Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Myślę, że Wrex odegra większą rolę w ME3 jednocząc wszystkie klany razem i wspomagając w walce ze Żniwiarzami.

No zanosi się na to tym bardziej że Shepard i on będą na planecie Salarian Sur'Kesh'u ratować Krogańską płodną księżniczkę, czyli pora na mały przypływ "krogańskich wojowników Wrexia" :P

@UP Nie do końca się zgodzę. SHep przecież ma arsenał broni przynajmniej żołnierz a tego można porównać do Duke'a, bo posiada aż 5 pukawek w tym miotacz atomówek na przykład czyli składem gun'ów przewyższa Duke'a ;p Poza tym przez całą grę napewno zabił dużo więcej niż 200 wrogów, a drużyna wcale nie jest taka świetna, może fabularnie siła Shepa leży w niej ale nie ma to zbytniego odwzorowania w gameplay'u, AI szału nie robi.

Ale racja że nie zażywa sterydów po których staje się niezniszczalny i przez jakiś czas zabija gołymi pięściami ;D

Edytowano przez Robertson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicki mi się kojarzy z Buzzem Astralem z Toys Story oraz z prezenterem w "Jedynce". Poza tym trochę przesadza z tymi emocjami. Dorociński drętwy był ale bardziej do mojego ryja pasował...

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zanosi się na to tym bardziej że Shepard i on będą na planecie Salarian Sur'Kesh'u ratować Krogańską płodną księżniczkę, czyli pora na mały przypływ "krogańskich wojowników Wrexia"

No ale Wreav też na jednym gamepleyu chyba był więc to obojętne niestety :( Pewnie to będzie coś z ostatnią batalią w ME3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicki mi się kojarzy z Buzzem Astralem z Toys Story oraz z prezenterem w "Jedynce". Poza tym trochę przesadza z tymi emocjami. Dorociński drętwy był ale bardziej do mojego ryja pasował...

Jeszcze teraz dochodzi słynne "Postaw na milion!" :D Teraz zawsze mam z tym teleturniejem skojarzenia jak gram w ME2 ;P

@UP No niestety taki jest koszt nieliniowych wyborów, ale dla mnie to zawsze pozostanie Wrex, forever in my life :D

Nie wiem czemu w kanonce

Wrex zostaje zabity

, przecież to był najlepszy kompan w drużynie, mam tu na myśli głównie aspekt rozgrywkowy bo o jego charakterku to przecież wiadomo :P Nie rozumiem kto chciałby tracić taką siłę ognia połączoną z tak dużą wytrzymałością i jeszcze jak miał zbroję bodajże Predator VI to bosko ;) Ale cóż Walters chciał inaczej, ehhh żałuję że odsunęli Drew'a do nowego TOR'a ale cóż, teraz już nic tego nie zmieni...

Edytowano przez Robertson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zanosi się na to tym bardziej że Shepard i on będą na planecie Salarian Sur'Kesh'u ratować Krogańską płodną księżniczkę, czyli pora na mały przypływ "krogańskich wojowników Wrexia"

No ale Wreav też na jednym gamepleyu chyba był więc to obojętne niestety :( Pewnie to będzie coś z ostatnią batalią w ME3.

Wrex bardziej dąży do tego by zjednoczyć wszystkich Krogan niż Wreav, a po drugie jest przyjacielem Sheparda, więc na pewno nie zostawi Shepa w potrzebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah przypomniałem sobie gdy spotkałem po raz pierwszy Quarianina to byłem na 99% pewny że popatrzy na mnie (akurat Tali była pierwsza, miłość od pierwszego zaparowania hełmu wiecie. I tak właśnie zostałem Talimaniakiem ; D) i powie "Come to the Dark Side" xDD I tak od zawsze uważam że Volusowie to potomki Skywalkerów !

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały news o ME

http://www.gram.pl/news_8A3fH,i0_Mass_Effe...ech_czasow.html

Więc zostawią sobie furtkę na następne części? Czyżby Żniwiarze zostali tylko wypędzeni a nie Zniszczeni?

Nieee.... to czego permanentnie nienawidzę..... cliffhanger! Jak można tak kończyć historię.... tym bardziej taką historię którą wypadałoby po prostu zakończyć, to prawie jak kontynuowanie God of War po wydaniu trójki, ehhh ale cóż... miejmy nadzieje że przynajmniej ten cliffhanger (brrrr...) będzie dobrej jakości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... Nie. Fanatyk nie zauważa wad tego co "czci". Fan zauważa.

On napisał, że jest Talimaniakiem, ale dobra koniec tej beznadziejnej dyskusji :D

Nieee.... to czego permanentnie nienawidzę..... cliffhanger! Jak można tak kończyć historię.... tym bardziej taką historię którą wypadałoby po prostu zakończyć, to prawie jak kontynuowanie God of War po wydaniu trójki, ehhh ale cóż... miejmy nadzieje że przynajmniej ten cliffhanger (brrrr...) będzie dobrej jakości...

Spokojnie jeszcze nic nie wiadomo, może to po prostu kolejny źle przetłumaczony news, na początku mówiono, że ME3 zakończy się pełnym zakończeniem. Być może to nie Cliffhanger a po prostu jakaś malutka droga to następnej części, tylko jak wtedy pogodzić kilka zakończeń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem wielkiego zaskoczenia. Wszak już od bardzo dawna wiadomym było że seria nie zakończy się na "trójce" bo ty by się zwyczajnie nie opłacało. Może planują jakiś prequel albo spinoff serii. Dopóki tego nie skopią będzie dobrze, ale jeśli chcą nam zaserwować na koniec trójki akcje z serii ''tak rozpoczęła się wojna ze żniwiarzami" niech lepiej sobie darują...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki tego nie skopią będzie dobrze, ale jeśli chcą nam zaserwować na koniec trójki akcje z serii ''tak rozpoczęła się wojna ze żniwiarzami" niech lepiej sobie darują...

No ja się martwię, że będzie coś w stylu "Shepard pokonał Żniwiarzy ale oto nadchodzą nowe, potężniejsze zagrożenie dla galaktyki, komandor i jego drużyna są jednak już zbyt zmęczeni by z nimi walczyć więc zostawiają wszystko w rękach nowych herosów".

Jeśli chodzi o jakieś tam prequele itp. to nie mam zastrzeżeń ale tu raczej chodzi im o kontynuacje wydarzeń z ME3.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do newsów to wczoraj na BioWare Pulse lub jakiejś konferencji z Comic con'a (nie pamiętam) potwierdzono iż:

1. Pojawią się znów snajperzy, znani z ME1. Nie lubiłem ich i tego ich celownika laserowego.

2. Pojawią się konflikty z starymi/nowymi/obecnymi członkami załogi, może to też doprowadzić do śmierci któregoś z bohaterów.

No i na oficjalnej stronie ME3 BW uruchomiło N7 OPS, jest to funkcja pojawiania się nowych ficzerów lokacji, wrogów i pukawek.

Jeśli ktoś o tym nie wiedział i nie widział odsyłam na LINK !

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale jeśli chcą nam zaserwować na koniec trójki akcje z serii ''tak rozpoczęła się wojna ze żniwiarzami" niech lepiej sobie darują...

Jeżeli tak zrobią, to obrażę się na BioWare. Ba, ME3 to będzie ostatnio gra od nich, jaką kupię. Chyba, że naprawdę będzie to zrealizowane w sposób przemyślany.

Uważam też, że Żniwiarze powinni być wyeliminowani w ME3 (czytaj: koniec pewnego rozdziału), bowiem takie ciągnięcie wątku Żniwiarzy w nieskończoność przeobrazi się w Modę na sukces.

Uniwersum ME jest przebogate, więc i pomysłów na nowe, inne wątki jest mnóstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na poprzednich dwóch stronach przekonaliście mnie, kupię ME1 :) Tylko nie teraz bo chwilowo mam mało kasy.

Jedynka mnie fascynowała od kiedy ujrzałem trailer w 6 klasie podstawówki, wtedy jednak i komp był za stary i psychika za młoda na Mass Effect :P

Potem bardzo zainteresowała mnie druga część gdy ukazała się recenzja w CDA, przypomniałem sobie o niej gdy staniała do 45zł, a gdy ujrzałem epicki trailer postanowiłem że muszę mieć tą serię;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga ! Spriggs szuka znowu dziury w całym w Mass Effecie ! :trollface:

Mam dziwne wrażenie, że kultura Krogan jest wzorowana na zakonach marines z Warhammer 40K. Skąd ten wniosek ? Mowa tu o Watażkach klanu np. Nakmor Krall który zabił tysiące turian. Czy też Watażka Okeer który stworzył Grunta. Mam dziwne wrażenie, że każdy klan krogan miał swojego watażkę który albo nie żyje, albo jest gdzieś indziej z swoim ludem, bo nie widział sensu siedzieć bezczynnie na Tuchance.

Ciekawa teoria nie ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spriggs, teoria z tyłka wyjęta ponieważ kroganom do Space marines'ów jest tak daleko że w żadnym aspekcie ich nie przypominają, prędzej do orków ponieważ kroganie mają "zew krwi" czyli typowe chęci mordu dla zabawy a watażki to hersztowie band( what we can do boss?) i jakoś nie słyszałem aby kroganie jakoś bardzo przyczynili się do obrony swojej planety nawet przed samymi sobą jak to robili space marines.

A przede wszystkim SM mieli kodeks który nakazywał bronić słabszych i uciskanych, a kroganie tego NA PEWNO nie robili.

Rasy jakie mogę porównać z ME i W40k to

Quarianie-Eldarzy

Turianie i salarianie- Dominium Tau

Getchy heretycy- Chaos space marines

Żniwiarze-Nekroni

Ludzie-wiadomo

Kroganie-Orkowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME w najnowszym numerze CDA ... Czuje że częściej będziemy musieli używać spoilerów w wypowiedziach, bo nagle znajdzie się wysyp osób niezaznajomionych z serią.

@KamcioKowal 15 zł dla ME chyba zdołasz wygrzebać z mrocznej pustki portfela. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jak już mówimy o analogiach dwóch różnych gier, to czy nie zauważyliście jakiejś w ME do Dead space'a? ja widzę kilka.

1.Zombie, trochę jak nekromorfy(zachowanie).

2. "Sprawl" z DS 2= cytadela(chociaż ta w ME nie została zniszczona).

3.główny bohater DS=Tali?( Tak, tak maniaczę lecz jest spora analogia: oboje noszą skafandry przez cały czas, prawie że w ogóle nie widzimy ich twarzy, oboje są inżynierami, tylko rasa i płeć się nie zgadzają :D)

4. Marker= Artefakt żniwiarzy/protean???.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...