Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

A ciężkie bronie, używaliście ich? Ja najczęściej korzystałem z Miotacza cząsteczek (zwanym wyrzutnią czarnych dziur :tongue: ) i Miotacza Zbieraczy (czy jak mu tam)

Fajny jest też Projektor Błyskawic:)

Ja nie mam jeszcze DLC bo po raz kolejny przechodzę ME2. W każdym razie narzie najbardziej podoba mi się Kaine. Atomówka :tongue: .

Ludzkiego

Żniwiarza to rozwaliłem po kilku sekundach. Jaja też były jak niechcący siebie trafiałem :laugh: .

Obydwa Mass Effecty zasługują na 10.

No 1 to na pewno... Ale 2? Lepsza grafika i system walki. Ale fabuła to dla mnie świętość :smile: . Ja daję 7/10 z powodu zbyt dużej ilości Ozymandiasów, małej ilości elementów RPG i... "Kope lat" oczywiście :tongue:

BioWare mnie nigdy nie zawiodło. No może przy KotOR'ze 2. Ale mniejsza jedna wpadka przy takich wielkich produkcjach niknie w oczach. Najgorsze jest to że EA nadal moze być wydawcą. Jeżeli w Kanadzie czy w Ameryce się dobrze dzięki nim sprzedała to nie będą się przejmowali polską wersją. Ale miejmy nadzieję. Nadzieja matka głupich ? To wtedy jestem głupi........

Podzielam zdanie z KOTORem :smile: . W zbyt wiele gier Bioware to nie grałem bo tylko w KOTORa i ME (chyba, ale sadzę że by się jeszcze cuś znalazło). Dragon Age nie kupiłem bo mnie system sterowania trochę odrzuca... I ME2 też zwalili trochę... Ale KOTORI i ME1 to wyszło świetnie :smile: .

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BioWare mnie nigdy nie zawiodło. No może przy KotOR'ze 2. Ale mniejsza jedna wpadka przy takich wielkich produkcjach niknie w oczach.

Pomijam to czy KotOR 2 jest grą dobrą lub złą, ale skąd masz informację, że BioWare jest odpowiedzialne za KotORa 2? Prawdę mówiąc to po ocenach Mass Effect 1 zdecydowałem się tej gry nie kupować, choć zastanawiam się nad Mass Effect 2, ale raczej w roli gry akcji, a nie RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione gry Bioware to:

1. Mass Effect

2.MDK 2

3.Jade Empire

4.Mass Effect 2

Zdecydowanie temu pierwszemu daję 10/10 udało im się mnie zadowolić a to jest rzecz strasznie trudna, praktycznie zawsze mam jakieś ale i przy produkcjach świetnych zwykle czepiam się głupot, ale w przypadku ME 1 nie ma się czego czepić (no może misje dodatkowe) no i ma tą magię gier:)

MDK 2-Pierwsza moja produkcja Bioware, duża dawka humoru i super bohaterowie (Maxiu do dziś mi w pamięci zostaje) sprawili że to świetna produkcja, szkoda tylko nudnych misji doktora i długości gry:( (ma tylko 10 misji). Ocena dla niej 9+/10

3.Jade Empire-Pierwszy RPG od Bioware i dopiero po tej produkcji zacząłem się przyglądać tej firmie i ich grom, świetna fabuła, ładna grafika, klimat i muzyka też niczego sobie i bardzo sympatyczna drużyna ( i to coś co ja nazywam magią gier) sprawiły, że tę produkcję trudno zapomnieć. Szkoda tylko długości gry i słabego systemu walki oraz nieprzydatnych czarów ale to jedyne wady. 9/10

4.Mass Effect 2-No cóż tutaj oczekiwania były ogromne, i niezbyt się fajnie zrobiło (w moim przypadku). Słabe rozwiązanie śmierci bohatera, słabiutka fabuła, drętwe i nijakie postacie, usilnie kierowanie się w stronę mroczności i zmiana charakterów wszystkich postaci fajnych z ME1 sprawił, że po ukończeniu gry po raz pierwszy sprzedałem ją kumplowi z nerwów. Niedawno sobie ją odkupiłem (dobry wybór, bo w gram.pl dostałem dodatkowy pakiet) i zacząłem od nowa tym razem lepiej się bawiąc. Bardzo ładna grafika, muzyka też niczego sobie i świetne strzelaniny sprawiają, że bardzo miło jest w to grać, ale brak tej magii co w jedynce:( ocena 8/10.

Co do Polonizacji, Maziak jeśli matka nadzieją głupich to obydwaj tacy jesteśmy :laugh: Też mam ta nadzieję na CDP, ale jak by EA chciało robić polonizację 3 to może niech już Nowicki zostanie przy Shepardzie, spisał się nawet nawet (ale gdzie mu tam do Dorocińskiego) i wolałbym już albo jego albo Marcina :tongue: Lepiej niech ponownie nie zmieniają Shepardowi ponownie głosu na kogoś nowego bo wyjdzie tragedia.

Holy Deth- Czego zrezygnowałeś patrząc na oceny tej gry? Przecież dobre były, a w grze występuje system przenoszenia postaci z 1 do dwójki co sprawia, że wybory podjęte w części pierwszej odbiją się w dwójce. Polecam zagrać raczej pierwsze w Mass Effect 1 bo kanoniczna wersja Mass Effect 2 to tragedia.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam to czy KotOR 2 jest grą dobrą lub złą, ale skąd masz informację, że BioWare jest odpowiedzialne za KotORa 2? Prawdę mówiąc to po ocenach Mass Effect 1 zdecydowałem się tej gry nie kupować, choć zastanawiam się nad Mass Effect 2, ale raczej w roli gry akcji, a nie RPG.

Popieram zdanie by kupić ME1. Raczej niczego fabularnie nie załapiesz jeżeli nie będziesz grać w ME1. Poza tym ja bym prędzej kupił ME1 i NIE kupował ME2. Nie wiem skąd ty taką ocenę wziąłeś że postanowiłeś gry nie kupić. Ja w każdym razie jak najbardziej polecam :smile: .

PS: Na okładce KOTORII jest napisane "Bioware" :smile:

Co do Polonizacji, Maziak jeśli matka nadzieją głupich to obydwaj tacy jesteśmy :laugh: Też mam ta nadzieję na CDP, ale jak by EA chciało robić polonizację 3 to może niech już Nowicki zostanie przy Shepardzie, spisał się nawet nawet (ale gdzie mu tam do Dorocińskiego) i wolałbym już albo jego albo Marcina :tongue: Lepiej niech ponownie nie zmieniają Shepardowi ponownie głosu na kogoś nowego bo wyjdzie tragedia.

Dżijzas tragedia jakiej nie było :tongue:

Moje ulubione gry Bioware to:

1. Mass Effect

2.MDK 2

3.Jade Empire

4.Mass Effect 2

hmm... MDK nie znam, ale wyrzucić ME2 i wcisnąć KOTORa to moja ocena będzie podobna :smile:

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy Deth- Czego zrezygnowałeś patrząc na oceny tej gry? Przecież dobre były, a w grze występuje system przenoszenia postaci z 1 do dwójki co sprawia, że wybory podjęte w części pierwszej odbiją się w dwójce.

Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Poprzez ocenę tej gry miałem na myśli nie oceny branżowe - z którymi dawno mi już nie po drodze - a zdanie graczy na temat fabuły i ilości RPGa w RPGu. Zdania były na tyle podzielone i dobrze uargumentowane po stronie sceptyków, że ostatecznie grę sobie odpuściłem. Po prostu nie bawi mnie wybór z rodzaju "dobro" i "zło".

Polecam zagrać raczej pierwsze w Mass Effect 1 bo kanoniczna wersja Mass Effect 2 to tragedia.

Great. Just great.

PS: Na okładce KOTORII jest napisane "Bioware"

Indeed? Ja na okładce mam OBSIDIAN entertainment i Lucas Arts. Poza tym to. Na pewno rozmawiamy o drugim KotORze, nie o pierwszym?

Nie wiem skąd ty taką ocenę wziąłeś że postanowiłeś gry nie kupić. Ja w każdym razie jak najbardziej polecam

Nie obraź się, ale ty nie lubisz KotORa 2, ja lubię. Ty nie lubisz Alpha Protocol, ja lubię. Biorąc to wszystko pod uwagę nie jestem pewien czy nasze gusta są zbieżne, a to stawia twoją rekomendację pod znakiem zapytania. Dodatkowo zauważyłem, że bardziej doceniam produkcje Obsidianu (Maska Zdrajcy, Alpha Protocol, KotOR II) niż BioWare'u (Jade Empire, KotOR 1), choć wynika to głównie z tego, że BioWare ma dobijająco ubogie tło fabularne (pod względem komplikacji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy.Death nie wiem czy dobrze zrozumiałem kawałek twojej wypowiedzi ale co do tego dobra i zła (jeśli o to ci chodzi) to w Mass Effect praktycznie nie istnieje, znaczy istnieje ale wpływa na rozmówców nie na to jak się gra skończy więc śmiało możesz być neutralny a zakończenie jest wyłącznie kwestią ostatniej twojej decyzji (a raczej przedostatniej).

Co do ocen branżowych, chyba mamy wspólną cechę, mi już też od dawna nie jest po drodze:)

Dobrze, że oceniasz ME2 w gatunek akcja, bo jeśli oczekujesz po tym RPG to się zawiedziesz:) Możliwości rozwoju jest mało. Ech ciężko polecić komuś grę, wiem to po sobie wiele osób polecało mi kiedyś GTA SAN ANDREAS opisywali jaka to świetna gierka więc kupiłem i się zawiodłem:( Może pooglądaj kilka gameplay (a jeśli u kogoś możesz zagrać, to spróbuj) i zobacz czy ci się gierka spodoba:) Ja od swojej strony mogę tylko powiedzieć, że w taką grę jak pierwszy Mass Effect jeszcze nie grałem, podpadło mi pod gust wszystko. Może napisz czego po niej oczekujesz i wtedy będzie nam łatwiej ci opowiedzieć o Mass Effect:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maziak.Slejt

Popieram Holy-detha, mianowicie gdzie wy to cholerki :P masz napisena na okładce KOTOR II BIOWARE??! :D

Przecież to gra Obsidianu :P Widać że mało sie orientujesz na rynku gier ;P Ale racja człlowiek nie jest nie omylny :D

A co się polonizacji tyczy :P

Po EA Polska można się wszystkiego spodziewać :D Nie zdziwiłbym się gdyby na okładce ME3 było by napisane: W roli komandora Sheparda Krystyna Czubówna xD W końcu to też charakterystyczny głos, a EA jest zdolne do wszystkiego :D

Chłopaki ja też jestem za tym żeby za ME zabrał się CDP :D Jak dla mnie ich tłumaczenia są bez zarzutu, w porównaniu z tymi od EA. Poza tym jest to rodzima Polska firma więc raczej lepiej się zna na tym jak polonizować zagraniczne produkty :P

Załóżmy komitet skrzywdzonych graczy :D

A moje z danie na temat gier BioWare jest takie:

To najlepsze gry pod względem fabularnym w jakie grałem :P

Uwielbiam Mass Effecta i Kotora, w Jadeitowe Imperium (pozwoliłem sobie przetłumaczyć :D) jeszcze nie grałem ale planuje :D Baldurs Gate hmmm... miodzio gra :P Dragona Age to tez świetna gra ;p

Mówicie że fabuła ME2 jest kiepska, zgodzę się jest jedną z gorszych tej firmy ale jak dla mnie jest lepsza niż fabuła drugiego Kotora... :P

Także u mnie gry BioWare wygrywaja pod względem fabuł za wszystkimi innymi :D

Edytowano przez Robertson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej walmy petycję do EA by się odsunęli od polonizacji Mass Effect 3 :laugh:

Ja w KOTOR ani w KOTOR II nie grałem, może spróbuję lubię Star Wars ale jakoś mnie do tej gierki nie ciągnie.

Ta EA obsadzi w roli pani komandor Katarzynę Cichopek lub Foramniak:D

A w roli pana komandora Cezary Pazura :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby na posłuchali :P Raczej petycja musi iśc do siedziby Bioware w Kanadzie może to coś pomoże :P Chociaż wątpie żę Polska ich cos obchodzi....

Ale petycję można napisać :D Może nawet do EA polska, mam nadzieje że to by coś pomogło ;p

Chciałbym usłyszeć starego Shepka i Wrexa i Liarę :) To by było naprawde fajne przeżycie wrócić do starych dobrych przyjaciół z ME1 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEZUSKU ! Mój błąd ! Ja myślałem że KotOR'a 2 robił BioWare ! O jejciu. Czyli zmieniam zdanie. BioWare mnie NIGDY ! nie zawiódł ! ....... Taki błąd o lol xD Dlatego wiem czemu dwójka była taka nudnawa i nieciekawa :/

Ale petycję na pewno nie do EA tylko do BioWare'u ! Do Kanady przez kable sieciowe. :P Nie ale obawiam się że nie ma szans. Wiecie dlaczego ? Bo BioWare już od dawna musiał myśleć o dystrybutorze nie można na ostatnią chwilę. Chociaż......... no mniejsza czasem można :D Ale jednak sądzę że umowa z EA obejmują większy układ. Szczególnie że The Old Republic najnowszy też będzie od EA. Miało EA dobrą propozycję. Jednak wtedy po przemyśleniu trzeba do EA Polska wysłać petycję żeby było spolszczenie jak w jedynce no nie ? Mam nadzieję że w EA P nie jest grupą pełną noob'ów którzy powiedzą: " A my to zrobimy po swojemu ! Pokażemy im że my wiemy lepiej" tylko żeby było tak:" hmmmm....... Gracze wiedza lepiej. Niech nam zaufają wtedy na następny raz gdy zrobimy tak jak oni mówią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym usłyszeć starego Shepka i Wrexa i Liarę :) To by było naprawde fajne przeżycie wrócić do starych dobrych przyjaciół z ME1 :)

Ech też bym tak chciał :wink: Ale nie ma się co oszukiwać, można sobie teraz tylko pomarzyć. Z EA tacy pakerzy, że nawet w instrukcji nie opisali kto kogo grał w polskiej wersji ME2, sami się wstydzili tego co zrobili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj, wątpię aby ta petycja uzyskała odpowiednią liczbą podpisów. xD Ja w każdym razie bym podpisała. Bioware raczej i tak by się tym nie przejął. Ich interesuje głównie angielska wersja.

Aż specjalnie zaczęłam szukać pudełka z Kotorem 2 i faktycznie nie ma na nim znaku Biowaru... To wyjaśnia dlaczego mi się gra nie podobała. xD

Ta EA obsadzi w roli pani komandor Katarzynę Cichopek lub Foramniak:D

A w roli pana komandora Cezary Pazura laugh.gif

Akurat głos komandor Shepard w polonizacji EA jest lepszy niż był w jedynce. Ale to chyba jedyny plus tej polonizacji...

Cezary nawet fajnie dubbinguje. Od razu przypomina mi się Sid. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj, wątpię aby ta petycja uzyskała odpowiednią liczbą podpisów. xD

CD-Action by nam pomógł. Redaktorzy daliby info jako news :) Oczywiście jeśliby podzielali nasze zdanie. Ale wystarczy Hut ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat głos komandor Shepard w polonizacji EA jest lepszy niż był w jedynce. Ale to chyba jedyny plus tej polonizacji...

Cezary nawet fajnie dubbinguje. Od razu przypomina mi się Sid. xD

hehe Sid w roli Shepa :D

Shepek do Legiona "O, szyszunia! Po prostu delicje" :D

A co do petycji to tez mam marne nadzieje, gdyż miałem okazję przekonać się że EA nie jest zbyt tolerancyjne... Praktycznie nie interesują ich złe opinie o ich produkcie... Zachowują się tak jakby to co zrobili było najlepsze na świecie... :/

No to robimy petycje :P Jakby co mój podpis juz macie xD

Edytowano przez Robertson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lellandra:

Ja jeszcze panią komandor nie grałem, ale dziwne, że nie ma o Kunikowskiej napisu na pudełku bo ja ją bardziej kojarzę od wszystkich (no może tylko Zbrojewicza bardziej) a o Nowickim i Bohosiewicz i Maleńczuku to dopiero w grze usłyszałem :laugh:

Maziak popatrz tak, oni już polonizację po swojemu w dwójce odwalili, przykład? Idealista i Renegat zostali Prawością i Egoizmem (Po Angielsku jest chyba Idealista Renegat) bo CDP mieli Renegata i Idealistę wiec oni musieli być nowatorscy:D

Nie chciało im się zmieniać głosu to wpakowali Morinth głos Ashley nawet nie trudząc się by go jakoś zmienić (przykład zmienienia: Saren i Udina gdy w napisach zobaczyłem, że to ta sama osoba to za głowę się złapałem)

Teraz jestem ciekawy jak EA Polska by z tego wyszło gdyby np. W ME3 w drużynie mielibyśmy i Ashley i Morinth no bo co, były by dwie osoby w drużynie mówiące tym samym głosem? To by było głupie:)

Ale EA zapijaczonej Liary i smerfa Wrexa (a może Wreksa?) nigdy nie wybaczę:/ Kaidan też brzmi jak ośmiolatek a tak fajnie był zagrany:/

O albo: Shepard walczy z Zbieraczami na planecie nagle:

O mleczyk, chyba ostatni na tej Planecie- po czym go zjada:D

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Bohosiewicz wyszła bardzo dobrze, aż sam byłem zdziwiony.

Ja akurat wszystkich kojarzyłem jeszcze przed zakupem gry :D I uważam że, najlepszy był Maleńczuk, Sonia wypadła równie świetnie, Zbrojewicz też ok, a Nowicki ujdzie :P

Edytowano przez Robertson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-Action by nam pomógł. Redaktorzy daliby info jako news smile_prosty.gif Oczywiście jeśliby podzielali nasze zdanie. Ale wystarczy Hut

Obawiam się, że nawet to by nie wystarczyło. :P

Lellandra pytałaś się kiedyś coś o Texmodzie, mam pytanie chodziło ci aby w Texmodzie robić nowe mody czy za jego pomocą używać tych co już powstali (trochę niejasno to napisałem tongue.gif)

Tylko używać. :) Chyba nie miałabym cierpliwości, żeby jeszcze tworzyć coś. xD

Ale EA zapijaczonej Liary i smerfa Wrexa (a może Wreksa?) nigdy nie wybaczęconfused_prosty.gif Kaidan też brzmi jak ośmiolatek a tak fajnie był zagrany:/

Heh, zapijaczona Liara. xD Też wolałam jak Kaidana dubbingował Sadowski. Ale w dwójce w sumie prawie w ogóle go nie ma, więc da się przeżyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOTOR II od BioWare? Pierwsze słyszę xD

Co do polonizacji: Moje zdanie jest w obu częściach takie same :Nic dodać nic ująć. Choć w ME2 dubbing polski jest lepszy niż w jedynce. :happy:

@Co do karykatur i takich tam: Ostatnio jakoś ich nie lubię... Nie wiem dlaczego, ale jakoś nie chciałbym widzieć żadnej karykatury postaci z ME czy jakiejkolwiek gry/filmu (min. tego co mam w sygnaturce ;]

Edytowano przez Argaris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wiem jak to zrobić:) Znaczy poszukałem na forach ja się na tym niestety nie znam:(

1. Ściągamy Texmod

2. Ściągamy plik TPF z modyfikacją

3. Odpalamy Texmod.exe

4. U góry w ramce Target Application wskazujemy lokalizację pliku MassEffect.exe (domyślnie znajduje się w podfolderze Binaries głównego folderu gry).

5. Wybieramy zakładkę Package Mod

6. Klikamy na małą ikonkę folderu i wskazujemy lokalizację pliku TPF. Można używać kilka takich plików podczas gry.

7. Klikamy na Run

To wprawdzie instrukcja do podmiany za pomocą Texmoda twarzy Garrusa z ME2 do ME1.

A tu coś po Angielsku:)

Texmod: http://www.gwiki.fr/download/texmod.zip

-Open texmod, click on the folder icon below "Target Application" then select your MassEffect2.exe.

-Now, you need to select my package, click on the folder icon just above the red cross and select my tpf file.

-Click run to load the game. Some antivirus may detect a trojan, that's a false positive well known of Texmod.

I jeszcze jedno:)

1). Download texmod from bianco's mass effect 2 project page

2). Unzip the file and place texmod.exe in "mass effect 2Binaries"

3). Unzip all your *.tpf texture mods to "mass effect 2BinariesMods"

Open texmod.exe and set it to run with application masseffect2.exe

Add your texture files to the list and choose run.

Może ci to coś pomoże bo ja z tego niewiele rozumiem:)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polonizacji: Moje zdanie jest w obu częściach takie same :Nic dodać nic ująć. Choć w ME2 dubbing polski jest lepszy niż w jedynce. :happy:

Ja mam zdanie odmienne :P:happy:

W jedynce lokalizacja sprawdza się lepiej :P W ME2 zdania są jak dla mnie poprostu przeczytane z kartki :D Bardziej wolę robotę którą zrobiło CDP w pierwszej części tej gry :D

Edytowano przez Robertson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen - Próbowałam już tak, ale nie widziałam w grze żadnej zmiany, dlatego myślałam, że coś źle robię. :P

Ja też wolę dubbing z jedynki. Ale każda część ma swoje plusy i minusy. Po prostu przyzwyczailiśmy się do głosów z jedynki, a tu później taka zmiana.

Dziwne, że EA nie wzięło tego pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę dubbing z jedynki. Ale każda część ma swoje plusy i minusy. Po prostu przyzwyczailiśmy się do głosów z jedynki, a tu później taka zmiana.

Dziwne, że EA nie wzięło tego pod uwagę.

Racja że to kwestia przyzwyczajenia :P Ale no jakoś do przyjęcia byłaby zmiana np. samej Liary czy samego Wrexa, ale najdziwniejsze jest posunięcie ze zmianą głównego bohatera... raczej takich rzeczy się nie robi... Co by było gdyby np. w Gothicu pod Beziego nie podkładał by głosu Jacek Mikołajczyk (chyba dobrze wymieniłem nazwisko :P) tylko np. Cezary Pazura :P No gra wyglądałaby co najmniej śmiesznie :D Ale to tylko kwestia przyzwyczajeń i do Nowickiego w roli Shepa też można sie przyzwyczaić :P Ale mam na dzieję że w ME3 nie dojdzie do kolejnej zmiany głosu głównego bohatera :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...