Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

obojgu powinno na tym zależeć. Kasumi to bardzo fajna laska i mam nadzieję, że w ME3 będzie LI

Akurat moim zdaniem zepsuli by tą postać tylko przez to, Kasumi została moją ulubioną damską ponieważ była taką postacią nie lecącą na Sheparda i to mi się w niej nawet podobało, fajnie było wpaść, wysłuchać parę komentarzy i nie bać się, że zaraz przy kolejnym naciśnięciu spacji Shepard palnie jakąś głupią mowę o romansie i już trzeba będzie ładować ostatni zapis.

Akurat co do tych postaci to nie mam wątpliwości, na pewno powrócą ze względu na to, że nie dało się z nimi porozmawiać w ME2 i Bioware pewnie da ich w rekompensatę.

Chociaż myślę, że Zeed

powinien zostać dowódcą Błękitnych słońc jeżeli wypełniliśmy jego lojalkę na renegacie a jeśli na Idealiście to pewnie wciąż by ganiał po galaktyce za Vido.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen - W końcu, tak dla odmiany, Shepard mógłby zacząć podryw. Jak do tej pory to "zaczynał" tak tylko z Mirandą i Jack (grałem facetem, nigdy femShepką).

No ale kto nie chce ten nie musi, mało jest jednak takich, którzy nie próbowaliby poderwać wszystkich dziewczyn, które się da. Ja, pomimo kilku już przejść ME2, nie odbyłem romansu z Jack. Po prostu nie kręci mnie ona, każdy może postąpić identycznie z Kasumi. Dziewczyna ma za duży potencjał na LI, aby ot tak, go porzucić. IMHO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest trzecia opcja,że kupił xboksa dzisiaj i jako jedyne zastosowanie pada widzi przybijanie gwoździ.

Tym to już mnie rozwaliłeś! Gdyby nie to, że mam krzesło ustawione nisko to bym pewnie spadł ze śmiechu, z braku równowagi! :D

Ale serio. Nawet ja jak kupiłem Xbox'a motałem się jedynie z rozmieszczeniem przycisków, ale przyzwyczajenie się do tego zajęło mi zaledwie dwie godziny. Ale trzeba być (przepraszam za określenie) debilem, albo nie wiem kim, żeby tego nie ogarnąć. Naprawdę. Szczyt głupoty.

Dziewczyna ma za duży potencjał na LI, aby ot tak, go porzucić.

Kasumi LI? Mówię nie. Kasumi bez kaptura? Mówię tak! :D

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że rozegrają to tak: jako kanoniczne będzie to że wszyscy przeżyli. Jednak nie wszyscy trafią do drużyny. Skład drużyny widzę tak:

Z pewnością dołączy do nas VS jednak trzeba go będzie oczywiście zwerbować. Liara z wiadomych względów nie dołączy jednak będzie dla nas cennym kontaktem. Garrus, Tali, Mordin, Grunt, Miranda, Jacob będą od razu z nami. Thane jest chory i go nie będzie. Samara OUT!! Jack znów pójdzie rozbić jakąś stację kosmiczną i też out a przynajmniej taką mam nadzieję xD Wrexa też bym się niestety nie spodziewał. Przecież on mógł

zginąć na virmirze

a jak wiemy kanoniczną decyzją była jego

śmierć

. Jak komuś on jednak przeżył to między me2 a me3 jeden z klanów mógł zaatakować urdnotów i w ataku wrex może poledz. Tali będzie z nami przez cały czas. Nie zajmie miejsca w radzie admiralicji bo to by strasznie ułatwiało sprawę przekonania quarian. Natomiast gdyby ona nie przeżyła komuś to na takim zaimportowanym zapisie było by graczowi nieporównywalnie trudniej. Legion po skończonej misji powróci do reszty swoich ziomków. Przypominam że według mnie kanonicznie wszyscy przeżyli samobójke więc kiedy na przykład przylecielibyśmy na ojczyzne gethów (zapewne planetę ich twórców) to na poczatku gethy podejdą do nas nieufnie jednak legion nas rozpozna i pomoże nam po prostu wytłumaczyć po co shep przyleciał. Jeśli importujemy zapis a legion nie przeżył to po prostu musimy gadać sami z robotami. Po przekonaniu gethów legion (o ile przeżył) postanowi znów nam towarzyszyć

W trakcie gry dołączy do nas maksymalnie czterech zupełnie nowych towarzyszy. Jak ktoś importuje zapis, a ktoś mu nie przeżył to wreszcie zakłują go jego wcześniejsze decyzje a nie "czas wczytać savea" jak to do tej pory można było zrobić.

Właśnie skończyłem lotsb. Zaczynałem go kilka razy bo gra nie chciała mi nie wiem czemu wczytywać zapisów które zrobiłem w trakcie. Bardzo mi się spodobało. Aczkolwiek w środku gry trochę się zawiodłem kiedy okazało się że handlarz ukrywa się na

statku a nie na planecie

. Jednak kiedy to sobie potem przemyślałem uznałem że to dobra opcja. Dodatek super. Lepszy od overlorda moim zdaniem. Zdecydowanie wart tych 800 punktów.

kreacja handlarza mile mnie zaskoczyła. Jednak trochę śmieszy mnie to że yahgowie mają posturę takiej baryłki. Może to tylko ten przytył.

Jeszcze poruszę raz sprawę terminatora odnośnie tego dostawania pancerza. To dość prawdopodobne ponieważ

podczas finałowej walki terminator jest podpisany "żniwiarz - ludzka larwa". Skoro larwa

to zapewne jeszcze by się przepoczwarzył xD

jeśli nie powiedziałem nic nowego, a tylko odświeżyłem temat to sorki.

Po co zbieracze

budowali terminatora?

zwiastun mówi że są bardzo zrónicowani genetycznie, podatni na zmiany z tego co pamiętam i mają agresywną naturę, która może być bardzo dla żniwiarzy przydatna jeśli da się ją poskromić i ukierunkować. Tak więc chcieli pewnie aby terminator był już gotowy zanim przybędą w dodatku ARRIVAL i pomagał im niszczyć życie. Z jego pomocą byłoby to bardzo łatwe.

Skoro żniwiarze

mają sposób na wejście w arrivalu to po co była ta cała akcja z uruchamianiem cytadeli? może ten przekaźnik z arrivala to jakby stara wersja cytadeli z której żniwiarze korzystali na początku zanim przerzucili się na cytadelę. Jednak po zniszczeniu suwerena żniwiarze uznali że cytadela to już spalona miejscówa (m. in. że nie było już jak jej uruchomić a poza tym ze względu na to że ludzie znowu by przeszkodzili w jej ręcznej aktywacji). Tak więc dwa lata zajęło im przygotowanie do przejścia przez stare wejście.

Ponieważ wraz z niemożnością zdobycia jako pierwszej cytadeli i uzyskania dostępu do wszystkich przekaźników tracili pewną przewagę próbowali sobie stratę zrekompensować budując terminatora do pomocy.

Jeśli również nie powiedziałem nic nowego to sorki ale nie czytałęm spoilerów dotyczących arrivala i po prostu nie wiem czy ktoś już na ten pomysł nie wpadł.

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasumi LI? Mówię nie. Kasumi bez kaptura? Mówię tak!

Ja chętnie zobaczyłbym screena Kasumi bez Kaptura, nie wiem czy to tylko u mnie jakiś błąd ale jeśli się dobrze przypatrzyć to jej się oczy świecą, modyfikacje jakieś czy co.

Garrus, Tali, Mordin, Grunt, Miranda, Jacob będą od razu z nami.

No i tu znowu problem przeżycia, jeśli komuś akurat tych skasowali to co, Shepard sam rozpoczyna grę, raczej odpada. Pewnie na start dadzą Ash/Kaidana i kogoś jeszcze (obstawiam Ferona), większość na pewno będzie nowych. Pewnie będzie ten żołnierz w teamie co jest na trajlerze ME3 i zresztą co tam będziemy obgadywać i tak to nic nie da trzeba czekać na zapowiedzi.

Liara z wiadomych względów nie dołączy jednak będzie dla nas cennym kontaktem.

Serio? Bo ja obstawiam występ ala ME2, cześć, tu i tu jest ten, zhakuj terminale i bay bay. Tu zresztą występuje problem LOSB/ME2 (wykonanie, brak wykonania) chyba, że rozwiążą to tak, że jeśli ktoś nie zakupił DLC to misje ma i tak automatycznie zaliczoną lub Liara sama sobie poradziła (a to by było ciekawe bo w LOSB mówi, że dzięki umiejętności maskowania Normandii można się dostać do bazy Handlarza), się nie martw Mac Walters nie będzie se tym gitary zawracał :P

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen, mojej Kasumi też się oczy świecą.

Kurde, jak tak patrzeć to już mamy ludzi z wielu rejonów na Ziemii. Shepard - obstawiam Niemcy, bo w porównaniu do modela to on jest "zniemczony", Miranda - Polska (wiadomo czemu :D ), Ash - zkoliła się w mieście Macapá, w Brazylii (dzięki Venydar ;) ), Kaidan - on brał udział w projekcie Podniesienie, więc można uznać, że pochodzi ze stacji kosmicznej. Dalej: Kasumi - Japonia, Jacob - rejony Afryki, Zaeed - ciężko określić, ale obstawiam Europę.

Dlaczego to napisałem? Bo dość często w grach mamy jeden kolor skóry, a ta gra jest jedną z tych, która głosi hasło "Say no to racizm". Fajnie :D

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę akcenty i nazwiska, to Zaeed jest anglikiem, Miranda jest z Australii, Jacob z zachodniego wybrzeża US, Ash prawdopodobnie jest z Texasu lub Arizony a Kaidan prawdopodobnie ma rosyjskiego przodka. Na BioWare Social można było przeczytać, że Earthborn Shepard jest z Kanady. W książce Ascention można przeczytać, że ciężko na Ziemi określić pochodzenie etniczne kogokolwiek, gdyż ze względu na rosnący kosmopolityzm ludzie bardzo się wymieszali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NiewidomyW - Jack ma ładną buźkę, czego chcesz;p

Jak wyglądają quarianie powinni pokazać, zbyt dużego smaku narobili na to zbyt dużej ilości graczy. Oczekiwanie na tę chwilę musi się skończyć!

Tali nie jest brzydka - to wiemy na pewno. Po zdjęciu jej hełmu Shepard przecież nie sięgnął odruchowo po Kata, pamiętacie?

Edit: Jeżeli jednak tak się NIE stanie, to dla mnie Tali = Liz Sroka. Również b. fajna dziewczyna.

Edytowano przez Venydar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Terminatora, to nie chodziło mi o to, że w grze nie miał dużo pancerza. Chodzi mi o to, że ludzkie ciało nie jest takie pękate jak np. kałamarnica czy żuk (a widać, że te stworzenia były wzorem, punktem wyjścia dla żniwiarzy których widzieliśmy. Poza Terminatorem oczywiście) czyli jest mniej miejsca na pancerz bez zaburzania formy żniwiarza. Tutaj sobie zmyślam ale zakładając, że sporą część obłego ciała żniwiarza którego widzimy w Arrival stanowi gruby pancerz to po nałożeniu takiej samej warstwy osłon na Terminatora wyglądałby on jak przeciętny amerykański miłośnik fast foodu :D Co do DNA, no ok, rozumiem, że jest przydatne dla żniwiarzy bo we wszechświecie Mass Effect ludzie to takie bojowe karaluchy, przystosują się do tego do czego inni nie dadzą rady, wytrzymają gdzie nikt nie chce być, są bardzo ekspansywni no i są agresywni. Tylko, że tu pojawia się pytanie, czy kształt żniwiarza jest uzależniony od "esencji" stworzeń które się w niego wpompuje, czyli tego soczku z ludzi w tym przypadku (wtedy forma ludzka ma sens) czy żniwiarze postanowili sobie w pewien sposób zakpić z ludzi (wtedy taka forma traci sens logiczny bo nic nie wskazuje na sarkastyczność żniwiarzy, ale jako element narracji nadal ma duże znaczenie dla odbioru gry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@korinogaro -

Ludzki Żniwiarz

w porównaniu ze zwykłym Żniwiarzem to kurdupel. Przecież one mają ok 3km długości! Ile miał nasz ulubieniec, terminator? Nawet po obiciu w pancerz nie byłby znowu taki duży. Przyjrzyj się mu, a np. Suwerenowi, wtedy jak "obsiadł"

Wieżę Cytadeli

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzki Reaper na pewno przybrałby na rozmiarze, gdyby Shep go nie zniszczył. To była dopiero larwa, która na pewno zostałaby wzmocniona o pancerz, dodatkowe moduły itp. Pod koniec na pewno przypominałby pozostałe statki, należy pamiętać, że nawet sam kształt jest ważnym ogniwem w łańcuchu indoktrynowania.

24M1611-54-reaper-cuttlefish.jpg

Oto pierwowzór Reaperów - reaper cuttlefish.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NiewidomyW - Jack ma ładną buźkę, czego chcesz;p

Jak wyglądają quarianie powinni pokazać, zbyt dużego smaku narobili na to zbyt dużej ilości graczy. Oczekiwanie na tę chwilę musi się skończyć!

Tali nie jest brzydka - to wiemy na pewno. Po zdjęciu jej hełmu Shepard przecież nie sięgnął odruchowo po Kata, pamiętacie?

Edit: Jeżeli jednak tak się NIE stanie, to dla mnie Tali = Liz Sroka. Również b. fajna dziewczyna.

Nie ma co jak dla mnie Tali jest najlepsza, może głupio i geekowo to zabrzmi ale po każdej misji z niecierpliwością biegłem właśnie do Tali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzki Reaper na pewno przybrałby na rozmiarze, gdyby Shep go nie zniszczył. To była dopiero larwa, która na pewno zostałaby wzmocniona o pancerz, dodatkowe moduły itp. Pod koniec na pewno przypominałby pozostałe statki, należy pamiętać, że nawet sam kształt jest ważnym ogniwem w łańcuchu indoktrynowania.

Zresztą mówili, że

Zbieracze chcą uderzyć na Ziemię/ większą kolonię ludzi (nie pamiętam dokładnie jak było) by zgarnąć jeszcze więcej istot organicznych tej rasy więc pewnie by go powiększyli jeszcze

nie chciałbym zobaczyć ryła jak u Jack

Aaaaaa czyli jak by miała już paskudny ryj (np. jak u batarianina) to była by już pewnie be i tak by się nie podobała jak teraz gdy jej nie widzicie.

A swoją drogą schodząc z tego tematu, ciekawe co zrobią gethy Tali jeśli się po nią nie poleciało na Heastrom (czy jak to się zwie), zabiją czy zrobią z niej więźnia?

PS:

http://www.youtube.com/watch?v=L-iFR7NzuFk...feature=related

1. Fajne gościu ma okulary, ja takich w grze nie zauważyłem :)

2. Nawet nie wiedziałem, że można Grunta nakarmić ołowiem, gdy będę następnym razem grał to spróbuję.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...