Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Do sigla oczywiście nie. Gdybyś miał jakiekolwiek pytania dotyczące WII U z chęcią pomogę, ale żeby forum nie spamować, poprzez wiadomości wink_prosty.gif

Edit: @Zdenio

Jak oceniasz Mario 3D World, bo widzę na Liju, że przeszedłeś?

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Wiem czemu Mario 3D World zabombił. Po prostu gracze kupujący gry zrobili szybką przesiadkę na nowy sprzęt i olali PS3, WiiU i 360. GT6 też zaliczyło tragiczny start.

Z jednej strony to dobrze, bo im szybciej konsole nowej generacji zbudują duże grono odbiorców, tym lepiej. Jednak to, że fenomenalne gry się nie sprzedają jest do bani (to samo tyczyło się wcześniej w tym roku W101 i Tearaway). Moje PS4 wylądowało w koszu, bo właśnie GT6. ; )

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke20 - Świetna gra platformowa, kostium kota to najlepszy power-up w serii :P Różnorodność poziomów to też ogromny plus, levele Kapitana Toada to bardzo fajny "fezowy" pomysł na plansze.

Udało mi się też przejść W101, niesamowicie wciągający gameplay, jedna z bardziej pomysłowych gier 2013. Tylko przyznam bez bicia, momentami nie ogarniałem co się dzieje na ekranie, a wzrok mam świetny :X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio

Mario miodny, ale cały czas nie mogę oprzeć się wrażeniu, że czegoś brakuje. Sporo eksperymentów w gameplayu, ale gdyby to tak dociągnąć dalej, z rozmachem, do granic możliwości tych konceptów jak w Super Mario Galaxy. I muzyka, choć ładna to spotkałem tylko około czterech kawałków, które zapamiętałem jako naprawdę przyjemne. Ponad to niektóre z nich były w nie przemyślany sposób, zbyt eksplatowane w planszach, do których po prostu nie pasowały. Sprawiało to wrażenie jakby tworzono tę grę z pośpiechem, nie traktując jej tak poważnie jak Galaxy. Może to wynika z tego, że te geometryczne plansze 3D World są (nie ukrywajmy) w większości trochę bezpłciowe. W G2 (muszę ograć kiedyś jedynkę), plansza np. "chmurowa" posiadała oryginalną muzykę dla siebie, idealnie oddającą klimat, więc mogłem czuć się ciut rozczarowany, nie tyle jakością, co różnorodnością i doborem soundtracku Worlda. What do YOU think aboułt that?

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:posting in a dead thread:

Po tygodniu głównie z GT6 włączyłem PS4, dostałem info o aktualizacji 1.52, ale zanim zdążyłem się podekscytować to przeczytałem, że to tylko poprawiona stabilność.

No i kolejne dwa rozczarowania. Teaser "czegoś" z LBP z logiem PS3 na końcu, a nowe Talesy to też PS3-only. W sumie nic nie wskazywało na szybką przesiadkę Japończyków na nowy sprzęt, ale coś we mnie umarło. Inna sprawa, że PS3 to teraz jRPG- behemoth z Personą 5 na horyzoncie.

Also, będę o 20:00 streamował Doki-Doki Universe (Twitch - lubro3000). Nie wiem co to, bo kupiłem dla dynamicznego motywu na PS3, ale i zagrać mogę. ; )

Also Greenawalt wie, że zawalił sprawę. Good. Inna sprawa, że ten wywiad to znowu PR bullcrap z masą bzdur typu "W Forzie 4 było za tanio i nie czyniło to samochodów ekskluzywnymi" oraz tworzeniem nowych buzzwordów takich jak "acceleration". Tak samo z tym spinem i atakiem na krytykujących ("I think the biggest travesty for me is how people have misread our intentions"). Wstyd. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że to nie on odpowiada za ten wrak oraz mikrotransakcje. Teraz nawet PGR5 nie chcę, bo wiem, że będzie to oparte na tym samym modelu.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby rozruszać temat:

6026_3bb8_960.png

Ktoś próbował? Potwierdza, zaprzecza?

I think the biggest travesty for me is how people have misread our intentions

"Chciałem dobrze, wyszło źle, winni są gracze. Powinni za nasze dobre chęci kupić grę i całować twórców po d.".

Rzygam już tymi tekstami, ostatnio mnie tak wkurzyli przy K&L2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sergi

Nie załamuj mnie proszę :P Wykonanie tych kroków skutkuje tym, że Xbox One resetuje się bez końca, konsole można wywalić na śmietnik ew sprzedać na kawałki. Po wciśnięciu tej sekwencji guzików konsola przenosi nas na ukrytą zakładkę dla developerów, a wykonanie 3 ostatnich kroków jest tragiczne w skutkach. Jest to po prostu niesmaczny żart ludzi, którzy nie wiedzą co robić z wolnym czasem. Microsoft wystosował oficjalną notkę, że jest to kłamstwo, tak samo Major Nelson na blogu i twiterze ostrzega przed tym "oszustwem"

@lubro

Tak jak napisałem w temacie o Forzie, bo tu nie chciałem się zbytnio rozpisywać. System zarabiania kredytów nie jest zły. W kilka godzin byłem w stanie zarobić prawie 1 mln, ścigając się praktycznie tylko w trybie rywali. Fakt, że posiadanie członkostwa VIP daje mi podwójne punkty XP, sprawia, że znacznie szybciej wpadają mi poziomy kierowcy, gdzie za każdy poziom wpada 31,5k kredytów. Na razie śmigam darmowym bolidem Lotusa E21, którego dali za darmo w ramach przeprosin. Do tego dochodzą ogromne kredyty z ForzaRewards, i tak po około 10 godzinach gry mam na koncie 5,5mln, z czego 4 mln otrzymane za friko. Ponoć pracują nad zoptymalizowaniem cen, tak więc czekam, ale na prawdę nie jest źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że posiadanie członkostwa VIP daje mi podwójne punkty XP

(...)

Na razie śmigam darmowym bolidem Lotusa E21, którego dali za darmo w ramach przeprosin. Do tego dochodzą ogromne kredyty z ForzaRewards

Ta. Tylko, że to są jakieś specjalne profity w pierwszym miesiącu gry/za zamówienie przedpremierowe/za kupno limitki/za grę w poprzednich częściach. W normalnej grze jest gorzej. Sam w GT6 dostałem milion kredytów na start i jakieś 20 milionów w samochodach za zamówienie przedpremierowe, na których przejadę całą karierę bez kupowania czegokolwiek. To jednak nie usprawiedliwia mikropłatności i kosmicznych cen, bo przy normalnym zakupie tego nie ma (pomijam glitcha w GT6, choć nie wiem czy powinienem).

Forza 5 ma problem i zaznaczałem to wielokrotnie. Właśnie czytam, że wszedł up drastycznie zmieniający ceny. To fantastycznie i to genialny krok, ale dalej konieczność płacenia drugi raz za zakupioną zawartość jest skandalem, bo nikt inny tego nie robi. No i nie udawajmy, że mikropłatności to jedyny problem Forzy. W grze dalej brakuje podstawowych teraz funkcji z innych simów, liczba torów to kompromitacja, entuzjaści gatunku piszą, że model opon jest dalej zepsuty, a sama gra nie wygląda za gorąco choćby przez brak AA. Dalej jestem zdania, że to nie powinno pojawić się na start. Jak już dostanę XBONE wiosną to będę wolał zagrać w RYSE, DR3 czy Titanfall niż FM5, bo to trzeci rok z rzędu kiedy seria mnie mocno rozczarowuje. FM4 i współpraca z Pirelli, która przyniosła masę telemetrii, za którą kryły się tylko proste mnożniki przyczepności za temperaturę. Forza Horizon za całokształt. Teraz FM5, które nie ma nawet cyklu dobowego (pogodę nawet wybaczam, bo to wymaga przebudowy miliona mechanizmów i nie wierzę w to nawet w FM6). To wbrew pozorom (i mainstreamowym mediom, które to bagatelizują) dodałoby grze dodatkowej głębi i zmniejszyłoby nawet problem miernoty w liczbie torów.

Tak naprawdę to ja nie wymagam za dużo. Mające 30 tysięcy problemów GT6 spełnia moje oczekiwania, krytykowane przez społeczność iRacing dalej uważa za fantastycznego sima, a beta Assetto Corsa to imo już teraz Złoty Graal. Wymagam tylko dobrych podstaw.

/forza rant

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza 5 ma problem i zaznaczałem to wielokrotnie. Właśnie czytam, że wszedł up drastycznie zmieniający ceny. To fantastycznie i to genialny krok, ale dalej konieczność płacenia drugi raz za zakupioną zawartość jest skandalem, bo nikt inny tego nie robi.

Oho, tylko, że doczytałem, że patch ma wejść przed końcem miesiąca. Nie zmienia to faktu, że to dobry krok, bo na podanym przykładzie Ferrari 250 GTO nie płacimy 6 mln tylko 2. Różnica spora, tylko nie rozumiem jednej rzeczy. Wsędzie piszą, że obniżki tyczą się samochodów zainstalowanych z płyty. Czyli takie Bugatti Veyron z DLC za 4 mln nadal będzie kosztowało 4 mln. Nie marudzę, bo i tak trzeba się cieszyć, że zmądrzeli po tym jak spadłą na nich taka krytyka. Ciekawi mnie tylko czy pomysł z cenami był pomysłem T10 czy Microsoftu i kto bardziej naciskał na zmiany.

Jeśli chodzi o całą resztę to w większości się z Tobą zgodzę. Za tory to ich dosłownie przeklinam, zamiast szykować paczki samochodów na styczeń/luty powinni zabrać się za tory, które powinny być w tej grze i już.

Opony, hmm w zasadzie mamy do wyboru 2 opcje - kosmetyczne i realistyczne. Na realistycznym zużywaniu dzieją się ciekawe rzeczy. W przypadku bolidu E21 zużycie jest widoczne, ale wiadomo, że po przejechaniu jednego kółka opony nam nie siądą. Całość zależy od tego jak jedziemy, czy opóźniamy hamowanie na maxa, czy hamujemy delikatnie. Ogólnie model jazdy trzyma poziom, Horizna w "5" nie znajdziemy.

I co mnie irytuje po kilku godzinach spędzonych nad tą grą ? Muzyka podczas wyścigów, ale to chyba zarzut, który był wymieniany we wszystkich recenzjach. Nie jest zła, ale zupełnie nie pasuje do wyścigów.

Nie jest to gra idealna, ale trzymająca poziom. Oby odpuścili sobie Horizona 2 ( marzenia ściętej głowy ) i przypracowali nad 6 dobre 2-3 lata, może wtedy wyszła by z tego gra doskonała.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby odpuścili sobie Horizona 2 ( marzenia ściętej głowy ) i przypracowali nad 6 dobre 2-3 lata, może wtedy wyszła by z tego gra doskonała.

Dude. Za tą opinię masz szacun jak stąd do nieskończoności. ok.gif

Muzykę możesz chyba wyłączyć i zostać przy silnikach ; p. Chociaż FM5 ogólny design dźwięku ma nienajlepszy, a seryjna Kia dalej brzmią jak 300-konne Golfy to ryk w dużej części samochodów jest już całkiem przyjemny (bo wiesz, ja zamiast muzyki na youtube to słucham samochodów i na gry czasem też trafiam pokerface.png).

Btw. pisałeś, że masz Rivals. O ile muszę się delikatnie odbić od kreski i mam to dopiero jako trzeci z kolei zakup na PS4 (za NBA 2k14 i Knackiem lol) to się przymierzam. Można tam włączyć offline mode i jest jakaś możliwość, żeby gra racerem nie była tak frustrująca jak wszyscy ją przedstawiają?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zastanawiam się co siedziało w głowie człowieka który opublikował ten ,, żarcik " z freezem Xbox One. Wyobraźcie sobie że jakiś dzieciak został przez to z bezużyteczną konsolą za grube pieniądze, mimo wszystko. Dziwi mnie ponadto głupota serwisów growych, które też wrzucały z tego newsy. Po co robić reklamę ?

Historia kołem się toczy, cisza w temacie next genów, a PS3 dostaje kolejne mocne zapowiedzi i chyba każdy się zgodzi, że Sony/Japończycy funduje dłuższy support niż MS. Z jednej strony, na pewno posiadacze PS3 nie mogą narzekać w żaden sposób na to zachowanie, z drugiej - posiadacze PS4 obecnie muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na DC czy TO1866, Uncharted, i w ten sposób rywalizacja na line up gier się mocno wyrównuje i ... jest ciekawie mimo wszystko.

Idealnej sytuacji, czyli takiej gdy obie konsole mają zbliżoną moc i porównywalną cenę już nie będzie, ale ja czuję zestaw X1 bez Kinecta, może nawet z Halo już w 2014.

Jeśli nie, MS będzie miał duży problem nawet z obroną rodzinnego rynku, co dopiero mówiąc o Europie. PS4 ma jakieś 25 - 30 % przewagi i ta przewaga nie maleje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą opinię masz szacun jak stąd do nieskończoności. ok.gif

Like it !

W zakładce AllDrive są do wyboru 3 albo 4 opcje. Na pewno jest single(offline), prywatna, gdzie mogą dołączać znajomi na zaproszenie, i publiczna. Z tego co pamiętam to była jeszcze pośrednia gdzie można było się bawić ze znajomymi bez żadnych zaproszeń, ale nie jestem już w stanie tego sprawdzić bo moją grę ogrywa znajomy, a potem gierka leci na sprzedaż

Jeśli chodzi o racera, to rozgrywka jest frustrująca. Jedynie jak można sobie ciut ułatwić rozgrywkę, to wybierając samochód o największym współczynniku pancerza, oczywiście cały pojazd musi być ulepszony na maxa. Ja leciałem prawię przez całą karierę Aventadorem, bo wszystkie statystyki ma całkiem dobre, a pancerza ma zdecydowanie najwięcej, chyba tylko jakieś Ferrari ma więcej, ale już nie pamiętam jakie. Frustrujące w całej zabawie jest nabijanie kolejnych poziomów. Wbijanie każdego levela polega na ukończeniu kilku zadań. Najgorsze są zdecydowanie takie, gdzie trzeba w trakcie jednej sesji ( bez wizyty w garażu ) zarobić bardzo dużą sumę punktów. W wyścigach nie ma szans tego zrobić, bo na wysokim poziomie wanted, policja rozwala Cię w kilkanaście sekund i wszystkie punkty się zerują. Jedyne wyjście to znalezienie stacji ( regeneruje zdrowie i zapasy IEM, zagłuszaczy itp ) i jeżdżenie w kółko wokół stacji oraz niszczenie samochodów policyjnych. Zadanie nużące, frustrujące i zabierające masę czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke...

Proszę ja Ciebie. Wiiu osiągnęło 3 mln na całym świecie w rok. X1 i Ps4 po 2 mln w niecały miesiąc w 13/30 krajach. Gdzie tu jest sens porównywania tych konsol. Do tego pamiętajmy jakie są problemy z dostępnością konsol w wielu krajach. Sony marzyło o 4 mln do marca, 3 mln to oni będą mieli sprzedane przed świętami.

Wszędzie niby piszą, że MS przegrywa, ale całościowo obraz nie wygląda źle, tym bardziej jeśli spojrzy się na to w jak małej liczbie krajów X1 jest dostępny. Z drugiej strony zaskakuje mnie tak duży popyt na konsole Microsoftu w Polsce, ceny na allegro kosmiczne, a ludzie i tak kupują, a rezerwacje w sklepach znikają zanim konsole w ogóle do sklepów dojadą.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke, szanse są niewielkie. Dziś PS4 debiutuje w Chinach i wszelkiej innej Azji ( poza Japonią ), 500 k konsol tym razem nie wsiadzie na statki do zachodniej ziemi obiecanej a po prostu po raz pierwszy w historii konsole stana sobie w sklepie. Bogaci Chinczycy i inni Azjaci, ktorzy sa duzo bogatsi niz bogaty Polak ( jest ich pi razy drzwi co najmiej z 300 mln ) po raz pierwszy dostana konsole. Jak myslisz co sie bedzie dzialo ?

Niedługo PS4 w szeroko rozumianym świecie muzułmańskim i Afryce. A pozniej kolejne rzuty do USA i EU by wygrac Gwiazdke. Wczoraj przy okazji leakow z NPD famousmortimer zdradził że Sony przerzuciło sporo PS4 z Ameryk do Azji i na Bliski Wschod by wykorzystac momentum i budowac baze pod rynki wschodzace, mi sie ta taktyka strasznie podoba.

Edit - odwrotnie, dzis na Bliskim Wschodzie, za tydzien w Azji. Mea culpa.

Koniec z wchodzeniem do tylka Amerykanom, witaj swiecie wielobiegunowy. O wlasnie jakis amerykanski dron zabil na weselu w Jemenie 12 osob. I podobno ludzie twierdzą że Rosja to imperium co swiat chce zastraszacbrawa.gif

Ok dane NPD jak ktos chce

3DS - 770k - biorac pod uwage wersje 2DS za 99 dolcow smiech na sali. Wii U - 220 K - gorzej niz Dreamcast. Duzo gorzej. X1 909k, PS4 1138k Mario 3D World - 215 k - 5 razy mniej niz Galaxy. Pokemony 2x gorzej niz poprzednia odslona. Vita - 75 k, Tearaway - 14k. Vita znaczy Życie. Sprzedaż gier z podziałem na platformy AC One - 30.95% 4 - 69.05% NSF One - 16.71% 4 - 48.42% 360 - 17.77% 3 - 17.11% NFL One - 40.12% 4 - 59.88% 2K14 One - 34.84% 4 - 65.16% FIFA 14 One - 35.43% 4 - 64.57% NBA 14 One - 43.40% 4 - 56.60% ( Ghost i BF4 z lekka przewaga PS4, juz mi sie nie chce szukac ) Killzone SF - 270 k, DS3 - 220k, Forza 5/Ryse - pomiedzy 200 a 180, Knack - 100 k

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer, ale chyba wszystkie firmy zainwestują w Chiny po zakończeniu bana na konsolę?

Już tak nie dramatyzuj, Pokemony XY przy userbase około 40 mln, Pokemon BW przy userbase 150 mln startowały.

BTW Za co to NPD? Za listopad? 3DS i tak sprzedaje się najlepiej (nie licząc next genów S i M), i pewnie go nikt nie pokona na początku 2014.

Na szczęście Wii U nigdy Dreamcastem się nie stanie, bo gry będą regularnie wychodzić i konsola zawalczy z konkurencją, a Sedze to chyba na tamten moment został jedynie machoniowy stół z pokoju prezesa.

Jeśli Wii U sprzedaje się gorzej niż DreamCut, to jak tragicznie sprzedaje się Vita? I serio 14 000 Teraway?!

PS Dziwny post wysłałeś. Czasem nie ma polskich znaków, a czasem są :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś podejrzewania dotyczące tego co mogłyby spowodować, że sprzedaż nowych konsol "siądzie"? Chętnie wymienię parę zdań na temat.

Sam przewiduję w najbliższych miesiącach tendencję zupełnie odwrotną.

1. Zapotrzebowanie (jeśli można mówić o "zapotrzebowaniu" na zabawki ; p) jest potężne. Zarówno Sony, jak i MS sprzedają wszystko co wyprodukują i przez najbliższe kilka miesięcy jedynym ograniczeniem będzie właśnie siła produkcyjna. Z wytwarzaniem problemów jednak chyba nie ma. MS regularnie uzupełnia zapasy w US, a Sony regularnie startuje na kolejnych rynkach (po dzisiejszych premierach w kilku kolejnych krajach Europy, Azji, Ameryki Płd. oraz w RPA PS4 jest już w 48 krajach).

2. Sony ma w lutym Japonię. Jasne, że duże konsole są tam w odwrocie, ale mają tam jak w banku kilkaset tysięcy sprzedanych konsol. Tym bardziej, że okienko startowe ma kilka dużych tytułów dla Japończyków. MGS:GZ, nowe Guilty Gear, Deep Down, Yakuza Ishin, FF XIV, DW8, gdzieś tam jakieś EDF, Natural Doctrine. Zachodnie tytuły też wbrew pozorom Japończycy lubią. CoD, BF czy AC IV będą argumentami za. Jeśli R zapowie nextgenowe GTAV to tym lepiej dla PS4.

3. Kalendarze premier są wbrew pozorom wielkie. Jasne, że to głównie multiplatformy, ale patrząc na wyniki NPD to głównie multiplatformy sprzedają konsole. To imo główna przyczyna tego, że WiiU przegrało w tym roku i sprzedaż "siadła". Konsola nie miała multiplatform. PS4/XBONE mają w 2014 Destiny, MGSV, The Crew, Diablo 3 (zapowiedź na X1 to imo kwestia czasu), Division, Wiedźmina 3, Thiefa. Jasne, że nie ma Murdered:SS, FF XIII-3 czy pewnie coś tam jeszcze co mi nie przychodzi teraz na myśl, ale to raczej wyjątki. To samo z exami w pierwszej połowie roku. Sony ma DriveClub i Infamous, a MS mocno promuje Titanfalla i Project Spark jako exy. To genialnie zapowiadające się tytuły, które generują ruch. Cały czas napływają tytuły w dystrybucji cyfrowej. W grudion PS4 dostało już Doki-Doki Universe, Tiny Brains, Blacklight Retribution, a do końca grudnia ma się pojawić choćby Awesomenauts czy Zen Pinball. Na początku stycznia z PS+ dostanę Don't Starve. XBONE ma już Peggle 2 i Halo: Spartan Assault (best post-Bungie Halo). Na tych konsolach ciągle jest w co grać. Małych premier w eShopie jest jak na lekarstwo. Właśnie przez kalendarze premier PS4 i X1 nie podzielą losu WiiU, które gier miało niewiele i były to głównie produkcje Nintendo, które wydaje mi się, że delikatnie się ludziom przejadły i nie ruszają wystarczająco dużo sprzętu.

4. MS wie co to marketing. Sony przynajmniej udaje, że wie co to marketing.

5. Sony i MS zdają się dobrze balansować zawartość dla różnych targetów. Casualowy rynek na dużych konsolach jest mniejszy niż na pozostałych rynkach (PC, mobile, handheld) stąd nie można się na nich skupić i liczyć na sukcesy. To nie 2007. MS się nauczył tego w ostatnich latach kiedy nagle zrobili twist w stronę Kinecta i zmarnowali numerkową przewagę kończąc poprzednią generację na trzecim miejscu. Nintendo zdaje się tego nie widzieć. Można się okłamywać, że W101 czy Mario 3D World to tytuły, które przyciągną hardkorowe grona, ale to ślepa uliczka. Nintendo olało grę sieciową, swoje hardkorowe marki i dalej próbują przeforsować tezę, że nowe IP to coś niepotrzebnego.

6. Moneyhats. To nie rynek, w którym wszyscy się głaszczą po główkach. O ile "DLC only on X platform/First on Y platform" uważam za tanią sztuczkę to jest to skuteczne. Nintendo tego nie robi.

Jasne, że może się zdarzyć coś co przeszkodzi Sony i MS. Może PCty eksplodują na rynku dzięki większemu zaangażowaniu Valve. Może platformy mobilne przyspieszą dominację. Może Ouya wygra 2014. Wszystko jest możliwe. Na chwilę obecną jednak nic nie wskazuje na to, że PS4 i XBONE polegną jak WiiU.

Also. Próbuję streamować multi KZ:SF. Prędkość wysyłania mi wreszcie wróciła do normy. Niech działa plz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu, "olali hardcorowe IP". Wiesz co pokażą na E3? Bo prócz Zeldy to ja pojęcia nie mam. Miyamoto pracuje nad nowym IP tak poza tym.

Ja dopuszczam możliwość spadku, ale nie zakładam. Większość ludzi ma Piece i nie wiem czy rzucą się na sprzęt z grami, w które mogą już zagrać. Szczególnie, że killer Sony w postaci TO to pewnie koniec 2014. Np. ja nie czuję na razie żadnego powodu do kupna PS4, dopiero jak exy wyjdą. I gdzie masz przykład, że multiplatformy sprzedają konsole?

Exy Nintendo rynku nie ruszają? Nowe Pokemony (niestety tu 3DS) zrobiły szum sprzedażowy i to dowód na to, że kiedyś Wii U już z jeszcze niższą ceną i wzorową excbiblioteką sprzeda się dobrze.

Jeśli MS reklamuje Titanfall jako exa to jest to żałosne.

Z Japonią masz rację. To taka stacja paliw na kalendarzu PS4. MS jednak jej nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę wierzysz, że następna generacja konsol, która łącznie sprzedała się w ok. 150 milionach egzemplarzy, nie będzie się sprzedawała przez dłużej niż rok? Naprawdę nie wiem dlaczego tak forsujesz tę teorię.

Exy Nintendo rynku nie ruszają? Nowe Pokemony (niestety tu 3DS) zrobiły szum sprzedażowy i to dowód na to, że kiedyś Wii U już z jeszcze niższą ceną i wzorową excbiblioteką sprzeda się dobrze.

Nie wiem jak doszedłeś do tego, że to jakikolwiek dowód.

@Luke

Chodziło mi o X0 i PS3. Dane wziąłem z wikipedii, więc mogą już być nieaktualne. W każdym razie rozeszło się już co najmniej 148 milionów sztuk tych dwóch konsol.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co pokażą na E3?

(...)

Miyamoto

(...)

3DS

Standardowa gadka widzę. ; p

Still playing Killzone. Znalazłem dojną krówkę jeśli chodzi o zdobywanie punktów. Pomimo tego, że to bezużyteczne numerki, to jak ktoś chce być na czele listy w każdym meczu i szybciej zdobyć trofeum z 1kk punktów to wsparcie ze strzelbą i zdalnym spawnem to prawdziwa kosa. Do tego wskrzeszając kompanów i stawiając te spawny pomagamy drużynie. Perfect. Nawet coś mi się udało nagrać. Ten mecz skończyłem mając 20k punktów. Koniec mi ucięło, bo dalej nie umiem edytować video na PS4. FML

No i włączyłem BF4, żeby skończyć kampanię i zdobyć parę trofeów. Byłem w przedostatniej misji. NOPE. Gra dalej gubi zapisane stany rozgrywki - graj od nowa frajerze.

Ta gra to największy wrak tego millenium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Tak, może i standard, bo nie wiadomo co będzie w 2014 i ciężko to przewidzieć. Poza tym całkiem niezłe działa wytoczyłeś tylko post jest trochę za długi. ciężko jest się do niego sensownie ustosunkować, a nie chcemy spędzać na forum większości dnia, prawda ;)

Zapomniałem o takim szczególe jak third place MS w 7 gen. To raczej remis. Oba sprzęty w podobnym momencie osiągnęły 80 mln., więc nie oszukujmy się.

@Jachus

Czegoś nie rozumiem. 8 generacja sprzedała się w 150 mln. sztuk? Zapadłem w śpiączkę, coś mnie ominęło? Poza tym ja tylko, jak wcześniej napisałem, dopuszczam ową możliwość (mielizny), nie zakładam z góry. I Poki to przykład (można podstawić np. 3D landa), że IP Nintendo mają nadal ogromną siłę w marketingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...