknięty i ma przy tym nieco brzydszą grafikę. Za to w "trójce" świat jest wielki, grafika jest ładna, można dowolnie wycelować w którą część ciała ucelować z łuku , a przede wszystkim gonić zwierzynę przez pół świata, czego w poprzedniczkach zrobić się nie da. Akurat w tym przypadku (podczas polowania) grafika G3 podoba mi się bardziej, ale ogólnie oprawa wizualna G1 i G2 i tak rządzi. A że bugi.. Co zrobić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Ile można ciągnąć cykl Gothic ? Jeszcze piąta część ? Chyba byłaby to przesada. Jest to też nieco ryzykowne po Arcanii , a ponadto musieliby jakoś dopasować swoją fabułę do fabuły czwórki , która pewnie i tak woleliby zrealizować inaczej. Jest to też nieco ryzykowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piranha Bytes zawsze mogą uznać Zmierzch Bogów i Arcanię za pozycje spoza kanonu i pociągnąć własną historię od zakończenia trzeciej części. Szczerze mówiąc, liczę na takie rozwiązanie. Bez PB Gothic wiele traci.

PS A najlepszą częścią Gothica jest Noc Kruka, nigdzie nie czułem się tak świetnie, jak w Jarkendarze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że uznanie oficjalnego dodatku do części trzeciej i równie oficjalnej części czwartej gry za "spoza kanonu" tylko dlatego, że zostały stworzone przez inne studio, byłoby szczytem bezczelności. Poza tym, wszystkie wątki z trzech pierwszych gier znalazły zakończenie:

nasi znajomi w jakiś sposób się urządzili na kontynencie, Bezi i Xardas odeszli do niezbadanych krain, konflikt bogów zażegnany

. Zwyczajnie nie widzę, czego można by się było chwycić. Od biedy można by wykorzystać

portal, przez który gracz przechodzi na końcu gry

. Grałem dawno temu, ale wydaje mi się, że jego pochodzenie nie było do końca jasne. Niemniej, ten motyw cały czas wydaje mi się naciągany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dodatek do trójki był wielkim zawodem. Co prawda czytałem recenzję w CDA, która nie była zbyt optymistyczna, jednak po cichu liczyłem na to, że gra będzie zjadliwa. Life is brutal, nie była (przynajmniej dla mnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Ile można ciągnąć cykl Gothic ? Jeszcze piąta część ? Chyba byłaby to przesada. Jest to też nieco ryzykowne po Arcanii , a ponadto musieliby jakoś dopasować swoją fabułę do fabuły czwórki , która pewnie i tak woleliby zrealizować inaczej. Jest to też nieco ryzykowne.

Moim zdaniem Piranie zrobiły by restart serii, ponieważ faktycznie nie ma sensu dalej ciągnąć tą fabułę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. MrYoshi całkiem dobrze argumentuje.

Gdyby tak zrobić że Zmierzch Bogów i Arcania były z poza kanonu serii, to może by PB zrobiło coś całkiem fajnego ? :) I znacznie lepszego w kwestiach technicznych. Bo akurat może w to ciężko uwierzyć ale. W Polsce Gothic jest dość popularny dzięki machinimie i modom więc Gothic u nas jeszcze na wymarcie skazany nie jest. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uczepiliście tej kontynuacji Gothica. Prawdę mówiąc wątpię, że PB odważy się kontynuować dalsze losy Bezimiennych wiedząc, co przydarzyło się JoWood. IMO to za duże ryzyko. Wiele osób stracił już wiarę w Gothica i nie chcą nowych części. Sam jeszcze się nie zawiodłem, więc moje pieniądze raczej mają. Bardziej jednak opłacalne jest stworzyć nową grę w starym świecie. Już kiedyś to pisałem i nadal chętnie zagrałbym w grę dziejącą się 200 lat po/przed Bezimiennym. Takie rozwiązanie daje mnóstwo możliwości dla twórców i pewnie nową, wspaniałą grę w uniwersum Gothica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje modyfikacja opowiadająca wydarzenia przed Gothic 1. Nawet dwie.

Jedna to jest Tresoya i druga część tego Walka O Braterstwo lub coś ten deseń.

A druga to Dzieje Khorinis.

Obie mają opowiadać historię przed wydarzeniami z G1 tyle że Tresoya opowiadać chyba ma jakieś tysiąc lat wstecz, tak mnie się wydaje bynajmniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że po najnowszym patchu 2.0 do Zmierzchu Bogów da mi się ukończyć tą grę.Niestety podczs misji u kowala na przylądku Dan nie chcę ze mną rozmawiać pomimo tego,że mam to co chciał :ohmy: BTW myślę,że piranie powinni zrobić grę

opowiadającą losy Rhobara 1 w mroźnych krainach za Nordmarem,stamtąd przybyli orkowie :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą. (UWAGA KOLEJNY POST SPRIGGSA DLA LORE GEEKÓW !)

Czy to jest możliwe, że ludzie na Myrtanie na długo przed wydarzeniami z Gothiców. Mogli wzywać demony by udzielały im odpowiedzi na pytania ? Odnoszę się do machinimy PanaAngara który zrobił dwa odcinki Mystic Power który nawiązywał do historii serii. Czy tak mogło być ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Apuu

Ja jestem za restartem serii ale od części 3 .To znaczy ,że

kiedy Bezi płynie Esmeraldą to nie trafia do Myrtany pokonanej przez orki a gdzieś indziej.

Ogólnie to 3 uważam za potwarz dla hardcorowego fana pierwszych 2 części.

Niby jest dużo miast lecz zapewne łącznie byłyby mniejsze niż Khorinis.

Niby jest duży obszar do eksploracji ,lecz w większości jest on nieciekawy i schematyczny.

itp itp.

O 4 części nawet się nie wypowiadam ,gdyż byłyby to słowa skrajnie wulgarne :)

Edytowano przez Apuu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się 3 podobała choć trochę się różniła od poprzedniczek. Czwórka też mi trafiła do gustu, ale nie jako Gothic tylko jako nawet ciekawy slasher. W ZB nawet nie grałem.

Taki trochę offtop ale ludzie czy u was też pada śnieg?!?!

Edytowano przez gothic10333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...