Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Ba! Ja również chciałbym ayb cały świat gothica był dostępny w piątce. Ale przecież ten świat musiałby żyć, a żeby takie coś zaprojektwać to naprawdę trzeba czasu i twórcy raczej by się tego nie podjel. :wink: Ponieważ gdyby gra nie wypaliła, bo by miała zbyt mało questów i świat byłby naciągany by po prostu był, to straty byłyby zbyt duże. Zawsze byłem fanem dużych światów z masą questów tak jak w gothic 3. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB nigdy mnie nie zawiodła, i gdyby zrobili tak ogromny świat, to na pewno była, by masa questów.

I to nie jest dla Pirani żadne wyzwanie skopiowali, by wszystkie światy ze wszystkich części gothic-a, trochę podrasowali, dodali NPC-ów, i Gothic 5 jak ta lala :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh niekoniecznie, taki Oblivion ma ogromny świat, o wiele wiele większy niż G3, a są z tego samego roku, i ma śmieszne wymagania, co prawda jakość tego świata mnie nie powaliła, bo mało miast, i pusty taki troche, ale jest ogromny, ale czy udałoby się dokonać tego Piranii ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Bethesda ma wiele większy zespół niż PB. A skoro im stworzenie Obka zajęło parę ładnych lat, to ile by to zajęło piraniom? Przecież nie chcemy czekać 5-6 lat na nowego(ewentualnego) Gothica. Dla mnie na nową część wystarczyłoby pół świata G3. Miejsc rozgrywania sie nowej części jest wiele. Mogą to być wspomniane wcześniej Zapomnane Krainy lub pozostałe Wyspy południowe bądz Wyspy Wschodnie. Osobiście skłaniałbym się ku tym ostatnim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, tez bym nie chciał czekać, osobiście lubie gdy jest dużo do zwiedzania, pod tym względem G3 mnie urzekł, te równiny przed Silden, czy obok Ardeii, Mora Sul, i wiele innych miejsc, coś pięknego, ale coś kosztem czegoś, fabuła jest w nim marna...ale pożyjemy zobaczymy, ciekaw jestem jakie Pirania ma plany po wydaniu Risena 2.

Edytowano przez konio52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby Risen 2 okazał się prawdziwym hitem i zarobił wystarczająco, Piranie zaczęłyby pracę na kolejnym Gothiciem. Ale jako, że piratów jest od ch... groma to i przychody mogą być niezadowalające. Czas pokaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę dobre gry przetrwały piractwo np. Skyrim, Wiedźmin, Deus Ex, to jeśli Risen 2 będzie świetną grą to każdy będzie chciał mieć ją na półce, a nie zcrackowaną na HDD. A co do Gothic-a 5, to wątpię choć bym chciał. Pewien pracownik PB powiedział w pewnym wywiadzie że chcieliby się wziąć za jakiś nowy projekt. No cóż może jakieś nowe epickie RPG, albo jakiś FPS, choć jakoś nie widzę Piranii w FPS-ach, a tym bardziej przy jakiejś ścigałce. Niech Pirania lepiej zostanie przy swoich RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę dobre gry przetrwały piractwo np. Skyrim, Wiedźmin, Deus Ex, to jeśli Risen 2 będzie świetną grą to każdy będzie chciał mieć ją na półce, a nie zcrackowaną na HDD.

Dokładnie,a tak w ogóle grzechem jest piracenie gier z serii Risen czy Gothic.(Tak trochę przesadzam).Tak czy inaczej u mnie miejsce na półce już czeka. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FPS od Piranii nie masz szans, gdyż powszechnie wiadomo, iż jak na razie rządzą dwa tytuły. Poza tym konkurencja jeśli chodzi o ten gatunek jest zbyt duża, a Piranie nie mają doświadczenia co czyni ich z góry przegranymi. Nie podejmą ryzyka i myślę, że będą się trzymać najlepszego dla nich gatunku, z którym są już doskonale obyci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Phortis

Też nie chcę FPS-a Piranii. Ale jak PB robiła pierwszego Gothic-a to czy miała doświadczenie? Nie, nadrobiła to talentem. Ale jestem bardzo ciekawy tego nowego projektu Piranii. Być może coś zbliżonego do Wiedźmina, albo do Drakensanga. Obojętnie co to będzie to i tak to kupię :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę co do piractwa, Skyrim itp. już mają pirackie wersje, a tego nie da się uniknąć. Tak to już jest, ale Gothic 5 sprzedałby się napewno, każdy fan na pewno by kupił, choćby samo pudełko. W końcu to już piąta część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od zawsze marzyłem o MMO w uniwersum Gothica. Wiem, wiem. Powstał multiplayer, ale sami wiecie o co mi chodzi. MMO stworzone od podstaw. Totalna swoboda działania, możliwość utworzenia własnego obozu itp. Ale wiadomo... Marzyć każdy może. A jeśli o multiplayerze w Gothicu mowa, to czy ktoś z Was próbował swoich sił? Jeśli chodzi o mnie to jakiś czas temu to odpaliłem z ciekawości i powiem szczerze, że ani trochę mnie nie pochłonęło. Pograłem godzinkę i podziękowałem.

Edytowano przez Phortis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie MMO to już nie byłby Gothic. Gothic to przede wszystkim klimat i świetna fabuła. W mmo masz albo grindowanie albo jakieś badziewne questy albo grindowanie z kolegami :) W świecie gwiezdnych wojen wielu jest jedi, którzy razem stanowią o sile zakonu jedi i razem ratują galaktykę/ republikę. W świecie Gothica wielu jest bohaterów, którzy coś tam znaczą dla świata, ale tylko jeden ratuje świat, ocala z opresji itp. Nie wiem jak trzeba by "uszyć" mmo, by pasowało do założeń serii, a zarazem było w pełni grywalnym mmo. Raczej nigdy taka gra nie powstanie, więc nie ma co gdybać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby utworzono serwery RP, wierz mi, że znaleźliby się gracze chcący wczuć się w rolę najemnika czy też zwykłego mieszczanina. Grając jeszcze w Star Wars Galaxy trafiłem na typowy serwer "rolplejowy" i zabawa była przednia. Dlatego też są teraz podziały na różne typy serwerów, gdzie gracze naprawdę trzymają się zasad nań panujących. No, chyba, że mówimy o WoWie, to inna sprawa. Aczkolwiek z tego co zasłyszałem, kilka serwerów RP pod względem odgrywania i wczuwania się w rolę jest zadbanych. Ja akurat pozwolę siebie nazwać starym wyjadaczem WoWa i jeśli chodzi o tę grę to nigdy nie próbowałem bawić się na serwerze RP.

Mimo wszystko pragnę pewnego dnia przeczytać informację, iż prace nad np. Gothic Online rozpoczęto. Byłbym wniebowzięty. :laugh:

Edytowano przez Phortis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic Online by nie przeszło. Zrobienie gry nie tylko do grindowania wymaga wprawy i pewnych odgórnych założeń marki/studia, a w przypadku Gothica/Piranii byłoby to zwykłe nieporozumienie. Jesli robiłoby to PB to wyszłoby średnie MMO z niezłą fabułą. Jeśli jakieś spece od MMO, fajna sieciówka z głupiutką historią. Oczywiście mogliby to robić razem, ale wtedy zajęłoby to... no dość sporo. Także, pozostańmy przy Gothicu offline i miejmy nadzieję, że marka "Arcania" nie wyprze znanej nam serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszła mnie chęć pograniaw Gothica 3 od nowa. Przeszedłem już trochę gry i kolega powiedział mi o QuestPacku i ModPacku, który wprowadza sporo zmian do gry.

Czy watro zacząć grę od nowa z tymi modami? Co zmieniają w grze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto, w końcu te zestawy zmieniają duuuuużo:)

http://www.gothic.phx.pl/gothic3/news.php?id=1136 <---- tu jest co zmienia ModPack

http://www.gothic.phx.pl/gothic3/download....tails&id=75 <---- A tu piszę co zmienia Quest Pack

Edytowano przez Darmad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...