Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

A mógłby ktoś wymienić easter eggi jakie występują w Gothic 1? :)

Niedaleko Starego obozu (chyba było to na południe) jest góra na którą można się wspiąć i jest tam jaskinia a w niej ...

.

Pamiętam też (choć to nie easter egg) że jak schodziłem na początku gry z tego pola wymian towarów to idąc przez mostek gdzie są 2 kretoszuczry można wspiąć się na górę i pochodzić sobie po nich ;] na YT też są o tym filmiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdy na małym fragmencie nocnego, gothicowego nieba, układają się w litery KSO - poczytaj tutaj. Istotnie jest to jeden z easter eggów ;) O innych z resztą nawet nie słyszałem...chociaż nie! Coś mi się kiedyś obiło o uszy, o wraku samochodu nad biblioteką w kamiennej fortecy, chociaż tego easter eggu nigdy nie potwierdziłem, po prostu go nie odnalazłem.

Edytowano przez Glovis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle grałam w tą grę, tyle razy niebo oglądałam i że tego nie znalazłam. To jakaś reklama clanu w CS'ie. Fajny pomysł z tą konstelacją gwiazd.

o wraku samochodu nad biblioteką w kamiennej fortecy
Mój kuzyn mówił, że znalazł. Czyli jakoby musi istnieć. Lecz nie wiem, czy przypadkiem sobie czegoś nie wymyślił :wink: Fajnie by było, jakby ktoś to potwierdził.

@down - cóż za mądry człowiek się nawinął. Dlatego jest temat, żeby o takie rzeczy pytać.

Edytowano przez Agatix001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam, a na potwierdzenie moich słów mam zdjęcie. :P Dostać się do niego można chyba jedynie na kodach (klawisz F8). Ciekawa rzecz, choć właściwie do niczego nie potrzeba - jak większość takich bajerów. Lubię takie znaleziska, zawsze jest jakaś przyjemność z plądrowania każdego zakątka mapy. W całej grze znalazłem mnóstwo takich dziwnych przedmiotów. Np. w siedzibie magów wody w Jarkendarze jest ukryta taka dziwna ściana. Nie pamiętam co dokładnie na niej było, ale warto zobaczyć. Znajduje się ona pod ziemią, a dostać się można tam oczywiście również na kodach (klawiszem k).

Niedaleko Starego obozu (chyba było to na południe) jest góra na którą można się wspiąć i jest tam jaskinia a w niej ...

Ja poszedłem dalej w swoich poszukiwaniach. :D Wróciłem do tej jaskini w G2 z ciekawości i znalazłem tam list. Jaki? Sami zobaczcie. :P

post-60266-1325423988_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronuś, nie wiem jak inni, ale ja nie mogę tego Twojego liściku odczytać. "Napotkano błędy" i tak dalej. Da się to naprawić? :tongue:

To byl akurat ten samochód, ale list też mam. Tych ciekawostek jest jeszcze więcej. Pamietam jak grając pierwszy raz zawsze cieszyłem się z odkrycia czegoś nowego. Jednym z fajniejszych znalezisk jest ukryta kaplica za farmą Onara. Gdzieś w niej jest ukryty przełącznik, a gdy się go naciśnie pojawia się ukryte wejście, a tam kilka szkieletów i coś jeszcze, ale nie pamiętam co. Podobnie jest w G1. W samej świątyni śniącego jest taka jedna komnata, gdzie można znaleźć zapiski jednego z budowniczych. W Jarkendarze gdy idziemy drogą do obozu piratów spotykamy po drodze kilku z nich, którzy tną deski na palisadę. Zaraz nad nimi jest półka skalna, a w niej przepaść. można śmiało do niej skakać, bo jest wyjście... podwodne. :D

A tutaj obiecany list dla Agatix:

post-60266-1325526130_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz znowu zboczę z tematu bo jest o czym pisać.

Ta modyfikacja pierwotnie miała być pod G3, ale że nie było narzędzi do G3 odpowiednich, zrobili demko w Morrowindzie a pełny mod w G2NK.

Powiem szczerze, że jestem wniebowzięty ! Grałem w The Returning, i tam to co odstawili z Khorinis oraz Górniczą Doliną to hardkor !

Jedyna wada, to rosyjska wersja językowa jak narazie, ale już deklaruje się osobnik z polski do tłumaczenia.

Jak ktoś będzie chciał download, to z przykrością muszę powiedzieć, ale chyba podawanie linków w tym temacie do downloadu modów jest zabronione ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod wygląda ciekawie. Też nie wiem, czy możesz podawać tutaj link, jednakże możesz go odać w TYM temacie. Fajnie by było go przetłumaczyć, ale sam jako jedna osoba nie był byś w stanie :D Tak czy siak, mogło by się udać, lecz z większą ilością ludzi.

A tutaj obiecany list dla Agatix:
:trollface: Fajny ten liścik i chyba nawet kiedyś go czytałam w grze. Nie pamiętam ale coś kojarzę :happy:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Fajnie się prezentuje ten modzik zagrało by się :wink: A tak przy okazji to nie wiecie może co się dzieje z The Modders i Czasem Zapłaty do G1? Tak wiem ten mod jest tworzony wiecznie ale czy zawiesili nad nim pracę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja tłumaczę TDS. ;)

Co do Czasu Zapłaty. Wiem tylko tyle że prace zostały przerwane na czas nie określony.

Tak z innej beczki skoro mowa o modach do Gothica.

Rozmawiałem ostatnio z Sentarionem z Złotych Wrót i powiedział, że niedługo wydarzą pierwszą część Złotych Wrót. Dlaczego mod podzielony na części będzie ? Bo tworzenie całości modyfikacji zajęłoby im to jeszcze dodatkowe trzy lata, a fani się niecierpliwią to postanowili wydać w częściach.

Tak swoją drogą.

Myśleliście kiedyś, co mogło być w zablokowanych normalnie częściach kanałów Khorinis w G2NK ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z deka zboczę z tematu ;)

Nie zauważyłem by było to gdzieś napisane na forum czy też na stronie CDA więc to wstawiam linka:

Upadek Setarrif

Cóż... cena niby cieszy, ale czytając już opinie o tym dodatku stwierdzam, że CDProjekt za bardzo nie ma wyjścia. Jestem ciekaw recenzji w CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa opinia z gothic.phx.pl:

Według mnie :

+Ładna grafika

+Bohaterowie z poprzednich serii

-Sztuczne bariery(uwielbiałem poprzednie gothiki za to że właściwie wszędzie mogłem się udać)

-Niski poziom trudności

-Wypustoszały świat(mała ilość NPC i nawet zwykłych postaci czy mieszkańców)

-Bezmyślny system walki

-Brak zadań pobocznych

-Brak smaczków(nie ma właściwie w świecie gry żadnych ciekawych przedmiotów nawiązujących do poprzednich serii)

-Duże wymagania sprzętowe

-Wysoka cena gry i brak spolszczenia

Ogólnie dałbym grze 2/10 pkt.

Ogólnie czytając te komentarze można stwierdzić, że gra niewiele nowego wprowadza, jest krótka i "ten dodatek powinien być od razu w podstawce."

Edytowano przez Koleus123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko chcę zwrócić uwagę, że stronami fanowskimi Gothica bym się nie sugerował gdyż są one wylęgarnią trollingu i każdy ci będzie gadać. Jaka to Arcania / Upadek Setariff są złe i nie dobre. Najlepiej zweryfikować to samemu, niż sugerując się ocenami stron które w moim mniemaniu nie są wiarygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto pisał tą ocenę, ale jest z nim coś nie tak. Brak spolszczenia? Przecież CDP oficjalnie podało informację o pełnej polskiej wersji językowej.

Wysoka cena? Czy 40 zł to wysoka cena ? Może i dla gry 4 letniej. Ale dla premierówki i to w dodatku samodzielnego dodatku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy nie grałem w żadne mody. Jak i skąd je pobrać i jak doinstalować?

Ps: wiem, że wystarczy w przeglądarkę wpisać ale google maja to do siebie że są demokratyczne i na dzień dobry pokazują najczęściej wyświetlane strony. A te nie koniecznie muszą być najlepsze, nie chciałbym się naciąć na coś "śliskiego".

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia ta była pisana przez osobę, która najbardziej przyczyniła się do rozmów z Spellboundem podczas prac nad Arcanią i to na wspomnianym wyżej forum. Teraz krytykuje i wytyka palcem bo uważa że Arcania to zło, nie mające nic wspólnego z serią i tak samo z Upadkiem Setariff.

Ja ponownie chcę powiedzieć, że nie sugerujcie się opiniami serwisów fanowskich i to nie tylko Gothica. Owszem użyłem dość mocnego słowa jak. "Niewiarygodne" Ale wynika to z tego, że no spójrzcie na forum TheModders, poświęcone moddingowi Gothica itp jest, a skala trollingu tam przerasta normy. To samo z serwisami fanowskimi Gothica.

Dodam też od siebie, że owa osoba która pisała te plusy i minusy, sam wychwalał Arcanię przed premierą, a po premierze zjechał z błotem. I jak można wierzyć komuś takiemu ? Odnoszę się do redaktora GothicSite.

Ja nie hejtuje, tylko mówię jak jest z fanowskimi serwisami Gothica, i zapewne też wielu innych gier w Polsce.

A co do samej Arcanii.

Ona była tworzona pod rynek amerykański, miała zdobyć taką samą popularność jak G1 - G2NK w Europie, ale się nie udało. A Upadek Setariff miał powrócić do schematów z G1 - G2NK. Jak dla mnie Arcania jest grą średnią, bo z jednej strony zmiany pod rynek amerykański a z drugiej kontynuuje fabułę zakończoną na Zmierzchu Bogów, który nie jest uznawany przez większość fanów jako kontynuację z względu na fabułę jak i bugi w grze.

@DeZoo.

Pobierz najpierw Gothic Mod Kiter, i go zainstaluj. Po czym pobierz jakąś modyfikację i za pomocą GMK będziesz miał Gothic Startera dzięki któremu uruchomisz modyfikacje.

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...