Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Jedną z kontynuacji alternatywnych jest modyfikacja Złote Wrota. Które opowiada dalsze losy Bezimiennego kilka miesięcy później po wydarzeniach z G3, podejrzewam że to kontynuacja zakończenia Innosa. Ale i tak modyfikacje jako prequele do Gothica mnie odpowiadają bardziej. Ja z rozkoszą oczekuje na Dzieje Khorinis. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 - nie ma to jak po raz kolejny levelować Bezimiennego i wykonywać misje typu "przynieś-zanieś-pozamiataj". O ile w podstawce poradzili sobie z tym zmieniając mechanikę gry (100 siły na początek...), ale w ZB to już było przegięcie - ktoś kto pokonał Śniącego, uratował świat przed Krukiem,zabił smoki i wyzwolił Myrtanę od orków musi po raz kolejny służyć za zwykłego rzezimieszka i posłańca. To się fabularnie nie trzyma kupy (pomijając niechlujstwo autorów w tworzeniu dodatku) i nijak ma się do ogólnego wątku gry - Boskiego Wybrańca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...NIE BYŁO GOTHICA 3 I ZB! MAJACZYCIE! WSZYSCY!!!

Ja natomiast jestem przeciwny, G3 jest kontynuacją serii gothic i to nawet udaną. Oczywiście nie stoi to na poziomie, jaki prezentował G1 i G2, ale zachowuje charakter i styl poprzedniczek. ZB to inna gra, która zupełnie nie przypomina mi akcji, znanych z poprzednich części. Bohater musi zdobywać reputację, bo nie jest godny zaufania. Pamiętam jeszcze jeden cytat "Musisz pokazać, że jesteś godzien zaufania" - czy coś podobnego. trochę głupio, że wybawca, który zaprowadził pokój na świecie, musi udowodnić swoje dobre intencje zwykłemu mieszkańcowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście chętnie zagrałbym w odnowionego Gothica z nową grafiką i pozbawionego niektórych bugów. Gdyby Piranie wykupiły prawa do Gothica to mogliby, np zrestartować serię i stworzyć nową w starym stylu. Narazie czekam na Risen 2 jako następną część Gothica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo Risen to inna gra. A wy uparcie się upieracie :smile: że to gothic. Po prostu gothic legł, a po jego trupie wspinają się inne gry rpg :cool: . Czy na prawdę uważacie że broń palna ma coś wspólnego z gothic-em? I posłuchajcie nie ma co żyć przeszłością, bo jak ci fani duke będziecie czekać na dobrego gothica "troszkę" lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 1,03 nie ma raczej tego błedu. Przynajmniej mnie i moim kolegom nie znikały save'y. Nie wiem czy to najnowsza wersja ale w niej nic takigo się nie działo. Tą wersję można znaleźć w jednym z numerów CDA (w modulatorze) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku ludzi samo się znalazło - Mroczne Tajemnice. To naprawdę świetny mod, jest tym dla Gothica 1 czym Noc Kruka dla "dwójki".

Owszem, wydaję mi się, że MT dodaje nawet trochę więcej zadań (choć nie lokacji), niż NK. Fabuła bardzo ładnie wkomponowuje się w grę, a dodatkowe np. zbroje, urozmaicają, ubogi w wyposażenie świat Gothica. Jedyny mankament, to jak już kiedyś pisałem, to zbyt niski trudności. Podsumowując; NK czyni grę trudniejszą, MT łatwiejszą. Jednak IMO MT zyskuje przewagę, ponieważ nie zauważyłem w tym modzie, raczej nic niepotrzebnego, tak jak np. ognik w NK. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda: Mroczne Tajemnice znacznie ułatwiają grę czyniąc już i tak prosty Gothic 1 jeszcze łatwiejszym pod względem samej walki, ale jeśli chodzi o zagadki to bardzo trudno przejść MT nie używając poradnika.

Mod ten DODAJE nowe lokacje choć są one raczej "jednorazowe" (ale czy Dolina Budowniczych taka nie była...?) .

PS. Znów zaczynasz ;)

Ogniki rządzą!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroczne Tajemnice to jedyny mod w który grałem (w Gothicu). Wrażenia mam naprawdę dobre, a tych złych praktycznie nie ma. Lokacje są ładnie stworzone, zadania odpowiednio dobrane - nie powtarzają się. Jedyne czego mi brakuje, to dubbingu, ale takiego prawdziwego - z Bezimiennym. Niestety jeszcze nie ukończyłem całej gry z MT, ale kiedyś muszę to nadrobić, bo naprawdę warto. Pamiętam mój pierwszy raz z MT - przestałem grać w 3 rozdziale, ponieważ ilość pojawiających się błędów była ogromna, a było to spowodowane super wielką ilością potworów. Nigdy nie zapomnę jak rzuciło się na mnie około 50 goblinów. Poziomy nabijało się szybko, ale mój stary komputer nie potrafil sobie poradzić z tym modem.

Mod ten DODAJE nowe lokacje choć są one raczej "jednorazowe" (ale czy Dolina Budowniczych taka nie była...?) .
Przecież do doliny można chyba wrócić w dowolnym momencie. Taka ilość potworów przyciąga. Chyba w kanionie pojawi się kilka troli, co powinno dostarczyć sporej ilość PD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak odejdę od tematu. Dlaczego stara kopalnia w Gothicu 1 była dalej otwarta skoro

ktoś nam mówi, że została zalana i zniszczona. Wszystko jest tam jak dawniej oprócz tego, że jesteśmy atakowani przez strażników

. Można było chociaż zablokować jakoś wejście albo żeby leżały trupy ludzi będących wewnątrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod ten DODAJE nowe lokacje choć są one raczej "jednorazowe" (ale czy Dolina Budowniczych taka nie była...?) .
Przecież do doliny można chyba wrócić w dowolnym momencie. Taka ilość potworów przyciąga. Chyba w kanionie pojawi się kilka troli, co powinno dostarczyć sporej ilość PD.

Chodzi mi o to, że nie po pierwszym przejściu nie ma po co tam wracać, chyba że po to, by zabijać nowe potwory które pojawiają się później (NK nie MT). Nie ma tam więcej zadań i nic nowego się tam nie dzieje (w obydwu przypadkach).

Trochę tak odejdę od tematu. Dlaczego stara kopalnia w Gothicu 1 była dalej otwarta skoro

ktoś nam mówi, że została zalana i zniszczona. Wszystko jest tam jak dawniej oprócz tego, że jesteśmy atakowani przez strażników

. Można było chociaż zablokować jakoś wejście albo żeby leżały trupy ludzi będących wewnątrz.

Z tego co pamiętam była ona zamknięta trochę później i kołowrót był zablokowany tak jak przy misji

z Diego w kanionie Trolli

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...