Skocz do zawartości

Euro Truck Simulator (seria)


Bethezer

Polecane posty

Gra będzie stale rozwijana bo jak zapewniają twórcy, mają bardzo ambitne plany.

Wspomnieli nawet że gdyby nie zamieszanie związane z aferą kluczową, to moglibyśmy już poznać szczegóły pierwszego dodatku, z tego samego powodu, na zapowiedziany patch przyjdzie nam trochę poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 271
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ciekawe smile_prosty.gif Swoją drogą nigdy do tej pory nie słyszałem, że są skrzynie zsynchronizowane i niezsynchronizowane (jestem totalnym amatorem w dziedzinie motoryzacji - raptem pół roku temu zdobyłem prawo jazdy kat. B) i miło, że ktoś może to wytłumaczyć, za co dziękuję uprzejmie smile_prosty.gif A w europejskich ciężarówkach jakie są na ogół skrzynie? Zsynchronizowane, czy nie?

A tak z innej beczki, to z każdą godziną przy Euro Trucku mam coraz większą ochotę zacząć odkładać pieniążki na prawko kat. C biggrin_prosty.gif

W europie ciężarówki mają normalne skrzynie biegów, działające tak jak w osobówce. Zresztą głowy nie dam, bo jeździłem raptem 3. MAN TGX, MAN TGL, Star. A jak to działa dokładnie to opisałem kilka postów wcześniej.

Ja to chciałbym w patchu zobaczyć zmiany:

1. Ciężarówki z przyczepami, nie tylko ciągniki z naczepą. Tylko póki co raczej marne szanse, bo mechanika gry raczej to wyklucza. Nie można mieć własnej naczepy, tylko co zlecenie, to podczepiamy inną, należącą do firmy. To właśnie mogła by być kolejna zmiana. Możliwość zakupu własnej naczepy.

2. Powiększenie mapki. Polska - wiadomo :) Jeszcze Francja i Hiszpania. Tam się fajnie jeździ.

3. AI kierowców trzeba też zdecydowanie poprawić. Mają okrutne kłopoty ze zmianą pasa. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby przed zjazdem z autostrady komputerowy kierowca zmienił pas i pojechał prosto. Zawsze zostaje na tym samym i zjeżdża w bok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nano360 no powinienem Cię ostro ochrzanić za takie niedopatrzenie :P ale miałem wizję, żeby dzisiaj być dla wszystkich miłym, więc Ci daruję :P

@Arnoldo czyli trzeba się bawić sprzęgiełkiem :D

Co do AI innych kierowców to się zgodzę. Z tym, że zmiana pasa w ich wykonaniu to jeszcze pikuś.. Mnie najbardziej irytują, jak ustępują komuś pierwszeństwa, potem mają wolny przejazd przez parę sekund tak, że jeden albo dwa pojazdy mogłyby spokojnie się usunąć ze skrzyżowania, to oni zamiast ruszyć jeszcze czekają przez te parę sekund a w międzyczasie pojawia się kolejny samochód, któremu trzeba ustąpić.. no i stoimy dalej.. Po prostu AI jest takie trochę nierozgarnięte, nieco zaspane. Na upartego da się z tym żyć, ale można by to troszeczkę usprawnić. No i wyprzedzanie.. Z tym to już jest tragedia. Komicznie to wygląda, jak AI przymierza się do wyprzedzania. Najpierw sobie wjeżdża na przeciwny pas i dopiero jak się na nim ustawi zaczyna przyspieszać.. Choć to jeszcze nie jest takie straszne.. Najgorsze jest, jak oni się za ten manewr zabierają, gdy jadę z prędkością 90 km/h. A już totalnie denerwujące jest to, że gdy podczas wyprzedzania, AI wyczai, że coś zmierza z naprzeciwka, to on po prostu sobie stanie na tym przeciwnym pasie i czeka aż ktoś go łaskawie wpuści na prawy. Już chyba ze dwa razy mi się zdarzyło, że przydzwoniłem w takiego inteligenta, bo zwyczajnie nie zdążyłem wyhamować. Nad AI naprawdę trzeba popracować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - na mój pas pod prąd podczas mojej gry wjechali mi może z 8 - 9 razy i 2 razy w takie delikwenta zdarzyło mi się wjechać ale kiedyś jeszcze udało mi się sprytnie uciec mu poboczem :P

A i jak Wam szło pierwszym razem jechanie po lewej stronie u mnie na początku łatwo nie było :) a jeszcze gorsze było jechanie taką ciężarówką z Anglii po Niemczech :/ wyprzedzanie takim czymś to masakra a jaka satysfakcja była jak nie mi się udało poprawnie wykonać ten manewr :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedziałem ile razy przydzwoniłem :D Bo w ciągu tych 100 godzin, to takich przygód miałem dziesiątki, poboczem też uciekałem, ale zawsze mnie denerwowały te słupki przy drodze - te emocje czy uda mi się żadnego nie strącić :P

Co do jazdy po lewej stronie jakoś nie miałem problemów, mimo że dosyć późno się wybrałem do Wielkiej Brytanii. Poza tym zawsze można zajechać do najbliższego warsztatu i tymczasowo sobie "przełożyć" kierownicę na drugą stronę :) Co prawda to kosztuję, ale gotówkę w ETS2 zdobywa się nadzwyczajnie szybko.. Trochę zbyt szybko, szczerze mówiąc.

Aha, i wie ktoś jaki jest limit levelowania w grze? I w ogóle można jeszcze coś odblokować, jak się wymaksuje postać? No bo ja mam już 37 poziom, zbieram dalej to doświadczenie, ale nie wiem w zasadzie po co, jak wszystko już odblokowane :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie info odnośnie ETS 2:

"Twórcy Euro Truck Simulator 2 zapowiedzieli natomiast wczoraj aktualizację dodającą do gry 8 polskich miast. Pojeździmy po Gdańsku, Warszawie, Olsztynie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Lublinie i Białymstoku. Oprócz tego pojawi się też opcja streamingu 130 stacji radiowych, które będzie można słuchać w wirtualnej szoferce."

Nic tylko czekać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To nie do końca "aktualizacja".. Rozrzerzenie mapki nie będzie wydane, jako patch, tylko jako dodatek, za który trzeba będzie zapłacić (twórcy wspominają o około 10 EUR). Ponadto poza 8 miastami w Polsce rozszerzenie (zwane Eastern European Expansion) będzie zawierało jeszcze 5 innych miast (m. in. Budapeszt na Węgrzech). A teraz żeby się zrobiło miło, SCS Software dodało, że polscy fani ETS2 są najbardziej aktywni i pomocni, dlatego zdecydowali, że to na Polsce będzie skupiony pierwszy dodatek :) Oczywiście twórcy nie zamierzają spocząć po tym na laurach i nadal będą rozwijali grę w postaci kolejnych patchy i dodatków (Skandynawia, pleaaaseee ^_^). Więcej info oraz parę screenów z EEE tutaj: http://blog.scssoft.com/2013/01/ets2-eastern-european-expansion.html

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 euro? No kurcze trochę drogo. To mniej więcej połowa ceny podstawki. Liczyłem na 5, maksymalnie 7?.

A tak w ogóle to wiadomo o jakie państwa planują jeszcze poszerzyć mapę?

@Wuwu1978 Punty Doświadczenia dostaje się za zlecenie. Po zebraniu odpowiedniej ilości - level up i wybierasz umiejętność typu dłuższe trasy, czy mniejsze spalanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda po Gdańsku? Jeszcze żadna gra komputerowa mi tego nie zapewniła :) . Muszę kupić w końcu tego Euro Truck Simulator 2 i poczuć na własnej skórze moc tego tytułu.

Napisaliście powyżej o punktach doświadczenia. Co one konkretnie dają? Zdobywa się je od ilości przejechanych kilometrów, czy ilości zleceń?

I jeszcze jedno pytanie. Grając kiedyś w pierwszego Euro Truck Simulator i mając stłuczkę na trasie, to aby nie tracić kasiorki na naprawy, stosowałem tak zwaną metodę "save - load". Jak Wy sobie radzicie z tym problemem :trollface: ? Można zapisywać stan gry w każdej chwili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaję, że to trochę dużo.. Mam nadzieję, że CD Projekt będzie miał rozszerzenie w swojej ofercie na cdp.pl za "polską" cenę.. Pożyjemy, zobaczymy. A jeszcze o stacjach radiowych, bo kolega Matiozo wspomniał. Lista jest już zaktualizowana, jest multum nowych stacji (w tym cała masa polskich z Eskami z każdego regionu na czele) smile_prosty.gif

@Wuwu1978 Teoretycznie możesz grę zapisać kiedy chcesz, ale oznacza to za każdym razem wyjście do menu (nie ma quicksave'a).. Poza tym gra co jakiś czas automatycznie zapisuje stan gry smile_prosty.gif

[EDIT] @matusiak97 Nie wiadomo.. Twórcy sami się nad tym zastanawiają.. W poście na blogu wymienione zostały: Skandynawia, zachodnia Francja z Hiszpanią, dalsza południowa część Włoch, Bałkany, a nawet dalsza wschodnia część Europy wraz z Rosją. Ja naprawdę bardzo chciałbym zobaczyć Skandynawię *.* I zimę, bo to co jest w tej chwili za oknem zaczyna mnie denerwować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu1978 To, ile punktów expa dostaniesz, zależy od różnych czynników, m.in. długości trasy, typu ładunku, czasu, w jakim go dostarczyłeś, czy nie został on uszkodzony, itd. A każdy następny level daje ci możliwość upgradu, np. mniejsze zużycie paliwa (zresztą masz tutaj screen: http://1.bp.blogspot...1600/skills.jpg Jeszcze jakbyś się chciał spytać, co to są ADR-y, to: http://1.bp.blogspot...00/ets2_adr.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość o rozszerzeniu bardzo cieszy, szczególnie że skupi się ono na naszym zakątku Europy smile_prosty.gif. Jeśli chodzi o cenę to cóż, według mnie jest na całkiem dobrym poziomie prawdopodobnie będzie kosztować 9.99 Euro albo 8.99, niezależnie od tego i tak wychodzi mniej niż 50 zł. Rozszerzenie z chęcią zakupię, pytanie tylko kiedy się ukaże bo aktualnie mam już zaplanowane inne wydatki. Swoją drogą przeraża mnie to że aktualnie na mojej liście "Must Have" mam więcej DLC do przeróżnych symulatorów (lokomotywy do Railworks, barki do Ship Simulatora i tak dalej...) niż samodzielnych gier wink_prosty.gif.

Jeszcze tak w ramach ciekawostki to we wpisie który podlinkował SyntheticAvenger, zespół SCS pisze że w przyszłych darmowych rozszerzeniach możemy się spodziewać całkowicie nowych modeli ciężarówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o jeszcze jednej rzeczy, która mogła by znaleźć się w patchu. Dobrze by było, gdyby określone rodzaje ładunku wymagały odpowiedniego ciągnika. Tak jak w rzeczywistości. Duże i ciężkie gabarytowe ładunki mogło by się zabierać tylko dysponując odpowiednim pojazdem :) 3 osiowym ciągnikiem np. Bo specjalnych 4 osiowych przeznaczonych do transportu nietypowych rzeczy jak na razie brak w grze. Poza tym, przy przewożeniu takich ładunków mógłby przed nami jechać jakiś pilot.

Orientuje się może ktoś w modowaniu tej gry? Chodzi mi o tworzenie i edycję istniejących modów. Konkretnie interesuje mnie edycja przełożeń skrzyni biegów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra. Po prostu cudowna. ETS2 to boska rozrywka, jak dotąd nigdy nie przepadałem za grami tego typu, ta jednak bardzo mi się spodobała. Ma przyjemną dla oka grafikę, dużo możliwości i genialną zmianę pogody. Model jazdy również mi się podoba, nic tylko grać. Szczerze polecam :)

Szkoda tylko, że nie ma śniegu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś zagrywałem się w 18 Wheels of Steel. Jak się te ciężarówki wolno rozpędzały z ładunkiem! No ale grałem cały czas. Potem zagrywałem się w Pedal to the Metal. Kilka dni temu skombinowałem sobie ETS2. I muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Rozgrywka wciągająca, grafika przyjemna dla oka, fajny klimacik. Ponarzekać można natomiast na niedokładne statystyki firmy. Oprócz średniego zarobku kierowcy na km oraz na dzień, przydałaby się np. historia wykonanych zleceń i zarobki z nich. Bo czasami można przegapić podczas jazdy krótki komunikat o tym, że nasz kierowca wykonał zlecenie.

Ale ogólnie - gra jak najbardziej na plus.

I tak jak wyżej - śnieguuu biggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko jedna rzecz sie nie podoba. Obsluga G27...force feedback nie jest wyczuwalny tyle co kiera stawia opor. Do tego cofajac wystarczy lekki ruch kierownicy i naczepa lamie sie jak glupia podczas gdy na padzie trzeb bylo kombinowac. Do poprawki:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim ETS-ie była taka fajna mapka Mario MIX Map czy coś takiego i właśnie była Skandynawia. Nic nie przebije jazdy po lodzie tirem biggrin_prosty.gif , po Brazylii ; zawarta w tej mapie przestrzen to niesamowite przeżycie. Dla mnie ETS 2 to fajna odmiana dla innych gierek. Ale i tak wole German Truck Simulator i mapę polski biggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasów pierwszego Hard Truck nie miałem za bardzo styczności z grami "ciężarowymi", jakoś mnie nie przyciągały. Ale na ETS 2 sie skusiłem i kupiłem. I co, wciągnął mnie totalnie. Znowu poczułem tego "ducha" jazdy ciężarówką, tak jak kiedyś w Hard Truck. Ostatnio zrobiłem sobie przerwę, ale coś czuje że szybko wrócę bo gdzieś czytałem że szykuje się dodatek ze sporą częścią Polski, a więc więcej naszych "pięknych" dróg! biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są mody na śnieg.

Tak to prawda są, ale po pierwsze mogłyby one wyglądać trochę lepiej, po drugie do ETS2 nie ma tego zbyt dużo, to w końcu dosyć świeża gra, a po trzecie kilka z tych śniegowych modów ma sporo błędów, które uniemożliwiają grę w niektórych momentach. Dlatego jak już kolega wyżej wspomniał czekamy na oficjalne wprowadzenie białego puchu do gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na ETS2MP, dziwne, że żadnych news'ów na jego temat nie ma :). Parkowanie z naczepą jest trochę męczące, aczkolwiek naszczęście da się to pominąć, nawet kosztem kilku punktów exp :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym grasz ? Jazda na kierownicy to poezja. Na początku tez miałem problem z parkowaniem. Pamietam jak w 18 Wheels of Steel Haulin, jechałem z dwiema naczepami to był dopiero problem parkowania, nigdy mi się nie udało zaparkować z dwiema naczepami w Haulinie biggrin_prosty.gif

Znalazłem fajny filmik, zapowiada się fajna mapa Polski z dziurawymi drogami :)

http://www.youtube.com/watch?v=BsRpCnxA16U

A tu link jak będą wyglądać drogi:

http://img196.imageshack.us/img196/4290/mapapolski2.png

legendę do tego macie w podpisie filmiku.

Premiera powinna być już niedługo!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...