Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Atomówkę to chyba chodzi mu o Kaina, bo to jedyna broń atomowa w ME2 jak się nie mylę.

Swoją drogą, robi ona spustoszenie i to aż ślinka cieknie, tylko musisz daleko wystrzelić, bo jak za blisko to masz deada. Sprawdzone na sobie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-cośtam Kain czyli jedyna poręczna broń atomowa w grze jest spluwą IMO bez praktycznego użycia, bo długi czas ładowania oraz potrzeba strzelania na dystans (a mapy nie pomagają w pojedynkach snajperskich) spokojnie wyeliminowały mi spluwę z arsenału. Miast tego wolałem coś z ogromną szybkostrzelnością gdzie w CQB odrzut przestaje być problemem ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - tak broń zbieraczy naprawdę ok i jakos najlepiej mi podpasowałą.

Dziś skonczylem czytać Podniesienie. Hmm... kto czytał ten wie kto to jest Gillian :P Mam nadzieje że pojawi się w 3ce jako dorosła kobieta :D Miłoby było.

Poza tym wróciłem ponownie do jedynki aby zrobić idealnego save Renegata :) Powiem ze fajnie powrócić do niby nużącego ale całkiem ciekawego jezdzenia Mako po planetach. Aha misja na Komecie z DLC Bring Down the Sky jest świetna. No i tak nawiązując do 3ki własnie skonczylem misje poboczną na Księżycu "Zbuntowana WI". Oj jak pięknie ta nasza Ziemia wygląda. Szkoda ze juz niedługo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówimy o tej niezwykłej, niedocenianej i kompletnie nieużytecznej broni - Kain, to dam takie małe porównanie.

Nie jestem teraz pewny, jaki to był poziom trudności ( drugi albo trzeci ), ale mniejsza.

Biegając po statku, robiąc różne duperele i tak dalej postanowiłem przetestować inne bronie. W ten sposób na Tuchankę zabrałem ze sobą Kaina. W momencie, gdy do akcji wkroczyła Miażdżypaszcza ( to była Miażdżypaszcza, nie? ), nie myślałem długo, złapałem za "atomówkę" i naładowany na maksa pocisk wpakowałem wprost w paszcze M-paszczy. Jakież było moje ździwienie, gdy ponad 90% jej życia zniknęło w efektowny sposób. Kolejne ździwienie to, niestety, była niemożność posłania kolejnego pocisku.

Ocena:

+Ładny efekt

+Duży dmg

+Idealna broń do walki z bossami...

-... i tylko z nimi

-Przez większość gry się marnuje

-Jeden strzał = niemal cała amunicja do broni ciężkich

Przy okazji, fajnie byłoby robić recenzje broni, tych podstawowych i tych z DLC, no i może jeszcze jakieś zestawienie? TOP10:Bronie Mass Effect 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-920 Kain to dla mnie broń jednorazowego użytku - na finałową walkę. Da się uzbierać ładunku na oddanie dwóch strzałów ale wymagane do tego są wszystkie technologie i dodatki do zbroi, które zwiększają ilość amunicji do broni ciężkiej jaką Shep jest w stanie udźwignąć.

Oprócz przetłumaczonego OSTATNIEGO JUŻ komunikatu Cerberus Daily News, opublikowanego przed jutrzejszą premierą Arrivala, z nowości jeszcze jeszcze:

Patryk Olejniczak stworzył nową pracę, komandor Shepard jak się patrzy ;)http://www.shadowbroker.pl/news/2011/03/lu...ochacie-fanart/

Dzisiaj jest także ostatni dzień naszego konkursu, macie jeszcze czas do 23:59 aby zgłosić swoje prace i wziąć w nim udział: http://www.shadowbroker.pl/news/2011/03/do...-odwet-konkurs/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - tak broń zbieraczy naprawdę ok i jakos najlepiej mi podpasowałą.

Dziś skonczylem czytać Podniesienie. Hmm... kto czytał ten wie kto to jest Gillian :P Mam nadzieje że pojawi się w 3ce jako dorosła kobieta :D Miłoby było.

Poza tym wróciłem ponownie do jedynki aby zrobić idealnego save Renegata :) Powiem ze fajnie powrócić do niby nużącego ale całkiem ciekawego jezdzenia Mako po planetach. Aha misja na Komecie z DLC Bring Down the Sky jest świetna. No i tak nawiązując do 3ki własnie skonczylem misje poboczną na Księżycu "Zbuntowana WI". Oj jak pięknie ta nasza Ziemia wygląda. Szkoda ze juz niedługo...

Wątpie by była dorosła....

przecież to jest po ataku na Cytadele, 2 lata to nie jest taka różnica bo ona miała okołu 11 czy 12 lat, coś takiego. Więc wątpię by to było możliwe w ME3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś tu nie rozumiem ?!

Jak to możliwe, że Hackett stał się nagle rzeźnikiem ?! Przecież jak dobrze pamiętam w ME1, chciał pokojowo załatwiać sprawy, to czemu nagle opowiada się po stronie tych, co chcą zniszczyć batarian ? Czy to może już ingerencje żniwiarzy zaczynają działać i Hackett jest pod ich wpływem ?

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto. Windykator jest bronią strzelającą krótkimi zabójczo precyzyjnymi seriami po 3 pociski, niska szybkostrzelność i pojemność magazynka przekłada się na celność i obrażenia. Windykator to chyba moja ulubiona broń. Lubie gdy broń jest celna i mocna, strzelanie na oślep po kątach mnie nie bawi, dlatego IMO jest lepszy niż zjawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na obecnym zapisie odkąd znalazłem windykatora to tylko jego używałem. Celny, piękne headshoty z rozbryzgiem na ścianę. Ale walka wydawała mi się za mało dynamiczna. I chyba jednak to był dla mnie za celny karabin. Ile razy celowałem to "zawsze" mi przeciwnik umykał o milimetr w lewo i cały burst przelatywał obok. A w mścicielu i zjawie to jest taki przyjemny rozrzut że zawsze któryś pocisk trafi. Teraz jak dzisiaj odblokowałem sobie zjawę to na twardzielu z 15 metrów (na oko) dwa naciśnięcia spustu po cztery strzały i zbieracz leży (i to opancerzony). Jak dałem skok adrenaliny to serią w zwiastuna i problem z głowy. Zanim spadł z powrotem na ziemię już się spopielił xD Na prawdę dobry karabin. Pretorianina czysta przyjemność z tego zabić. Niestety z pomiotami już jest trochę zachodu (przynajmniej dla mnie). Fajnie było kiedy pod koniec misji na

statku zbieraczy

kiedy biegnie od groma zombie to wystarczyło pociągnąć serię i taki firewall że żaden husk nie przeżył. Zjawa to teraz moja ulubiona broń xD

A teraz pytanie. Która moc defensywna jest lepsza?? Bariera, tarcza gethów czy umocnienie??

P.S. Zorientowałem się że żołnierz ma strzał wstrząsowy skuteczny przeciw barierom biotycznym i nie potrzebnie dodawałem swojej postaci amunicję tą biotyczną od Jack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chętny na link do instalatora Arrivala i jego trailer z okazji premiery? A do tego mamy dla Was news o nowej powieści - Mass Effect: Deception (nowy konkurs?)! Link do SB macie w opisie ;)

Jeżeli chcecie czuć się jak podczas wyprawy w nieznane, nie oglądajcie tego trailera. Zdradza "troszeczkę" za dużo - łącznie z finałem.

A co do książki: zgadnijcie kto to taki na jej okładce? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Wręcz szkoda mi pieniędzy wydanych na to DLC. Krótkie, potencjał wykorzystany może w jakiś 50%, przewidywalne. Rozwiązanie akcji znacznie lepsze. No i dalej nie mogę pojąć

w jaki sposób asteroida mogła zniszczyć przekaźnik, kiedy Benezia mówiła, że nie zdołała tego zrobić nawet supernowa

. Plus za generała Hacketta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazman - Może może -

asteroida tej wielkości rozpędzona do znacznych prędkości jest w stanie - co było widać - zniszczyć przekaźnik. Nie dość, że był on kawał mniejszy, to jeszcze próbował "przesłać" tą asteroidę, co było widać. Supernowa to co innego, nie było powiedziane, że przekaźnik znajdował się blisko jej epicentrum i tutaj mamy w większej mierze z obrażeniami fizycznymi, a nie termicznymi. Gdyby przekaźniki rzeczywiście były niezniszczalne to taka sama powinna być Cytadela, a ta z pewnością nie jest

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki się ściąga na dysk i dopiero wtedy instaluje, więc można je sobie nagrać na dvd czy gdzie tam :). Co do Arrivala, to na PC jeszcze go nie ma (ma być o 17), więc pewnie grali na konsoli albo mają kogoś w Bioware :P.

Edytowano przez Raven82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej bajeczki, taka muzyka chyba miała przygrywać w głównym menu ME:

Niech was nie zniechęci początek bo później dostaje kopa, świetny kawałek i ten klimat, szkoda, że nie wykorzystali (choć ten oryginalny z ME1 też jest bardzo fajny).

więc pewnie grali na konsoli albo mają kogoś w Bioware

Albo na Torrentach już jest :D

kazman- a jak tam muzyka w tym DLC, trzyma poziom?

Za 560 raczej nie mieliśmy się czego spodziewać, dla tego tak szumnie zapowiadali to :) Zresztą po trajlerze dużo się nie spodziewam a wręcz zniechęciłem. Cóż jak przejdę to sam zobaczę ale liczyłem, że pożegnam się z serią w minimum stylu Overlorda ale skoro mówisz, że to DLC lekko słabuje (oceniam po tym jak napisałeś, że żałujesz kasy) to nie jest dobrze. Gdybyś miał robić zestawienie DLC to gdzie byś usadził Arrival? (pytam z ciekawości).

Pytanie. Jak kupię dodatek to potem moge go ściągnąć tyle razy ile chce czy tylko raz??

Możesz ściągać ile wlezie gdy raz kupisz.

PS: A kto tego nie widział to proszę, kochać każdy może :)

http://level99.pl/wp-content/uploads/2011/...3-18-05-55d.jpg

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Venydar

Ten link na shoadowbrokerze to jest do arivala na pc?? Jak ściągnę od was tego moda który zmienia rejestr na angielską wersję to będę miał też całość po angielsku tak?? Domyślem się że będę mógł wtedy podmienić napisy nadal, a w dodatku będę mógł instalować wszystkie DLC?

Jak sprawdzić jaką wersję systemu mam (64bit / 32 bit) bo nie pamiętam którą a nie wiem jak to sprawdzić

@Darkmen

świetna ta muzyka

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazman- a jak tam muzyka w tym DLC, trzyma poziom?

Wolałem tę z z pozostałych DLC ale mimo wszystko trzyma poziom. Trochę przypominała ścieżki z pierwszej części.

DLC jest do ściągnięcia z EA Store, trzeba jedynie znać strukturę linków do ściągania. Mimo to, kupiłem punkty BioWare, więc czuję się usprawiedliwiony. Cierpliwość nie jest moją mocną stroną.

Jak sprawdzić jaką wersję systemu mam (64bit / 32 bit) bo nie pamiętam którą a nie wiem jak to sprawdzić

Panel sterowania -> System

Gdybyś miał robić zestawienie DLC to gdzie byś usadził Arrival?
Na równi z Kasumi, tuż po Overlordzie i LotSB na czele. Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stamper2495 - Tak, ma rozszerzenie pliku wykonywalnego systemu Windows (.EXE). Sam pobrałem i zainstalowałem ;)

Po pobraniu wpisu do rejestru zmienia się jedynie język instalacji, nie gry. Grę nadal będziesz miał w j. polskim, tak jak była przed tą operacją, z tym, że dodatki niezgodne z nią nie będą już buntować się przy instalacji.

Tak, manewr ten umożliwia instalację wszystkich dodatków dla wersji angielskiej, czyli.. wszystkich :) Z kolei nie zmienia niczego w ustawieniach gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...