Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Czarny scenariusz stał się w moim przypadku rzeczywistością - jestem bez PS4 do poniedziałku, weekend pod dyktando PS3. Kurier w tak ważnej dla mnie chwili dał ciała i nie dostarczył nawet paczki do magazynu lokalnego. Tragedia. Nie chce mi się tutaj nawet wchodzić, bo nie zdierżę tego, że Wy macie, a ja nie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy macie

Tak w ogóle to kto ma? ;p Wiem, że Massinio już gra, bo widziałem go w multi KZ. Ktoś się jeszcze dał naciągnąć i wygrał z kurierami, niemocą Muve czy kolejkami? Chwalić się. ;p

Also warning: Sony do padów dokupowanych oddzielnie nie dorzuciło nawet kabla do ładowania. Jeśli komuś to przeszkadza w ogóle.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam kupiłem zestaw z killzone + 2 pady i kamera, ale ogólnie w media expert nieźle mnie chcieli naciągnąć. Wczoraj wieczorem zadzwoniłem do nich żeby mi jeden zestaw odłożyli bede punkt 9 pod sklepem powiedzieli, że nie ma problemu a rano chcieli odemnie dodatkowe 650zł za ubezpieczenie bo inaczej mi nie sprzedadzą bo tak kierownik wymyslił. Więc musiałem ich postraszyc żeby mi go dali. Swoją drogą jak graliście w killzone to przy intrze wam dźwiek trzeszczał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że to "trzeszczenie" jest przy uruchamianiu gry, która ściąga aktualizację w tle. Nie wiem czemu tak jest, ale miałem tak przy już przy KZ:SF i BF4. Po pobraniu aktualizacji już jest wszystko w porządku, ale miałem niezłego stracha jak pierwsza uruchomiona przeze mnie gra miała zepsuty dźwięk. ;p Jeśli Fifa też ma jakiegoś patcha to zobaczę czy tam jest to samo.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Massinio

Info z FAQ

PS4 will support the Pulse Wireless Stereo Headset and Pulse Wireless Stereo Headset ? Elite Edition following an upcoming PS4 system software update. Existing wireless headsets from third-party companies that use a Bluetooth connection will not be supported on PS4, though most USB headsets will be supported following PS4 system software update 1.50.

Czyli na nasze: tak, wyjdzie patch.

Edytowano przez QuadDamage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Pulse Elite i ponoć ma pojawić się z czasem pad. Podejrzewam, że dotyczy to wszystkich headsetów od Sony.

Włączyłem FIFĘ pobierając patcha w tle i dźwięk szwankuje. Problem dotyczy zatem właśnie patchowania.

EDIT: Streamuję FIFĘ for science - http://www.twitch.tv/lubro3000

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massimio, tak wyjdzie po pewnym czasie update z obsługą tych hs, a dokładnie : A report last month said that the PS4 would not support Bluetooth or USB headsets at launch, but that the functionality would arrive after launch. The day-one patch will bring compatibility with the latter, while leaving Bluetooth headset compatibility for a presumed future update..

TLDR - kiedyś tak, ale nie teraz.

@Luke 20 - thx, poprawiłem.

Ja biorę swoją w 2014, obstawiam moment premiery Order 1866 biggrin_prosty.gif

@lubro - mógłbyś wcześniej ogłaszać swoje streamy ? Już drugi raz się spóźniłem, a szkoda. Nowe materiały z DiveCluba miażdzą klatę, opóźnienie premiery opłaciło się w 100 %.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również swoją konsolę kupię dopiero w przyszłym roku, zapewne tuż po maturze, by poprawić sobie humor smile_prosty.gif. Zapewne będzie to bundle z Vitą. Na rynku będzie już kilka interesujących mnie tytułów (np. Watch Dogs, DriveClub, MGS:GZ) i zapewne wyskoczy jeszcze kilka tytułów, które kupię.

Ciekawe jak będzie wyglądać sprzedaż PS4 w Europie w ciągu pierwszych 24h. Liczę na 1,5-2mln sztuk, ale więcej też raczej oczekiwać w tej chwili nie można.

Game of the Year

  • Grand Theft Auto 5

Studio of the Year

  • Naughty Dog

Best Shooter

  • Call of Duty: Ghosts

Best Action Adventure Game

  • Grand Theft Auto 5

Best Sports Game

  • NBA 2K14

Best Independent Game

  • Papers, Please

Best RPG

  • Pokemon X/Y

Best Fighting Game

  • Injustice: Gods Among Us

Best Driving Game

  • Forza Motorsport 5

Best DLC

  • Borderlands 2: Tiny Tina's Assault on Dragon Keep

Best Xbox Game

  • Grand Theft Auto 5

Best PlayStation Game

  • The Last of Us

Best Nintendo Game

  • Super Mario 3D World

Best PC Game

  • Battlefield 4

Best Handheld Game

  • Pokemon X/Y

Best Casual Game

  • Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Best Voice Actor

  • Troy Baker as Joel in The Last of Us

Best Voice Actress

  • Camilla Luddington as Lara Croft in Tomb Raider

Best Soundtrack

  • Grand Theft Auto 5

Best Song in a Game

  • "Survival" by Eminem (Call of Duty: Ghosts)

Most Anticipated Game

  • Watch Dogs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer - Wyłączyłem po jednym meczu, bo to nie ma sensu, żeby dwóch kompletnie nie mających pojęcia o tej grze gości się kompromitowało. Poczekam aż PSN złapie rytm i zaopatrzę się w kamerę. Dwóch kompletnie nie mających pojęcia o tej grze gości z wizją i fonią byłoby już czymś czego nie wstydziłbym sie pokazywać. W dodatku ja włączam od czasu do czasu streama, żeby zobaczyć jak z jakością.

FIFA jest tak bardzo zła. Nie spodziewałem się, że to tak kiepska gra z robotycznymi animacjami, brzydka jak noc i z dziwnym feelem. PES 2013 był dużo lepszy. Przynajmniej dostarcza masy dobrej zabawy przy wspólnej grze (>it's fun with friends) i w ten weekend już mam zorganizowany turniej. Worth my money.

Szybkie pytanie. Jak usuwać filmy, które mi się z jakiegoś powodu nagrywają? Mam ich już z 5GB na dysku ;_; Same znikną?

EDIT@Messer

Nowe materiały z DiveCluba miażdzą klatę

Obejrzałem i w sumie to dalej nie jest najlepiej wyglądający racer, choć jeśli chodzi o niektóre efekty (DoF w kokpicie), otoczenia (tutaj DC masakruje P Cars) czy takie rzeczy jak oświetlenie to nie ma sobie równych. W ogóle wydaje mi się, że DriveClub to taki bardzo typowy startowy racer, który pokazuje do czego zdolny jest sprzęt, ale przez najbliższe 5 lat zostanie zdeklasowany. Ludzie się zachwycają oprawą DC chyba tylko dlatego, że Turn10 się skompromitowało z Forzą "nic dynamiczne, wszystko w 2D" Motorsport 5. Do tej pory Forza zawieszała poprzeczkę wysoko i utarło się, że to ten "boski" poziom (błędnie btw). Teraz wygląda to miernie i DC na tle "boga" to prostu coś nie z tego świata.

EDIT2: Getting kicked from Battlefield multiplayer all day erry day.

EDIT3: Włączyłem na chwilę P Cars, obejrzałem te fragmenty z reklam 4 Channel, wziąłem poprawkę na kompresję i zmieniłem zdanie. Nie ma lepiej wyglądającej samochodówki niż DriveClub lol..

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lubro

Nie ma sprawy, choć np. ZeratulPL jak streamował to też nie miał kamerki, a słychać było wszystko co mówił czyściutko, muszę go dopytać jak to robił. Podobno do obsługi komend głosowych na PS4 nie trzeba kamerki, wystarczy headset, sprawdzałeś? Bo lekko nie wierzę w jakość tego rozwiązania. Mówiłeś coś do konsoli w ogóle biggrin_prosty.gif

Cieszą mnie doniesienia o szybkości i przejrzystości nowego UI w PS4. Niby jakoś się tam przyzwyczaiłem do tych loadingów i czekania, ale podobno system PlayGo jest znakomity i czeka się chwilkę ( pobieranie aktualizacji w tle itp. ) Również wybudzanie systemu to błyskawiczna sprawa. Nowego DS4 miałem okazję chwilkę dziś potrzymać i nie powiem - praktycznie w sekundę ,, czułem " pada, był po prostu naturalny, wygodny. Triggery to największa imo poprawa, pokuszę się o stwierdzenie, że tym razem Sony robiło pada, tak samo jak MS pod FPS/TPP. Z jednej strony to świetna wiadomość, bo mimo wszystko strzelanki/gry akcji to gros gier, a z drugiej chyba nigdy tak jak teraz nie bałem się np. o platformówki czy bijatyki, jako całość gatunku na konsolach ( mówię o AAA grach, nie indykach ).

Poza tym niby pierdółki, które są raczej mało ważne ale potrafią czasem dać w kość jak np. kabel HDMI/headset w zestawie czy przyśpieszenie aktualizacji trofeów - tutaj też miło, że jest to od razu. Niby nic, a cieszy.

Moim zdaniem DriveClub może wyrobić sobie u graczy taką estymę jak swego czas PGR z Xboxa 360. Nie sprzeda się w milionach, nie dostanie ocen 95+ a i tak będzie po latach robić wrażenie. Może przesadzam trochę, ale jak patrzę na porównanie grafiki GT6/FM5/DC/P.C - to właśnie DC ma dla mnie najfajniejszy design, podobny do PGR właśnie i arcadowy, dynamiczny feeling. Może jestem noobem ( prawie w ogóle nie gram w ścigałki - będę szczery, bardzo często wieje nudą dla mnie w tym gatunku ) ale w DC chętnie bym zagrał. Dla mnie fakt, że wersja dla biedniejszych będzie w Plusie to strzał w dziesiątkę.

PS4 sprzedaje się świetnie mimo że brakuje blockbusterów na start. To oczywiście zasługa niższej ceny, marketingu itp. ale moim zdaniem ważną rolę odegrało także wsparcie jakie Sony zawsze dostarcza swoim konsolom. Ludzie czują przez skórę że co jak co, ale gier tutaj będzie więcej niż kilka i będą więcej niż dobre. Budowanie zaufania u klientów latami zaprocentowało. No i tym razem konsola pomoże, a nie będzie stawać okoniem między grą a graczem ( Bayonetta huh )

Znikąd nie słychać też narzekań na ogrodzenie multiplayera paywallem w postaci obowiązkowego PS Plus. Wygląda na to że ludzie zrozumieli, że dobra usługa kosztuje i wybrali jakość, jak i oferta PS Plus to wystarczający zamiennik dla tych prawie że 2 stów rocznie. Można powiedzieć że Sony poszło na skróty, jednak i tak jest to chyba najfajniejsze ,, dojenie klientów " w branży.

Miałem się rozpisać o Vicie/PS4, ale chyba każdy się już zgodzi że Wii U ma mega konkurencję w tym temacie. Podobno bundle ma się zmieścić cenowo w granicach X1.

Na koniec fajna wiadomość - Efekty cząsteczkowe i fizyka w Infamous SS jest liczona w całości przez GPGPU. Ten kto rozumie na czym polega działanie gry może złapać się za głowę i zrobić Banderasa.

No i Wiedźmin 3 na konsolach powstaje bez optymalizacji - z rozbrajającą szczerością stwierdził pracownik CDP RED. So good.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer

I za to właśnie, między innymi, kocham Nintendo. Dopóki oni są, doputy platformówki się rozwijają. Ten piękny gatunek jest wbrew pozorom trudny, aby się w nim wyróżnić. Żeby z prostej mechaniki zrobić arcydzieło i dodać całą masę pomysłów... ale nie o to mi też chodzi. Gdy słyszę, że Rayman Legends słabo się sprzedaje to mam ochotę pójść do biura Activision i je podpalić. Oklepane Fpsy zalewają branżę, a chyba 2 najbardziej kultowe gatunki mają problem. No może mordoklepki mniejszy. Knack to porażka jako starter. Forever, Nintendo.

Czy vita+PS4 jest jeszcze konkurencją dla WII U? Teraz już chyba wchodzimy w erę gdy staje się to normą. Ja tak to ostatnio czuję. Wiadomo, że w grach gamepad zostanie wykożystany lepiej, ale znowu vita jest bardziej nowoczesna technologicznie. Każuali zachęci to jak im pokaża reklamy gdzie machasz tabletopadem, strzelasz z niego, kierujesz w grach, a mniej droga Vita z jakąś strzelanką. Move podniósł pięść (marną) na Wii, ale Vita to takie lekkie ulepszenie dla miłośników. Za to doświadczony gracz porówna jak te sprzęty wpływają na rozgrywkę ewentualnie, ale czy będzie to dla niego kierunek w zakupie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke20 - moim zdaniem, obecnie w każdym gatunku masz duże schody żeby się wyróżnić. Nieważne FPS, bijatyka, Jrpg, Rpg, racer czy visual novel. Z każdym kolejnym rokiem coraz ciężej stworzyć coś świeżego, zwłaszcza że konkurencja nie śpi, pracuje się na pełnych obrotach i np. zarząd/wydawca stwierdzi że premiera gry ma być w Q1 a nie Q2 itp. Fakt faktem, najwięcej platformówek AAA ma BigN i jest to znakomita odskocznia dla PC/innych konsol. Tak samo jak JRP, itp. Ofc nie biorę pod uwagę indyków 2 - 3 godzinnych, nie ta liga. Tylko ta sprzedaż, wszystko byłoby tak pięknie tylko ta sprzedaż...

Kolejna sprawa - nowe Mario jest naprawdę wciągającą produkcją, jest kilka nowych patentów, tak samo jak nowy Sonic i sprzedaje się to słabiutko. Jaki jest tego powód ? Ludzie nie chcą już w to grać ? Nie ma multi ? Wii U ?

Naprawdę nie wiem.

Nie będę owijał w bawełnę, dominacja FPS jest dla mnie po prostu przykra, możecie to nazwać butthurtem. Na marketing 1 tytułu przeznacza się równowartość kilku gier, następnie ta gra sprzedaje się ogromnym rzutem i nic tylko robić sequel, najlepiej żeby wyszedł za rok bo trzeba kuć żelazo póki gorące/ utwardzać fanbase. Inżynier Mamoń miał rację.

A nawet jeśli znajdzie się ktoś odważny/ambitny i zacznie coś kleić, to na przeszkodzie mogą stanąć takie sprawy jak pośpiech wydawcy ( Gothic III ), legenda poprzednich części serii ( seria Heroes of M&M od III części jest jechana bez żadnego merytorycznego powodu ), zły odbiór ( W101) czy kiepski czas wydania ( Puppeter, K Mercenary ) albo jedna kiepska wypowiedź pracownika ( DMC ,, 5 " ). I recezenci wytykają błędy z ogromną skrupulatnością. CoD Ghost ma cut scenki copy - paste z poprzednich części. Cisza.I miliony sprzedanych kopii, bo super feeling z multi.

Teoretycznie start nowej generacji to dobry moment na eksperymenty i nowe IP, zobaczmy jak poradziło sobie Knack czy Ryse. Słabiutko na tle FPS/tasiemców, a Knack imo jest bardzo dobrą produkcją, a Ryse po prostu udaną. Shadow Fall z trójcy startowych eksów jest najładniejszy, ma naprawdę udany single i najwięcej nowych pomysłów/opcji/możliwości i ... sprzedał się najgorzej. Gdzie tu logika ?

Serio, czasem zastanawiam się jak funkcjonuje mózg człowieka w takich sytuacjach, co trzeba zrobić by przebić tą barierę obawy przed nieznanym. Gdyby ludzie tylko wiedzieli co tracą..

__________

Odnośnie dwóch ekranów/remote play, obstawiam że następna konsola Nintendo to będzie stacjonarko - handhel/stacjonarka obsługiwana handheldem, Sony w zasadzie już teraz wyczerpało temat a MS dalej będzie dudebro/jesteśmy fajni. Choć np. VitaTV mocno siadła w Japonii, a sama Vita sprzedaje się wiadomo jak. Jedno jest pewne, te światy przenośne i mobilne będą się mieszać coraz mocniej i mocniej. Tak samo jak teraz miesza się PCowe możliwości z konsolową specjalizacją, online z offline, 1080p z grami z ręcznie rysowaną grafiką, dystrybucji cyfrowej z detaliczną ( co wybrac - kupić na 2 czy kupić i odsprzedać huh ).

W poprzedniej generacji był desant świata PC/Internetu/usług na konsole, w obecnej ( PS4/X1) - konsole to już praktycznie PC bez Office, w niektórych aspektach .. usług i systemu nawet lepsze niż PC ( a podobno to się nie liczy ) jeszcze w następnej - obstawiam że połączenie właśnie grania przenośnego ze stacjonarnym, a może era Oculus Rift ? A może konsole to będą aplikacje na Androida ?

>>>>

Kolejne spostrzeżenie odnośnie next genów - mimo że robienie gier na 1 platformę z każdego punktu widzenia teraz to głupota i pienądze w błoto, exów 3rd party jest całkiem sporo. Wniosek - money hat się opłaca i może zmienić naturalną kolej rzeczy. Wniosek 2 - money hat będzie rosnąć. A myślałem że płacenie za timed exclusive DLC to głupota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz Messer, ale muszę się z paroma rzeczami nie zgodzić. Sonic ma sprzedaż chyba adekwatną do jakości, bo patrzę na takie "małe i nie zależne" recenzje na YT i jest średnio. Szczególnie ze zwalonym sterowaniem. Patrzę na VGcharts i tam podane jest, że Mario3DW sprzedał się w USA (1 dzień), w 243 000 egzemplarzy.

Obejrzałem recenzję Ryse na Arhn.eu i wychodzi na to, że to bardzo średnia produkcja, w której wieje nudą, samoprzechodzeniem i zdzierstwem oraz łał grafiką. O Knacku dużo nie wiem.

Jak chodzi o eksperymenty z nowymi IP. Watch_dogs jest na horyzoncie. Liczę na nowe IP od Nintendo na E3, ale

prócz tego na Zeldę, Metroida, Starfoxa... Są serie magiczne (jak Zelda) gdzie nikt przy siedemnastej grze z serii nie zauważa żadnej tasiemcowości. I serie zbyt na to... banalne, jak COD gdzie od 5 części hejtuje się powtarzalność. Ważne, że są bardziej postępowi wydawcy, którzy tworzą nowości. Ubi, Nintendo, Square (ktoś jeszcze?). W101, dobrze, że powstało. Sequel (jak wyjdzie) może pozamiatać jako np. starter nowego handhelda Big N. Acti mogłoby wydać coś nowego, ale ja już wypowiedziałem się co myślę o Amerykańskich firmach growych. Nic do branży nie wniosą, bo mają napływ gotówki w stałej prostej, poziomej do góry.

I second party rośnie, aby konsole Sony i Ms (z małym thirst party) się nie zlały ze sobą pod warstwą multi platform i aby Ninny, które ma problem z third party miało więcej exów. Tu muszą duże pieniądze krążyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy słyszę, że Rayman Legends słabo się sprzedaje to mam ochotę pójść do biura Activision i je podpalić.

Cześć, dzisiaj jestem adwokatem diabła.

To nie jest wina Acti. Ludzie tego chcą, a przynajmniej kupują, miej pretensje do nich. Zresztą, nawet do nich nie można mieć bardzo, nie są zainteresowani innymi tytułami i tyle.

Istnienie FPSów nijak ma się do sprzedaży innych gier, a sam gatunek też nie jest złem, które musi zniknąć. Zresztą, nawet Miyamoto coś przebąkiwał o tym, że chce zrobić FPSa.

Zresztą, z Rayman Legends jest taki problem, że wyszło mniej więcej w tym samym czasie co GTAV, co zresztą tłumaczy dlaczego sprzedało się najlepiej na wiiU (no i to była najlepsza wersja, ale wbrew pozorom to ma małe znaczenie). Trzeba pogratulować ubi świetnych decyzji biznesowych. Być może na nowych konsolach rayman będzie miał większe szanse.

Also, WiiU i combo PS4+Vita to żadna konkurencja. Nintendo to nintendo, oferuje inne doświadczenia, a w drugim przypadku remote play to tylko dodatek, zarówno jeden sprzęt jak i drugi może radzić sobie indywidualnie.

Wiem to na własnym przykładzie, bo niedługo będę miał i jedno i drugie, gdyby było inaczej niż jak wcześniej stwierdziłem, to na pewno z czegoś bym zrezygnował.

Edytowano przez QuadDamage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Farmah

Pamiętam, że pisałeś, że zakupiłeś w Forze 5 w Store. Zauważyłem w opisie produktu, że Forza obsługuje niby język polski :o Powiedz mi, jak to wygląda w rzeczywistości ? W Battlefieldzie 4 faktycznie również mam polską ścieżkę dubbingową, ale polskich napisów brak, u Ciebie wygląda to podobnie ?

@MeSSer

Jak najbardziej, produkcje startowe na PS4/X1 to bardzo dobre tytuły. O Grach na PS4 słyszę od znajomych same plusy, a po ocenach i recenzjach można by było oczekiwać zgoła innego przyjęcia. RYSE świetną grą nie jest, ale bardzo dobrą owszem. Jedyne zastrzeżenie jakie mam do tej produkcji to ten uproszczony model walki, bo, że jest on efektowny nie zaprzeczę. DR3 niby według ocen najgorsza część serii, błagam "3" wgniata "2" w ziemię i przydeptuje ją parę razy. Gdzie tu logika.

Obejrzałem recenzję Ryse na Arhn.eu i wychodzi na to, że to bardzo średnia produkcja, w której wieje nudą, samoprzechodzeniem i zdzierstwem oraz łał grafiką. O Knacku dużo nie wiem.

Tak, "obejrzałem". Ja obejrzałem, gameplay nowego Mario i widzę po raz setny obrabiany ten sam tytuł, dla Ciebie to nie jest nudne ?

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A PS Plus mogą też wypróbować ci, którzy wcześniej mieli 30-dniowy okres próbny? :D Pewnie nie, bo nigdzie w PSStore nie widziałem opcji 14-dniowego okresu próbnego...

Podejrzewam, że to jest tak samo jak w przypadku okresu próbnego na PS3. Musisz ustawić, żeby konsola nie wykupiła potem rocznego Plusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QuadDamage

Wiem, że to nie wina Activision (no sense of chumor), ale drażni mnie to, że super ambitna i kreatywna gra nie odnosi sukcesu, a spasły tasiemiec (uzbrojony, he, he) owszem. Masz rację co do remote play, ale Wii U nie może funkcjonować bez gamepada. Nawet się bez niego nie włączy, a gry go wymagają w większości. Nawet w Pikminie granym WiiRemotami musi leżeć obok jako mapa i funkcja automatycznego docierania do celu. A propo FPSa Miyamoto to mam nadzieję, że to jest jego sekretny projekt, gdyż wierzę, że zrobi to oryginalnie i odświeży zmurszały gatunek.

@Orchi

Ty sobie nie rób sobie żartów. Porównam teraz Ryse do Batman Arkham city. Widząc tą pierwszą od razu skojarzyłem tą drugą. BAC ma głębszy kombat niż Ryse (masa itemów, ciosów), a na dodatek jest on duużo rzadziej niż w Ryse. Pomiędzy kombatem w BAC są sekwencje zagadek w "dungeonach", genialne momenty skradankowe, eksploracja pełnego sidequestów miasta czy nawet latanie po lodowych skałach w sztucznej rzeczywistości klanu ninja. Ryse to tylko combat (jak w reckach): "without depth", "without personality" "nudne" i jedyną zaletą tej gry jest spektakularność, ale i słaby główny bohater, a momenty narracji w BAC czasem wgniatały mnie w ziemię. Ryse nie ma głebi i zróżnicowania. To taka spektakularna pokazówka mocy.

Co do Mario to w tym momencie popisałeś się hejterstwem i brakiem jakiejkolwiek wiedzy. Ja niedlugo kupię, ale recenzje mówią, że jest tyle pomysłów i nowości, iż czasem szkoda, że muszą się skończyć na rzecz nowych. To się nazywa gra z ambitnie wykonanym gameplayem. Dla osoby nie w temacie może to się wydawać podobne, ale obejrzyj recenzje i dopiero mów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do darmowego PS+

Użytkownik jest uprawniony do wykorzystania wyłącznie jednego Kuponu z kodem na 14-dniową bezpłatną wersję próbną PlayStation?Plus. Użytkownik może wykorzystać niniejszy Kupon z kodem wyłącznie wtedy, gdy nie jest bieżącym subskrybentem PlayStation?Plus i nigdy wcześniej nie subskrybował PlayStation?Plus ani nie korzystał z wersji próbnej tego serwisu. Materiały i usługi dostępne w PlayStation?Plus różnią się w zależności od wieku subskrybenta.

Wymagane podanie informacji o karcie kredytowej/debetowej. Na koniec 14-dniowego okresu próbnego, jeżeli Użytkownik nie podejmie żadnych działań, okres ten zostanie automatycznie odnowiony do miesięcznego członkostwa płatnego, zgodnie z SEN Terms of Service and User Agreement (Warunkami świadczenia usługi i Umową użytkownika SEN), a Użytkownik zostanie obciążony opłatą w wysokości 27 zł pobraną z funduszy w portfelu SEN. Jeżeli w portfelu SEN nie ma wystarczającej ilości funduszy, brakująca kwota zostanie pobrana z karty kredytowej/debetowej połączonej z portfelem SEN.

Informacje prosto z PSStore.

Edytowano przez QuadDamage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke, jaki Ty jesteś ograniczony jednokierunkowo,

RYSE i Batman ? No comments.

Cały czas sypiesz tekstami z recenzji, których kilka przeczytałem, do tego posługujesz się "wideło recenzją" arhn.eu. Obejrzałeś taką reckę, i wiesz wszystko o grze. Jaasne.

Ryse to tylko combat (jak w reckach): "without depth", "without personality" "nudne" i jedyną zaletą tej gry jest spektakularność, ale i słaby główny bohater

Po raz kolejny wychodzi płytkość Twojej wiedzy na temat tej gry. Po ilu recenzjach i obejrzanych filmikach stwierdziłeś, że główny bohater jest "słaby" ? Ile recenzji musiałeś przeczytać, że gra jest nudna i bezpłciowa ? Wszyscy widzą, że te recenzje gier nextgenowych można rozwalić o kant, ale Ty oczywiście wiesz swoje. Forza 5 jest jedną z najlepiej ocenionych gier na next geny, a z tego co słyszę po opiniach jest najbardziej upośledzoną grą na X1, ale przecież ma te 84 pkt metascore, więc co tam, musi być zarąbista.

Co do Mario to w tym momencie popisałeś się hejterstwem i brakiem jakiejkolwiek wiedzy.

Równie dobrze, mógłbym tak napisać o Tobie. Błagam Cie skończ z powtarzaniem tych "recenzenckich" sloganów, jak zagrasz choć godzinkę w RYSE to z chęcią wysłucham Twojej OSOBISTEJ opinii o tej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi

Wietrzę spisek, bo oprócz FM5, AC4 też ma polskie napisy - tak przynajmniej wynika z opisu na MS Store. Stawiam banany przeciw orzechom, że gdyby istniała możliwość przestawienia regionu na PL, w w/w grach mielibyśmy nasz ojczysty język. W BF4 pewnie też by to przeszło. Tyle tylko, że teraz "mieszkam" w Stanach więc konsola z góry zakłada, że do wyboru mam tylko jeden język - ang. Dotyczy więc to wszystkiego, łącznie z FM5. Przekopałem się przez opcje wszystkich tytułów i nigdzie nie było do wyboru języka - z wyjątkiem ścieżki audio w BF4. Nie wiem, czekam na pierwszego patcha jaki zaserwuje MS bo sporo rzeczy mi się nie podoba, na czele z brakiem powiadomień że zalogował się znajomy do XBL, czy przesadnie gigantycznymi kaflami w feed'ach/achievementach itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchi, czyli uważasz, że recenzując grę, człowiek staje się upośledzony umysłowo i nie wolno go słuchać? Obejrzałem jedna opinię polską i trzy zagraniczne i to bzdury? Jakoś nie wierzę.

Można tą grę jeszcze do Asasyna porównać. Nawet w recenzjach to samo zauważyli.

W niektóre gry nie trzeba grać żeby wiedzieć. Jak widzę przez 10 min filmiku, gościa lejącego w powtarzalny sposób parę klonów z automatycznymi finisherami to nie wierzę w to co mówisz. Widzę zaś spektakularność, efekciarstwo i feeling Rzymu, więc rozumiem czemu 6, a nie niżej. Jak Arhon powiedział, kupcie na wyprzedaży, można spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, choć np. ZeratulPL jak streamował to też nie miał kamerki, a słychać było wszystko co mówił czyściutko, muszę go dopytać jak to robił. Podobno do obsługi komend głosowych na PS4 nie trzeba kamerki, wystarczy headset, sprawdzałeś? Bo lekko nie wierzę w jakość tego rozwiązania. Mówiłeś coś do konsoli w ogóle biggrin_prosty.gif

pokerface.png

Chyba podszedłem do konsoli zupełnie nie znając jej funkcji, jarając się tylko remote play i KZ:SF, a teraz ją powoli odkrywam. Feels good. Faktycznie komendy głosowe działają, ale dalej uważam, że to gimmick, a nie coś co się przyda. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że PS4 to konsola tylko do gier. Może jak będę miał kilkadziesiąt gier i nie będzie mi się ich chciało szukać w UI to "Playstation -> DriveClub" będzie przydatne.

Jedyna fajna funkcja to "Playstation -> Take screenshot". To akurat ma sens, bo nie trzeba włączać "Share" i np. zatrzymywać multi. Inna sprawa, że to będzie słychać na voice chat.

Kamerę chcę dalej, bo to akurat wydaje mi się fajnym gimmickiem - zwłaszcza do streamingu. Jak sprzedam X360 (ktoś chętny? ;p) to kamera będzie moja.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchi, czyli uważasz, że recenzując grę, człowiek staje się upośledzony umysłowo i nie wolno go słuchać? Obejrzałem jedna opinię polską i trzy zagraniczne i to bzdury? Jakoś nie wierzę.

W takim razie uwierz. Gdyby te wszystkie gry wyszły na PS3/X360 to recenzenci rozpływaliby się jakie te gry są cudowne, wciągające, same "ochy" i "achy". W Killzone, za trudny poziom trudności, Knack nijaki, RYSE nudne, DR3 złe, ale w sumie nie wiadomo czemu. Nie wiem jak naiwnym trzeba być, żeby wierzyć tym recenzjom i tak ogromnej rozpiętości ocen sięgającej od 40 do 100 %.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...