Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

I to niby jest wymówka? Jak im się wypsło, to niech się teraz postarają i to naprawią. To jest nie możliwe żeby nie umieli. Idą po najmniejszej linii oporu. Jak się coś [beep]niczyło to trzeba umieć to naprawić. Jak dla mnie to TU właśnie pole do popisu ma EA Polska. Może się wykazać mądrością i tę sprawę załatwić, a nie udawać "problemy techniczne"

Prędzej EA Polska wyda patch umożliwiający włączyć wersje kinową bez kombinacji rodem z ramki Allora, niż naprawi owe "problemy techniczne".

JA skoczylem podstawke ME jakies pare dni temu i musze pwoiedziec ze "ryje beret"!

Normalnie nie gram w Rpegi ale ta gra mnie powalila! Historia, system walki, podrozowanie od planety do planety genialne!

Teraz tylko rozrysc jak zainstalowac ten cholerny BDTS a pozniej kupic TPS.

Kupno TPS odradzam, bo jest po prostu słabe. Ale jeśli podobała się tobie historia w ME to radzę kupić książkę ME:Objawienie, bo wyjaśnia kilka wątków, które są tylko wspomniane w ME. Musisz tylko przygotować się na tłumaczenie rodem z EA.

Hi Everyone

Just a heads up that we are going to be doing some maintenance work on the BioWare Points system (which we call Lockbox) in the near future.

Starting at Midnight PDT on Thursday September 2 and lasting approximately 4-6 hours the BioWare Point Lockbox will be offline. This means that during this time you will not be able to purchase new BioWare points. You will also not be able to redeem BioWare points for new downloads through the website (but you can continue to redeem points through the game directly).

This does not affect points you have already purchased or DLC you have already purchsed. And the team will be working hard to get the system back online as quickly as possible. Thats for your patience.

Małe ostrzeżenie, że 2 Września możemy mieć problemy od około 9 do 16 z systemem punktów i z pobieraniem dlc.

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę na inny temat, albowiem ostatnio EA wypuściło w serri Classics 3 >CIACH< gry - Dragon Ejdża, Massa 2 i L4D2. A właściwie to poprostu puściło je po obniżonej cenie, w tym samym pudełku itd. Sta wieć pytanie ode mnie - czy ME2 sprzedał się aż tak słabo że po pół roku od premiery ląduje na półkach za 5 dych? Ba, wczoraj w łódzkim emipku widziałem jej edycję kolekcjonerską za (uwaga!) 59,90... Łoda fak?

PS A zaraz obok CoD: WaW za 69,90 pfff -.^

W każdym razie, brawo, EA!

Nawet wykropkowane/gwiazdkowane przekleństwa są niedozwolone - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latouffe - w dzienniku zadać sprawdź, czy nie masz nowej pozycji z "Bring Down the Sky" w nazwie. U mnie po zainstalowaniu patcha samo się pojawiło.

@Bassist - hmm... "Dzięki" za info. Ja kupiłem zarówno DA:O jak i ME2 w cenie premierowej. : / Teraz się czuję oszukany podwójnie - nie dość, że obie były wydane beznadziejnie, to jeszcze teraz są za 1/3 tamtej ceny... Skandal... : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gram sobie w Mass Effecta 2 i przeszedłem prawie całą grę. I mam pewien problem. (Uwaga wielki spoiler! Czytanie na własną odpowiedzialność).

Mianowicie odzyskałem moduł identyfikacyjny zbieraczy z tego wraku jednego z nich. Mam do wykonania jeszcze kilka misji. Muszę lecieć na Illium zwerbować Egzekutorkę, Zabójcę, zrobić zadanie od Mirandy (to z jej siostrą) i ponadto polecieć na Cytadelę, by pogadać z Radą, Andersonem. Tylko, że zawsze, gdy chcę lecieć na jakąs planetę, to automatycznie zaczyna się cutscenka, że ten moduł zbieraczy jest gotowy i zaczyna się potem jazda - zbieracze atakują Normandię, gdy opuszcza ją Shephard z załogą itd. Czyli jest to poprostu koniec gry i już nie będę mógł wykonać pozostałych zadań?

EDIT:

Jeśli już nic nie będę mógł zrobić, tylko kończyć grę, to zawsze można cofnąć się przed misję z tym wrakiem żniwiarza.

5 godzin gry w plecy, ale coż... Ja wykorzystuje gry w 100% i robię wszystkie misje :wink:

Edytowano przez KamilosD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gram sobie w Mass Effecta 2 i przeszedłem prawie całą grę. I mam pewien problem. (Uwaga wielki spoiler! Czytanie na własną odpowiedzialność).

Mianowicie odzyskałem moduł identyfikacyjny zbieraczy z tego wraku jednego z nich. Mam do wykonania jeszcze kilka misji. Muszę lecieć na Illium zwerbować Egzekutorkę, Zabójcę, zrobić zadanie od Mirandy (to z jej siostrą) i ponadto polecieć na Cytadelę, by pogadać z Radą, Andersonem. Tylko, że zawsze, gdy chcę lecieć na jakąs planetę, to automatycznie zaczyna się cutscenka, że ten moduł zbieraczy jest gotowy i zaczyna się potem jazda - zbieracze atakują Normandię, gdy opuszcza ją Shephard z załogą itd. Czyli jest to poprostu koniec gry i już nie będę mógł wykonać pozostałych zadań?

Spokojnie,

możesz wykonywać po ataku Zbieraczy dalej normalne zadania.

Niemniej - to jest lekki spoiler nawet dla Ciebie, więc czytasz na własną odpowiedzialność! -

jak będziesz się za bardzo grzebać, to będzie miało to swoje konsekwencje w finale

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilosD:

Atak Zbieraczy to nie jest finał. Masz jeszcze do wykonania misję samobójczą i to jest właściwy finał - zaczyna się, kiedy przelecisz przez przekaźnik Omega-4. Od ataku możesz to zrobić, ale nie musisz - w międzyczasie możesz się dalej przygotowywać do Le Grande Finale.

Jeśli przeżyjesz misję samobójczą, możesz potem jeszcze wykonywać pozostałe misje, ale wtedy to już faktycznie jest często dziwne i wyrwane z kontekstu.

@Uszakov: premierowa wersja ME1 miała wersję językową do wyboru - jestem na 99% przekonany, że w PK wybór pozostał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilosD -

Misje oczywiście można wykonać. Ale jak ktoś to już powiedział, ma to pewne konsekwencje w finale.

IMO najlepiej jest odzyskiwać moduł już na końcu.

Kupując ME1 w Platynowej Kolekcji mogę liczyć na polonizację kinową?

Jak najbardziej. Sama posiadam grę z tej kolekcji i są obie wersje do wyboru. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dzięki za odpowiedź. Zresztą już nieważne, bo sam przed chwilą zauważyłem, że po ataku dalej mogę wykonywać questy, więc jest ok

:wink:. Zrobię wszystko, co muszę i dopiero potem lecę na samobójczą misję. Powiedziałeś, żebym się nie ociągał, bo może mieć to swoje odzwierciedlenie w finale. Co miałeś na myśli? Jak będę dalej werbował ludzi, załatwiał kilka spraw na Cytadeli, to źle to wpłynie na finał gry, bo stracę czas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, perfect happy endingu Ci się osiągnąć nie uda. Ale nie jest to nic strasznego. Sam też się za pierwszym razem ociągałem.

W Twojej sytuacji po prostu cieszyłbym się tymi wszystkimi misjami - werbowałbym, zrobił lojalki Mirandy i tej dwójki, której jeszcze nie masz i potem poleciał. A najwyżej jak będziesz chciał mieć kiedyś idealny save, to sobie to "poprawisz" :) .

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak już dokładnie spoilerujemy, to przez ociąganie

ginie połowa załogi, z Kelly na czele. Druga połowa, z doktor Chakwas na czele, ciągle może przeżyć.

As I said - na razie skup się na misjach głównych. Lojalki Samary i Thane'a są akurat niesamowite, więc szkoda by było, żebyś je przegapił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chcesz wiedzieć? Jak coś to spoiler:

Jak będziesz się ociągał to stracisz możliwość uratowania porwanej załogi. Także to zależy od ciebie czy przeżyją. Wydaje mi się, że po porwaniu można jeszcze coś zrobić ale nie za dużo. Ja tam zawsze od razu lecę na ratunek.

Ten spoiler to powiem szczerze, że żaden spoiler, bo

od razu się domyśliłem, że ginie większość załogi, albo część, w zależności od tego, jak się grzebię :]

W poradniku jest napisane, że jak będziesz się ociągać to

przeżyje właśnie tylko Dr Chakwas.

Nie wiem jak to jest, bo ja wykombinowałem sobie full happy end.

Jak wykombinowałeś sobie full happy end?

Ile robiłeś misji między porwaniem załogi, a uratowaniem.

@Fristron

To co ty zrobiłeś, że

prawie wszyscy poginęli?

Ja myślę, że jak zwerbuję Zabójcę i Egzekutorkę, zrobię ich misje lojalnościowe, załatwię na Cytadeli sprawę z Radą i misją lojalnościową Garrusa, to nic się nie stanie i

nie wpłynie to źle na koniec gry i wszystkich uratuję.

EDIT:

@UP

Ok. Czyli jednak muszę się pośpieszyć...

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Edytowano przez KamilosD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect 2 warto kupić również nie znając fabuły z ME 1, bo to wielka gra jest i tyle :). Pomimo tego jednak warto skończyć najpierw Mass Effect 1, bo inaczej może nie do końca wczuć się w fabułę (np. nie będziesz wiedział do końca, skąd zna Ciebie Tali).

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Mass Effect nie jest drogi - jak poszukasz. Ja kupiłem w sklepie na Allegro nówkę w edycji premierowej gdzieś tak pół roku temu - z przesyłką dałem 25 zł.

Czy warto grać w dwójkę, jak się nie miało przyjemności z jedynką? To trochę skomplikowane. Wątek główny drugiej części jest osobną historią, która rozgrywa się w ramach większej opowieści. To rzecz kompletna, ale, co tu kryć - kontekst pierwszej części jest w wielu scenach bardzo ważny. Jak nie grałeś w ME1, to w ME2 żadnego wrażenia na Tobie nie zrobi spotkanie z Tali czy Ashley, podczas gdy weteranowi serii serducho w tych chwilach bije szybciej.

Do tego jest jeszcze ten motyw z importem save'ów z części pierwszej - co prawda nie są to gigantyczne zmiany w "dwójce", ale jednak daje bardzo fajne poczucie ciągłości.

Moim zdaniem - zdecydowanie lepiej zagrać najpierw w jedynkę. Szczególnie, że nie jest droga, a obie części są kapitalne.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...