Skocz do zawartości

Gothic 2 Noc Kruka problem z włączeniem


Kapeko

Polecane posty

Pożyczyłem od kolegi Gothica 2 Noc Kruka i go przeszedłem. Jakiś czas później oddałem mu go i w domu jak chciałem go odpalić to podczas klikania na ikonkę z grą nic się nie działo. Powtarzałem klikanie wiele razy ale ciągle z tym samym efektem.

Co muszę zrobić żeby znów pograć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj grę.

Wgraj starszą wersję sterowników do karty graficznej

Włącz grę w trybie zgodności z starszym systemem np XP jak masz Vistę,7 lub 8

PS. Z tego co pamiętam Noc Kruków to dodatek. Zainstaluj podstawkę jak masz taką możliwość. Możliwe, że dodatek do działania potrzebuje Gothica 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam win7 64bit. Oddałem płytkę koledze więc nie za bardzo mogę teraz pożyczyć, a gothic wcześniej działał. Próbowałem zmienić zgodnośc ale dalej to samo.

Raczej nie miał DRM-a bo by był jakiś komunikat. Może być to wina re-instalacji systemu z 32 na 64 bity?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym forum znalazłem coś takiego:

Krótka instrukcja co do obsługi.

Rozpakowujemy plik, kopiujemy zawartość folderu System 32 i wklejamy do (domyślnie) Program Files/Piranha Bytes/Gothic/system .

Klikamy prawym na gothic.exe (który znajduje się w tym samym folderze) i w zakładce Zgodność zaznaczamy "Uruchom ten program w trybie zgodności z Windows XP SP3".

Później edytujemy plik gothic.ini (w tym samym folderze). Szukamy linijek:

zVidResFullscreenX=(tutaj wpisujemy szerokość ekranu, np. 1920)

zVidResFullscreenY=(tutaj wysokość, np. 1080)

zVidResFullscreenBPP=a tutaj ZAWSZE wpisujemy 32

Dla Gothic 2 Noc Kruka dodatkowo w zgodności zaznaczamy "uruchom jako administrator" i

Cytuj:

zVidResFullscreenX=(tutaj wpisujemy 800)

zVidResFullscreenY=(tutaj 600)

zVidResFullscreenBPP=a tutaj ZAWSZE wpisujemy 32

Gdzieś przeczytałem, że przy każdym uruchomieniu gry trzeba edytować .ini. Ja w sumie tego nie robię, a gra dalej działa. Tzn. nie wiem jak g1, bo z nim jeszcze nie próbowałem, ale w g2 nie trzeba.

Gra może działać trochę mniej sprawnie, spada po prostu ilość klatek, ale jak dla mnie, nie robi to zbyt dużej różnicy.

Patch można pobrać stąd: http://pl.rghost.net/1873208

Napisz potem, czy działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oddałeś koledze grę, to ją usuń ze swego dysku. Nieusuwanie jej po oddaniu jest piractwem.

Co muszę zrobić żeby znów pograć?

Poprosić kolegę by znowu pożyczył.

Temat zamykam coby nikt nie wpadł na pomysł udzielania jakichś mniej legalnych porad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...