Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PawelG

Wściekłe Psy 1992, Quentin Tarantino

Polecane posty

reservoirdogsdvd.jpg

Zwiastun filmu:

Obsada:

Harvey Kietel - Larry Dimmick "Mr. White"

MIchael Madsen - Vic Vega "Mr. Blonde"

Tim Roth - Freddy Newandyke "Mr. Orange"

Steve Buscemi - "Mr. Pink"

Quentin Tarantino - "Mr. Brown"

Edward Bunker - "Mr. Blue"

Lawrence Tierney - Joe Cabot

Chris Penn - Eddie Cabbot

Wściekłe Psy (1992), to debiut reżyserski Quentina Tarantino. Opowiada o napadzie na sklep jubilerski i jego późniejszych konsekwencjach.

Nie chcę za dużo pisać na temat fabuły, by nie psuć przyjemności z oglądania tego świetnego wg mnie filmu.

Oglądałem go pierwszy raz niedawno na TV4 i od razu stałem się fanem. Można powiedzieć, że dialogi w tym filmie mają "przewagę" nad akcją, ale to bardzo dobrze. Teksty są odpowiednio mocne jak i w wielu momentach zabawne, ale jest to idealne połączenie. Natomiast końcówka filmu wręcz wgniotła mnie w fotel i sprawiła, że jeszcze długo zbierałem szczękę z podłogi smile_prosty.gif

Co do muzyki jest również bardzo dobrze. Utwory z lat 70. wpadają w ucho od pierwszego odsłuchania.

Quentin po raz kolejny, a raczej po raz pierwszy udowodnił, że jego filmy, są rewelacyjne.

Wiadomo, nie każdy lubi ten rodzaj kina, ale jeśli cenisz jego filmy, lub po prostu lubisz dobre kino gangsterskie, a nie obejrzałeś(aś) jego debiutanckiego dzieła... Gorąco polecam! smile_prosty.gif

Po seansie powinna się Wam skojarzyć inna produkcja. Również jeden z moich ulubionych filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny w swej prostocie. Zaskakujący. Powalający i skondensowany. Takiego kina brakowało ludzkości. Kocham ten film, a w moim rankingu jest pomiędzy Pulp fiction a Kill Billem jeśli chodzi o Tarantino. No, gdzieś nad nimi powiewają "Cztery pokoje".

Zabójczy, tak czy inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...