Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Johnie wiem że to te same osoby. [sarkazm][/sarkazm] będę tak wstawiać :D

Rainrisze. Mam na myśli że niedługo ujawnię moje przygody po tym co się stało w bazie zbieraczy. Zobaczycie już niedługo nowe informacje. Maksymalnie miesiąc czekania. Dowiecie się paru nowych rzeczy. Śledźcie amerykańskie forum o moich przygodach na swoich omni-kluczach a niedługo dowiecie się więcej. I narazie nie mam zamiaru robić Lets Play. Słaby obraz i bez głosu. Bynajmniej jak ostatni raz próbowałem z Frapsem. Chociaż możeeee... Muszę jeszcze raz spróbować. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP to nie używaj Lipnego frapsa do nagrywania :D ja zwykle jak chcę jakiś filmik to używam do tego X-fiera który jako komunikator sprawdza się świetnie, jako program do brodcastingu, fotek i filmów ma opcję włączenia FPS/s więc po co używać kolejnego programu do tego ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Udina to polityczny chłopiec na posyłki to takie coś w stylu "Ne ma żniwiarzy oni nie istnieją o zabiłeś jednego no ale on mógł przecież nie istnieć"

Z ciekawości kto z was odkrył jak naprawdę nazywa się Sovering z pierwszej części ME :D

Zastanawiała mnie jeszcze jedna rzecz mianowicie ME1 i 2 dzieją się w obrębie naszej galaktyki Przekaźnik Omega 4 ma inny kolor czerwony kierujący nasz

do centrum naszego układu

to czy twórcy nie szykują nam przypadkiem możliwości odwiedzenia innych układów galaktycznych ?

W ME 1 można powiedzieć ze radzie się podlizuje aby piastować jakieś wysokie miejsce a w ME 2 jeśli radnym jest Anderson to on jest chłopcem na posyłki :smile:

A tak z ciekawości czy jeśli wybrałbym pod koniec ME 1 Udine na radnego to będę mógł bym znów widmem,bo przynajmniej tak jest jak grałem i wybrałem Andersona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, przesadzacie już z tymi teoriami spiskowymi, Udina to zwykły urzędas, dla niego liczy się jedynie kariera, a co to za radny, jeśli jakimś cudem

Żniwiarki by go zostawiły przy życi jako jedynego?

Dokładnie ;) Dlatego też napisałem, że taka zdrada nie ma najmniejszego sensu, bo wydaje mi się, że nawet ten Udina zauważy, że wyrzynają wszystko po drodze i niby z jakiej mańki mieliby go oszczędzić? Zły materiał na

ludzkiego Żniwiarza

? :P Ta, pewnie niestrawności by go nabawił... Teorie teoriami, ale tej IMO wyjątkowo nie da się podeprzeć czymś sensownym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, przesadzacie już z tymi teoriami spiskowymi, Udina to zwykły urzędas, dla niego liczy się jedynie kariera, a co to za radny, jeśli jakimś cudem

Żniwiarki by go zostawiły przy życi jako jedynego?

Ale nie zabili wszystkich

Protean

. Fakt faktem, że poddali ich indoktrynacji, ale swojego "nadzorce" mieli. Udina mógłby się skusić... :tongue: Ekhm, no dobra, trochę się zagalopowałem, ale takie mam odczucia co do Udiny - uważam, że dla władzy zrobiłby wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę do teamatu rozmowy sprzed 100 stron tego wątku. A przy okazji cześć bo to mój pierwszy post. Mianowicie zastanawia mnie czy jestem jedynym polakiem który zakapował że BioWare już nam najprawdopodobnie przedstawił sposób w jaki Żniwiarze wkroczą do galaktyki. Pamiętacie misje werbunkową Tali? Słońce Haestromu (chyba Dhelon sie ta gwiazda nazywa) starzeje się szybciej niż powinno. Być może to słońce będzie w jakiś sposób przejściem dla żniwiarzy.

Druga sprawa. Nie łapie pewnej rzeczy. Czy fabuła me2 opiera sie też jak w me1 na próbie wpuszczenie reapersów do galaktyki? jeśli tak to w jaki sposób bo nie skojarzyłem? Bo wątpie żeby złamasy próbowały zbudować ludzkiego żniwiarza żeby znów spróbował włączyć przekaźnik cytadeli

PS. za błedy sorki już poprawiłem. mam nową klawiaturę i sie dopiero uczę na niej pisać

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam chyba o tym słońcu kiedyś pisałem, ale też o nim zapomniałem. : )

Problem w tym, że ta gwiazda jest w części Terminusa, a więc po drugiej stronie Galaktyki - trochę daleko, jeśli Ziemia ma być (najprawdopodobniej) atakowana jako pierwsza.

I myślę, że Terminatorem właśnie o to chodziło - miał ponownie spróbować odpalić Cytadelę, a skoro był "ludzki", to by sobie lepiej poradził niż Sovereign.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa. Nie łapie pewnej rzeczy. Czy fabuła me2 opiera sie też jak w me1 na próbie wpuszczenie reapersów do galaktyki? jeśli tak to w jaki sposób bo nie skojarzyłem? Bo wątpie żeby złamasy próbowały zbudować ludzkiego żniwiarza żeby znów spróbował włączyć przekaźnik cytadeli

Nie - to raczej takie obrazowe wyjaśnienie, dlaczego Reaperzy w ogóle atakują.

Żeby się rozmnażać, konstruując z nowych ras nowe statki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by świadczyło o tym, że jednak był w jakiś sposób istotny dla ich przybycia do Drogi Mlecznej.

Pewnie miał być następcą Sovereigna, który ponownie spróbowałbym otworzyć przekaźnik Cytadeli ale skoro i to się nie udało a cywilizacje Galaktyki rosną w siłę, Reaperzy musieli skorzystać z planu B.

Ostatnio zauważyłem na pewnym forum taki wątek:

http://img263.imageshack.us/img263/627/kotor.jpg

Który skład waszym zdaniem by wygrał w bezpośrednim starciu i dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że ludki z kotora. grałem i mi się wydaje że są potężniejsi nie wiedzieć czemu.

Ej a może mi ktoś w ogóle wytłmacyć co to są te systemy terminusa? bo w leksykonie nic o tym nie ma chyba a rada się boio wojny z tymi systemami

a dlaczego w ogóle to ma być jakiś problem że daleko od ziemi? a od czego są pezkażniki masy? jak poza przestrzenią cytadeli to mniejsze prawdopodobieństwo że ludzkość albo jej sojusznicy odkryją o co kaman. moim zdaniem na im dalszych rubieżach galaktyki i im dalej od cytadeli i ludzkości tym łątwiej o niezakłócony przebieg planu. gwiazda haestromu jest nie teges od czasu gdy jeszcze gethów nie było więc by przyciągała przez te 300 lat zbyt dużo uwagi. coż może faktyczniei tak by nikt nic na to nie poradził i tu taki surprise że reaperzy wyłażą z wybuchającej gwiazdy ale stawiam na pierwszą opcjęże tu trochę bioware wklei więcej konspiracji ze strony reapersów

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron - ale jednak ruszyli się właśnie widząc, że Shepard Terminatora kropnął. To by świadczyło o tym, że jednak był w jakiś sposób istotny dla ich przybycia do Drogi Mlecznej.

A w którym momencie zostało zasugerowane, że między zniszczeniem Collectorów a przybyciem Reaperów był jakiś ciąg przyczynowo-skutkowy?

Mogli lecieć już od dłuższego czasu.

Obawiam się że ludki z kotora. grałem i mi się wydaje że są potężniejsi nie wiedzieć czemu.

Może dlatego, że spamowanie dwoma skillami (force wave, force storm) pozwalało przejść grę jedną ręką, na zminimalizowanym, podczas rozmowy GG? : P

Przesadzam, ale KotOR mocno cierpiał przez overpowered skille.

A kto by wygrał? Szczerze mówiąc ani nie wiem, ani mnie to nie obchodzi... ; ) Na pewno wiem, która strona jest bardziej interesująca i budzi większe emocje. W pierwszym KotOR tak właściwie o nikogo nie dbałem, w dwójce już kilka postaci polubiłem, ale też chyba tylko relacje z Kreią i Visas wciągnęły mnie tak, jak stosunki między Shepardem a jego drużyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że zakłócam wasze rozmyślania, o przepotężni koledzy, wielbiciele CDAction i serii Mass Effect, ale mam pytanie: czy nie słyszeliście jakichś pogłosek o zamiarach wydania ME2 na PC lub x360 w polskiej edycji GOTY albo zebranych w kupę wszystkich DLCków?

niby mam "dwójkę" z dostępem do sieci Cerberusa, ale wiecie jak to jest w naszym pięknym kraju

szczególnie ciężko mi bez "Lair of the Shadow Broker" który wszędzie ma świetne opinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ME posiada przewagę w uzbrojeniu (pociski poruszające się z prędkością zbliżoną do światła na pewno sieją większe spustoszenie niż blastery) i w różnego rodzaju osłonach, jednak na korzyść ekipy z KotORa przemawiają Jedi i ta ich przegięta Moc. Swoją drogą ciężko sobie wyobrazić, by Jedi byli w stanie odbijać tak rozpędzone pociski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gwiazdy za pewne będziemy mieli jakiś wątek na ten temat w ME3 zobaczymy

W ostatnim filmiku widać dokładnie że Żniwiarze lecą w stronę naszej galaktyki, a ludzki żniwiarz mógł być próbą skonstruowania nowej mniejszej jednostki z nowej rasy, biorąc pod uwagę jego wielkość nie był by on wcale duży. Mnie ciekawi jeszcze jedna rzecz mianowicie żniwiarze swoim wyglądem przypominają Raknii jak i porozumiewają się za pomocą dźwięków, którymi oddziaływając na inne rasy ciekawe jak się to rozwinie cóż pogadam z królową w ME3 i zobaczymy.

Kto by wygrał? Starcie kotor VS ME. Stawiam na ludzi z ME w walkach 3 VS 3 jak to jest w zwyczaju mając Tali można było by z hakować AI HK-47 (uwielbiam tego robota ;])

Shepard w roli Adepta to taka wersja Jedi/Sith Garus/Grunt/Wrex jako wsparcie ogniowe i pozamiatane. Przeciążenie na miecz świetlny i blastery po zabawie.

Edytowano przez S4nch3z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kjm9: Oficjalnych doniesień nie ma, ale można przyjąć za prawdopodobne, że polityka EA nie będzie się różniła wiele od tej z Dragon Age. Tzn. po wydaniu ostatniego DLC pojawi się Ultimate Edition ze wszystkimi dodatkami.

Pytanie tylko, czy wyjdzie toto w Polsce? DA:O-UE pojawiło się tylko w wersji elektronicznej na PC, a tam nie było żadnych jaj z niekompatybilnością DLC (część tylko nie miała polskiej wersji). Cóż, zawsze można kupić poza granicami naszego pięknego, a obdarzonego niekompetentnym przedstawicielstwem EA kraju...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ty podobiodnstwo widzisz między raknii a żniwiarzami?? I co to ma w ogole do rzeczy??

Ano w budowie jedna i druga rasa przypomina robale (krewetki) :P dla tego wydają mi się podobne ;]

http://masseffect.wikia.com/wiki/Rachni

http://masseffect.wikia.com/wiki/Reaper

Edytowano przez S4nch3z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki ?! CZłeku Krewetki to może Raknii no ale Żniwiarze? Żniwiarze? Krewetki? Z tym rozstawem nóg? Weź odróżniaj krewetki od kalmarów!

Ej a z jakiego momentu w grze jest ten skrin? I to jest chyba jedynka mi się zdaje.

http://farm5.static.flickr.com/4143/481582...e33babe0f_z.jpg

No tak statek Żniwiarzy i ME1 no ale kto to ten gościu i gdzie to się stało!

Edytowano przez KomandorShephard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało 11 miesięcy do premiery Mass Effect 3.

I mam nadzieje że ME3 będzie bardziej na RPG położone, niż na bezmyślne strzelanie ala Call of Duty MW1 / MW2. :)

A na serio.

Czy jakbym kupił edycję kolekcjonerską ME2. To miałbym dostęp do pancerza zbieraczy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...