Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Kurczę, no właśnie to DLC, które ma łączyć dwójkę z trójką... I co tu zrobić? Bo nie chce nic stracić z gry, żeby później nie było niespodzianek. Kupiłabym, gdyby chociaż zebrali te wszystkie dodatki i wydali jako jeden, a tak to taka gra na raty...

Strasznie mnie to irytuje. ;/ Zupełnie jak simsy jakieś. Koszmar. :pinch:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie ? I aspiracje będziemy dawać. Ale to by aspiracje nie wyszły. Każdy ma swoje już dane..... Shephard- Ratować Świat; Thane - oczyścić galaktykę ze zła zanim umrze; Objekt Zero - Rozwalić każdego kto wejdzie pod nogi itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, no właśnie to DLC, które ma łączyć dwójkę z trójką... I co tu zrobić? Bo nie chce nic stracić z gry, żeby później nie było niespodzianek. Kupiłabym, gdyby chociaż zebrali te wszystkie dodatki i wydali jako jeden, a tak to taka gra na raty...

Strasznie mnie to irytuje. ;/ Zupełnie jak simsy jakieś. Koszmar. :pinch:

No mnie też strasznie to wkurza ale po mimo tego i tak nie zamierzam tego kupować, choć sam bym chciał się dowiedzieć co się wydarzy miedzy dwójką a trójką a tu jeszcze komiksy dochodzą (choć poważnie zastanawiam się nad zakupem). Szkoda, że za cenę tych punktów można dzisiaj kupić niejedną rewelacyjną grę. Też bym kupił gdyby zebrali by to wszystko w kupę.

PS:Nie lubisz Simsów? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simsy lubię. xD Zawsze co jakiś czas mam takie napady żeby sobie pograć. xD Ale np też nie lubię tych wszystkich EA Store itp. Już mnie widzą jak kupuje mebelki za ileś tam złotych. Chyba sobie żartują. ;/ A np w takich TS3, moim zdaniem nie ma zbyt wielu elementów, mogli się bardziej postarać. Dobra, ale to nie ten temat. xD

A jeśli chodzi o DLC do ME to i tak pewnie w końcu coś kupie... Wiedzą jak wyciągać kasę od graczy. ;/ Mam nadzieje, że ME3 nie będzie wydawane przez EA.

Edytowano przez Lellandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że ME3 nie będzie wydawane przez EA.
A co to zmieni? :P DLC dla kogoś są plagą, dla kogoś coraz powszechniejszym zjawiskiem, które zalewa wszystkie platformy... Po prostu z tego idą dodatkowe zyski i nie wydaje mi się, żeby inna firma znaczącą prowadziła różniącą się politykę od tej z EA :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Alaknarem- dodam jeszcze, że sam Mass Effect 3 wydawany przez CDP szybciej by staniał i być może doczekał się edycji z DLC w pakiecie ale możemy sobie tylko pomarzyć, wydawać na 100% będzie EA choć cień nadziei jest taki, że EA była już wydawcą ME1 a jakoś trafiła do CDP a nie do EA POLSKA.Być może CDP sami zrezygnowali z dystrybucji ME2 bo mieli kryzys (choć sam w to nie wierzę) a tu trzeba było Wieśka 2 robić.

PS: Przyznam się, też w simsy gram (ostatnio w dwójkę) ale bez dodatków :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam jeszcze (o ile tego nie było) że Wrex wróciłby ze swoją łacinką i Dorociński byłby Shepkiem :tongue: . A co do DLC to też się zgadzam. EA to wydało nawet DLC z ubrankami za kasę, a to można by było spokojnie sobie zmodować za darmochę (oczywiście nie mam na myśli piractwa). Poszedłem sobie ostatnio do Empiku a tu patrzę ME2 (wersja normalna tzn. nie kolekcjonerska) ciągle sprzedają za 120zł...

PS: Też mam simsy 2 i sobie pogrywam :tongue: . Ale mam już parę(naście) dodatków.

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończywszy Mass Effect 2 doznałem szczękoopadu.

Genialna gra, świetna przygoda. Na pytanie "Jakie gry lubisz najbardziej" mógłbym z pewnością odpowiadać "masefektowe" :P Postacie, dialogi, moce biotyczne - miód.

Mam parę pytań dotyczących zakończenia.

1. Czy Miranda i Thane muszą zginąć, czy zależy to od tego kogo wezmę do drużyny? Thane pewnie mógłby przeżyć, ale wybrałem go do spacerku pod biotyczną kopulą Mirandy i porwały go robale. A Miranda... Dziwnie, bo po prostu zniknęła

:P Żadnych krzyków, informacji "Miranda nie żyje!", czy coś. Tak jakoś, hm. Cóż, i tak mnie denerwowała, ale Thane'a żal ogromny, jedna z lepszych postaci.

2. Postanowiłem zniszczyć bazę Kolektorów. Wyczułem, że Cerberus chciał zdobyć te technologie przede wszystkim dla siebie, priorytetem na pewno nie było dobro ludzkości. W zachłannym i chciwym głosie (który tylko w tym momencie był taki) Illusive Mana było to słychać. Co by się stało, gdybym posłuchał szefa? Baza i tak by wybuchła?

No i zastanawia mnie trzecia część. Żniwiarze już nadlatują, więc ciekaw jestem jak będą wyglądać questy poboczne i w ogóle długość gry. Skoro wróg u bram, to czy będzie czas na latanie po galaktykach i robienie zadań dodatkowych? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Nikt nie musi zginąć. To zależy od tego kogo wybierasz do poszczególnych zadań i czy masz uzyskaną lojalność od danych postaci.

Ad. 2 Baza by nie wybuchła. Zostaje wysłany impuls który zabija wszystkich Collectorów w bazie. Potem uradowany TIM wysyła swoje statki, aby pozyskać technologię.

BTW ja też zniszczyłam bazę. ;)

Ciężko powiedzieć jak to rozwiążą w trójce. Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzą. Jak dla mnie gra może być długa. :) Byle by było więcej wątku głównego i więcej relacji z drużyną.

Edytowano przez Lellandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, te aspekty były wałkowane tutaj setki razy :P Tak jeszcze słowem odnosząc się do polityki DLC przez EA - pardon, najwidoczniej ja nie zrozumiałem o co się roznosi. Zresztą nadal nie łapię skąd ta pewność, że CDP byłoby lepsze... przecież jak BioWare teraz aktywnie wspiera dodatkami swoje dzieło :) to chyba CDP musiało by czekać do premiery trójki albo wydawać jakieś paczki DLC po trzy-cztery na płycie aby nie przedłużać. Inaczej sobie tego nie wyobrażam... ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis na wikipedii wszystkiego nie załatwi, a DLC łączącego dwójkę z trójką raczej być nie powinno, tak samo jak płatna Kasumi która to powinna być już w oryginale. Nie ma co kryć jest to po prostu świństwo z strony twórców. Fajnie by było jak by jeszcze pojawiły się jakieś darmowe DLC (np.ten skupiający się na romansach by był darmowy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością będzie można obejrzeć pełne przejście tego DLC na youtubie. :tongue:

DLC z Kasumi to po prostu świństwo. Bethesda zrobiła to samo z Horse Armor dla TES 4: Oblivion. Po prostu wycieli kawałek gry i dali go jako DLC.

Gdzieś czytałem, że twórcy być może nie udostępnią graczom możliwości kontynuowania tego co było w ME i ME2, tzn. nie będzie można importować wsześniejszego save'a. Nie wiem na ile to prawda, ale nie ździwiłbym się, gdyby takiej opcji rzeczywiście nie było. W końcu co twórcy zrobiliby w przypadku, gdy nasz Shepard i jego załoga

ginie

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym mówione - właśnie w tym wypadku kontynuacja nie będzie możliwa :) Trzeba będzie zaczynać według kanonicznych wyborów dokonanych przez BioWare. I nie wyczytałem jeszcze nigdzie aby brak możliwości importowania odnosił się do innej wersji niż ta :P Mój save z najlepszym możliwym zakończeniem idealisty spokojnie sobie leży na HDD i grzeje ławę do czasu trójki ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie import save'a,

o ile Shepard przeżyje. Jeżeli nie, to ME3 zacznie się "kanonicznie". Tak jak ja zaczynałem ME2, też w ten sposób, bo nie miałem sejwów z jedynki. I kanoniczne decyzje okazały się np. takie, że Wrex nie żyje, Kaidan nie żyje i poświęciłem Radę w walce z Reaperem na końcu, podczas gdy ja rozegrałem to inaczej... No, ale cóż, nie zachowałem save'a. Tak samo będzie w ME3 - bez save'a dostaniemy narzuconą nam przeszłość.

Ale na szczęście i bez importu save'a zabawa jest genialna, o czym się sam przekonałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zaczynamy ME2 bez importu sejwa to "historia kanoniczna" zaswsze jest taka sama? Czy może jej wersja jest w pewnym stopniu losowa?

IMO DLC jakie serwuje nam obecnie BioWare ma tą właśnie zalete, że można je totalnie olać. Nie wnoszą na dobrą sprawę nic do fabuły i chwała im za to. Jak ktoś chce płacić za dodatkową zbroje niech płaci - jego wybór.

Btw. też uważacie, że w ME2 powinno być więcej modeli broni i modyfikacji, oraz że owe modyfikacje powinny wpływać na wygląd broni? Jeśli chodzi o zbroje to przydałoby się troche więcej modyfikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zaczynamy ME2 bez importu sejwa to "historia kanoniczna" zaswsze jest taka sama? Czy może jej wersja jest w pewnym stopniu losowa?
Tak, jak przeczytałem spoilery ZdeniO to historia jest taka sama jak u mnie.

Kaidan, Wrex, Rada -

dead

. W wielkim skrócie ^^ I nie podzielam zdania, że modyfikacje wyglądu broni powinny wpływać na jej osiągi. Tuning zewnętrzny? Czy chcę mieć snajperkę w kwiatki? Proszę bardzo... ale broń ma być stała jeśli chodzi o użyteczność. Dlaczego? Bo może by się okazało, że pod dłuższej grze każda spluwa, nawet pistolet, ma firepower bomby atomowej. Ofc przerysowując ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...