Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

A no bug, ale całkiem sympatyczny, można było nabić sobie trochę doświadczenia załatwiając "kopalnianych ludków". Pamiętam, że zawsze się spieszyłem, żeby uratować strażników świątynnych (albo zdążyć zabić ludzi z kopalni, zanim to zrobią ci strażnicy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym akcie nie bardzo się opłaca zabijać (wystarczy obić). W następnych aktach można dostać (już za tych obitych), drugi raz doświadczenie, chyba to też jakiś bug. Ja zresztą, w ogóle nie lubię jakoś zabijać postaci, do których się przyzwyczaiłem. Jeśli zabijać (na wcześniejszych etapach gry), to najlepiej najemników koło ich kopalni,

bo i tak giną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odkryłem ciekawy bug pozwalający na przechodznie przez kraty np. w Wolnej Kopalni. Wystarczy

zamienić się w chrząszcza, podejść nim do krat "plecami" ,odmienić się (ENTER) i na 75% znajdziemy się za bramą

;)

Niestety to działa tylko w Gothicu 1;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, takie granie z wykorzystywaniem bugów to prawie jak gra z kodami :-)

Przy okazji, już po ukończeniu G1 zabrałem się właśnie za G2NK. Znowu jestem trochę zagubiony, bo przyzwyczaiłem się do robieniu wszystkich questów od razu , mając od początku wymaksowaną postać itd. Bez kodów jest trudniej :). Ale dam radę, a potem jeszcze trójeczka i może kiedyś Arcania. Ciekaw jestem co tam sklecili .

BTW - Nie macie tak, że mimo tego, że G3 ma lepszą grafę od G2 , paradoksalnie podoba się Wam bardziej G2 ? Ta delikatna kanciastość itd. dodaje jakby mi klimatu, przez co wolę sobie chodzić po np. Khorinis niż po miastach z "trójki". A Wy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że bugi gry trzeba wykorzystywać (całkiem to ciekawe, takie poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań). Co do kwestii graficznych, to mam podobne zdanie. Wynika to chyba z przyzwyczajenia i z tego, że w G2 kolory są bardziej jaskrawe, a obraz jest bardziej wyraźny. Ale tak naprawdę, to G3 (w porównaniu do poprzednich części) ma grafikę "super-piękną".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że bugi gry trzeba wykorzystywać (całkiem to ciekawe, takie poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań). .

Tylko, że bugi to błędy w grze i ich wykorzystywanie jest oszustwem tak jak granie z kodami.

Zdecydowanie lepiej jest samemu znaleźć jakiś legalny sposób na ułatwienie sobie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą up. Np. mogę zarobić sporo kasy na używaniu buga z Haradem, ale to tak jakbym sobie tego cheata na pieniądze wpisał. Lepiej to zrobić legalnie :)

A przy okazji, jak myślicie, czy wdrapanie się na półkę skalną na którą nie mogą wejść orkowie ( no dobra, dwóm może się udało to zrobić) i stamtąd wyrzynanie ich z kuszy to jest bardzo dużym wykorzystaniem buga czy nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mazzakollo- I właśnie o tego typu bugi mi chodziło, a nie takie "chamskie", jak ten z Haradem (choć też nie potępiam kogoś, kto parę razy z tego skorzysta). Takie wykorzystywanie błędów (półki skalne i wybijanie stworów) wymaga planu i kombinowania. Musimy trochę włożyć pracy, żeby takie błędy wykorzystać. Chociaż, jeśli chodzi o te półki skalne, to nie jestem przekonany, że to bug. W każdej części gry można coś takiego zrobić, więc uważam, że twórcy zrobili to celowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak umiejętności wdrapywania się orków na skały raczej nie jest bugiem. IMO jest to niezbyt rozwinięta inteligencja. Orkowie po prostu nie mają zaprogramowanego "wspinania się po skalach". Wykorzystać można, czemu nie, ale raczej nie dostarcza to takich przyjemności jak normalna walka.

BTW - Nie macie tak, że mimo tego, że G3 ma lepszą grafę od G2 , paradoksalnie podoba się Wam bardziej G2 ?

Ja dokładnie tak mam. G3 nie przyciąga tak jak poprzednie części, ale i tak utrzymuje klimat. Grafika w G2 mi nie przeszkadza - jestem przyzwyczajony, a nawet jest to swojego rodzaju znak rozpoznawszy Gothica. Arcania już nie jest tak klimatyczna i pewnie grafika ma w tym swój odział. Mnie zaczyna ciekawić dodatek do Arcanii - ciekawe co z tego będzie i co ważniejsze - jaka cena. Jeśli "DLC" będzie posiadało cenę normalnej gry, to... śmieszne. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czasami używam bugów któe pozwalają się wzbogacić / wykoksać w grach, ale nigdy za pierwszym podejściem. W jedynce gając za n-tym razem używałem buga z kowalstwem (który niejako uczciwie rekompensował małą opłacalność kucia) a w dwójce buga z tym kolesiem na C od najemników.

BTW - Nie macie tak, że mimo tego, że G3 ma lepszą grafę od G2 , paradoksalnie podoba się Wam bardziej G2 ?

Może nie podoba się bardziej, ale G2 ma niejako ponadczasową grafikę, która mimo upływu lat nie wydaje się brzydsza niż była kilka lat temu. Gothic 3 (na amx detalach i community patchu który udostępnia wszystkie zablokwoane opcje grafiki) jest śliczny, jedyna rzecz która mi tam przeszkadza to zbytnio "bajowy" wygląd postaci/orków/niektórych potworów (choćby cieniostwór, albo ścierwojad - ten to wygląda jakby był zrobiony z różowego lukru). Reszta jest spoko.

Jeśli chodzi o Arcanię to mi nie przeszkadza w niej w ogóle styl graficzny. To co popsuło ta grę, to brak wolności (pierwszy znak rozpoznawczy gothica), liniowość (zawalony drugi znak rozpoznawczy), brak ciekawych rozmów (trzeci znak rozpoznawczy) i rozwój postaci/itemy/bronie itd. rodem z wowa, typu +1% do many + 2 % do lania w krzaki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym, że taka walka nie dostarcza przyjemności. "Wyciąganie" jakiegoś orka, czy innego gada, daje wiele radochy. I mówię tu o początkowej fazie gry, ginie się przy tym mnóstwo razy np. spadając ze skały, ;) albo zmarnuje się wszystkie pociski, a stwory nadal żyją i nie ma jak zleźć. xD Wybicie w ten sposób wszystkich wrogów (na danym terenie), daje od groma satysfakcji, wymaga dużo pracy i mocnych nerwów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - Nie macie tak, że mimo tego, że G3 ma lepszą grafę od G2 , paradoksalnie podoba się Wam bardziej G2 ? Ta delikatna kanciastość itd. dodaje jakby mi klimatu, przez co wolę sobie chodzić po np. Khorinis niż po miastach z "trójki". A Wy ?

Absolutnie nie. Czego by nie mówić o trzecim Gothiku, to akurat grafikę (i muzykę) mają pierwszorzędną. A po dodaniu tego CP ważącego ponad gigabajt, to już w ogóle G3 staje się najpiękniejszą grą w jaką grałem. Świetne lekko rysunkowe widoczki, nigdzie nie ma się uczucia pustki, wielka różnorodność odwiedzanych terenów, wszystko jest bardzo szczegółowo wykonane i doskonale zaprojektowane. Nigdy nie widziałem gry z ładniejszą grafiką. Żaden Crysis, czy inny Assassin's Creed nie może się moim zdaniem równać z trzecim Gothikiem pod względem grafiki.

Ja tam uważam, że bugi gry trzeba wykorzystywać (całkiem to ciekawe, takie poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań).

Bugi wymagające kreatywności i kombinowania oczywiście są warte wykorzystania, ale w pierwszym Gothiku znam sposoby na taką ilość kasy, że aż nie ma co z nią robić. Podczas dłuuugiego ogrywanie drugiego Gothika to już w ogóle, odkryłem takie błędy, że mogę bez używania kodów mieć nieskończoność siły, zręczności, many, pieniędzy... Moim zdaniem warto tylko raz - uczucie kiedy znajduje się taki błąd jest po prostu świetne ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up W całej grze są (chyba?) tylko dwa zwoje przemiany w smoczego zębacza. Jeden u Ignaza, drugi

w ukrytej jaskini obok mostu prowadzącego do oblężonego zamku w Górniczej Dolinie. Dostać się tam można tylko wpław.

Na wczesnych etapach gry świetnie sprawdzają się też inne zwoje przemiany - w warga, cieniostwora, czy ognistego jaszczura (tego ostatniego polecam do wybicia

pojawiających się w trzecim rozdziale Poszukiwaczy

).

Edytowano przez Kerp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ta gierka mnie po prostu przygniata. Przygniata świetnym klimatem! No i oczywiście fenomenalna jest też fabuła.

Wszystko jest spójnie powiązane ze sobą. No i oczywiście grafika, która zachwyca. Ogółem ta gierka bardzo mi sie podoba i aje całej serii 8/10!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zwojów właściwie nie da się przejść NK, a jeśli już to bardzo ciężko (nawet jak na tę grę) jest to zrobić. Dobrze, że twórcy zrobili małe ułatwienie i do większości zwojów potrzeba 5 many.

Grę można także ułatwić edytując plik GOTHIC.ini zmieniając wpis "usepotionskeys=0" na "1" . Dzięki temu będziemy mogli szybko wypić miksturę many (klawisz M) lub życia (H). Co ciekawe Bezimienny nie "pije" mikstury tylko od razu regenerują się nam pż/pm, prawie jak za pomocą kodów, tylko kosztem mikstur (uleczymy tyle pż na ile pozwolą nam nasze mikstury, czyli nie jest to oszustwo, bo bez napojów nic nie zrobimy). Jest to bardzo użyteczne podczas walki, ale wg mnie gra przez to staje się o wiele łatwiejsza. Nie jest to BUG, bo nawet w pliku README jest to opisane (!) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemieniłem się w Smoczego Zębacza i powyrzynałem Cieniostwory, Orków, Wargi , wilki i tak dalej Wiecie gdzie można tego dostać więcej oprócz szalonego alchemika Ignaza z portu ? Zuris nie ma

W Nocy Kruka to właśnie Zuris od samego początku posiada przynajmniej po jednej sztuce każdego ze zwojów (w podstawce nie). Myślę, że jeden smoczy zębacz na północną część Khorinis i Ognisty Jaszczur na południową spokojnie wystarczą by wybić prawie całą wyspę z potworów już w I rozdziale. Wystarczy tylko wiedzieć gdzie znajdują się NPC by nas nie przyłapali (jest z tym bug, iż nawet mimo przemiany rozpoznają nas w naturalnej postaci).

EXP leci jak szalony. :'D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nocy Kruka to właśnie Zuris od samego początku posiada przynajmniej po jednej sztuce każdego ze zwojów

Zuris nie posiada żadnego zwoju przemiany. Wszystkie inne, też szalenie przydatne - tak, ale przemiany nie. W Khorinis sprzedać nam je może tylko Ignaz, po wykonaniu dla niego zadania z zaklęciem zapomnienia (w trakcie chyba też, o ile zmarnujemy pierwszy dany nam zwój).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neirdak o ile pamiętam, to chyba nawet w opcjach gry dało się ustawić te mixturki, ale mogę się mylić. W każdym razie to żaden bug, to jedna z opcji gry, która została wstępnie włączona by przypodobać się hardkorowym graczom.

1. Wcale nie mówię, że to bug , ale w opcjach początkowych nie dało się tego ustawić. (czyli tak jak mówiłeś - mylisz się;) )

2. Opcja ta była/jest domyślnie WYŁĄCZONA.

PS. Jestem Nairdak (ludzie błagam czytajcie ze zrozumieniem i piszcie uważnie) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wejdźcie sobie w folder Gothica 1, w katalog System, a następnie otwórzcie plik .txt o nazwie Gothic. Tam macie opisane (po angielsku) różne komendy, działające na zasadzie 0-1. Możecie tam sobie zwiększyć ilość krwi, wyłączyć deszcz , zmienić rozmiar tekstur... Pokombinujemy ? :admin_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pomyłki w 1 poście :) Zdarza się. Oczywiście chodziło mi o wyłączoną. :icon_idea:

Pomyłki się zdarzają, ale dobrze, że jest ktoś kto nam je "wytknie" i następnym razem ich nie zrobimy ;)

Pokombinujemy ? :admin_twisted:

Taaa... Ja wiem czym się kończy kombinowanie z plikami ;)

A tak serio to nie ma tam nic ciekawego poza zabawami z wyświetlaniem, sterowaniem, filmikami i krwią (można też uaktywnić opcję, dzięki której będziemy mogli ustawiać poziom krwi w menu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś topic siadł, może powinienem odgrzebać temat ognika? ;] A tak na poważnie (akurat ;)); czy ktoś próbował jakiś walk ekstremalnych, np. walka z trollem na pięści, albo: czy ktoś pokonał smoka kilofem? ;) PS. Ja, jak mi odwali, czasem robię takie rzeczy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...