Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Odpaliłem wczoraj demo "ME2" i stwierdzam, że ta gra jest POTĘŻNA - nie dziwię się czemu dostała 10/10. Jak oglądałem te wszystkie filmiki na początku to prawie się poczułem tak jakbym pierwszy raz widział "Another World" w Telekomputerze. Pomimo ogólnego rozwoju gier rzadko trafiają się tytuły przy których opada kopara (kiedyś częściej mi się to zdarzało), ale "ME2" naprawdę robi wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo ogólnego rozwoju gier rzadko trafiają się tytuły przy których opada kopara (kiedyś częściej mi się to zdarzało), ale "ME2" naprawdę robi wrażenie.

Taa, no a cała seria ME właśnie taka jest. Na prawdę warto zainwestować w tę grę trochę kasy, tym bardziej, że teraz ME2 jest w bardzo niskiej cenie, jak na taką grę. Kopara opada szczególnie podczas tych epickich momentów w grze, ale nie będę tu spoilerował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drugim przechodzeniu tą samą postacią, tyle że po drugiej stronie moralności, trochę mi się już nudzi, jednak spróbuję tak czy inaczej za jakiś miesiąc, jak nie będę miał w co grać. O epickości ME i ME2 już się troszeczkę rozpisywałem, ale jak teraz na sprawę spojrzeć, to może to i dziwne ale większe wrażenie robi na mnie jedynka. Wtedy wszystko dopiero się zaczyna, Shepard jest wielką gwiazdą itd., nikt nie widzi żadnego zła... Dwójka jest za to bardzio, bardzio intensywna, naprawdę każdy etap robi wielkie wrażenie, no i - co jest największym jak dla mnie plusem gry - ma zak... bohaterów, ooo tak. Czego chcieć więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Czego chcieć więcej? Na pewno zrezygnowania z polityki DLC, bo to już robi się powoli nudne. Że niby dla dopracowania jednego zadania trwającego pięć godzin potrzeba pół roku, to coś jest chyba nie tak? Skoro twórcy chcą wypuścić grę wcześniej, ale kilka rzeczy zostawiają na potem "żeby je doszlifować" ( ta, jasne ), to czemu nie poczekają tych kilku miesięcy? Wygląda mi na wypuszczanie wybrakowanego tytułu na rynek, no a już na pewno na nadzieję na łatwy zysk. Takie DLC powinny kosztować do 10 złotych, nie więcej.

Sorry za tą wylewność, ale ostatnimi czasy DLC'ki mocno zaszły mi za skórę, szczególnie te które nie działają :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, wróciłem do części pierwszej po wielokrotnym przejściu dwójki. To było dosyć bolesne. Jakbym miał prowadzić zgazowanego Poloneza, kiedy wcześniej jeździłem trzylitrową BeEmą.

Hehe ja miałem to samo. Inne sterowanie, słabsza grafa, inny system RPG, ale na szczęście wciąż te same głosy i wspaniała muzyka.

Co do DLC, to dopóki dystrybutorem będzie EA, to się raczej nie zmieni, ale jeśli wszystkie będą tak świetne, jak LotSB, to nie mam nic przeciwko.

Moim zdaniem też powinni zmienić ten system paragon/renegade, bo teraz patrze po prostu, która odzywka jest niebieska/czerwona i ją daję. Nie mogą dać szansy wpłynięcia na osobę, jak było w KOTOR? Tak byłoby lepiej moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak system z KOTOR-a był o wiele lepszy, w ME2 zrobili to naprawdę kiepściutko :( przez to tracimy możliwość zrobienia hybrydy. Dlatego miałem sporo trudności z lojalnością sojuszników. Nadchodzi "gadka szmatka" a tu bam...nie mogę klikną żadnej z opcji. Achh..no i mi się zachciało grać w ME2, to przez was xD Przypomniały mi się teksty Jokera i misje lojalnościowe :D. Muszę się jeszcze do tego odpowiednio zebrać xD. Wróciłbym wcześniej, ale rozmowa była o DLC którego nie ściągnąłem :tongue: ogólnie moje zainteresowanie DLC coraz bardziej spaaada. Szczególnie, że EA wycięło taki numer z tym cięciem gry a w dodatku płatnymi DLC! Za takie DLC to ja dziękuje.

@Sprawa z bmką: Heh, to właśnie mnie powstrzymało od przechodzenia gry renegatem, już po przejściu ME2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że ja tego nie wymyśliłem i nie sprawdzalem czy to działa, ale na forach znalazłem 2 rozwiązania. Nie chce mi się szukać linków więc po prostu to wkleję :P.

Pierwszy sposób.

Wchodzisz do rejestru. Robisz to odpalając polecenie "uruchom". Jak masz XP/Vistę to pojawia się to po kliknięciu w Start (gdzieś nad "zamknij windows"). Jak masz win 7 to trzeba poszukać zdaje się w akcesoriach.

Po kliknięciu w Uruchom wpisujesz regedit i enter.

W zależności od systemu 32 czy 64 bit szukasz klucza

32bit: HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\BioWare\\Mass Effect 2

64bit: HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Wow6432Node\\BioWare\\Mass Effect 2

Klikasz 2 razy na Language i zmieniasz z "pl" na "en" (bez "")

Po instalacji DLC zmień z powrotem na pl.

Drugi sposób.

Tu chyba wszystko jasne :)

-Zamiast uruchamiać DLC rozpakowujemy plik EXE (za pomocą programów w stylu 7zip).

-Otrzymamy kilka katalogów. Interesuje nas ten o nazwie $_OUTDIR.

-Wchodzimy do katalogu, w którym mieszczą się DLC do gry (np. D:\Mass Effect 2\BioGame\DLC) i tworzymy w nim katalog o nazwie DLC_EXP_Part01.

-Kopiujemy zawartość $_OUTDIR do DLC_EXP_Part01.

-Uruchamiamy grę i sprawdzamy pocztę na statku.

Jak Ci nie wyjdzie to po prostu ściągnij sobie grę z EA, niestety gra trochę waży (z 11 GB) i będzie całkowicie po angielsku (jest chyba jeszcze kilka języków, ale polskigo nie ma). Plusy są tekie,że wszystkie DLC będą się instalować bez żadnych problemów i gra działa bez płyty :P. Musisz najpierw odinstalować grę (zachowaj sejwy :P) i potem zainstalować ten program http://ea-download-manager.softonic.pl/

Po uruchomieniu programu logujesz się na swoje konto EA i potem klikasz u góry - Aktywacja. Wpisujesz swój klucz z gry i gra zacznie się ściągać :)

Edytowano przez Raven82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System moralności z KotORa lepszy niż w Mass Effectach? Polemizowałbym. Pomijając już fakt, że wybór między Paragon a Renegade to nie jest taki jednowymiarowy wybór jak jasna/ciemna strona, to właśnie w KotOR był ten problem, że jak grałeś jasną stroną i zrobiłeś coś na ciemną, to traciłeś punkty. W sumie w niczym to nie przeszkadzało, bo... sama moralność miała w rozgrywce znikome znaczenie. Anyway, patent z osobnymi kontami Paragon i Renegade jest znakomity. Gram tak jak chcę.

Co do braku punktów na elitarne opcje dialogowe - szczerze mówiąc, nie zdarzyło mi się. A grałem "głównie Paragonem", właśnie robiąc to, co mi się wydawało odpowiednim rozwiązaniem - czasami to było również rozwiązanie Renegata (np.

pozwoliłem Garrusowi zabić Sidonisa

). W żadnej innej grze RPG nie czułem się tak swobodnie jeśli idzie o wybory, jednocześnie mając wrażenie, że wskaźniki naprawdę się do czegoś przydają.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron, W KOTOR też mi się nie podobało się, że można grać tylko jako zły lub jako dobry, a nie było drogi pośredniej. W ME nie podoba mi się system dialogów, który polega na klikaniu opcji kolorowej tylko gdy się pokaże. Moim zdaniem lepiej byłoby, gdyby każdy mógł używać tych kwestii, ale ich skuteczność, byłaby uzależniona od ilości punktów paragon/renegade.

Różnorodność wyborów jest super, ale niech chociaż mam wątpliwość czy moja perswazja podziała na rozmówce. (w misji lojalnościowej Tali byłoby to genialne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię swoją prosbę o wypunktowanie instalacji DLC "Shadow itd..."

Wiem ze sa opisy ale tak pogmatwali ze juz wogole nie wiem jak i co zainstalowac.

Nie dziwcie sie jednak wiek swoje robi :)

Moze mi ktos w koncu napisac co i jak ?

Sposób podany przez Ravena nie zadziała, DLC pozbawione będzie napisów i tekstu mówionego. Na moim blogu jest metoda, ale wymaga ona zmiany języka na angielski. Jest też jeszcze fanowski Patch na forum bioware (social.bioware.com/forum/5) stworzony przez TTTr'a, który pozwala grać w DLC na polskiej wersji.

Edytowano przez SarKter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Czego chcieć więcej? Na pewno zrezygnowania z polityki DLC, bo to już robi się powoli nudne. Że niby dla dopracowania jednego zadania trwającego pięć godzin potrzeba pół roku, to coś jest chyba nie tak? Skoro twórcy chcą wypuścić grę wcześniej, ale kilka rzeczy zostawiają na potem "żeby je doszlifować" ( ta, jasne ), to czemu nie poczekają tych kilku miesięcy? Wygląda mi na wypuszczanie wybrakowanego tytułu na rynek, no a już na pewno na nadzieję na łatwy zysk. Takie DLC powinny kosztować do 10 złotych, nie więcej.

Sorry za tą wylewność, ale ostatnimi czasy DLC'ki mocno zaszły mi za skórę, szczególnie te które nie działają :/

Tzn. w mojej opinii DLC ogólnie to szmira. Może jestem jakimś przeżytkiem i staruchem (a nie, nie jestem), ale mi w zupełności wystarczyły add-ony, pudełkowe dodatki, wydawane NORMALNIE, w sklepach. Ale niueeeee, przecież świat idzie do przodu (jak słyszę ten tekst, dostaję ku....y), więc i dodatki do gier muszą iść forward. I tak otrzymujemy DLC, które ściągamy z neta. Poważnie, sorry, ale ja się nigdy do tego nie przekonam. Twórcy robią DLC? To niech poczekają z premierą gry i owe DLC wrzucą do pudełka. Ja nie będę za to płacił.

Co do braku punktów na elitarne opcje dialogowe - szczerze mówiąc, nie zdarzyło mi się.

Yeap, też nie miałem ani razu z nimi problemu.

A grałem "głównie Paragonem", właśnie robiąc to, co mi się wydawało odpowiednim rozwiązaniem - czasami to było również rozwiązanie Renegata (np. pozwoliłem Garrusowi zabić Sidonisa).

Once again, the same. I takie granie jest najbardziej satysfakcjonujące, jak dla mnie bez sensu jest robienie całej gry jedną stroną moralności, we wszystkich wyborach. Mieszana moralność wymiata :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. w mojej opinii DLC ogólnie to szmira. Może jestem jakimś przeżytkiem i staruchem (a nie, nie jestem), ale mi w zupełności wystarczyły add-ony, pudełkowe dodatki, wydawane NORMALNIE, w sklepach. Ale niueeeee, przecież świat idzie do przodu (jak słyszę ten tekst, dostaję ku....y), więc i dodatki do gier muszą iść forward. I tak otrzymujemy DLC, które ściągamy z neta. Poważnie, sorry, ale ja się nigdy do tego nie przekonam. Twórcy robią DLC? To niech poczekają z premierą gry i owe DLC wrzucą do pudełka. Ja nie będę za to płacił.

Taa, a wtedy ludzie narzekaliby, że Mass Effect wyjdzie z takim opóźnieniem, a na dodatki trzeba znowu czekać dłużej :(

No cóż, prawda jest taka, że DLC ma swoje zalety (wychodzi częściej) i wady (cena i długość) i niektóre firmy, uznały że tak będą wydawać dodatki (EA w tym wypadku). Z drugiej strony są normalne pełnoprawne dodatki, które wydaje m.in. Blizzard, ale które swoje też kosztują, ale są nieco dłuższe.

Może wydadzą niedługo Game of the year edition ME 2, to wszyscy będą zadowoleni :)

Yeap, też nie miałem ani razu z nimi problemu.

Once again, the same. I takie granie jest najbardziej satysfakcjonujące, jak dla mnie bez sensu jest robienie całej gry jedną stroną moralności, we wszystkich wyborach. Mieszana moralność wymiata

Mnie najbardziej podobało się palnięcie w twarz z piąchy gościa, podczas misji Thane'a. :)

I to właśnie mi się w Mass Effect nie podoba, że klikam bez namysłu odpowiedź byle była kolorowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeap, też nie miałem ani razu z nimi problemu.
ja niestety i owszem w kluczowym momencie kłótni Mirandą z Jack. W sumie podczas

misji samobójczej źle zrobiłem, że Mirandę dałem jako biotyka do utrzymywania pola siłowego (tak samo jak nielojalnego Zaeeda do dowodzenia drugim oddziałem ;P)

, ale już za drugim podejściem trochę pomogłem sobie z edytorem save'a, żeby móc zrobić kilka akcji renegata. Granie tylko dobrym może naprawdę się przejeść ^^

Mieszana moralność wymiata :D
Popieram. Czasami robiłem akcję renegata, bo mi to pasowało a czasami chciałem ujrzeć co zrobi Shephard :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja..... nie no ja zaraz spadne z krzesla!

Gram przez ostatnie 3h(przy czym podczas ostatniej 1h zastanawialem jak przekabacic zaeed na swoja strone i rozwiazac konflikt pomiedzy Jack i miranda) w ME2 az tu nagle odkrywam ze maxujac Mistrzostwo zwiekszam o 100% moj idealizm! jutro z rana siadam i sprawdzam czy zadziala!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpykałem Brokera na insane'nie. W sumie nie było znów aż tak trudno, ale po walce z Reaperem na tym samym poziomie trudności wszystko jest łatwe

Hmm a myślałem, że będziesz bardziej narzekał, że walka z asari Spectre była trudna. :)

Ja..... nie no ja zaraz spadne z krzesla!

Gram przez ostatnie 3h(przy czym podczas ostatniej 1h zastanawialem jak przekabacic zaeed na swoja strone i rozwiazac konflikt pomiedzy Jack i miranda) w ME2 az tu nagle odkrywam ze maxujac Mistrzostwo zwiekszam o 100% moj idealizm! jutro z rana siadam i sprawdzam czy zadziala!

U mnie działało, więc życzę szczęścia, bo może to właściwy trop :P

PS: Na stronie BioWare do pobrania są soundtracki z Mass Effect :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę tylko linki to iTunes i Amazona.

Nie mówiłem, że są za darmo, ale fajnie że są :)

Przy Asari było gdzie się schować i była ogromna przestrzeń. Z Brokerem było a wiele ciaśniej i rozwalał osłony

Przy Brokerze, jakoś nie miałem problemów. Po prostu jak podszedł za blisko dawałem Stasis i mogłem zmienić pozycje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! sekretem bylo odblokowanie max mistrzostwa ofensywnego! Teraz Zaeed jest mi lojalny a Jack i miranda sie nie kloca! Fajnie miec cala ekipe w innych strojach ;)

Wlasnie zakupilem Overload i Katsumi, jutro zamierzam sobie pograc. Czy beda one dzialaly z moja wersja kinowa? czy trzeba cos tam poszperac w plikach?

PS: aha, zamierzam zrobic wszystkie DLC przed IFF!

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę tylko linki to iTunes i Amazona.

Nie mówiłem, że są za darmo, ale fajnie że są :)

ayfkm.jpg

Mówiłeś, że są do ściągnięcia, a nie do kupienia.

@latouffe: Zapewne zmieni ci się wersja kinowa na pełną angielską. Też miałem kinówkę i po którymś DLC przeskoczył mi język na angielski. Albo po patchu, nie pamiętam.

Edytowano przez steelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś, że są do ściągnięcia, a nie do kupienia.

DLC też są do ściągnięcia, pod warunkiem że je najpierw kupisz. Co do muzyki o przyznam, że nie sprawdziłem linków, ale jak mówię, fajnie że w ogóle jest.

Wlasnie zakupilem Overload i Katsumi, jutro zamierzam sobie pograc. Czy beda one dzialaly z moja wersja kinowa? czy trzeba cos tam poszperac w plikach?

Overlord i Kasumi działają normalnie z polską wersją językową. Żeby mieć kinową trzeba tak samo poszperać w plikach, jak przy pozostałych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, darmowy test IQ, wyślij sms żeby zobaczyć swój wynik. Krótko mówiąc - siejesz ferment, wprowadzasz ludzi w błąd. Weź to na klatę. ;)

Skoro już jednak przy merchandisie masseffectowym jesteśmy - czytał ktoś książki Drewa Karpyshyna? Polubiłem gościa za trylogię Dartha Bane'a napisaną jeszcze w czasach, gdy Karpiu był na świeżo ze StarWarsami z okazji zrobienia KotORa. Teraz z kolei ponownie jestem pod wrażeniem jego pracy przy Mass Effect. Tutaj proza jest akurat bardzo mocno powiązana z fabułą gier, a jednak wątki stamtąd nie są nadmiernie eksploatowane. Z jednej strony autor był do tego zmuszony, by móc zachować spójność z jakkolwiek poprowadzoną rozgrywką (pojawienia się nazwiska Shepard można policzyć na palcach), z drugiej udało mu się zbudować powiązaną, ale niezależną historię, która może nie stanowi wartości samej w sobie (choć ciężko mi to ocenić z dystansu, jako fanowi ME), ale czyta się bardzo przyjemnie i przy okazji można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o pozostałych bohaterach gry, jak Saren, Anderson czy Illusive Man.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...