Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

@angar31 zgodzę się z tobą sam posiadam risena i jest tam celownik ale przyzwyczaiłem się do gotica a w 1 i w 2 i w dodatku nie było celownika tak samo i jak w 3 było automatyczne namierzanie nie wiem czemu ale już się przyzwyczaiłem do atomatu i chyba mi tak zostanie :wink::happy: :happy:

Edytowano przez Krzysio555
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, próbowałem zacząć grać w drugą część i odrzuciło mnie to na kilometr praktycznie po kilkunastu minutach. Nie wiem czy to jest wina żałosnej polskiej wersji językowej (dialogi brzmiały tak sztucznie i gromkopierdnie że chowałem uszy między kolanami) czy też nie wiem czego, ale duuuużo wody w Bałtyku upłynie zanim odważę się zasiąść do tego khem...dzieła ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat polski dubbing w Gothic'ach 1 i 2 jest chyba najlepszy, tak po prawdzie JEŚLI ustępował jakiemukolwiek innemu to może niemieckiemu, choć ja tak nie sądzę (na pewno nie w przypadku G1). Dubbing angielski w G1 i G2 (G3 znam tylko po polsku) był słabiutki. Rosyjski to tragedia (Xardas wypowiada kwestie jakby czytał bajkę wnuczkowi), co dziwi, bo rosyjskie dubbingi są z reguły całkiem niezłe.

W dubbingu G2 wkurzał mnie tylko nowy głos Gorna, na siłę ehm... silny. No i to, że przy tworzeniu dodatku nie skompletowali starego zestawów głosów, więc pewne postacie nowe kwestie wypowiadały innym głosem.

Edytowano przez kireta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie celownik w Gothic 3 się podobał, ale miało to jedną wadę. Jeśli chciało się strzelić trochę dalej to trzeba strzelić pod jakimś kątem. Nie jest się wtedy pewnym czy strzała, bełt trafi.:)

Mnie się nie podoba to, że nigdzie nie można się nauczyć wykuwać pancerze. Szukałem i nigdzie nie znalazłem.:( Dobrze chociaż, że jest to gra, która starcza na długi czas i fajnie się do niej wraca.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią a w zasadzie piszą iż Gothic 3 jest łee ii bee. Ja próbowałem kika lat temu jedynki, która po godzinie gry wyrzuciłem do kosza. Po iluś tam miesiacach kupiłem trójke i bardzo mi sie spodobała :)

zgodzę się z tobą gothic 1 nie jest za bardzo ciekawy (ale przecież to ich pierwsza gra :wink: )

ale fabułe ma lepszą ale nawet g1 mi się podoba :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to Gothic był prekursorem w tamtych czasach dla CRPG. Wiadomo bugów ile było, tyle jest nadal, ale fani starają się je łatać albo to robiąc jakieś patche. Albo jakieś modyfikacje w stylu MT itp. Dla mnie Gothic 3, jest taki średni. Nie za dobry, ani nie za zły. Może dlatego, że w G3 najdalej dotarłem do Montery ? ogólnie mówiąc zastanawiam się, skąd wzięły się smoki w G3 ? Bo podobno jak słyszymy w G2 NK, smoki wyginęły tysiące lat temu. A jak się pojawiły w G2 NK, to było ich tylko sześć. A tu nagle w G3, nie wiadomo skąd. Można znaleźć smoki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dubbingu G2 wkurzał mnie tylko nowy głos Gorna, na siłę ehm... silny.

To jeszcze nic, mnie na początku porażała ilość postaci, pod które głos podkładał Jacek Kopczyński. Na oko oceniając to będzie tak z połowa osobników w grze (i to nie jakiś pobocznych tylko głównych jak np. Lee i Hagen). Choć to akurat problem nie tylko drugiej części, a i da się do tego przyzwyczaić (pan Kopczyński stara się przynajmniej zmieniać modulację i ton głosu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W G2 były dwa bugi pozwalające na bezstresowe przejście całej gry - gdy wrogowie cię atakowali, a ty piłeś miksturkę, to efekt działał, a miksturka wracała do ekwipunku - na początku idziemy do groty polnych bestii z najemnikiem na farmie, bierzemy eliksir zręczności i idziemy np. na szczury w kanałach (w późniejszych rozdziałach na zębacze) i zdobywamy np. 1000 pkt zręczności bez żadnego wysiłku. Drugi sposób jest na złoto - uczymy się kowalstwa i bijemy kowala w dzielnicy portowej, kujemy miecze ze zdobytej stali i znowu go bijemy, wykuwamy i tak dalej... Miecze sprzedajemy za ładną sumkę u naszego pracodawcy i jeśli brakuje nam kasy, to powtarzamy proces, w Nocy Kruka jest o tyle lepiej, że możemy wykuwać miecze dające się sprzedać u Harada za np. 800 szt. złota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, nie było o tym mowy to wspomnę o tym.

Zapewne każdy kto siedzi w Gothicu, słyszał o modyfikacji "Czas zapłaty". Otóż, ekipa dalej nad nią pracuje i z tego co wiem, to chłopaki z TheModders bardzo dużo zrobili, i chyba w tym roku wypuszczą CZ do stanu używalności, tak teraz są beta testy ale zamknięte, właśnie się dowiaduje czy będą otwarte beta testy. Jak czegoś się dowiem to dam znać.

A co do przechodzenia gry na bugach, czasem bugi powodują taki efekt, że nie da się ukończyć gry np. Olewka przez NPC i potwory, to utrudniało grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, albo ja miałem taki bug, że (w G1) ten koles z nowego obozu (ten, ktrego spotykamy zaraz przed starym obozem) mi sie zaciął. Nie był mi on do niczego ptrzebny, ale sie zaciął. Ja zacząłem go atakować, bo byłem ciekawy czy dam radę go pobić (to było zaraz na początku), a on wyciągnął broń i stał i dał sie okladać i nawet nie dało sie z nim pogadać. W G3 miałem też taki bug, że kole, którego potrzebowalem do misji został... no... tak jakby... wessany, alebo wchłonięty przez ziemię. Zapadł sie i koniec. Czasami były też takie bugi, ale zazwyczaj zapadali się na małe głębokoci i można było z nimi gadać przez podłogę :D Jak sie z nimi zaczęło gadać to pojawial sie z powrotem. W G1 był jeszcze taki bug, którego mialem 2 razy. Zabrałem broń Lee i Kruka, a następnie razem z ta bronią przyszedłem do niego (to było w obu przypadkach) i szybko, jeszcze z biegu nacisnąłem na niego, zeby rozmawiać, a on w tym samym momencie zaczął tą swoją gadkę "Masz moją broń !". Wtedy on podczas rozmowy (okno rozmowy normalnie sie wyswietliło) on okładał mnie pięciami, a ja nie mogłem nic powiezieć (nawet nie mogłem nacisnąć KONIEC).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Ja miałem taki bug, że jak odbijałem Wolną Kopalnię to za każdym razem jak ZABIŁEM jakiegoś strażnika (stary obóz) to Gorn mnie powalał i szczelał tekstem:

"Nikt nie będzie bił moich kumpli. Dobra zapomnijmy o sprawie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napotkałem bardzo dziwnego buga w G3: wykonując misje w Vengardzie wstąpiłem do sali tronowej i ku mojemu zdziwieniu :icon_eek: spotkałem tam przywódcę asasynów - Zubena... Nie mogąc uwierzyć w ten cud, zapisałem grę - użyłem teleportu do Isztar, aby przekonać się kogo tam spotkam - okazało się, że przebywał tam Rhobar... Pomyślałem: co jest :pytajnik: Ponownie zapisałem grę, wczytałem sejwa z sali tronowej w Vengardzie - tym razem Rhobar przebywał w swojej sali tronowej - następnie użyłem ponownie teleportu do Isztar - także Zuben był tam, gdzie być powinien... Już nigdy więcej nie spotkałem się z taką "pomyłką" :icon_lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podaj mi choć jeden powód czemu Gothic nie jest cRPG?
Ja ci mowie jak było, ale ty zapewne tego nie pamiętasz.

W G1 był jeszcze taki bug, którego mialem 2 razy. Zabrałem broń Lee i Kruka, a następnie razem z ta bronią przyszedłem do niego (to było w obu przypadkach) i szybko, jeszcze z biegu nacisnąłem na niego, zeby rozmawiać, a on w tym samym momencie zaczął tą swoją gadkę "Masz moją broń !".
Ja cos takiego miałem z Blizna (czy tam z Brzytwą - nie pamietam jak sie nazywał ;p) Jak zobaczył mnie ze nosze jego miecz to zaczą mnie gonić ^^ więc błędem pokazać sie komuś z jego mieczem :D

Ja napotkałem bardzo dziwnego buga w G3:
Bugi w G3 to chyba nic nadzwyczajnego ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...