Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Luke nawet sobie nie wyobraża jakie poruszenie będzie po premierze PS4/XBO. Wii U zostanie zapomniane na długie miesiące, a jedyne zwyżki sprzedażowe zostaną odnotowane podczas eventów typu Black Friday lub głośnych premier exów. Duo Sony i Microsoftu odjedzie na dystans nie do dogonienia i nie ma co z tym polemizować. Trzeba chyba żyć w innym wymiarze. Teraz fajnie się pisze, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy jaki szał nastąpi za te 9 dni. USA będzie papierkiem lakmusowym podniety braci gamerów nowymi maszynkami. Dobre i to, bo nasi bracia spod znaku Obamy będą swoistymi testerami nowego sprzętu. Liczę na to, że next gen przyniesie ze sobą również bezawaryjność i brak problemów z firmwarem. Wszystko się okaże, tymczasem odliczamy dni. To się powoli dzieje i jaram się tym naprawdę mocno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casualowe gry sprzedają konsole Nintendo. SHOCKING NEWS. To raczej smutne z mojego punktu widzenia, bo Wonderful 101 zaliczyło megabombę przez zero marketingu, a Wii Party U dostało bundla i uczciwą promocję w Japonii. Nie obchodzi mnie Nintendo z Zeldą, Mario, HURR FAMILY GAMES i fitnessem. Chcę Nintendo z nowymi tytułami i swoimi rzadziej eksploatowanymi seriami. Chcę więcej gier takich jak W101 i chcę nowe F-Zero czy 1080 Snowboarding.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy? Większy od kogo? Ja tylko mówię, że jest coraz lepiej.

Czemu po premierze next genów Sony i MS. miała by spaść sprzedaż Wii U? Na razie wzrasta, więc czemu miałaby spaść? Ludzie wiedzą jakie konsole wychodzą.

Ja też się śmieję z 9 mln., ale będzie dobrze.

PS. Drobnymi stwierdzeniami widzę jak hejtersko jesteś do Ninny nastawiony. "Prawdziwe next geny", "Killzone> Mario". Opanuj się. Wii U posiada piękne i genialne gry (a szczególnie dostanie jeszcze), więc odpuść sobie te "prawdziwe next geny" . Mario należy do najlepszych serii w historii i ma ogromną siłę marketingową także tyle z porównania.

Lubro: ekhm, ekhm, Pikmin, ekhm, Xenoblade, Yoshi...

Przerobiliśmy temat marketingu. Promocja w E shopie i dajrekt dedykowany to dobre zagrywki, ale niektóre recki (ciut się zniesmaczyłem, ale przyznam szczerze, że po Twoich zapewnieniach ślinka mi pociekła) i specyficzność, jak mówiłeś, zaburzyło ten występ. To dobrze, że kolejna Marka się urodziła. Pikmin też, jeśli dobrze pamiętam, z przytupem nie zaczął.

BTW F Zero to moje marzenie... Nawet remake...

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Come on.

Twierdzisz, że Mario sprzeda Wii U, ale już przy PS4 i Killzone twierdzisz, że wydawanie tak dużej kwoty pieniędzy jest bez sensu, więc czegoś tu na prawdę nie rozumiem. Przeciętny gracz będzie wolał wydać pieniądze na Killzone i konsolę która ma ogromne perspektywy na przyszłość, niż na Mario i konsolę, która o takich perspektywach może tylko pomarzyć.

"Prawdziwe next geny"

To Ty cały czas twierdzisz, że to Wii U jest true and powerful nextgen, gdzie bliżej jej do PS3/X360.

Przyrzekałem sobie, ale z Tobą obiektywnie nie można o Wii U porozmawiać. Wierz sobie, że Mario ocali tą konsolę, jak jest wszyscy widzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie liczby Forzy wrażenia nie robią. 200 samochodów to mało nawet do Premiumów z GT, no ale nie wiadomo ile autek będzie w DC, a to ten tytuł ,, rywalizuje " z FM5. Przynajmniej gameplay ładnie wygląda. Kto ma kupić ten kupi, lubro jak co roku ponarzeka, ponarzeka, minie jakiś czas i ogra. I ponarzeka i stwierdzi że słabe.

Potwierdza się kolejna plotka - że MS przyśpieszył premierę X1. Taki detal jak DR3 w 720p/30 FPS pewnie po resolutiongate z CoD i BF4 nikogo nie obchodzi. Przynajmniej Ryse zaczął objawiać oznaki gameplayu ( choć 15 Legendarów w niecałe 2 minuty, trochę mnie smuci. )

Chyba będzie trzeba się pogodzić z tym, że nieważne jak CoD byłby zrobiony ( stary silnik, cutscenki copy/paste z poprzednich odsłon ) i tak będzie bił kolejne rekordy sprzedaży. Bo właśnie Ghost to zrobił. Dlaczego ? Reklama z sexbombą Megan >>> gameplay, innowacje ?

CoD na Vicie to najlepiej sprzedająca się gra na ten system, a średnie oceny ma 4/10. Najemnik może marzyć o sprzedaży Declassified. I jeszcze wersja na next geny ma najwięcej pre - orderów. Oh God. Wydawcy konsol na smyczy molochów produkujących papkę ?

To jest jakieś przekleństwo które nadeszło wraz z PS360. I wszystko wskazuje że będzie gorzej.

Square Enix ogłasza że celuje w online i F2p. Podobno ma im to przynieść morze pieniędzy. Hardkorowcy nie kupowali gier więc pora by obeszli się smakiem. In ur face. Zresztą po hejcie na Lighting Returns które zapowiada się co najmniej dobrze ( Luxerion ! ) cieszę się z tego.

Marian to mimo wszystko inna liga. Tam przynajmniej jakieś zmiany są i widać że Ninny pcha wózek do przodu. Można się zżymać, ale świat kręci się po swojemu. Najważniejsze pytanie czy Wii U utrzyma tą sprzedaż. Ale szczerze wątpię na wzrost sprzedaży w momencie wyjścia PS4 i X1. Ekonomia mówi że to niemożliwe. To tak jakby na ulicy była Biedronka i Lidl, po tygodniu doszły Carrefour i Tesco i nagle sprzedaż w Biedronce by wzrosła. Wzrost sprzedaży to zawsze wzrost popytu, nie podaży.

No chyba, że Wii U operuje na innym rynku niż PS4 i X1. To by wiele tłumaczyło i stawiało pod znakiem zapytania całą dyskusję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchi, nigdy nie zrozumiesz jak trudno się z Tobą rozmawia. Proszę nie przekręcać znaczeń moich wypowiedzi. Mówię tylko, że Kilzone jest jedynym powodem kupienia PS4 na start. Zapewne w dalszej perspektywie PS4 będzie świetne. Ale To mało na razie. Wii U ma już wieele świetnych gier.

Jak jest? Sprzedaż wzrasta. Na razie dwukrotnie więcej w kwartale (tak powoli), 2 miejsce w Japonii... Perspektywy? Mając Wii U będę się zagrywał w przyszłym roku od Mariów, przez genialną bijatykę, Ixy po Zeldy i Yoshie. To są perspektywy miodzio (tak jak i gry). Gry są PIĘKNE. To starcza. Trzeba dorosnąć i nie roztrząsać każdego piksela, bo nie to się liczy. Konsola nie jest horrendalnie droga, a to baardzo ważne. Dociera do wielu ludzi dzięki temu, a przy okazji grafika nie jest brzydka jak przy Wii. Hejty na nią sensu ani trochę nie mają, bo jak ktoś ceni gameplay i oryginalność będzie JUŹ TERAZ zadowolony.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w przypadku Forza Motorsport 5, jakoś udało się osiągnąć rozdziałkę 1920 x 1080 punktów, przy 60 klatkach na sekundę. Dlaczego więc Infinity Ward, mając za sobą Activision i Koticka opływającego w dolarach wydał takiego gniota(...) .

Jak internet długi i szeroki tak wiele teorii - że MS jest ze sterownikami w lesie, że 32MB ESRAMu to dla 1080p stanowczo za mało, a on sam jest trudny w okiełznaniu, kincet pożera 10% mocy GPU, a tak właściwie cały Xbox One napędzany jest chomikiem w kołowrotku. Zresztą z tego co mi wiadomo, CoDy działają w oparciu o najnowsze zdobycze techniki - zmodyfikowany engine iD Tech 3, który za mocno nadwyrężał chomika niebędącego w stanie utrzymać stałego tempa 60fps w 1080p. Ale to tylko moje luźne przypuszczenia.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke

Ja na prawdę nie wziąłem sobie na cel udowadniać jakie to Wii U jest "be". Fakty są takie a nie inne. Nie neguje aktualnego wzrostu sprzedaży tej konsoli, ale nie jest realne aby w najbliższych miesiącach Wii U mogło konkurować na równi z PS4/X1

Z innej beczki wygląda na to, że w końcu czasy żmudnego wpisywania kodów z różnorakich zdrapek na X1 odejdzie do lamusa. Od pewnego czasu krążyły plotki, jakoby kinect mógł odczytywać kody QR. Nie powiem fajny ficzer, tak więc Xbox use a code!

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Dead Rising 3 w 720p i 30 FPS-ach. Nie ogarniam pokerglass.png Pewnie twórcy byli poganiani, zresztą - podobnie jak w przypadku DriveClub - grafikę podrasowywano jeszcze po E3, po gamescomie... A więcej już nie zdążyli. Tylko tłumaczenia: "Bo to otwarty świat, więc tak jak jest, jest idealnie". Nie o taki next-gen walczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer: Nie zauważyłem Twojej wypowiedzi wcześniej, więc się ustosunkuję.

Na pewno Marian podniesie sprzedaż. Czemu miałby nie podnieść? Wchodzi Carefour z drogimi cenami i małą ilością wyboru, a Biedronka wydaje... super zestaw miodnych ciasteczek. Fan Nintendo to wierny użytkownik, a widać ile 3DSów-Wii U się sprzedało. Userbase 3DSa niech przejdzie do Wii U. Sam jednak jestem bardzo ciekaw jak to będzie na dłuuższą metę.

Marian-COD? Zgadzam się Nie ma co porównywać. Już dawno skończyły się gadki o rzekomym odgrzewaniu kotletów przez Big N, na szczęście. Mario 3D World z toną innowacji zatopionych w miodzie wygląda wyjątkowo. Kot, podwójny (lub pięciokrotny itd.) Mario, strój cannon, Bohatery różne, Coop, rury prsezroczyste, rosiczka do trzymania i strój goomba. To nowości, które pamiętam. COD: pies, yyy i tyle. Ludzie kupują jak głupi. Raz by tego nie zrobili i zagonili jednocześnie tych śpiących na kasie, żałosnych leni do roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bit.ly/1cWSR90

W sumie to gość ma rację, ale nieważne jak mądre rzeczy teraz będzie mówił. Wcześniej wszyscy w MS byli zachłyśnięci rozdzielczością 1080p ale kiedy okazało się, że XBO jednak nie będzie mógł jej wyświetlać to zmieniają stanowisko. MS bardzo ładnie robi sobie black PR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario podniesie sprzedaż, ale w małym stopniu. Ci, co mieli kupić konsolę dla Mariana już dawno to zrobili.

@Phil Spencer - Facet chrzani głupoty.

"Moc to subiektywny termin."

Więcej mocy - lepsza grafika w multiplatformach, co już teraz widać. Simple as that.

"Patrzymy na wszystkie możliwości konsoli, inwestycję w chmurę, Kinecta, zunifikowane centrum rozrywki i oferujący błyskawiczny multitasking system operacyjny"

Chmura nie ma jak na razie ani jednego zastosowania, Kinect wspiera garstkę gier, multimedia nie mają nic wspólnego z grami, o których mowa. Chyba że błyskawiczne przełączanie kanałów jest tak ważne, że można poświęcić dla niego jakość gier.

"Liczy się ilość koni czy moment obrotowy? "

A co jest ważniejsze - 720p czy 30 FPS?

Ale najlepszego i tak nie powiedział Phil - "Na szczęście gier towarzyszących premierze XO w żaden sposób brzydkimi nazwać nie można."

Call of Duty Ghosts na GTX 560 Ti:

http://i57.fastpic.r...8d4ff7261cd.jpg

http://i60.fastpic.r...0595079c827.png

EDIT DOWN:

Pożyjemy, zobaczymy :)

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Luke, jestem objęty specjalną opieką moderatorską więc moje posty ... długo idą biggrin_prosty.gif

Nie wiem jak Nin prognozuje sprzedaż Wii U, ale jeśli oczekują lepszej sprzedaży po premierze PS4/X1, to widać czarno na białym że celują w zupełnie inny target niż MS/Sony. Taki, który nie dba o resolution i framerate.

I dobrze, różnorodność to zawsze zaleta. Gry od N celują w fun i wychodzi im to znakomicie, i nawet JRPG mają tam niezłe. Gwoli sprawiedliwości należy oddać, że mimo wszystko też trochę tych multiplatform Wii U dostanie więc jeszcze tak źle nie jest.

Niedawno Mark Cerny przyznał, spytany o ,, cel " tworzenia Knacka , że robi Knacka żeby PS4 oferowało cokolwiek dla reszty rodziny. Nawet najlepszy FPS tego nie zrobi.

W porządku. Teraz to jest rozmowa.

Edit - Doskonale pamiętam po E3 listę eksów na X1 1080p/60FPS. Została ino Forza.

A właśnie, wiecie, że jeśli policzymy rozdzielczość tabletopada z Wii U + ekran TV, to wyjdzie na to że Ghost na Wii U ma większą rozdziałką niż na X1 ? Nie kłamię, o całe 10 %.

Nie rozumiem powoli tego wszystkiego.

Edyta - właśnie Luke, pamiętasz naszą dyskusję o Remote Play PS4 - Vita ? Ostatni pokaz Killzone Shadow Fall, najbardziej wymagającej gry na PS4 grany na Vicie, chyba każdego przekonał, że to nie czcze gadanie, a wielki feature. Linka nie dam bo lubro na zawał padnie.

A za co dostałem moderację ? Hmm, powiedzmy że za dużo console wars xD

Edytowano przez MeSSer
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullshit Sergi, bullshit. Większość fanów Nintendo jeszcze Wii U nie ma. Wystarczy obserwować wypowiedzi na bardzo różnych forach i widać ile osób się wacha. Software sprzedaje hardware i ludzie zaczną kupować jak złote jaja pękną. Zawsze tak było. Gracz nie kupuje konsoli po zapowiedzi gier, tylko po ich premierze.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ogólną myśl, że przeciętny konsument nie odczuje braku 1080p czy 60fps w żaden sposób, bo pewnie nawet nie wie, że coś takiego istnieje.

Co do chmury, to do tej pory nie pokazali żadnego sensownego ficzera, który by poprawiał wrażenia z rozgrywki a w świetle ostatnich wiadomości o resetowaniu konsoli w trakcie gry wydaje się być bezsensowna.

Sergi, no bo COD ma większe wymagania niż jakieś tam GTX 560 Ti tongue_prosty.gif

Jak tak się patrzę na to, co pisze Luke to mam przed oczami obraz takiego błędnego rycerza, który został sam na polu bitwy ale walczy ^^. I w żadnym razie nie jest to wrzuta.

Edytowano przez Vysogota
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam tracić nadzieję. Pre-order kupiłem we wrześniu w Media Markt... Skoro w innych sklepach jest mowa o realizowaniu zamówień złożonych do końca czerwca, to nie liczę na cud. Trochę szkoda, mam nadzieję, że kolejne dostawy to kwestia max dwóch tygodni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullshit Sergi, bullshit. Większość fanów Nintendo jeszcze Wii U nie ma. Wystarczy obserwować wypowiedzi na bardzo różnych forach i widać ile osób się wacha. Software sprzedaje hardware i ludzie zaczną kupować jak złote jaja pękną. Zawsze tak było. Gracz nie kupuje konsoli po zapowiedzi gier, tylko po ich premierze.

Cieszę się, że wreszcie przejrzałeś na oczy i przyznałeś, że WiiU gier nie ma (oprócz takiej jednej, którą fani Nintendo zignorowali, bo nie ma tam ani Zeldy, ani Mario).

Takie pytanie powinien mu zadać ten dziennikarz...

Nikt takiego pytania nie zada, bo obecnie trwa PR tennis wśród największych redakcji w US. Sessler, który otwarcie obraża odbiorców za to, że zadają pytania. Kuchera mówiący, że mega nerdami są ci, którzy liczą piksele, podczas gdy on sam to robił jeszcze parę lat temu. Escapist pokazujący gameplay z Rivals na PS4 w materiale o XBONE. Itp.

Tu już nawet nie chodzi o wojny konsol. Te są śmiesznym przerzucaniem się "argumentami" i zastępowaniem faktów opinią. Tutaj jednak w ciągu ostatnich dwóch tygodni zapanowała taka dezinformacja, że nie ma tutaj już mowy o dziennikarstwie. Szkoda.

@to odczytywanie kodów - Autentycznie najlepszy feature Kinecta jaki widziałem.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa, rozumiem Messer... Wcześniej nie kminiłem o co w tym chodzi, bo posta Twego, nieszczęsnego skasowali prędko. Za co można Ci taką ochronę narzucić?! O:

Podobno Project CARS będzie na Wii U też. W ramach rekompensaty za The Crew (chlip...) jak znalazł.

Paradoksalnie XONE też nie jest dla osób patrzących na resolution i framerate. Dziwna ta 8 generacja. Nie chce mi się nawet zastanawiać nad tym czy Capcom to shitty developer, czy nowe dziecko MS. to pomyłka. A może zabójca ambitnych projektów, czyli pośpiech? Trudno na razie stwierdzić, ale i tak na internetach każdy ma już swoje zdanie.

Knack to chyba jedyna znacząca gra na PS4, która nie zawiera ton agresji (-ścigałki). Potrzebna im żeby można było o niej wspomnieć zniesmaczonym mamusiom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Let's play a game. Jakie wyniki zdobędą na meta nextgenowe gry? Po recenzjach zbiorę i zobaczymy kto ma najlepszą szklaną kulę. Jedna zasada. W przypadku multiplatform podajemy jeden numerek i decydujący będzie wyższy rezultat z wersji na Xbone lub PS4. Gry, które już oceny mają.

Battlefield 4 - 87

AC4 - 81

CoD:Ghosts - 78

Let's do this.

XBONE

Dead Rising - 80

Forza 5 - 95

RYSE - 70

Killer Instinct - 65

Fighter Within - 40

Crimson Dragon - 75

PS4

KZ:SF - 90

Knack - 70

Resogun - 95

Multiplatform

NFS:Rivals - 80

FIFA - 85

NBA 2K14 - 95

NBA Live 14 - 70

Punktacja

- 5 punktów za trafienie bezpośrednie

- 3 punkty za maksymalnie 3% pomyłki

- 1 punkt za maksymalnie 5% pomyłki

Jak ktoś chce dodać jeszcze jakiś tytuł to zgłaszajcie. Olałem gry PC+PS4, X360+XBONE, jakieś Maddeny, itp.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zabawy bierzemy tylko tytuły, które ukazują się wraz z premierą konsoli?

XBONE

Dead Rising - 77

Forza 5 - 91

RYSE - 56

Killer Instinct - 62

Fighter Within - 44

Crimson Dragon - 68

PS4

KZ:SF - 88

Knack - 67

Resogun - 87

Multiplatform

NFS:Rivals - 78

FIFA 14 - 91

NBA 2K14 - 96

NBA Live 14 - 75

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...