Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Matison, ale ok w czym problem ja się nawet zgadzam na to DLC ale niech to będzie coś dużego bo jakoś nie widzę, żeby Bioware cokolwiek robili by dopracować to DLC np. Brak normalnej rozmowy z Kasumi, jak już żądają kasę to niech zrobią to porządnie, ciuszki- coś co fani robią za darmo i są o wiele lepsze. Zresztą jak już chcą grę na części porozbierać to niech ta gra nie kosztuje 130 złoty tylko dajmy na to 80 w dniu premiery i każdy wtedy ma pieniądze na zakupienie tych punktów. Kiedyś jak wydali dodatek do gry to można się było pobawić, dzisiaj jest to na zaledwie godzinę i to zrealizowane słabo. Może jak by te punkty były do kupienia po 35 złoty to by było lepiej i bardziej opłacalne, albo mniejsze pakiety punktów bo ja nie zamierzam płacić za ciuszki, pancerze czy jakąś bajerancką ciężką broń którą używam 4 razy podczas gry. Kupiłbym sobie DLC z misjami i tyle, a tak co ja później z tymi punktami zrobię jak DLC reszta DLC nie będzie działała w Polsce (coś mi się wydaje, że to nie tylko z Liarą i jej DLC są takie problemy).

A jak chcą to niech po prostu wypuszczą na rynek pakiety z dodatkowymi misjami i koniec, problem rozwiązany, zamiast durnych pudełek na punkty DLC lepiej by było wypuścić pakiet DLC w pudełkach na to samo by wyszło a przynajmniej tych kobył przez neta nie musiał bym ciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie uważam, że DLC ma być darmowe. Według mnie DLC w ogóle nie powinno istnieć. Jeżeli chcą zarobić na dodatku to niech się postarają i zrobią pełnowymiarowy dodatek, a nie wycinają części gry i liczą na to, że fani i tak zapłacą za coś co powinni dostać w podstawce. ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matison

Wcale nie uważam że za DLC nie powinno się płacić. Owszem za niektóre powinno, ale to się tyczy raczej uboższych firm które dochodów muszą szukać wszędzie :) Jeszcze rozumiem Kasumi (chociaż według mnie powinna być bardziej rozbudowana) ale mam płacić za jakieś łaszki?? To akurat jest śmieszne.... Już nie ważna cena tylko sama próba wyłudzenia pieniędzy od gracza za pakiet nowych fatałaszków dla 3 kompanów z drużyny LoL :)

A co do DLC z Liarą to ja bym z chęcią za nie zapłacił, tylko niestety nie będę miał możliwości :P

Ogólnie preferuje pełnoprawne dodatki do gier, a jak już powiedziałem wcześniej dodatkiem można IMO określić coś takiego jak DA Przebudzenie czy też Gothic 3 Zmierzch Bogów. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nie na miejscum szczególnie u takiej firmy jak EA która ma chorendalne zyski....

Rozumiem że jakas mała firma może sobie pozwolić na taki sposób dorabiania, ale nie firma pokroju EA z miliardowymi zyskamy (to metafora.....)
Pracowałeś kiedyś za wynagrodzenie? Podpisywałeś umowę o pracę? Nie? Nawet bez tego powinieneś zdawać sobie sprawę, jak naiwnym jest mówienie, że ktoś nie może zarabiać, bo JUŻ zarabia dużo. Niesamowita jest ta polska mentalność. Niewolno, koniec, kropka. Ci ludzie pracują na swoje utrzymanie, utrzymanie swoich rodzin i samorealizację. Z chęcią bym zobaczył, jak miałbyś możliwość dodatkowej pracy po godzinach, udzielając korepetycji czy jeżdżąc i naprawiając komputery i NIE przyjąłbyś jej, chociaż chciałbyś wyjechać na wakacje, bo przecież co ten klient powie? Przecież masz pensję, to obciach JESZCZE dorabiać. Eh. Kocham takie posty. Bojownicy o sprawiedliwość się znaleźli.

Ale jeśli wiem, że pojawi się np Liara uznaje to za istotną część fabuły.
Nie masz pojęcia, jaką historię przedstawi DLC. Może Liara wpadnie na trop Handlarza Cieni, przejdzie dwa metry i umrze? Nie. Jest Liara. To MUSI być coś z fabułą. Co prawda, do tej pory nie miała ona żadnego dlań znaczenia, ale kto by się tam przejmował.

Płatny DLC to po prostu próba wyłudzenia kasy za produkt za który już zapłaciliśmy
Łał! Chyba na Twoim osiedlu obowiązuje inne prawo sprzedaży. Płacisz za to, co jest w pudełku. Gdzie w licencji jest napisane, że gwarantują kupującemu dostęp do późniejszych mikrododatków za darmo? Nigdzie? Więc nie kupujesz gry i wszystkiego, co później do niej wyjdzie, a samą grę.

Kiedyś takie poprawianie/dodawanie czegoś później w tak małych porcjach było niedopuszczalne chyba
Bo i kiedyś dostęp do Sieci nie był tak powszechny. DLC do ME2 są chyba oczywiste: jak zatrzymać obrót grą - bez multi! - na rynku wtórnym, jeżeli nie przez wypuszczanie mikrododatków?

Owszem za niektóre powinno, ale to się tyczy raczej uboższych firm które dochodów muszą szukać wszędzie
No po prostu aż mi się jeść nim2 żujki odechciewa. Idź do pracy.

próba wyłudzenia pieniędzy
Tylko widzisz, ciuszki to wzorcowy przykład "popierdółki", absolutnie nie potrzebnej do cieszenia się grą. Zapoznaj się z definicją "wyłudzenia". Nikt nie każe kupować, nic się nie traci pod względem fabuły.

Gothic 3 Zmierzch Bogów
Grający w G3ZB raczej nie zgodziliby się z tą opinią :) Już lepiej pasowałby tu Tribunal i Bloodmoon do Morrowinda. Co poradzić? Od dawna nie widziałem pełnowymiarowego dodatku do gry. Nie wiem, jak to jest z Przebudzeniem, ale ponoć jest to sama walka (podobnie, jak podstawka) a coś takiego to pójcie po najlżejszej linii oporu i mi się nie podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia, jaką historię przedstawi DLC. Może Liara wpadnie na trop Handlarza Cieni, przejdzie dwa metry i umrze? Nie. Jest Liara. To MUSI być coś z fabułą. Co prawda, do tej pory nie miała ona żadnego dlań znaczenia, ale kto by się tam przejmował.

Dla kogo nie miała dla tego nie miała. Jeżeli kogoś interesuje wyłącznie wątek główny to cóż poradzić...

Nie wiem, jak to jest z Przebudzeniem, ale ponoć jest to sama walka (podobnie, jak podstawka) a coś takiego to pójcie po najlżejszej linii oporu i mi się nie podoba.

Dla mnie to DLC jest pójściem po najmniejszej linii oporu. Jedyne za które warto było zapłacić do tej pory to Overlord. Kasumi jest za mało dopracowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany Boga, ależ pierdzielicie od rzeczy... Nawet Lellandra, czego się po niej nie spodziewałem... : /

Posłuchajcie, wielcy bojownicy o sprawiedliwość, wolność i równość - NIKT Was nie ZMUSZA do kupowania DLC, więc o żadnym wyłudzaniu kasy mowy nie ma. Jeśli Wam żal kilku dych na te parę dodatkowych godzin rozgrywki, to ich nie wydawajcie, tylko przeczytajcie na Wiki o co chodziło w danym dodatku, albo spytajcie kogoś na forum. Dostaliście kilka DLC za friko, to byliście zadowoleni. Teraz trzeba płacić i nagle lecą bluzgi na EA, że w ogóle przyszło im do głowy, że od fanów można brać pieniądze za ciężką robotę...

Zresztą, nie będę się produkował bonusowo, bo Paguł już wszystko napisał, a mi się nie chce tych kilku stron przeglądać (wcześniej sobie dałem spokój po prostu), w poszukiwaniu co bardziej debilnych cytatów.

Do roboty, nieroby! : )

Co do ostatniego DLC - jest wioska, nie da się ukryć, ale mam nadzieję, że nikt żadnych teorii spiskowych tutaj tworzył nie będzie. Nie wiadomo kto skiepścił sprawę, czy EA od strony twórców, czy EA od strony lokalizacji i dystrybucji w naszych okolicach. Pewne jest tylko to, że nikomu się taka sytuacja nie opłaca, więc o celowym działaniu nie ma mowy.

Zastanawiam się tylko, czy będzie się dało to jakoś ściągnąć i grać w oryginalnej wersji językowej.

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego DLC - jest wioska, nie da się ukryć, ale mam nadzieję, że nikt żadnych teorii spiskowych tutaj tworzył nie będzie. Nie wiadomo kto skiepścił sprawę, czy EA od strony twórców, czy EA od strony lokalizacji i dystrybucji w naszych okolicach. Pewne jest tylko to, że nikomu się taka sytuacja nie opłaca, więc o celowym działaniu nie ma mowy.

Zastanawiam się tylko, czy będzie się dało to jakoś ściągnąć i grać w oryginalnej wersji językowej.

Pisałem do EA, ale mają w rzyci klientów. Najpierw mi ćwok wysłał skopiowanego newsa ze strony massefecta, a potem mi napisał, że nie mają informacji czemu ma nie działać, poza tym, że nie będzie dostepne w Polsce.

Ale skoro nie będzie niby u nas działać, to co jest nie tak z grą? Bo ta ma ang. pliki i można grać na wersji orginalnej, nie dubbingowanej. EA jako dystrybutor raczej nie ingerował w kod gry /silnik/.

Teorii spiskowych nie tworzę, ale jedyne co mi do głowy przychodzi, to stanowisko "nie opłaca nam się tłumaczyć/dubbingować, więc nie dostaną wcale". Bo o ile wiem, w Niemczech dodatek będzie miał ojczysty język, a tam gdzie jest ENG only - działa. Tylko tam gdzie był dubbing/napisy - nie.

to jest ta niby "utrata jakości rozrywki" o jakiej mówił w piątek jakiś koleś z BIO...

żal.pl

EDIT:

Czy ktoś może powiedzieć, jak wygląda końcowa rozgrywka jak ktoś ściągnął DLC i zwerbował Kasumi przed przejściem przez przekaźnik omega 3? Jest ona w filmikach? Albo przy wyborze składu? Bo nie chce mi się na razie przechodzić od nowa by się dowiedzieć :)

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo nie miała dla tego nie miała. Jeżeli kogoś interesuje wyłącznie wątek główny to cóż poradzić...
Pozwól, że wytłumaczę Ci, na czym polega bzdurność Twojej wypowiedzi. Otóż gdyby interesowałby mnie tylko wątek główny - nawiasem mówiąc, dokonujesz manipulacji, opierając się na nieuzasadnionych niczym (bo o tym nie pisałem) domysłach, w celu zdyskredytowania tej części mojej wypowiedzi, a to już jest bardzo, ale to bardzo niefajne - nie wiedziałbym, że wątek Liary nie ma żadnego powiązania z tak samo główną osią fabuły, bo po prostu bym go nie ukończył.

Zastanawiam się tylko, czy będzie się dało to jakoś ściągnąć i grać w oryginalnej wersji językowej.
Nie. Gra ponoć zostaje wtedy nieodwracalnie uszkodzona. Chodzą ploty, że, jak już wspominałem, dałoby radę zassać z EA Store wersję angielską - trzeba najpierw zarejestrować swoją grę czy cuś - i na nią wgrać DLC. Tyle, że, jak już wspominałem, nie wyobrażam sobie, by jakikolwiek konsument z krajów Zachodu zniżył się do czegoś takiego. Ba! Nie wyobrażam sobie, by ktokolwiek zgodził się na taką zniewagę.

Pisałem do EA, ale mają w rzyci klientów.
Oczywiście, mało ważny oddział firmy operującej na całym świecie nie ma prawa nie mieć wszystkich informacji, jakich sobie zażyczy klient, zwłaszcza, że dane te odnoszą się do produktu nieskończonego, którym zajmują się obecnie jego twórcy. A kto by się przejmował. Weźmy paru stoczniowców, popalmy trochę opon przed siedzibą EA, pokrzyczmy "ZŁODZIEJE! ZŁODZIEJE!", przegońmy policję i zaprośmy pielęgniarki na wspólne ognisko, na pewno przyjadą.

Tylko tam gdzie był dubbing/napisy - nie.
W Czechach, na Słowacji i Węgrzech są tylko napisy, dub jest angielski, a mimo to DLC też nie pójdzie. Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, mało ważny oddział firmy operującej na całym świecie nie ma prawa nie mieć wszystkich informacji, jakich sobie zażyczy klient, zwłaszcza, że dane te odnoszą się do produktu nieskończonego, którym zajmują się obecnie jego twórcy. A kto by się przejmował. Weźmy paru stoczniowców, popalmy trochę opon przed siedzibą EA, pokrzyczmy "ZŁODZIEJE! ZŁODZIEJE!", przegońmy policję i zaprośmy pielęgniarki na wspólne ognisko, na pewno przyjadą.

Tak nei bardzo wiem czy zostałem tu zbesztany czy poparty :) Jeśli to pierwsze, to chciałbym wiedzieć za co :P

Jeśli zbesztany, to nie rozumiem... nie wymagam by wiedzieli wszystko na temat nieskończonego produktu, ale produkt jest nieskończony, ale już wiedzą, że u nas nie będzie chodził? A skoro wiedzą, że nie będzie działać, to czemu? Chyba jakieś przyczyny tego muszą być... tym bardziej, że BIOWARE robiąc grę na pewno wie w czym jest problem /zwłaszcza, że podobno próbowali go rozwiązać/. Tylko kobiety przed/w trakcie "tych dni" mówią "nie bo nie" ;)

W Czechach, na Słowacji i Węgrzech są tylko napisy, dub jest angielski, a mimo to DLC też nie pójdzie.

No to właśnie napisałem, tylko w skrócie :) Stąd moje niepomierne zdziwienie, co jest z naszymi wersjami nie tak, że u nas i w 3 krajach europy środkowej DLC ma nie działać.

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbesztany
Za pretensje o to, że EA nie ma infa, którego mieć nie może i za obrażania odpowiadającego. btw. Znowu "polskość" w całej okazałości. Zadajesz pytanie, otrzymujesz odpowiedź. Skąd ten pracownik ma wiedzieć, że ona Cię nie zadowoli? Swoją pracę wykonał i jeszcze źle? Trzeba nawyzywać, inaczej rozczarowania okazać nie można? W przypadku takich kontrowersyjnych ogłoszeń, obsługa klienta może otrzymać wytyczne co do odpowiedzi. Pisałem wyżej, nie zrozumiałeś. Skąd NIEISTOTNY oddział może mieć informacje o NIESKOŃCZONYM produkcie? Producent stwierdza, że nie zadziała, deweloper siedzi mu na kolanach, że widzi, jak programuje i dlaczego cała rzecz nie jest kompatybilna? Eh.

Przyczyny być muszą. I? Czy EA ma obowiązek poinformowania o nich? Nie. Czy kiedykolwiek pojawiły się jakiekolwiek przesłanki, że informować będzie? Nie. W czym problem? Niesamowity szum i tutaj, i na forum Bio prezentują ludzie o mentalności dziecka w piaskownicy "JA CHCĘ TERAZ! MÓW!!!!! CO Z TEGO, ŻE JEST WEEKEND!? CO? TWÓRCY MAJĄ JAKĄŚ PREZENTACJĘ GIER!?!? A CO MNIE TO OBCHODZI!!! JA CHCĘ WIEDZIEĆ!! OMG CO ZA PIIIP PIIIP!!! JAK ONI MOGĄ MIEĆ PROBLEMY TECHNICZNE?????!!??".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbesztany
Za pretensje o to, że EA nie ma infa, którego mieć nie może i za obrażania odpowiadającego. btw. Znowu "polskość" w całej okazałości. Zadajesz pytanie, otrzymujesz odpowiedź. Skąd ten pracownik ma wiedzieć, że ona Cię nie zadowoli? Swoją pracę wykonał i jeszcze źle? Trzeba nawyzywać, inaczej rozczarowania okazać nie można? W przypadku takich kontrowersyjnych ogłoszeń, obsługa klienta może otrzymać wytyczne co do odpowiedzi. Pisałem wyżej, nie zrozumiałeś. Skąd NIEISTOTNY oddział może mieć informacje o NIESKOŃCZONYM produkcie? Producent stwierdza, że nie zadziała, deweloper siedzi mu na kolanach, że widzi, jak programuje i dlaczego cała rzecz nie jest kompatybilna? Eh.

Heh, tyle, że ja w emailu pierwszym napisałem kolesiowi wyraźnie, że chcę dostać informację konkretną, ponad to, co jest w newsie na stronie. To mi koleś skopiował wiadomość z newsa. To jest poważne traktowanie? Owszem, nie musi wiedzieć czy mnie odpowiedź zadowoli, ale chyba może zachować odrobinę przyzwoitości i nie traktować mnie jak debila, który przeczytał newsa na stronie głównej, zapytał się DLACZEGO nie będzie i otrzymał informację, że....nie będzie, a dlaczego, to już nie.

Dopiero po drugim emailu jak mu zaznaczyłem, że potrafię czytać, napisał mi, że nie mają więcej informacji na ten temat.

I skąd wiesz, że produkt jest nieskończony? Na mój gust jest skończony, bo nie dość, że do publikacji blisko, to jeszcze jakiś kolo z Bioware napisał, iż próbowali zrobić, żeby DLC działało w 4 krajach Europy Środkowej ale "się nie dało". Więc z mojego punktu widzenia - skończyli już, pozostały testy jakieś do wykonania.

Przyczyny być muszą. I? Czy EA ma obowiązek poinformowania o nich? Nie. Czy kiedykolwiek pojawiły się jakiekolwiek przesłanki, że informować będzie? Nie. W czym problem? Niesamowity szum i tutaj, i na forum Bio prezentują ludzie o mentalności dziecka w piaskownicy "JA CHCĘ TERAZ! MÓW!!!!! CO Z TEGO, ŻE JEST WEEKEND!? CO? TWÓRCY MAJĄ JAKĄŚ PREZENTACJĘ GIER!?!? A CO MNIE TO OBCHODZI!!! JA CHCĘ WIEDZIEĆ!! OMG CO ZA PIIIP PIIIP!!! JAK ONI MOGĄ MIEĆ PROBLEMY TECHNICZNE?????!!??".

Do grupy krzyczącej nie należałem ani przez chwilę. Nie spodziewałem się też, że dziś /i w ogóle/ odpiszą. Przyzwoitość jednak moim zdaniem nakazywałaby, żeby wyjaśnić czym Polak i 3 inne narody są gorsze od reszty świata,tym bardziej, że nie poinformowano nas, że takie coś może wystąpić. Ile jeszcze dodatków w ten sposób nas minie, bo będą jakieś "technical issues"?

Gdzie jest to wielkie "kochanie polskich fanów ME" przez Bioware. Tak im na nas zależało, tacy ważni jesteśmy, a tu taki "prezent".

I mnie to generalnie zwisa, ja sobie poradzę i na pewno w to DLC zagram, EA ode mnie nigdy już kasy nie dostanie (EA Polska), ciekawi mnie jednak wciąż co jest z naszymi kopiami, że nagle to DLC jest niekompatybilne.... Ale pewnie odpowiedź - jeśli w ogóle będzie - wkurzy jeszcze mocniej fanów ME w tych 4 krajach niż info że "nie będzie DLC"c więc nie powiedzą...

Ściągnę sobie ang wersję i zagram. Klucz oryginalny mam, to dam radę. Bo jeśli będą robić blokadę IP to już będzie szczyt chamstwa, ale w to nie wierzę. Prędzej w to, że przeniosą nagle logowanie się do gry (autoryzacje konta) na jakąś platformę w Polsce niedostępną....

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paguł - akurat w przypadku pomocy technicznej EA nie zdziwiłbym się, gdyby jednak epitet do gościa pasował. Miałem problem z fifą 10, "walczyli" z tym trzy tygodnie, w międzyczasie udzielając mi porad jak uruchomić Battlefield Bad Company 2 Updater (????) oraz - po trzech tygodniach - prosząc o zrzut ekranu obrazujący problem (a zrzut ekranu pokazywał tylko menu główne fify i napis "cannot validate serial number at this time". Ostatecznie okazało się, że problem "sam" się naprawił.

Jak im dałem znać (fakt, poprzez formularz zgłoszeniowy problemów z fifą, bo inaczej się nie dało - zaznaczyłem jednak w czym rzecz), że ich strona "Contact Us" nie działa pod Operą i że musiałem skorzystać z innej przeglądarki, żeby móc do nich napisać, najpierw mi odpisali, że nie zajmują się modyfikowaniem gotowych gier (!?), później że faktycznie się pomylili, przepraszają i doradzają mi, bym zainstalował sobie inną przeglądarkę (tu link do firefoxa). Tak jest, poradzili mi instalację innej przeglądarki po tym, jak im powiedziałem, że musiałem zainstalować inną przeglądarkę. : )

Także ogólnie nie wierzę w zdolności ich supportu... : )

@smyku - problem w tym, że Ty i Tobie podobne (nie obrażaj się w razie czego, tak jak pisałem, nie śledzę tego wątku od dobrych czterech stron) osoby działają bardzo w stylu Macierewicza i katastrofy Smoleńskiej - kij w nery tym, którzy zauważają, że dochodzenie trwa i za wcześnie jest na stawianie jakichkolwiek kategorycznych twierdzeń - odpowiedzi mają być TERAZ, ZARAZ, NATYCHMIAST. A tak w ogóle, to spisek był! : )

Czemu nikogo nie ostrzegli wcześniej, że mogą być problemy techniczne? Błagam Cię... ^^ To pytanie świadczy albo o kompletnym braku wyobraźni (skąd oni mogli wiedzieć, że coś w przyszłości okaże się wadliwe, skoro wtedy, w momencie testowania było OK?), albo - mimo wszystko - o jakiejś smykałce do teorii spiskowych. : )

Ale doleję oliwy do ognia - zauważ, że nie poinformowano "nas" również o wszelkich bugach! I to nie tylko w ME, ale ogólnie we WSZYSTKICH GRACH! SKANDAL! Gracze, chwytajcie za broń!! KREW ZA KREW! ŚMIERĆ ZA ŚMIERĆ!

:laugh:

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smyku - problem w tym, że Ty i Tobie podobne (nie obrażaj się w razie czego, tak jak pisałem, nie śledzę tego wątku od dobrych czterech stron) osoby działają bardzo w stylu Macierewicza i katastrofy Smoleńskiej - kij w nery tym, którzy zauważają, że dochodzenie trwa i za wcześnie jest na stawianie jakichkolwiek kategorycznych twierdzeń - odpowiedzi mają być TERAZ, ZARAZ, NATYCHMIAST. A tak w ogóle, to spisek był! : )

Nie trafiłeś :) Nie obrażam się :P Ale tak w kwestii Smoleńskiej mam 180 stopni inne zdanie, tak i w przypadku ME. Cierpliwie czekam, ale że sobie gdybam, pytam, rzucam pytania w przestrzeń, bo intryguje mnie sprawa... Ja rozumiem gdyby była lokalizacja pełna i tylko PL, że nie jest kompatybilna, ale tak...? To jest dla mnie dziwne i niezrozumiałe, tym bardziej że mocno lakoniczna była wypowiedź przedstawiciela Bioware'u w tej sprawie... "chcieli ale się nie dało", bo "game experience" będzie gorszy... czyli lepiej nie zagrać w ogóle ich zdaniem. Tylko dalej nie wiemy co rozumieją, przez gorszy "game experience" i jak dużo zmienia DLC w strukturze gry, że u nas akurat nie chodzi...no i czemu akurat u nas i u 3 krajów srodkowej europy.

Dostaliśmy wybrakowaną wersję?gorszą?

Czemu nikogo nie ostrzegli wcześniej, że mogą być problemy techniczne? Błagam Cię... ^^ To pytanie świadczy albo o kompletnym braku wyobraźni (skąd oni mogli wiedzieć, że coś w przyszłości okaże się wadliwe, skoro wtedy, w momencie testowania było OK?), albo - mimo wszystko - o jakiejś smykałce do teorii spiskowych. : )

Yyyy ale nie rozumiesz kwestii, nie chce mi się szukać, bo zaraz ide do domu z pracy, ale ów przedstawiciel Bio mówił, że probowali rozwiązać problem, ale im się nie dało, chcieli nawet wydać ang. DLC do naszych wersji ME 2, ale to też nie rozwiązywało problemu. Więc te "technical issues" jakie uniemożliwiają nam grę w Liarę oznaczają, że Polska i 3 inne kraje dostały spieprzoną wersję gry (tylko nie wiem przez kogo, przez EA Polska czy przez Bio).

Ale doleję oliwy do ognia - zauważ, że nie poinformowano "nas" również o wszelkich bugach! I to nie tylko w ME, ale ogólnie we WSZYSTKICH GRACH! SKANDAL! Gracze, chwytajcie za broń!! KREW ZA KREW! ŚMIERĆ ZA ŚMIERĆ!

wyluzuj, ja to wszystko piszę bez jakiegokolwiek ciśnienia i nerwów. Te miałem w sobotę, do dziś mi przeszło. Jak EA Pol nie chce ode mnie pieniędzy które gotów jestem im dać, to niech spadają na drzewo.

pozwól że podsumuję:

EA you've changed nothing! We will find another way!

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie możemy oskarżać tylko EA czy tylko BioWare o to że te DLC nie będzie działać z naszymi wersjami tylko powinniśmy oskarżać ich w tej samej ilości bo tak EA mogła coś schrzanić w kodzie gry (jednak muszą przypisać dane pliki do danej wypowiedzianej kwestii a to trzeba raczej zrobić w plikach gry coś) i nie wiedzą co jest źle bądź co jest i raczej mówienie że im się nie chce polonizować gry jest błędem bo pewnie DLC by i tak działało nawet w wersji ENG bo każdy kto zagląda raz na jakiś czas do plików gry wie że DLC ma osobne pliki konfiguracyjne jak i lokalizacyjne.

Bynajmniej będziemy mogli winić jedynie ich po tym jak DLC wyjdzie a oni nic nie zrobią by myśmy mogli zagrać jak na razie nie znamy daty premiery tylko wiemy że nie wyjdzie ale czy na pewno to nie wiadomo. Przecież EA widzi jakie zamieszanie się zrobiło i pewnie planują co zrobić ale BW też musi się tym zająć bo jednak oni tą grę stworzyli i powinni znać każdą linijkę kodu i starać się to naprawić i pewnie wydadzą jakiś patch naprawiający to.

Ja z reguły proponuję by już opuścić tą rozmowę o to dla czego jak na razie te nowe DLC nie wyjdzie u nas bo i tak żadnych nowych informacji nie ma a jak będą to jakoś się dogadamy. Jak ktoś coś wyciśnie z pracowników EA bądź BioWare niech wstawi może będzie pomocne w dowiedzeniu się takiego kierunku sprawy.

Mam pytanie czy wie ktoś jak zmienić wersję językową ME1 bez reinstalacji gry bo mam zamiar zagrać sobie w wersję kinową nową postacią żeńską i stworzyć jakiś własny model (twarz) bo jakoś polskie głosy mi nie pasują do innych twarzy :P A wolałbym stworzyć postać i grać nią od ME1 bo jakoś tworzenie postaci w ME2 mi się nie widzi.

Edytowano przez Matison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaeed Massani. Po zainstalowaniu DLC nie znikało mi nic. Chociaż do zrobienia zostały mi dwa acziwy: Explorer i Insanity :)

BTW mam hipotezę, że w trójce nie będziemy grać Shepardem a w załodze nie będzie nikogo z części drugiej. NO CHYBA, że BioWare wprowadzi system, że nie każdy sejw będzie mógł zostać wczytany.

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazman - nie wiem czy ty w ogóle interesujesz się o Mass Effect czy tylko grasz w nią ale tak:

1. Mass Effect skupia się na przygodach ->Komandora John'a Sheparda<-

2. W Mass Effect 3 będzie się importować Sejwy z Mass Effect 2 - Mówili o tym twórcy jak i pisze to w poradach podczas wczytywania w Mass Effect 2

3. Raczej część postaci zostanie w Mass Effect 3 pewnie parę zostanie nowych wprowadzonych w ramach zamiany osób które zginęły podczas finalnej walki. Raczej wątpliwe jest by twórcy zrezygnowali z Tali, Garusa czy nawet Ash/Kaidana a nawet Liary (wszystko zależy co będzie się dziać w nowym DLC) i na bank Joker wróci.

Edytowano przez Matison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny być muszą. I? Czy EA ma obowiązek poinformowania o nich?

Tak.

Jedną z reklamowanych funkcjonalności ME2 jest Cerberus Network umożliwiająca rozszerzanie gry o DLC. EA Polska nigdzie nie zaznaczało, że CN w Polsce jest wybrakowany i nie wszystkie DLC można będzie do niego zainstalować. OK, może to nie ich wina, ale tak czy siak skoro funkcjonalność nie działa jak należy w Polsce, podczas gdy była reklamowana, to halo, czy to nie podpada pod łamanie praw konsumenckich?

I wyjaśnienia są potrzebne. A najlepiej nie wyjaśnienia, tylko rozwiązanie problemu. Płacący za produkt klient ma prawo oczekiwać, że produkt będzie działał tak, jak powinien. W to się wlicza możliwość kupowania DLC.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazman - 3. Raczej część postaci zostanie w Mass Effect 3 pewnie parę zostanie nowych wprowadzonych w ramach zamiany osób które zginęły podczas finalnej walki. Raczej wątpliwe jest by twórcy zrezygnowali z Tali, Garusa czy nawet Ash/Kaidana a nawet Liary (wszystko zależy co będzie się dziać w nowym DLC) i na bank Joker wróci.

Joker na 100% pojawi się w grze, gdyż to jest jedna z nielicznych (obok Liary) postaci kojarzonych z całą serią, która nie może zginąć. Co do Liary to okaże się w tym kłopotliwym DLC, może zrobią jakiś wybór albo cuś, który mógłby uśmiercić panią doktor (oby nie).

Osobiście chciałabym, by Team Dextro (Tali, Garrus) mieli jakąś większą rolę w trójce niż pojawienie się jako zwykli NPCe (wielkość i popularność tematu o Tali na forum BioWare'u wskazuje na dość duże zainteresowanie fanów quarianką :D).

Poniekąd BioWare wspominało o konsekwencjach romansowych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron - Nie ma co dostaliśmy wadliwy produkt i o wadzie dowiedzieliśmy się po zakupie gry więc zostały pogwałcone prawa konsumenckie ale jeszcze nie idźmy na drogę prawną jeżeli DLC jeszcze nie ma bo może ten błąd zostanie naprawiony do premiery DLC.

@MoniQ - Konsekwencje romansowe? Czyżby Tali/Jack/Miranda zaszła w ciążę? Gdyby po włączeniu ME3 i nagle podchodzi do Sheparda jedna z nich i mówi "Shepard... Jestem w ciąży" to chyba bym się przeraził i nie włączył gry przez jakiś czas xD Taka myśl już doprowadza mnie do ciarek na plecach brrrrrrr...

Albo co najgorsze grając postacią płci żeńskiej nagle walczymy z brzuchem to dopiero wyzwanie ale raczej taka opcja odpada. Ciąża przez Sheparda jeszcze ale Sheparda to raczej nie.

Edytowano przez Matison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mass Effect skupia się na przygodach ->Komandora John'a Sheparda<-

Istnieje zakończenie, gdzie

Shepard i cała reszta załogi ginie

, jak obsłużyć ten fant?

Przywrócić go znowu do życia? C'mon, Shepard - Jezus 2:1?

Poza tym, postawiłeś apostrof w złym miejscu.[/grammar nazi]

2. W Mass Effect 3 będzie się importować Sejwy z Mass Effect 2 - Mówili o tym twórcy jak i pisze (jest napisane - kazman) to w poradach podczas wczytywania w Mass Effect 2

No shit Sherlock, pisałem jedynie o braku możliwości wczytania KONKRETNYCH sejwów właśnie z owym, feralnym zakończeniem.

Raczej część postaci zostanie w Mass Effect 3 pewnie parę zostanie nowych wprowadzonych w ramach zamiany osób które zginęły podczas finalnej walki.

No, to tego jeszcze nie było, by wprowadzić taką rotację, bo przecież masz 1 + 12 + C 2 12 (kombinacja) + C 3 12 et cetera (nie chce mi się wypisywać całego działania) kombinacji składu, z którym kończysz część drugą. Naprawdę trudno mi sobie wyobrazić, by BioWare wprowadziło tyle możliwości co do wyboru składu.

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...