Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Oj zapowiada się naprawdę obiecująco :D Nie mogę się doczekać!

Co do Patryka Olejniczaka... Gość ma talent!!!

A teraz miałbym prośbę odnośnie EA STORE. Mam Mass Effect 2 Edycja Kolekcjonerska w wersji pudełkowej i słyszałem, że kupując go, zakupiłem przy okazji wersję cyfrową. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć w jaki sposób mógłbym to pobrać? Nie mam internetu więc nie jestem obeznany z tym tematem.

Z góry dziękuję.

Edytowano przez serVian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyperswadowanie mi/wperswadowanie zakup Mass Effect 1 na konsolę x360. Mam okazję sięgnąć po ową produkcję za około 30zł i zastanawiam się czy warto ... Grałem troszkę w część 1 na PC i w drugą na konsoli i mocno mnie wciągnęło (ale to w drugą) i mam problem czy wybrać Space operę czy nie :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@serVian - Klucz do EADM powinieneś mieć w pudełku. Jak już go znajdziesz to wklep go tutaj: link i zaloguj się na swoje konto na ea.com (albo utwórz jeżeli go jeszcze nie posiadasz). Później ściągasz tylko downloadera (link) i ściągasz bez problemu w pełni legalną kopię ME2 w języku angielskim. Spolszczenia napisów znajdziesz w internecie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do "arrival" Mi od początku to brzmi jakby żniwiarze mieli wlecieć już w dwójce. Ponieważ fani wprost nie mogą się doczekać trójki to nasze ukochane ea postanowiło dać nam początk trójki już teraz oczywiście za dodatkową opłatą. EA zniszczy tą serię. To tylko moje przemyślenia oczywiście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: ja nie sadze by bioware niszczylo ME3. Daje nam tylko przedsmak.

Moze np. Shepard zostaje wyslany na jakas planete by obronic ja przed przednia gwardia zniwarzy (np. 3-4) co ma go przygotowac do ostatecznej bitwy broniac Ziemie i galaktyke przed nastepnymi.

Sadze ze jest to dobry chwyt marketingowy anie niszczenie. Nie piszmy pochopnie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EA niszczy serie... oho zaczęło się narzekanie jak w przypadku DA2 i wielu innych gier, całkiem szybko. Wątpię czy w DLC Arrival mielibyśmy się spodziewać już inwazji żniwiarzy, będzie to z pewnością miało jakiś związek z nimi, ale pewnie będą to jakieś informacje na temat przykładowego terminu przybycia czy inny chwyt dzięki któremu chętniej kupimy ME3.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do "arrival" Mi od początku to brzmi jakby żniwiarze mieli wlecieć już w dwójce. Ponieważ fani wprost nie mogą się doczekać trójki to nasze ukochane ea postanowiło dać nam początk trójki już teraz oczywiście za dodatkową opłatą. EA zniszczy tą serię. To tylko moje przemyślenia oczywiście

Dziwne rozumowanie. "Arrival" miałby być już w ME2? Początek ME3 na końcu ME2? To by było dosyć głupie :P A tak dostaliśmy typowy "cliffhanger".

Mi tam się podoba takie podejście do DLC, które przedłużają życie gry. Ktoś sobie grał w ME2 dawno temu, będzie miał teraz powód, żeby odpalić znowu (tak samo jak miał powód przy najlepszym DLC - Liar of the Shadow Broker). Poza tym - wydaje mi się logiczne, że scenariusz do ME3 już dawno został ukończony, podobnie jak rozplanowanie wszystkich DLC. Żeby tylko te dodatki były w bardziej "spolszczonej" cenie... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że była mowa o naukowcu, który odkrył, że przekaźniki masy są starsze niż proteanie, co mogło by być dowodem na istnienie żniwiarzy. Może musimy uratować ją, aby poinformowała innych o swoim znalezisku i żeby rasy zdążyły się przygotować. Albo zginie i nie będzie dowodów na ich istnienie... Przynajmniej do póki nie przybędą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to w Mass Effect dzięki rozwaleniu humanoidalnego (niedokończonego) żniwiarza zaczynamy się domyślać że tym razem głównym celem ataku będzie ludzkość. Już w trakcie pierwszego ME padają teksty o zagrożeniu dla ludzkości itd. ale nikt nie myślał, że chodzi o żniwiarzy. Możliwe więc, że dodatek będzie dotyczył tak jak ktoś napisał wykryciu przez Cerberusa dziwnej aktywności w jakimś tam systemie i zbieraniu dowodów na to, że żniwiarze powracają. No i przekonaniu rady, że należy przestać zachowywać się jak idioci i złapać za broń... no a przynajmniej zbudować trochę statków:) Przy takim rozwiązaniu atak na Ziemię w ME3 nadal może być całkowitym zaskoczeniem. Np. dodatek kończy się tym, że przekonujesz do swoich racji radę a ona nakazuje mobilizację jednostek itd. A ME3 zaczyna się od tego, że dowiadujesz się, że Ziemia została zaatakowana.

W ten sposób ME3 może zacząć się bez dziwnej dziury w ciągłości fabularnej (czyli od informacji o ataku), a ludzie którzy kupią DLC do ME2 zostaną w takim przekonaniu (do wyjścia ME3), że zrobili co możliwe dla rratowania życia we wszechświecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie zapomnieliście wyspoilerować czegoś?

@ZdeniO - Tu akurat pasuje słowo "prolog". Prolog do ME3 w dwójce? Może być. Albo też prolog prologu.

Mi pasuje taki DLC, który mógłby fajnie wprowadzać w klimat trzeciej części, walki o każdą inteligentną formę życia zamieszkującą Drogę Mleczną. Cool ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co się spodziewać wielkich zmian wprowadzonych przez DLC, żeby gracze się nie pogubili w części 3. Raczej zdobędziemy jakieś dane o tym jak skutecznie walczyć ze Żniwiarzami, albo

odkryjemy tą cudowną rasę która walczyła przeciwko nim (nikt nie powiedział, że to Proteanie).

Jakaś ciekawostka wzbogacająca fabułę, ale nie mająca większego wpływu na jej zmianę

(podobnie jak LotSB, Liara już w podstawce deklaruje się, że poluje na Handlarza Cieni, więc zapewne to czy zagramy w ten dodatek czy nie nie ma większego znaczenia fabularnego w ME3, po prostu możemy uczestniczyć w tych wydarzeniach naprawdę.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do mojego ostatniego posta. Toć mówiłem że to tylko moje przemyślenia :) i szczerze mówiąc wolałbym żeby prolog był na swoim miejscu czyli na początku trójki a nie na końcu dwójki. (pomijając fakt że takie zagranie byłoby wymuszeniem kupna me2) Według was nie było by dziury fabularnej kiedy rozpoczynamy prolog do me3 i potem musimy wyłaczać grę i zagrać w grę następną żeby zobaczyć kolejne wydarzenia? Tu nie chodzi o to samo co zagrać w me2 i właczyć trojkę żeby zobaczyć co potem. W wypadku "arrival" moim zdaniem gra byłaby już za bardzo rozczłonkowana. A zresztą informacje o tym jak skutecznie niszczyć żniwiarzy wolałbym znaleść w trakcie trójki a nie od początku znać ich wszystkie słabe punkty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę moda o usunięcie tych postów, bo EA może sprawdzać różne fora w tym to, a ten pomysł pewnie by się im spodobał!

A tak na poważnie, gdyby tak było to zrobione to ssałoby po całej linii. No bo co? Są ludzie, którzy nie mają kasy na DLC. Co oni mają zrobić? Znajdują się nagle podczas walki ze Żniwiarzami. Jak tam się znaleźli? Po co są akurat teraz? No właśnie. Proszę was, nie podpowiadajcie EA takich rzeczy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę, jak jak twórcy ME3 przeglądają forum CDA z jakiegoś zadupia gdzieś pod Czarnobylem. Polska nie jest nawet dla nich na tyle ważny odbiorcą, żeby chociażby spolszczyć dla nas DLC, a wy się spodziewacie, że wezmą pod uwagę nasze propozycje na temat fabuły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom Polska jako target rośnie w siłę. A to, że nie spolszczyli LotSH jet zapewne wynikiem słabej sprzedalności punktów BioWare w Polsce (szczerze, jaki procent ludzi, którzy kupili ME2 zakupiło chociaż jeden pakiet?).

Co do Arrival - też wolałbym, żeby to DLC nic nie wnosiło. A najlepiej żeby go w ogóle nie było jako osobny byt, a jako np. prolog ME3. A jeżeli nie jako prolog (bo dla fabuły lepsze będzie inne zawiązanie akcji), to żeby w pudełku z ME3 był jakiś kod do zdojenia DLC dla posiadaczy ME2. Ostatecznie w końcu ten epizod, który chcą zamieścić w Arrival mogą przedstawić jako komiks podobny do zaserwowanego posiadaczom PS3 (mówię o tym bajerze, że się przeglądało komiks streszczający fabułę, a ważne decyzje samemu dokonywało. Ach, ile bym dał żeby móc nie przechodzić po raz kolejny ME a mieć nową postać z nowym podłożem do ME2...)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...