Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Moim zdaniem walka w Risen jest fajniejsza niż w G1 i G3, bo ( jestem etapie przyłączenia do magów, więc nie wiem jak jest dalej ) jest zacięta. Na samym początku gdy trzeba czasami walczyć w mieście to musimy uważać żeby nas nikt nie trafił, bo 3 ciosy i leżymy, a w np. G3 można nas było okładać i okładać. W G1 przyznam, że ani razu się nie orboniłem przed ciosem, za każdym razem odskakiwałem, bo obrona była do d***. Zanim on po tej obronie znowu stanął tak, żeby móc się dalej bić to przeciwnik już dawno mógł zadać cios. W G3 walczyć można za pomocą lewego klawisza myszki i tak przejść całą grę ( o walce w G3 wypowiadalem sie już wcześniej, więc nie będe więcej pisał ). Nie wymieniłem u góry G2, bo tam walka była bardzo fajna, bo można się wreszcie było normalnie, szybko obronić i potem szybki kontratak.

Zgadzam się z Tobą, co do walki w Gothicu 3, rzecz jasna. Nie grałem w Risena, więc nie powiem, że walka tam jest lepsza, podejrzewam jednak, że jest podobna. W Gothicu 3 faktycznie walka była nieco zbyt łatwa - był moment, kiedy wlazłem do jednego miasta zajętego przez orków (nazwy zapomniałem) wlazłem do fortu i zacząłem sieczkę. I sam miasto wyzwoliłem... :icon_biggrin: Nie ma co, to dopiero był hero... Za to co do Gothica 1 i 2 - w obydwu częściach walka była dobra. W 1 części najpierw trzeba było się troszkę podszkolić w walce i zwiększyć atrybut siły, by mieć jakieś szanse z mocniejszymi przeciwnikami. W części 2 było już nieco łatwiej, choć nadal przeszkolenie bojowe dawało wymierne korzyści - nie ma to jak wymiatać z dwuręcznym mieczykiem. To dopiero był sianokos... ;]

Co do tej Arcanii - nie spodziewaj się rewelacji. Jeżeli dobrze pamiętam (dawno nic o Gothicu nie czytałem) to Bezimienny ma odejść na emeryturę. Krótko mówiąc, ma go nie być. A bez tej postaci ta gra to już nigdy nie będzie to samo... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według nie oficjalnych <chyba> źródeł.

Arcania ma zawierać tylko trzy akty. ? Już sam G2 NK był dłuższy, chyba że zrobią coś takiego że jeden akt, będzie się kończyło dopiero po 4 - 6 godzinach gry. ? I do tego podobno Arcania jest ukończona w 75%, ktoś ostatnio na Niemieckim wogu pytał się Megalomaniaca, ile zostało do ukończenia.

Czyżby niedługo miała by się odbyć premiera gry. ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był moment, kiedy wlazłem do jednego miasta zajętego przez orków (nazwy zapomniałem) wlazłem do fortu i zacząłem sieczkę. I sam miasto wyzwoliłem...

Jakby się postarać, to w Risenie też by się samemu miasto wybiło (tym bardziej, że jak niektórych ruszysz to nikt mu nie pomaga).

Co do tej Arcanii - nie spodziewaj się rewelacji. Jeżeli dobrze pamiętam (dawno nic o Gothicu nie czytałem) to Bezimienny ma odejść na emeryturę. Krótko mówiąc, ma go nie być. A bez tej postaci ta gra to już nigdy nie będzie to samo... :(

A nie miało być tak, że Bezimienny będzie królem w Arcanii, a my po prostu będziemy inną postacią grać? Chyba, że się coś zmieniło, bo ostatnio z RPGami nie na czasie jestem.

A do Arcanii mam mieszane uczucie, jestem nastawiony na średniaka, ale mam nadzieję, że się mile zaskoczę :]

Edytowano przez Fanat1c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Fanat1c, stary Bezimienny będzie królem Myrtany, i z tego co pamiętam to rozkaże chyba zaatakować wyspy południowe, skąd nowy bohater będzie pochodził, tak przynajmniej mnie się wydaje, nie jestem na bieżąco z Arcanią. Nie mniej jednak, ja czekam na informacje na temat moddingu Arcanii, bo jeśli ma być tak samo jak w przypadku G3, to dużego pola do popisu nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhuhu...Tak powiększa poziom trudności. Dostajesz nowe obozy i kupę zadań. Poczytaj na stronach o gothicku.

No dokładnie. KUPĘ zadań. Questów jest od cholery i trochę, obecnie przechodze Gothica drugi raz - tym razem z modem MT - jestem juz w drugim akcie i dopiero zaczynam się ogarniać z tym natłokiem zadań, postaci itp. Zmieniona też została nieco walka (w sensie levelowania), respawn potworów no i trudniej jest. Dodatkowo fabuła MT zazębia się z fabuła Gothica (oryginalna fabuła Gothica została trochę zmieniona), więc niemożliwe jest przejście Gothica z modem MT nie zahaczając o nowe wątki.

Ogólnie mod BARDZO polecam, aż nie do wiary, że takie cudo jest dostępne za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo, powinna być dostępna ostateczna wersja MT, razem z dubbingiem, poszperajcie na YT próbek dubbingu w MT, nie wiem jaki jest progess, ale jeśli jest ktoś zainteresowany, to mogę się dowiedzieć u jednego z członków Poziomkaz, gdyż jakiś tam kontakt mam.

Ciekaw jestem jak będą wyglądać "Złote Wrota", jakby nie było to jest alternatywna kontynuacja G3, właściwie to jest kontynuacja chyba zakończenia drogi Innosa, tyle że tutaj Bezimienny powraca do Jarkendaru, jestem ciekaw czy któremuś teamowi, uda się w tym, lub następnym roku wydać już swe modyfikacje. :)

Acha pytanko, ktoś grał w Bumshak ? bo mam problem z odpaleniem, ale o tym w dziale "pomocna dłoń" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo, powinna być dostępna ostateczna wersja MT, razem z dubbingiem, poszperajcie na YT próbek dubbingu w MT, nie wiem jaki jest progess, ale jeśli jest ktoś zainteresowany, to mogę się dowiedzieć u jednego z członków Poziomkaz, gdyż jakiś tam kontakt mam.

Znam te próbki dubbingu. Powiem, że..... to co słyszałem tak średnio mi się podoba, no ale zobaczymy całość. Z tego co wiem progress jes taki, że po sesji zmiowej ma to już wyjść w końcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie info.

Tak, to prawdą jest, że Mroczne Tajemnice pojawią się po sesji zimowej, Zdunek mnie powiedział że prawdopodobnie po tym 10 lutego, dostaniemy grywalną wersje MT, o dziwo ma być o wiele lepsza niż pierwsza z patchami, pod tym względem że trochę dojdzie do modyfikacji. Przyznam się grałem w pierwsze MT, i nawet ciekawe było, brak dubbingu da się przeboleć, bo fabuła jest ciekawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1

Walka fajna ale wkurza ciągłe przyciskanie Ctrl + strzałka w górę

Gothic 2

Walka poprawiona ale trudna jak cholera. Jak zresztą w pozostałych Gothicach

Gothic 3

Sterowanie zmienione na WSAD + myszka. Została ułatwiona

Każual: AAAAAAAAACH

Hardkor: BŁEEEEEEEEEEEE

Risen

Walka podobno najlepsza ze wszystkich części. Nie wiem bo nie grałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry jak dla mnie kultowe. Mam na PCie kilka modów, ale świetny dla mnie jest mod Mroczne Tajemnice, ale fajny jest też Diccuric - zmieniony świat, bohater super po prostu :) Do Gothica II NK jest również kilka fajnych modów. Grałem w części Gothica 1-3 i każda jest supcio, ale Gothic III jest dobry jak zainstaluje się finalną łatkę. Mod MT był w którymś numerze CDA jak i Gothic 2 NK. Ten mod MT ma chyba dubbing, ale nie pamiętam, bo kawałek czasu nie grałem.

A co do Arcanni grafika jest ładna, ale zobaczymy jak to się przełoży na fabułę.

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risen

Walka podobno najlepsza ze wszystkich części. Nie wiem bo nie grałem

A myślałem że Risen to nowa gra PB, która nie ma nic wspólnego z Gothiciem, czy ja o czymś nie wiem. ? :huh:

Co do G2, jeśli grasz z Nocą Kruka to nic dziwnego że trudna ta gra, z dodatkiem poziom trudności nieco się zwiększył, w podstawce jest trochę łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest nowa gra Pirani. Ktoś musiał się po prostu pomylić.

Zgodzę się z tym, że w podstawce G2 jest łatwiej niż w Nocy Kruka, zabierzmy na przykład takie smoki, w dodatku są bardzo trudne i najłatwiej

przywołać demona i nawalać w niego z daleka.

Edytowano przez Renegald
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3

Sterowanie zmienione na WSAD + myszka.

Zważywszy na fakt, iż sam grałem we wszystkie części (1, 2, 3 i dodatki) przy użyciu wsad i myszki, nie do końca rozumiem powyższą uwagę...

Co do G2, jeśli grasz z Nocą Kruka to nic dziwnego że trudna ta gra, z dodatkiem poziom trudności nieco się zwiększył, w podstawce jest trochę łatwiej.

"Trochę" to mało powiedziane :P Jak znajomy po Gothic 1 zaczął od razu Gothic 2 z nocą kruka, ceny atrybutów w punktach nauki go przytłoczyły. Z kolei gdy ja odpaliłem zwykłego Gothica 2 po grze z nocą kruka nadmiar punktów przyprawiał o zawrót głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest nowa gra Pirani. Ktoś musiał się po prostu pomylić.

Niby tak, ale zarówno PB, jak i gracze nazywają tą grę "duchowym spadkobiercą Gothica". Ja Risena traktuję po prostu jak coś w rodzaju spin-offa Gothica.

Co do poziomu trudności w Nocy Kruka, to powiem, że jak na początku starałem się zachować jak najwięcej mikstur leczniczych, których było niewiele, i przed chyba wszystkimi walkami robiłem sejwa, tak w późniejszej części gry tak mi to skąpstwo zostało i zużywałem ich bardzo mało. Sam nie wiem, czemu byłem taki skąpy. o_O Tak samo było w Risenie.

I jeszcze jedno. Ciekawe, czy walka w G3 byłaby trudniejsza, gdyby nie jeden bug. Chodzi o kondycję postaci. Chociaż po każdym ciosie jej poziom spada, to nawet gdy osiągnie zero, można walczyć dalej. Może gdyby postać męczyłaby się naprawdę, to walka wymagałaby więcej myślenia i planowania, jakie ciosy zadawać, by się nie zmęczyć?

Poza tym, w Community Patch 1.7 dodano opcję Alternative A.I., dzięki której walki stają się naprawdę wymagające. Bloki są równie skuteczne, co w jedynce, dwójce i Risenie, ponadto już przeciwnicy już nie ustawiają się do ciebie w kolejce, potrafią atakować w grupach.

Edytowano przez kubasliwa202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risen jest dużo łatwiejszy od Gothic 2 Noc Kruka. Na początku tu i tu dostajesz solidnie od wrogów, a potem jest coraz lepiej, bo orężu i broni nie brakuje. Risena bym porównał raczej do Gothica 1, bo nie wiem czemu bardzo on mi go przypomina. Wie ktoś kiedy wyjdzie Arcania? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy walka w G3 byłaby trudniejsza, gdyby nie jeden bug. Chodzi o kondycję postaci. Chociaż po każdym ciosie jej poziom spada, to nawet gdy osiągnie zero, można walczyć dalej. Może gdyby postać męczyłaby się naprawdę, to walka wymagałaby więcej myślenia i planowania, jakie ciosy zadawać, by się nie zmęczyć?

Ależ takie coś już jest w Zmierzchu bogów. I powiem tylko, że to poroniony pomysł. W teorii brzmi jak niezłe utrudnienie, wyzwanie dla gracza, w praktyce sprowadza się do biegania jak oszołom po polu bitwy i szukania okazji na odnowienie wytrzymałości, połączone z wieczną frustracją. Gdyby nie zmuszali nas do samodzielnego wykańczania zastępów wrogów, to można by się nad tym zastanowić, ale w połączeniu z debilizmem ewentualnych kompanów... Tortura dla gracza.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja chociaż mienię się prawdziwym fanem Gothica, nie byłem zdesperowany w stopniu wystarczającym, by kupić ZB, więc nie wiem, jak to tam wygląda, ale może po prostu Trine Games również to źle zrealizowało. Myślę, że gdyby team tworzący Communty Patche dodał w następnej wersji patcha taką opcję, wyszłoby im to lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tego utrudnienie, po prostu cofnąłbym się nieco do tyłu ew. biegał wokół wroga i czekał aż wytrzymałość wróci. Tak samo robiłem w podstawce podczas oblężeń aby szybciej przebijać się przez blok, zabić przeciwnika i znów radośnie biegać w kółko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny jest też Diccuric - zmieniony świat, bohater super po prostu :)

Hmmmm..... jakoś mi Diccuric nie podpasował, może za mało grałem. W każdym razie doszedłem do jakiegoś miasta i już mnie dalej znudziło. No chyba, że ciekawie zaczyna się robić później.

Mod MT był w którymś numerze CDA jak i Gothic 2 NK. Ten mod MT ma chyba dubbing, ale nie pamiętam, bo kawałek czasu nie grałem.

Nie ma dubbingu. Jak już pisaliśmy wczesniej - wersja z dubbingiem będzie "na dniach" (a dokładnie gdzieś w lutym). Ale mimo to MT dodają tyle do oryginalnego Gothika, że po prostu MUSOWO mieć ten mod - szczególnie, że jest on za darmochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy pierwszy raz zagrałem w MT, to po jakimś czasie mi się odechciało, bo nie mogłem wejść do Starej Kopalni, a myślałem, że to bug. Poza tym zdziwił mnie stopień zmian - kiedy miałem zanieść tą listę Ianowi podczas testu zaufania, to zdziwiłem się "Co tu robi ten mur?", gdy nie mogłem znaleźć Starej Kopalni. Cóż, teraz nie mam czasu, ale na pewno za jakiś czas zainstaluję moda i spróbuję jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim CD-Action znalazł się artykuł o nude patchach (str88-90),informacja na dole 90 strony dotycząca Gothic3 nie do końca jest prawdziwa.Otóż Gothic3 posiada nude patch,a nawet co najmniej dwa.Pierwszy tradycyjnie negliżuje postacie kobiece w grze,drugi wprowadza zmiany w menu,w ekranach ładowania,na pulpitach(te mądre książki dzięki którym dostaje się profity),na tarczach.Po za tym w chatkach natknąć się można na dywany,obrazy,itp,itd,niestety nie wiem co jeszcze,gdyż nie przechodziłem gry z modem(wczytałem sejva).

Edytowano przez zibi72w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graliście mod do gothica 1 Mroczne tajemnice(było w jednym z numerów ) , jeśli tak to byliście

w Obozie Łowców Orków , koło tego jest Szymon Show XD

A co do gothic 4 tam będzie grało się nowym gościem i trzeba będzie powstrzymać bezina od jego władzy . Oglądnijcie ten śmieszny XD

http://www.youtube.com/watch?v=ce07EevfmJI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek7991

Od czasu do czasu, do obozu wpada też "Codename 47". Te fikcyjne postacie, to taki chyba drobny żart dla nas, graczy.

Mam takie pytanie: Czy wyszedł może jakiś patch, który pozwala grać na Windows 7 w Gothica? Bo na moim lapku z najnowszym Windows`em gra się tnie, pojawiają się różne "Artefakty" etc. Jak ktoś jest głębiej tym tematem zainteresowany, to polecam poszukać w google, bo tam jest pełno postów, a także kilka screenów na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...