Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

radekb29

Odświeżenie PC sprzed 3 lat, Pomocy :D

Polecane posty

Aktualnie komputer jest tak głośny że głośniej sie chyba nie da więc przeboleje :D

A co do tej wymiany podzespołów, dam rade zrobić to wszystko sam ? Czy muszę oddać do serwisu najlepiej ? Bo w sumie nie wiem czy dam radę zaktualizować biosa i zainstalować to wszystko ? Czy lepiej za opłatą 50 zł oddać to w ręce profesjonalistom ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta płyta główna dużo by mi dała oprócz możliwości montażu DDR3 ? I czy duża jest różnica między DDR2 a DDR3 jakościowo i wydajnościowo ?

Teoretycznie gdyby dała ona tylko możliwość montażu DDR3 to 271 zł za płytę główną i 150 zł 8GB ramu DDR3 czyli łącznie 421zł a jakbym chciał dokupić DDR2 do 8GB to 281 zł czyli cenowo wygrywa opcja z dokupieniem 2x2 GB DDR2 ale jak to będzie wydajnościowo ? Da radę wgl do mojej płyty głównej tyle tego wcisnąć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica niewielka między DDR2 i DDR3. Ale teraz byś mógł kupić płytę główną z podstawką AM3+ (zadziałają na niej też procesory AM3), i byś miał ułatwioną sprawę jakbyś chciał w przyszłości wymienić procesor na lepszy, np. nadchodzące AMD Steamroller mają korzystać z AM3+. No i gdybyś chciał w przyszłości dać kolejne 4GB pamięci, to ponownie górą DDR3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem, o ramie będę myślał później. Dziś wiadomo dotarł do mnie zastrzyk gotówki ;D I teraz takie pytanie:

HD 7770 vs GTX 660. Różnica w cenie to około 320 zł dlatego też chciałbym wiedzieć czy warto kupić tego HD 7770 i np. za 2 lata na kolejne 2 lata kupić kartę za 500 zł czy może bardziej opłaca się zainwestować raz a porządnie w GTX 660 i kupić ją, a wymienić po 4 latach ? Czy na tym HD 7770 da radę pograć przez te 2 latka ? Prosiłbym o jakąś konkretną wypowiedź, z argumentami. Z góry dzięki, myślę ze do świąt złożę zestaw ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc thermaltake lub deus (może go dowiozą jeszcze)

Wyglądać będzie to następująco

Phenom II 965

Thermaltake

Gigabyte HD 7850 (tylko że słyszałem że zdarzają sie crashe na tej karcie, czy naprawdę jest ona dobra i będzie działać przez te 3-4 lata ?) ew. Może lepiej kupić Sapphire HD 7850 ?

PS. Tutaj temat do tych problemów z Gigabyte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...