Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GameOver202

Far Cry 3 - automatyczna zmiana broni

Polecane posty

A czy jestes pewien, ze ta gra bedzie u Ciebie wogole dzialac? Bo patrzac na info w Twojej sygnaturce nie spelniasz minimalnych wymagan Far Cry 3, ktore wygladaja nastepujaco:

Procesor: Intel Core 2 Duo E6700 2.66 GHz

GPU: GeForce 8800 GS

RAM: 4 GB (choc na 3 GB tez pojdzie)

edit:

Oj, spoznilem sie - tak to jest jak czlowiek zaczyna pisac posta, a pozniej musi odejsc na chwile od kompa...

Jakby nie bylo Twoj sprzet w kazdej kategorii jest slabszy - miedzy 8800 GS a 8600 GT jest calkiem spora roznica wydajnosci, to samo jesli chodzi o ilosc RAM...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedna gra wymagająca w minimalnych Geforce 8800 potrafiła chodzić (w moim przypadku) na średnich ustawieniach. Tak więc nie jest to zawsze regułą.

GameOver, masz oczywiście wszystkie ustawienia na low i rozdzielczość na 800 x 600? (nie wiem gdzie to się zmienia bo nie mam gry, ale raczej przed rozgrywką można te rzeczy ustawić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedna gra wymagająca w minimalnych Geforce 8800 potrafiła chodzić (w moim przypadku) na średnich ustawieniach.

Tyle tylko, ze tu mowimy o Far Cry 3, sandboxowym FPS, a nie o jakiejs gierce z niewielkimi, zamknietymi poziomami. Pol biedy, gdyby tylko grafika nie domagala, ale reszta konfiguracji tez jest niestety ponizej wymagan. Wiem, ze nie kazdy moze sobie pozwolic na high-endowy sprzet i trzeba sobie jakos radzic z tym co sie ma, ale z drugiej strony granie w tytuly tego typu na najnizszej rozdzialce i ze wszystkimi opcjami graficznymi ustawionymi na minimum mija sie troche z celem, w koncu nie jest to jakis RPG, przygodowka czy strategia, w ktorych bajery graficzne sa drugorzedna kwestia...

Co do rozwiazania problemu sprobuj zrobic jedna z ponizszych rzeczy:

  • przelacz Uplay w tryb offline i zobacz, czy pomoze - jesli nie patrz nizej
  • kiedy trwa ladowanie i nic sie nie dzieje przelacz sie do managera programow i zobacz, czy na liscie uruchomionych aplikacji znajduje sie wmiprvse.exe. Jesli tak, wylacz ja. Przelacz sie z powrotem do Far Cry 3 i nastepnie wroc do managera i zobacz, czy aplikacja ponownie sie nie uruchomila - jesli tak, znow ja zamknij i wroc do gry, z tego co wyczytalem na necie gra powinna sie wtedy zaladowac poprawnie.

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kiedyś grafika była drugorzędną sprawą i grało się świetnie, to teraz również tak da radę. Ja również mam bardzo podobny sprzęt i gdyby się okazało, że faktycznie mu działa, również bym FC3 kupił i grał na najniższych. Bo mi nie przeszkadza kompletnie grafika, jak jest grywalność dobra. Tak więc nic nie mija się z celem.

Dodatkowo możesz, to już tak na sam koniec, spróbować przeinstalować grę. Poprzeglądaj jeszcze pliki tekstowe w folderze z grą. Może FC3 instaluje jakiś, który odpowiada za konfigurację związaną z grafiką. Że może będziesz mógł zmienić rozdzielczość itd. Jak mniemam wszelkiego rodzaju sterowniki masz zainstalowane i komputer przeczyszczony ze śmieci i wirusów.

Mimo wszystko, gra powinna się uruchomić chociaż. Ciąć by cięła, ale uruchomić się powinna. Już nie z takim sprzętem ludzie próbują FC3 odpalić, co zresztą widać na YT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Kiedys to bylo kiedys i byly inne standardy. ;) Swego czasu pierwszy Medal of Honor, Dungeon Siege czy Morrowind tez wygladaly oszalamiajaco, a teraz piksele bija po oczach. To samo z konstrukcja rozgrywki - kiedys w DOOM-a milo sie gralo na samej klawiaturze, ale teraz jest to raczej siermiezne sterowanie. Owszem grywalnosc jest najwazniejsza, ale moim zdaniem akurat w bedacych strzelankami grach FPS grafika i jej szczegolowosc sa jedna z najwazniejszych skladowych (choc nie jedyna) umozliwiajacych imersje w swiat gry. Dlatego odpalajac gre typu Far Cry 3 w rozdzialce 640x480 czy 800x600, ze wszystkim ustawionym na low automatycznie pozbawiamy sie mozliwosci zobaczenia i doswiadczenia gry takiej, jaka przygotowali dla naszych oczu jej tworcy. W takiej sytuacji lepiej jest wstrzymac sie do czasu zrobienia upgrade kompa i dopiero wtedy nabyc gre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to: http://pomoc.cdp.pl/entries/22486503-wymagania-sprzetowe-far-cry-3 a w szczególności "Lista nieobsługiwanych kart graficznych: Nvidia Geforce 8 do modelu 8800GT".

Innymi słowy - twoja karta nie jest obsługiwana przez grę.

Brutalne, ale musisz kupić coś nowszego by pograć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to: http://pomoc.cdp.pl/...etowe-far-cry-3 a w szczególności "Lista nieobsługiwanych kart graficznych: Nvidia Geforce 8 do modelu 8800GT".

Innymi słowy - twoja karta nie jest obsługiwana przez grę.

Brutalne, ale musisz kupić coś nowszego by pograć.

eghm...

Tesu, dobrze. To twoje zdanie. Ja mam swoje i proszę uszanuj je. Ja bez problemu mógłbym grać w FC3 z ustawieniami na LOW. To tak samo mówiąc dajmy na to o wiedźminie 2. Miałem ustawienia na średnie z płynną rozgrywką. Też pewnie jest to bez sensu gra, skoro rozdzielczość miałem 800 x 600, bo pozbawiam się możliwości zobaczenia gry taką, jaką zrobili dla nas twórcy.

Patrząc na filmik, FC3 wygląda na low wystarczająco dobrze, żebym mógł spokojnie spędzić przy nim ponad 100h jeśli jest dobra grywalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Alez ja zawsze szanuje odmienne zdanie. :) Tylko nie zapominaj, ze Wiesiek 2 to gra RPG, koncentrujaca sie przede wszystkim na fabule, postaciach, intrygach, dialogach i wyborach gracza w budowaniu klimatu swiata, a nie strzelanka z widokiem pierwszoosobowym w otwartym swiecie. W najlepsza przygodowke 2012 roku, czyli The Walking Dead tez mozna grac na low w 640x480, bo nie o wodotryski graficzne w niej chodzi, a o klimat zombiapokalipsy, moralne wybory i relacje miedzy bohaterami, ktore wplywaja na to jak sie rozwija opowiesc. To samo np. gry z serii HOMM, Max Payne czy Diablo. Po prostu sa gry, w ktorych grafika jest kwestia drugorzedna dla rozgrywkii i sa tez gry, w ktorych stanowi ona jeden z glownych filarow tworzacych "wczuwke" (vide pierwszy Far Cry czy Crysis). No ale nie robmy offtopu juz offtopu...

Skoro na YT jest nagranie z 8600 GT, to moze jednak uda sie jakos ta gre na takiej karcie odpalic. Oby, bo szkoda byloby wydanych na nia pieniedzy, a z odsprzedaniem bez straty mogloby byc ciezko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GameOver202, możesz zawsze jeszcze sprawdzić ten mod:

http://forums.ubi.com/showthread.php/734789-Ultra-Low-Configuration-Mod

Dodatkowo w moich dokumentach/my games/far cry 3/ powinien znajdować się pliczek, który po otarciu notatnikiem da możliwość zmiany rozdzielczości nawet na 640x480.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ,ze temat byl poruszany dawno jednak jesli ktos (tak jak ja ) wzial sie dopiero teraz za Far Cry 3 to mam dla niego pare wskazowek ;). Mam bardzo podobny komputer do " Goblina " i mialem na prawde wiele problemow aby w ogole uruchomic ta gre.. Najpierw wyskakiwaly bledy wszystkim znane takie jak error code 2 etc. Pozniej mialem taki sam problem jak Goblin czyli gra sie wlaczala ale zatrzymywala na ladowaniu, udalo mi sie to rozwiazac wgrywajac patche 1.01 1.02 1.03 i wreszcie 1.04 pomogl. Gra sie wlaczyla wiec ja ucieszony ,ze po kilkunastu godzinach walki w koncu sobie pogram, odpalam pierwsza misje. Moja euforia nie trwala dlugo raptem piec minut bo po wlasnie takim czasie wylacza sie komputer... Na to juz chyba nic nie da sie zaradzic.Niestety jestem zmuszony wydac 150zl i kupic nowa karte graficzna bo sadze ,ze wlasnie GeForce 8600GT nie uciagnie tej gry. Ramu mam tak jak kolega wyzej 2gb ale system operacyjny XP a na nim wystarczy tylko 2gb aby gra dzialala dlatego cala wina spada na karte graficzna. Jesli jest ktos ,kto poradzil sobie z wylaczajacym sie komputerem przy podobnych parametrach kompturea niech sie odezwie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...