Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Ja zawsze wszystkich ratowałem, odgrywanie beznadziejnego dowódcy nie sprawia mi przyjemności. Poza tym, uśmiercenie kogokolwiek może pozbawić mnie czegoś istotnego, jakiejś misji, dialogu, czegokolwiek.

Nowy klip od bioware, przedstawiających VA niektórych postaci. Chyba najlepszą wiadomością jest powrót Martina Sheena. Trochę martwi zatrudnienie redaktorki IGN Entertainment (która nie ma żadnego doświadczenia w robieniu VO) w roli Diany Allers, reporterki System Alliance na pokładzie Normandy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbka głosów jest również na naszej - CDA stronie. Jak dla mnie - głosy wypadają fenomenalnie. Jedynie bym mogła się do Jokera przyczepić, ponieważ wolałam go w naszej, polskiej wersji. A Martin Sheen? Genialny podkład. Oby tak dalej :)

Edytowano przez Agatix001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zrozumieć, czemu wszyscy tak wychwalają polskiego Jokera, dla mnie był to jeden z gorzej podłożonych głosów w dwójce, brzmiał koszmarnie nienaturalnie, aktor, jak mu tam było, w ogóle się nie wczuwał. No, ale może słyszałem jakąś inną polonizację, albo po prostu jestem głupi, tak też może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko kurcze szkoda, że nie będzie polskiego dubbingu w Me 3 przez co w każdej części shepard brzmi inaczej i to mnie troche wkurza :D. Po przejściu Me 1 i przyzwyczajeniu się do głosu Dorocińskiego przez całą drugą część nie mogłem przyzyczaić się to nowego głosu sheparda. I wychodzi na to, że w 3 będzie podobnie masakra jakaś :D

Edytowano przez Massinio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo po prostu jestem głupi, tak też może być.
Nie jesteś głupi. Każdy przecież uważa inaczej i inaczej postrzega to, co go otacza. Ty sądzisz inaczej, ja sądzę inaczej. To normalne. Świat byłby nudny, gdyby każdy uważał tak samo :D Edytowano przez Agatix001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy słucha się oryginalnego dubbingu słychać, że aktorzy się przykładają. Oni wiedzą za co dostają pieniądze. Uwielbiam sposób w jaki Jennifer Hale gra swoim głosem. Nie mogę sobie nawet wyobrazić, że ktoś inny podkładałby głosy pod postacie Liary, Garrusa czy Jokera. Szczerze powiedziawszy, w oryginalnej obsadzie nie ma słabego punktu i nie byłabym w stanie grać w inną wersję językową niż w angielską.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konsekwencje o zadaniu

z Zalabetą w mym przypadku mają jakieś skutki w dwójce?

Czy zadania poboczne mają jakieś skutki w dwójce? Mówię tu o zadaniu np. dla Przymierza o

znalezieniu sondy z bombą atomową itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, przeglądałem wikipedię, i trochę z tego wątku, ale nie widzę wyjaśnienia : grałem w Mass Effect 1 i 2, czekam na trójkę, natomiast nie instalowałem żadnych DLC do dwójki i mam zagwozdkę :

rozumiem że w dodatku "The arrival" Reapers byli blisko inwazji na naszą galaktykę. Z tego co pamiętam, to w Mass Effect 1 wisieli na krańcach znanego wszechświata, zostawiając za sobą jednego "agenta - śpiocha" który miał otworzyć im z powrotem przejście przez Cytadelę, w Mass Effect 2 Proteanie/Collectorzy budowali własnego Reapera który przypuszczalnie próbowałby zrobić to samo co zniszczony pierwszy. Ale z tego co jarzę, to Reaperzy byli tak daleko od naszej galaktyki, że dolecenie do niej standardowymi metodami zajęłoby im tysiące lat - to jak udało im się w końcu tak szybko, jeszcze za życia komandora dolecieć do nas z powrotem? Coś przeoczyłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iHS

Z tego co wiem, Żniwiarze znajdowali się w obszarze obok naszej galaktyki. Jak Suweren aktywował przekaźnik Cytadeli to reszta jego "braci" się przebudziła. Kiedy przekaźnik w formie Cytadeli się nie uruchomił, oni ruszyli do innego najbliższego przekaźnika - tutaj mamy akcję z Arrival.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konsekwencje o zadaniu

z Zalabetą w mym przypadku mają jakieś skutki w dwójce?

Czy zadania poboczne mają jakieś skutki w dwójce? Mówię tu o zadaniu np. dla Przymierza o

znalezieniu sondy z bombą atomową itp.

Z tego co grałem, to podjęte decyzje w questach pobocznych nie mają jakiegoś większego skutku. Ot jakaś postać pojawi się w trakcie gry (czysto epizodycznie), ewentualnie dostaniesz od niej maila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to kiepsko szczerze mówiąc

Spróbowali uruchomić jeden przekaźnik, dusza, drugi przekaźnik, dusza, a w trójce uruchomią, bo wszystko na to wskazuje, trzeci, i wreszcie im się uda - bo ja wiem, wrażenia mam mieszane. Nie jest to jakoś sprzeczne z fabułą jedynki? Wydawało mi się że gdzieś tam było powiedziane, że Cytadela byłą właśnie jedyną ekspresową drogą do naszego świata, i cały układ Mass Relay'ów słuzył do tego żeby cywilizacje rozwijały się według jednego wzorca, koncentrowały wokół Cytadeli, skąd w wypadku rozpoczęcia inwazji można je wygodnie wyeliminować - a tutaj wychodzi, że cały wszechświat posiada furtki do złowrogiej rzeczywistości Reaperów, i jak nie wejdą od frontu, to od werandy, jak nie od werandy, to przez podwórko, a zawsze jeszcze pewnie ktoś nie zamknął okna.

EDIT

Znalazłem na "Mass Effect Wiki" artykuł o reaperach, i kluczowe wyjątki:

"Żniwiarze przebywają w pustej i pozbawionej gwiazd mrocznej przestrzeni rozciągającej się pomiędzy galaktykami" i "Po zniszczeniu Ludzkiego Żniwiarza i pokonaniu Zbieraczy, Żniwiarze utracili szansę wykorzystania Przekaźnika Masy Cytadeli do szybkiego powrotu do galaktyki. Zwiastun oraz pozostali Żniwiarze wybudzili się z hibernacji i rozpoczęli długą podróż w kierunku Drogi Mlecznej." Czyli: nie przebywali obok naszego wszechświata, ale poza granicami galaktyki, dwójka kończy się tak, że zaczynają lecieć w stronę naszej cywilizacji. W trójce, czyli kilka lat później, dolecieli. Bo ja wiem - bardzo szybko lecieli?

Edytowano przez iHS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście chcieli najbardziej zobaczyć w ME3? Ja chętnie obejrzałbym walkę Raknii po naszej stronie...Mam nadzieję, że twórcy rozwiną jakoś ich wątek z ME1.

Przyznam, że również chciałbym ujrzeć Raknii walczące po naszej stronie, jednakże tym co najbardziej chciałbym zobaczyć w części trzeciej, to żeńskie przedstawicielki przynajmniej co poniektórych ras, gdyż to jednak dziwne, że nie spotykamy kobiet innych ras poza ludzką i Asari, która jak wiemy i tak posiada jedną płeć. W związku z tym mam nadzieję, że BioWare tym razem umieści w grze chociaż kilka żeńskich postaci, przynajmniej tych najczęściej spotykanych ras, jak Turianie, Salarianie, czy Kroganie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym chciał zobaczyć w ME3?

hmmmmm.....

Z pewnością twarz Tali, krogańskie kobiety, poznać przeszłość Człowieka-Iluzji, brać udział w bitwie o Ziemię, podziwiać piękno wybuchu supernowej (nie wiadomo co oni tam wymyślą ^^), pospacerować po nowym pokładzie Normandii (bo że będzie zmieniony to całkowicie pewne), no i zakończenie życia Thane'a (gdyż prawdopodobnie umrze z powodu swej choroby).

Ogólnie sam nie wiem, co takiego mogą nam zaserwować twórcy, pewne jest jednak to, że wbiją nas tym w fotele i krzesła.

PS: Mała prośba - kto grał w dodatek Arrival i mógłby mi skrócić jego historię? Bo nie zanosi się, żebym w niego zbyt szybko zagrał :(

Skrót fabuły DLC z Liarą też mile widziany

Edytowano przez bielik42
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bielik42, Polecam ci obejrzeć te dodatki na youtube. Ja przed chwilą skończyłam oglądać Overlorda, bo wiedziałam, że nie zdążę zebrać kasy przed wyjściem ME3. Chociaż w LOtSB grałam i było warto, w razie czego mogę Ci streścić. A na przejście Arrivala mam prawie całe 2 tyg. ferii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iHS

Akcja Arrival

toczy się w batariańskim systemie gwiazd. Nikt tam za bardzo nie zagląda z powodu nadpobudliwości rasy batarian. I chyba batarianie wyraźnie powiedzieli że każde odwiedziny są odbierane jako atak, ponieważ działali w tym systemie pod przykrywką skolonizowania nowych-trudnych do zamieszkania ziem i do wydobycia surowców.

Jak się później, w tym DLC, okazuje że przekaźnik masy w tym systemie ma bezpośrednie połączenie z cytadelą i każdym innym przekaźnikiem masy ! Tak samo jak Cytadela! Pozwole sobie przypomnieć że podróżowanie w kosmosie jest możliwe ale bez przekaźników masy zajmuje to ogrom czasu ( By dostać się do jakiegoś miejsca oddalonego o ileś tam układów każdy statek korzysta z kilku przekaźników masy, widać to na mapie w ME1 jak są połączone systemy gdy chcemy gdzieś dalej polecieć) . Zadaniem Shepa (dopiero później się to ofc okazało) nie było powstrzymać PRZYBYCIA lecz opóźnić je w czasie. I dlatego nie mamy odrazu przybycia Żniwiarek

tylko te chyba 3 lata pomiędzy ME2 a ME3 które Shep nam wykupił czyniąc straszny czyn o którym się dowiecie jeśli zagracie w Arrival!

A i batarianie pilnowali tego systemu działając pod przykrywką ponieważ wiedzieli że mają w ręku najstarszy przekaźnik masy który ma połączenie bezpośrednie z cytadelą, a sama cytadela o nim nie wiedziała bo już dawno przejeła by nad nim władze. I chcieli bodajże wykorzystać ten przekaźnik masy do wojny z ludźmi.

Może już mieszam ale raczej tak było. Zresztą w leksykonie masz ładnie opisanie jak ważną rzeczą są przekaźniki masy w wojnie i w manewrach wojskowych.

Np. Im dalej i przez więcej przekaźników masy przelatuje kosmiczna flota, po locie w hiperprędkości są duże rozrzuty po skończonym skoku i to utrudnia manewry/atak.

@bielik42

Pamiętam że paredzieścia stron wcześniej ktoś już streszczał te DLC.

P.S.

A te 3 lata pomiędzy ME2 a ME3 to ta sprawa w sądzie za czyny z Arrival plus te niby sprawy osobiste członków załogi?

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no popacz Suub - dzięki, to trochę rozjasnia, ale nie wszystko. Abyło może w "The Arrival" powidziane

skąd taki wszechstronny węzeł wziął się w systemie Batarian?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym chciał zobaczyć w ME3?

poznać przeszłość Człowieka-Iluzji

jego przeszłośc jest wyjaśniona w czterotomowym komiksie Evolution

buggeer

gdyby planowali wypuścić Ultimate Edition, to by to zrobili przed premierą ME 3 żeby dodatkowo zarobić

Edytowano przez visca1899
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia co tak naprawdę im szkodzi wydać to Ultimate. Przecież jeśli byłoby jak z Dragon Age to cała filozofia ograniczałaby się do wypuszczenia czystej podstawki + kodu dodającego wszystkie DLC do konta Bioware.

Dziwne to EA, przecież nikt im nagle nie poleci kupować wszystkie DLC bo z tego by wyszło 3 razy tyle co za samego ME2 można było dać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iHS

Oni bodajże odkryli ten przekaźnik i zaklepali ten system by nikt tam im się nie pchał.

Wiesz batarianie nie sa w radzie ani nie mają swojej ambasady w cytadeli więc trudno ich nadzorować.

Zresztą cytadeli było na ręke że takie zadupie (praktycznie na skraju galaktyki) kolonizują batarianie( mało kto batarian lubi a oni też się za bardzo nie starają przypodobać innym) i wszędzie mają daleko.

A i ten przekaźnik(chyba miał nawet swoją nazwe) to takie wejście od tyłu do naszej galaktyki dla Kosiarek.

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no to jestem tylko ciekaw, bo rozumiem że w The Arrival

przekaźnik wysadzili razem z 300.000 Batarian, jak tym rtazem kosiarki dostaną się do naszego uniwersum, bo że się dostaną to pewne - musi być jakiś trzeci przekaźnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta wersja Ultimate pierwszego DA to naprawdę zawierała wszystko? Miała duże DLC, ale nie jestem pewien czy zawierała wszystkie promocyjne/ekskluzywne itemy, a tych trochę było.

Nie zawierała. Ale to można było sobie dodać samemu. DA wiki o promocyjnych DLC "Or, it can be installed manually by anyone.". Oczywiście nie dotyczy to tych, które dostaje się za zakup innej gry, jak np. Blood Dragon Armor. Za to ekskluzywne (np. Bulwark of the True King czy Edge) wiem, że miałem, więc pewnie mi dodało do konta Bioware.

Tak czy siak mi zależało tylko na fabularnych i Awakening.

W przypadku ME2 z pewnością dostalibyśmy wszystko, co jest do kupienia za punkty Bioware. Nie sądzę jednak, żeby nam dali np. zbroję z edycji kolekcjonerskiej czy Blood Dragon Armor, bo EA to nie CDP :P Całą reszta itemków jest do kupienia jako N7 Complete Arsenal Bundle na PS3, więc pewnie też by trafiła do UE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...