Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@Latouffe

W momencie w którym Collectorzy porywają załogę, należy natychmiast udać się na ratunek. Im więcej misji wykonasz, tym więcej osób Ci tam zginie. Wykonałeś misję dla Legiona i dlatego połowa załogi Ci zginęła, razem z Kelly. Potem ginie reszta. Natomiast surowce można zbierać spokojnie, nie możesz tylko części związanych z fabułą ruszać.

Edytowano przez SarKter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem wszystkie misje przed

prawie martwym reaperem. Jak tylko uzyskalem Legiona to tuz po tym bylo porwanie zalogi. Wiec mialem do wyboru A lece od razu albo B robie lojalke legiona. (zrobilem to drugie poniewaz wole by geth przezyl niz jakas kelly...), co prawda ta pani doktor mi pozniej zarzucila ze moglem wczesniej przybyc

:P

Ciekawe czy jesli sie przybedzie od razu to czy the human reaper ma mniej "pancerza/zycia"? No bo przeciez jako ze zywi sie ludzmi to odjelismy mu cala zaloge sprzed "paszczy" :P

Jest!:

"If you do 1 - 3 assignments after the Collector's attack, about half of the crew including Kelly and Gabby will die. However, Doctor Chakwas, Ken and some unnamed crewmen will survive. You can still do Legions' Loyalty mission so long as you do not land on any planets or stations (ie... any assignment, The Citadel, Omega, etc.), as the game registers these as time, and the entire crew can still survive." -

a ja sie kurde zatrzymalem na illium by kupic pare rzeczy (duzo kasy sie mialo po Lair of the Shadow Broker :P)

Alez ten Mass effect 2 jest rozbudowany!

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj skończyłem podstawowego ME2. Gra świetna ale wciąż mam zastrzeżenia co do ekwipunku i ogólnego rozplanowania niektórych elementów. Nie ważne. W każdym razie wczoraj znalazłem na dysku przez przypadek moje stare savy z ME1. Oczywiście rozpocząłem zabawę od początku bo standardowe rozwiązania w dwójce nie zabardzo mi odpowiadały np.

że poświęciłem Wrexa

. Więc teraz ważne pytanie.

Rozumiem że aby polecieć do Collectorów trzeba wykupić te osłony magnetyczne. Czyli jeżeli nie wykupimy tych osłon gra nie może nasłać na nas za wcześnie ich statku który porywa załogę bo zwyczajnie nie damy rady tam przeżyć. Czy dobrze rozumuję?Bo chciałbym mieć więcej czasu na przygotowanie się a jednocześnie nie chciałbym zwlekać z uratowaniem załogi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.

Collectorzy atakują kiedy odwiedzisz zepsutego Żniwiarza i dołączy do Ciebie Legion. Wszystkie misje i dodatki do statku trzeba dokupić wcześniej, bo po Legionie masz tylko jedną misję do wykonania, jeśli chcesz uratować załogę. Tak więc załatw wszystkie sprawy przed misją we wraku Żniwiarza, zrób lojalkę Legiona i spokojnie uratujesz załogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, tak źle i tak niedobrze.

Chyba jednak zrobię tak że na sam koniec przyłącze Legiona. Póki co Tali go może zastąpić bo w zepsutym Kosiarzu mogę sobie wybrać dodatkową broń. Gram Vanguardem i ostatnio jak wziąłem snajperkę to baaardzo mi się przydawała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka ciekawostka.

Grając w ME1, spotkałem osobnika z rosyjskim imieniem i nazwiskiem, co ciekawe. Myślałem że gdy istnieje przymierze, to nie ma już takich nazwisk blisko związanych z np. Rosją, Polską itd. A tu proszę. Mamy Kaidana Alenko np. Tak prawdę powiedziawszy, nie spodziewałem się że będą jakieś imiona i nazwiska rodem z innych krajów poza Ameryką. Taka błahostka, ale miła moim zdaniem. :) A co ciekawe też, z tego co pamiętam to chyba w ME1, można było spotkać jakiegoś Turianina z nazwiskiem z ziemi ? Nie pamiętam już. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiac o ciekawostkach zwiazanych z ME. Jesli w ME1 zaczepila nas pewna dziennikarka w cytadeli (taka azjatka) i z nami przeprowadzila wywiad to w ME2 ponownie z nami rozmawia dyskutujac o bitwie

reaper vs cytadela.

W pewnym momencie nasz shepard sie wku*wia i zaczyna wymieniac okrety ktore sie poswiecily dla ratowania Cytadeli (wymienil ich z 10-11 chyba zeby pokazac ze to nie jedynie Normanadia sie wykazala bohaterstwem ale cala flota) wszystkie nosily nazwe miast. Np. Paryz, Madryt i jednym z nich byla Warszawa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy dziennikarce używam "perswazji", po co piącha jak można walnąć ripostę xD No dobra poza tym kroganinem na Tuchance, walnięcie z główki wymiata :D

Ostatnio jakoś mnie wzięła ochota na ME2 no i gram, gram. A tu nagle.... nasuwa się myśl "a może jednak grać sniperem"(gram Adeptem). A potem przypomniałem sobie o statku zbieraczy, gdzie zawsze wybierałem karabin szturmowy (głupi Argi) :tongue: hmm jakie fajne połączenie Adept+Snajpa, że też wcześniej na nie nie wpadłem.

Jakoś lepiej mi się teraz gra postacią Pół Na Pół Egoista-Idealista. Chcę być dla niektórych miły :D w KOTOR jedyną wadą bycia złym gościem, był brak głosu głównego bohatera :( W ME2 jest to świetnie rozwiązane. :happy:

@Raven82: Kroganina :smile:

Echh jedyne czego żałuje w ME2 to brak Wrexa w teamie :( Grunt jest spoko, ale Wrex-a nikt nie przebije.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad tym medytowałem :P i doszedłem do wniosku, że jednak "nie ma" Krogana. Krogan to nazwa rasy, a nie mieszkańca jakiegoś kraju/planety. Nie mówisz - nie ma orangutanina tylko, że nie ma orangutana. Co innego tuchankanin :).

Edytowano przez Raven82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raven-orangutanin byłby mieszkańcem orangutanii :tongue: Ale i tak mnie rozwaliłeś :laugh:

Co do ciekawostek, to pamiętam, że podczas rozmowy z Legionem o symbolach był wspomniany obóz zagłady Auschwitz Birkenau. To smutne, ale ucieszyłem się, że coś związanego z Polską(chociaż nie tylko nasi rodacy tam ginęli)pojawiło się w tej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde nie mialem czasu pogadac z Legionem- po lojalce od razu polecialem na omega4! alez szkoda...

A mowiac o birkenau to taki maly offtop: slyszeliscie o tym Irvingu? Co on wygaduje o Auschwitz i o zagladzie? Jeszcze paru takich a za parenascie lat bedzie sie mowilo o ze nazisci byli Polakami i ze auschitz i inne to Polskie obozy zaglady gdzie mordowano niemcow (jencow/wiezniow....) a 6milionow Zydow ucieklo do Izreala i nie bylo Shoa-y.

Byly juz takie artykuly w prasie niemieckiej i angielskiej (i chyba holenderskiej) o tym ze to "polskie obozy koncentracyjne" pozniej sprostowano (Konsulaty Polskie wymusily, ale wedlug mnie nei dopilnowaly tego...) na "Nazistowski obozy koncentracyjne na terytorium Polski" Nigdzie nei ma mowy o Niemcach, tylko jacys enigmatyczni Nazisci, no i oczywiscie wszedzie slowo "Polska, polskie" by sie ludziom do mozgow wyrylo ze to nie Niemcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnego problemu, zacznij grę od nowa inną klasą :). Jak Ci się nie chce, to ustaw najniższy poziom i szybko dojdziesz do Legiona. Przy okazji wybierz "złą" stronę :). Poza tym lojalkę możesz zrobić nawet po zakończeniu głównego wątku.

Edytowano przez Raven82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Latouffe.

Niee, ta dziennikarka to była z krajów Arabskich lub coś ten deseń, tak mnie się wydaje po nazwisku które jest długie że nie wiem. Szkoda że z Emily Wong nie można było porozmawiać w ME2. Otrzymałem wiadomość tylko od niej. :P Ale wracając do tamtej drugiej. No faktycznie, reakcja Sheparda na to, co ta dziennikarka powiedziała o stratach przymierza. Reakcja była boska przyznam. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spriggs:

Dalbym glowe ze ja rozmawialem z Wong.... Moze Ty nie rozmawiales z nia w ME1 albo miales "defaultowy" profil z ME2 i dlatego miales inna dziennikarke :S?

Ja dokladnie pamietam jak shepard mowi: "To Pani!", a ona odpowiada ze to co powiedzialem w ME1 wywolalo burze medialna itd...

Wong i ten fan tak wkurzali czlowieka!

A mowiac o Conradzie (ten fan right?) to chodzac po illium mozna uslyszec w newsach jak mowia o nim ze wyprawil sie tam na jakas planete by ratowac i zawiesc prowiant dla jakis tam kolonistow zaatakowanych przez Collectorow :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...